Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

.
« quizpl, megazabawa »

Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez wilk » 28 listopada 2017, 23:22

Czołem quizowitche! Wybaczcie, że tak niemal na ostatnią chwilę, ale ostatnie tygodnie obfitowały w same tak fascynujące i emocjonujące wydarzenia. Ale do rzeczy. W grudniu wyruszamy na kolejną coroczną przygodę quizową pod nazwą „Megazabawa”. W tym roku będzie to dziewiąta edycja, a konkurencje, które wejdą w jej skład są następujące:

 • Pytaniopisarze — zabawa dla autorów pytań i premier quizowych

  W tej zabawie wezmą udział autorzy grudniowych premier quizowych (najlepiej! ;)) oraz luźnych pytań zgłoszonych w trakcie miesiąca do Quizbota poleceniem „notes”, bądź wysłanych na nasz e-mail (Obrazek).

  Ranking tej części opierał będzie się na liczbie pytań każdej z osób. W przypadku pytań/quizów pisanych w parach będzie to po 50% dla każdej z nich. Z uwagi na prostotę układania pytania mieszaczowe tym razem będą liczyły się jako 10% ich liczby.

  Za każdą przygotowaną premierę quizową będą przyznawane dodatkowe 2 punkty quizowe (po 1 w parach). W przypadku gdy autor napisał mniej niż 10 quizów (nie jest „Quizopisarzem”), to za pierwszy z nich otrzyma dwa razy tyle punktów (4 albo 2).

  Maksimum punktowe za pytania będzie zależało od tego ile pytań pojawi się w puli. Każde 5 pytań w puli (od dowolnego autora) podnosi maksimum o 1 punkt quizowy, aż do pełnych 20 (100 pytań).

  Zapraszam wszystkich do układania fajnych quizów i pytanek. :) W razie czego mogę komuś pomóc i na spółę napiszemy.

  round(min(pytania_łącznie/5, 20) * pytania_autora/pytania_zwycięzcy) + punkty_za_quizy

 • Tytani Quizbota — zabawa dla graczy w Quizbota

  Jest to zabawa dla grających przez cały miesiąc w Quizbota. Ranking bazować będzie na końcowym miesięcznym Top10. A przy okazji będzie to już 150. cykl/miesiąc gry w naszego quizbocika.

  Ponadto za każde pełne 500 punktów gracz otrzyma po 1 bonusowym punkcie quizowym. Przekroczenie progów punktowych 1578 (połowa punktów ostatniej osoby z Top100), 2254 (połowa średniej punktów z Top100), 3156 (wejście do Top100), 4510 (średnia z Top100) to kolejny 1 bonusowy punkt za każdy próg.

  Jeśli w trakcie miesiąca ktoś będzie grał pod więcej niż jednym nickiem, to proszę zgłosić mi chęć ich zsumowania przed końcem miesiąca, bowiem klony nie będą brane pod uwagę (nawet te w Top10).

  Maksimum punktowe będzie wzrastać o 1 do pełnych 20 za każde 50 punktów zwycięzcy w Quizbocie (1000 pkt.).

  round(min(punkty_zwycięzcy/50, 20) * punkty_gracza/punkty_zwycięzcy) + punkty_za_bonusy

 • Mądre głowy — zabawa dla grających w quizy

  W grudniu będą quizy, a więc będą gracze i zwycięzcy. W tej zabawie nagradzane dodatkowymi punktami-trofeami będzie Top3 (miejsca medalowe) każdego z quizów. Pierwsze miejsce to 4 trofea, drugie to 2, a za trzecie jest 1. Warunkiem w razie czego jest posiadanie na koniec quizu przynajmniej jednego punkcika w rankingu (np. milionerowe). Ranking końcowy zabawy będzie budowany właśnie w oparciu o te trofea medalowe.

  Zapraszam wszystkich chętnych do napisania własnego quizu dla innych graczy, a i dla potomnych. :) W przeciwnym razie zasypię Was krzyżówkowymi. ;)

 • Nocna zmiana — zabawa dla grających w Quizbota

  Druga z zabaw quizbotowych. Po 1 punkcie quizowym otrzyma zwycięzca w rankingu z końca każdego dnia zabawy, pod warunkiem, że zdobędzie przynajmniej 50 punktów i nie zremisuje z żadnym innym wynikiem (co prawda bot rejestruje pierwszeństwo, ale chodzi o pilnowanie wyniku ;)).

  Aby urozmaicić w tym roku zabawę oraz dać szansę innym osobom do gry wchodzić będą tym razem także kolejne dwa miejsca. Za drugie miejsce, o ile osoba zdobyła przynajmniej 40 punktów, przyznawane będzie 0,5 punktu, a za trzecie, o ile zdobędzie przynajmniej 30 punktów - 0,25 punktu. Tutaj również nie może być remisów. Ale uwaga - na koniec liczyć się będą wyłącznie pełne punkty.

  Drobne doprecyzowanie: tak, liczyć się będą pełne punkty, lecz osoba, która przynajmniej raz zajęła jedno z pierwszych trzech miejsc także nagradzana będzie przynajmniej 1 punktem quizowym.

  Drobna zmiana: o ile kiedyś bywały dni, że nikt nie przekroczył limitu, to teraz z uwagi na branie pod uwagę trzech pierwszych miejsc postanowiłem, że w sytuacji nieprzekroczenia limitu kandydat jest weryfikowany pod kątem zajęcia kolejnego miejsca rankingowego, drugiego lub w ostateczności trzeciego - może to prowadzić do miejsc ex aequo lub sytuacji, że pierwsza osoba zajmie faktycznie miejsce trzecie, a osoba na drugim pozostanie, bo jej akurat udało się przekroczyć próg

 • Mistrzowie klawiatury — zabawa dla najszybciej piszących

  Jest to niestety najtrudniejsza do przeprowadzenia z tych wszystkich zabaw, bo zwykle ciężko ludziom wejść na forum i napisać samodzielnie posta, wysłać e-maila (Obrazek), napisać na GG (7673743) czy nawet zostawić mi info na priv na IRC-u (tu uwaga, weryfikujcie zawsze czy przekleiłem to na forum)…

  Jak się domyślacie chodzi w niej o zgłaszanie swoich szybkich palców (zn/s). Same zgłoszenia najlepiej dokonywać przeklejając całą linijkę z chwili zaliczenia odpowiedzi — przykładowo:

  <@QuizPL> Brawo ***! Prawidlowa odpowiedz to ***, udzielona po 1.234 sekundach, z szybkoscia 4.321 znakow na sekunde.

  Zgłaszać można dowolną ilość wyników — najlepiej jednak na bieżąco, by nie pogubić ich, niemniej liczyć będzie się dla każdej z osób tylko najlepszy wynik. Próg zgłaszania to 1 zn/s.

  Zgłaszajcie się śmiało i zachęcajcie do tego też innych quizowiczy, bowiem od tego będzie zależał wasz sam wynik — w zabawie można uzyskać do 15 punktów quizowych, pod warunkiem, że suma wszystkich zgłoszonych sekund wyniesie przynajmniej 15 zn/s (ok. 4-6 zgłoszeń).

  Dodatkowo na koniec miesiąca uwzględnione automatycznie zostaną Quizpoty. Dla osób, które samodzielnie zgłosiły swoją szybkość na forum - po jednym dodatkowym punkcie za każdy z pierwszych 5 potów, dla zgłoszeń w inny sposób — za 3 pierwsze poty. Jeśli ktoś zdobył poty, ale nie chciało mu się zgłosić wyniku i bawić się z nami może liczyć na co najwyżej 1 punkt quizowy niezależnie od ich liczby.

  Zgłaszajcie się do licha! ;P

  round(min(sumaryczna_szybkość, 15) * (szybkość_gracza - 1)/(szybkość_zwycięzcy - 1)) + punkty_za_quizpoty

 • Łapacze błędów — zabawa dla zgłaszających błędy w pytaniach

  Ta zabawa jest dla osób poprawiających jakość gry w Quizbota i zgłaszających zauważone błędy. Zgłaszać można wszelkie błędy merytoryczne, gramatyczne, leksykalne, stylistyczne, interpunkcyjne, brak odpowiedzi w pytaniach familiadowych, pytania nieaktualne (do poprawki lub dopisania daty) lub przedawnione (do usunięcia), pomylone kategorie pytań lub sugestie co do zmiany typu pytania, formatu odpowiedzi i in. Zgłoszenia „przyciętych” pytań się nie kwalifikują.

  W przypadku identycznych zgłoszeń od kilku osób decydować będzie pierwszeństwo. Wskazanie kilku różnych błędów w jednym zgłoszeniu do pytania traktować będę jako osobne zgłoszenia.

  Zgłoszenia usterek kierować bezpośrednio do Quizbota poleceniem „blad”, pisząc na nasz e-mail (Obrazek) lub też w tym temacie poniżej, bądź w tym dziale dziale.

  Tym razem postanowiłem wydzielić dwie kategorie zgłoszeń — poważniejsze błędy (błędy rzeczowe, pytania nieaktualne (ale nie takie, gdzie wystarczy datę dopisać), poważne błędy stylistyczne i in.; nazywając krótko: dyskwalifikujące pytanie - po 1 punkcie quizowym za każde 2 zgłoszenia) oraz drobiazgi (literówki, interpunkcja, fleksja itp. - po 1 punkcie quizowym za każde 5 zgłoszeń). Każdy zgłaszający może zdobyć do 10 punktów quizowych.

  Uwagi do zgłoszeń oraz odrzucone zgłoszenia będą publikowane, by można było się odwoływać czy zaznajomić z powodem.

  round(min(poważne_błędy/2 + drobne_błędy/5, 10))

  Drobne doprecyzowanie: podobnie jak w poprzednich latach, także i teraz przynajmniej jedna przyjęta poprawka kwalifikuje zawodnika do minimalnego 1 punktu quizowego za wzięcie udziału w zabawie
Ogólny wzór do wyliczania punktów quizowych: round(20*wynik/wynik_zwycięzcy)
Zgodnie z regulaminem jeśli ze wzoru wyszłoby mniej niż 1 Q-punkt, a gracz spełniał założenia zabawy, to zawsze dostanie przynajmniej 1 Q-punkt, za udział.Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy i kibicowania, ściągania nowych ludzi, rodziny, krewnych i znajomych na kanał. Może przy okazji spróbujcie pobić jakieś rekord? :)
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant
 
Posty: 1708
Dołączył(a): 30 lipca 2005, 16:32
Lokalizacja: #QuizPL @ IRCnet
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 12543
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez wilk » 28 listopada 2017, 23:23

Cząstkowe wyniki zabawy (mogą nie być aktualne — na koniec wszystko jeszcze raz będzie liczone):

Pytaniopisarze (autorzy pytań)

 1. Wakko - 232 pytania (4 quizy)
 2. atufka - 142 pytania (4 quizy)
 3. litlegirl - 117 pytań (3 quizy)
 4. wilk - 60 pytań (1 quiz + 1 mieszacz [10% z 84 pytań])
 5. eggrodd - 13 pytań (1 mieszacz [10% z 54 pytań] + 8 pytań zgłoszonych do bota)
Łącznie nowych pytanek: 681 (14 quizów)

Tytani Quizbota (gracze z quizbota)

 1. eggrodd - 2915 punktów (5x500, 1578+, 2254+)
 2. annie - 2531 punktów (5x500, 1578+, 2254+)
 3. litlegirl - 2320 punktów (4x500, 1578+, 2254+)
 4. gnite - 2084 punkty (4x500, 1578+)
 5. Ideofix - 971 punktów (1x500)
 6. wilk - 910 punktów (1x500)
 7. JulianTheKing - 666 punktów (1x500)
 8. Yoel - 620 punktów (1x500)
 9. dlv - 547 punktów (1x500)
 10. MacG - 407 punktów
Punkty w Top10: 13971

Mądre głowy (gracze w quizy)

 1. gnite - 18 trofeów (3 Obrazek, 3 Obrazek)
 2. Wakko - 15 trofeów (2 Obrazek, 3 Obrazek, 1 Obrazek)
 3. eggrodd - 13 trofeów (3 Obrazek, 1 Obrazek)
 4. shannon - 11 trofeów (1 Obrazek, 3 Obrazek, 1 Obrazek)
  wilk - 11 trofeów (1 Obrazek, 2 Obrazek, 3 Obrazek)
 5. litlegirl - 8 trofeów (1 Obrazek, 1 Obrazek, 2 Obrazek)
  Witch - 8 trofeów (1 Obrazek, 1 Obrazek, 2 Obrazek)
 6. dlv - 6 trofeów (1 Obrazek, 2 Obrazek)
 7. karolajn - 5 trofeów (1 Obrazek, 1 Obrazek)
 8. Yoel - 3 trofea (1 Obrazek, 1 Obrazek)
 9. beliahr - 2 trofea (1 Obrazek)
Nocna zmiana (wygrane dni w quizbota)

 • 01.12 - litlegirl (206 punktów), eggrodd (164 punkty), kors4r (66 punktów)
 • 02.12 - litlegirl (275 punktów), gnite (84 punkty), Yoel (73 punkty)
 • 03.12 - litlegirl (236 punktów), gnite (64 punkty), shannon (46 punktów)
 • 04.12 - eggrodd (312 punktów), litlegirl (202 punkty), gnite (70 punktów)
 • 05.12 - eggrodd (563 punktów), litlegirl (392 punkty), annie (64 punkty)
 • 06.12 - eggrodd (235 punktów), litlegirl (179 punktów), gnite (122 punkty)
 • 07.12 - eggrodd (299 punktów), annie (173 punkty), litlegirl (144 punkty)
 • 08.12 - gnite (119 punktów), annie (66 punktów), eggrodd (61 punktów)
 • 09.12 - litlegirl (164 punkty), JulianTheKing (138 punktów), wilk (70 punktów)
 • 10.12 - gnite (110 punktów), shannon (62 punkty), sosen (47 punktów)
 • 11.12 - annie (248 punktów), gnite (81 punktów), dlv (61 punktów)
 • 12.12 - Ideofix (181 punktów), eggrodd (138 punktów), JulianTheKing (120 punktów)
 • 13.12 - Ideofix (172 punkty), MacG (152 punkty), gnite (129 punktów)
 • 14.12 - annie (190 punktów), Ideofix (173 punkty), litlegirl (65 punktów)
 • 15.12 - Ideofix (182 punkty), annie (150 punktów), gnite (66 punktów)
 • 16.12 - gnite (151 punktów), annie (115 punktów), litlegirl (64 punkty)
 • 17.12 - gnite (143 punkty), annie (137 punktów), Ideofix (74 punkty)
 • 18.12 - annie (144 punkty), litlegirl (113 punktów), eggrodd (94 punkty)
 • 19.12 - annie (103 punkty), shannon (68 punktów), gnite (51 punktów)
 • 20.12 - annie (120 punktów), eggrodd (82 punktów), shannon (47 punktów)
 • 21.12 - annie (131 punktów), goniec_polski (72 punkty), wilk (42 punkty)
 • 22.12 - annie (78 punktów), Ideofix (67 punktów), gnite (34 punkty)
 • 23.12 - annie (118 punktów), goniec_polski (66 punktów), gnite (55 punktów)
 • 24.12 - Yoel (90 punktów), litlegirl (82 punkty), gnite (77 punktów)
 • 25.12 - Yoel (100 punktów), gnite (90 punktów), goniec_polski (85 punktów)
 • 26.12 - (<50 punktów), (<40 punktów), gnite (30 punktów z I m.)
 • 27.12 - eggrodd (186 punktów), gnite (43 punkty), annie (36 punktów)
 • 28.12 - eggrodd (133 punkty), Yoel (66 punktów), annie (47 punktów)
 • 29.12 - eggrodd (236 punktów), annie (147 punktów), JulianTheKing (81 punktów)
 • 30.12 - eggrodd (164 punkty), ksiezniczka (41 punktów), JulianTheKing (36 punktów)
 • 31.12 - gnite (62 punkty), (<40 punktów), (<30 punktów)
Podsumowanie:

 1. annie - 11,75 punktu (8 Obrazek, 6 Obrazek, 3 Obrazek)
 2. eggrodd - 10 punktów (8 Obrazek, 3 Obrazek, 2 Obrazek)
 3. gnite - 9,75 punktu (5 Obrazek, 5 Obrazek, 9 Obrazek)
 4. litlegirl - 7,25 punktu (4 Obrazek, 5 Obrazek, 3 Obrazek)
 5. Ideofix - 4,25 punktu (3 Obrazek, 2 Obrazek, 1 Obrazek)
 6. Yoel - 2,75 punktu (2 Obrazek, 1 Obrazek, 1 Obrazek)
 7. shannon - 1,5 punktu (2 Obrazek, 2 Obrazek)
 8. goniec_polski - 1,25 punktu (2 Obrazek, 1 Obrazek)
  JulianTheKing - 1,25 punktu (1 Obrazek, 3 Obrazek)
 9. MacG - 0,5 punktu (1 Obrazek)
  ksiezniczka - 0,5 punktu (1 Obrazek)
  wilk - 0,5 punktu (2 Obrazek)
 10. dlv - 0,25 punktu (1 Obrazek)
  kors4r - 0,25 punktu (1 Obrazek)
  sosen - 0,25 punktu (1 Obrazek)
Mistrzowie klawiatury (szybkość pisania)

 1. eggrodd - 5,518 zn/s
 2. dlv - 4,756 zn/s
 3. litlegirl - 4,462 zn/s
 4. gnite - 3,735 zn/s
 5. shannon - 3,010 zn/s
 • eggrodd - 17 quizpotów (5 punktów)
  dlv - 5 quizpotów (5 punktów)
 • litlegirl - 2 quizpoty (2 punkty)
 • goniec_polski - 6 quizpotów (1 punkt)
Suma zgłoszonych szybkości: 21,481 (30 quizpotów)

Łapacze błędów (zgłaszanie błędów)

 • gnite - 163 poprawki (19 istotnych) (182 zgłoszenia)
 • eggrodd - 63 poprawki (11 istotnych) (68 zgłoszeń)
 • litlegirl - 52 poprawki (15 istotnych) (67 zgłoszeń)
 • dlv - 10 poprawek (6 istotnych) (10 zgłoszeń)
 • JulianTheKing - 10 poprawek (2 istotne) (10 zgłoszeń)
 • Wakko - 4 poprawki (3 istotne) (6 zgłoszeń)
  shannon - 3 poprawki (3 zgłoszenia)
 • evilizm - 1 poprawka (1 istotna) (2 zgłoszenia)
  kozka - 1 poprawka (1 istotna) (2 zgłoszenia)
  ksiezniczka - 1 poprawka (1 zgłoszenie)
  Yoel - 1 poprawka (1 zgłoszenie)
  Ideofix - 1 poprawka (2 zgłoszenia)

 • annie - (1 zgłoszenie)
Poprawek dzięki Wam: 310

Uwagi do odrzuconych zgłoszeń i inne wyjaśnienia:

 • część pierwsza (do 8.12):
  • litlegirl - bo Ebola pisze się dużą literką (to od nazwy rzeki), zarówno wirus jak i chorobę, jest ok
  • litlegirl - kierunek geograficzny - północ, duch - godzina duchów - północ, no takie skojarzenie ;)
  • litlegirl + zmieniłem typ pytania na familiadowe, teraz „świętokrzyskie” też będzie łapać
  • litlegirl - a widzisz nie - zespół nazywa się „a-ha” (choć to „a” takie stylizowane): https://www.a-ha.com/
  • litlegirl - tak, na obrazku jest papryka, ale z racji tego, że są dwie, to są one dodane z kolorami (czerwona/żółta)
  • litlegirl + z tym wampirem, to kreskówka jest - http://www.filmweb.pl/film/Wampiry+w+Ha ... 985-131774 ; dopisałem kategorię
  • litlegirl - JulianTheKing był szybszy ze zgłoszeniem „without”
  • litlegirl + zmieniłem tego tulipana, by nie wprowadzał w błąd, aczkolwiek to był jęczmień
  • litlegirl - bushi, bushido to kodeks
  • litlegirl - zgadza się „sztaby/sztabki”, ale dopełniacz to „sztab”
  • litlegirl + tia, to pytanie o Fryderyka Nietzsche to kompletna bzdura oparta o informacje z jakiegoś pseudoartykułu, usunąłem to pytanie, ale przydałoby się przejrzeć cały tamten quiz…
  • litlegirl - bomba myśli - nazwa broni
  • eggrodd + nie dodałem alternatyw z imionami, dopisałem do pytań, że chodzi tylko o nazwiska
  • eggrodd + miałem trochę problem, bo jest tam elektrownia wodna, tylko że podzielona na „maremotoryczna” i „maretermiczna”, ale dodałem jednak…
  • eggrodd - gnite był szybszy ze zgłoszeniem nadmiaru w odpowiedzi „razy w tygodniu”
  • eggrodd - skajpaj sajfaj ;)
  • eggrodd - Kuba w "Poranku kojota" był jednak rysownikiem, może pomyliłeś z jego rolą Jakuba z "Chłopaki nie płaczą"?
  • gnite + z tym żubrem - te pytania damiana pochodziły z milionerów, ale nie pamiętam z jakiego powodu zostały okrojone i puszczone jako dizzy, więc niektóre są takie trochę słabszej kondycji…
  • gnite - siedlisko uczuć zostawiłem, bo to tak w przenośni, poetycko
  • gnite + zgłoszenie do złego numeru pytania, ale odnalazłem i poprawiłem
  • gnite - tira zostawiam jednak; mimo wszystko to słownikowa nazwa
  • gnite + zmieniłem na zakres 55-65 dB
  • ksiezniczka + zgłoszenie wysłane przeze mnie w imieniu tego gracza
 • część druga (do 14.12):
  • gnite + pytanie o dolara poprawiłem i zdegradowałem do dizzy - pytanie z na siłę dodanymi błędnymi odpowiedziami… (takie też można zgłaszać)
  • gnite ++ Ty zgłosiłeś, Tobie zaliczam
  • gnite + zostawiłem owoc, zmieniłem warzywo
  • gnite + w pytaniu o pomnik powinno być „czyjego” niż „którego”
  • gnite + hmm, podanego przez Ciebie mostu nie ma nawet w Top100 najwyższych mostów: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_bridges (chodzi o wysokość pylonów), aczkolwiek ten w pytaniu też już został pobity, więc tak czy siak błąd
  • litlegirl - z tym niebieskim mrówkojadem wielkim jednak jest ok, choć nie jestem pewien czy konieczne jest dodawanie akurat tam pełnej nazwy, bo faktycznie wygląda to na zły szyk
  • litlegirl + pewnie według jakiejś stronki z „naj” ;) poza tym to włoska piosenka i przebudowałem pytanie
  • Wakko - gnite był szybszy z Alles
 • część trzecia (do 20.12):
  • gnite - przecinek ok: http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-gdy
  • gnite + z tymi mniejszościami miałem zagwozdkę i po 5 zmianach zdania jednak dodałem Romów, polska wiki też to podpiera
  • gnite - https://pl.wikipedia.org/wiki/Wassily_Kandinsky
  • gnite + zmieniłem na Allure, aczkoleik opis był do Oasis, niemniej one mają praktycznie takie same parametry odnośnie załogi i pasażerów
  • gnite + liczbę ulic uprościłem do „około”
  • Ideofix - nie, nikt nam nie płaci za propagowanie „niemieckich wartości”
  • Wakko - litlegirl była szybsza z Mansonem
  • litlegirl + chodzi o miód jako symbol, nie wiem skąd tam „mądrość”, bo znalazłem kilka stronek, które twierdzą, że „dobrobyt” i na to zmieniłem
  • litlegirl - Khorinis - wedle Wikipedii i Wikii gry jednak przez orków
  • dlv + polisz-czajnis nie, ale faktycznie było to dziwne i zmieniłem na wersję z Wikii czy z "The Walt Song"
  • annie - przedkłada a przekłada, to zupełnie inne znaczenia, jest ok
 • część czwarta (do 29.12):
  • gnite + nie miałem pomysłu na co zmienić odpowiedzi przy pytaniu o kanał panamski, zmieniłem tylko most Tower na Wieżę Herkulesa dla zmyłki, jestem otwarty na sugestie
  • gnite + Solarisa zmieniłem na markę, nie producenta
  • gnite - majątek w Potylicach z Klanu zostawiłem: http://sjp.pwn.pl/szukaj/maj%C4%85tek
  • gnite - tak, ale tam chodzi bardziej o monotonność http://sjp.pwn.pl/szukaj/monotonny niż fizyczny aspekt barwy, no szaro-bure
  • gnite - zostawiłem te 1024x768, bo to bardziej ma walor historyczny, powiedzonka, niż ustawianie obecnych 1920x1080 czy 4K
  • eggrodd + no jak to nie ma? https://pl.wikipedia.org/wiki/Duke_Nuke ... mputerowa&#41; w wersji angielskiej miała podtytuł „Shrapnel city” ok, zmieniłem na DN 3D
  • eggrodd + technicznie, to oko też, ale i tak usunąłem to pytanie
  • eggrodd - pytanie o strachliwych brytyjczykach mimo wszystko zostawiłem… aczkolwiek taka szara strefa
  • evilizm - Liechtenstein, jest ok
 • część piąta (do 1.01):
  • eggrodd - nie znalazłem informacji by „zła Baba Jaga” była pleonazmem; na wiki jest wspomniane, że sporadycznie spotyka się ją w folklorze jako osobę pomagającą: https://pl.wikipedia.org/wiki/Baba_Jaga
  • eggrodd + ano królowa babilońska, aczkolwiek podejrzewam, że mogło chodzić tam o jej pierwowzór, za który uznaje się Sammu-ramat, rządzącą właśnie w Asyrii - i na to przebudowałem pytanie, ale dodałem też drugie z poprawioną pierwotną postacią, a niech ma atufka :>
  • qwedfg + zgłoszenie wysłane przeze mnie w imieniu tego gracza
  • gnite + miałem trochę dylemat z tym „could/would have”, bo z tego co wyszukałem te postaci nie są gramatyczne, choć spotykane; zmieniłem to „could” na coś innego, ale „would” zostawiłem
  • gnite + zasadniczo to wręcz „bitwa stalingradzka”; poza tym był jeszcze jeden błąd, bo powinno być „bitwa na Łuku Kurskim”
  • gnite - nie jest sprecyzowany doctype, więc nie wiadomo czy musi być domknięcie tagu <br />, bo kod jest parsowany jako XML (XHTML/HTML5); poza tym to tylko przykład, jest ok i nie ma sensu zaciemniać odpowiedzi
  • gnite + z koszykówką zaktualizowałem, ale tylko datę, bo nic sie nie zmieniło - Grecja dalej bez pucharu
Zgłoszenia oznaczone jako ważne/krytyczne (nie wiem czy będziecie pamiętali jeszcze swoje zgłoszenia ;)):

 • błędy w odpowiedzi, pomylone odpowiedzi (mil) lub pasująca więcej niż jedna odpowiedź (mil):
  • litlegirl — Augstin Egurrola
  • litlegirl — słabiej/mocniej
  • litlegirl — eutanazja/bonamortia
  • litlegirl — kazanie
  • litlegirl — Terry'ego
  • litlegirl — jack-o'-lantern
  • litlegirl — neurochirurgia
  • evilizm — komar->mucha
  • gnite — broda
  • gnite — podczerwone->nadfiolet
  • gnite — dB
  • gnite — Dennis Hopper
  • gnite — Demokratycznej Republiki Konga
  • gnite — Charliego Browna
  • gnite — George W. Bush
  • gnite — owoc/warzywo
  • gnite — Obcy - 8. pasazer Nostromo
  • gnite — +klimat
  • gnite — Romowie
  • gnite — potwór Frankensteina
  • gnite — Peter Jackson i inni reżyserzy
  • gnite — kotwica
  • gnite — format daty
  • eggrodd — spedytor
  • eggrodd — naskórek/warstwa rogowa
  • eggrodd — Gotham City
  • eggrodd — królowa babilońska/asyryjska
  • dlv — zła kolejność alfabetyczna
  • dlv — hadzdz
  • dlv — Republiki Korei
  • dlv — nichts
  • dlv — pytanie z Lost
  • dlv — oganesson
  • JulianTheKing — kozlek lekarski
  • JulianTheKing — densytometria, kuźwa
  • Wakko — Charly
  • Wakko — Kelly Charles
  • Wakko — Sash!
  • kozka — Prusy
  • qwedfg — Morderstwo w Orient Expressie
 • ważny błąd w pytaniu lub pytania mocno niejednoznaczne:
  • litlegirl — odznaczenie cywilne
  • litlegirl — najsłynniejsza piosenka
  • litlegirl — miód
  • gnite — żubr
  • gnite — pytanie o banknoty
  • gnite — ulice w Paryżu
  • eggrodd — szczur
  • eggrodd — wcięło tytuł filmu
 • pytania w ogóle bez sensu (usunięte):
  • litlegirl — Fryderyk Nietzsche
  • litlegirl — pokemon Prymus
  • eggrodd — bajking
  • eggrodd — Club Nokia
  • eggrodd — co można całować
 • brakujące odpowiedzi w familiadowym lub upgrade do familiadowego:
  • litlegirl — Świętokrzyskie
  • litlegirl — Tomisław
  • litlegirl — rodzinka.pl
  • eggrodd — Shang Tsung
  • gnite — Brajan…
Jeśli macie uwagi co do uwag, to piszcie poniżej. :)
Ostatnio edytowano 5 stycznia 2018, 23:49 przez wilk, łącznie edytowano 55 razy
Powód: aktualizacja
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant
 
Posty: 1708
Dołączył(a): 30 lipca 2005, 16:32
Lokalizacja: #QuizPL @ IRCnet
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 12543
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez eggrodd » 1 grudnia 2017, 16:03

czas 1,440
znaki 4,009
1 quizpot


[22:17] <@QuizPL> === Pytanie 47508 * Kategoria Matematyka * Autor wilk ===
[22:17] <@QuizPL> IleMwynosib1*1? (szybko!)
[22:18] <orange> 1
[22:19] <@QuizPL> Gratulacje, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz 1 udzielona po 1,440 (1,960) sekundach, z szybkoscia 0,694 znakow na sekunde.

[40:53] <@QuizPL> WojewodztwohzyKsiazemjWielkopolskim.
[40:53] <@QuizPL> Podpowiedz: .............
[40:56] <orange> wielkopolskie
[40:57] <@QuizPL> Tak trzymac, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz wielkopolskie udzielona po 3,243 sekundach, z szybkoscia 4,009 (3,089) znakow na sekunde. Quizpot!
[40:57] <@QuizPL> orange, masz teraz 109 punktow i zajmujesz 2 miejsce z 8, zaraz za litlegirl, ktory(a) ma 124 punkty.
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 maja 2007, 19:53
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21677

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez wilk » 1 grudnia 2017, 20:04

Zgłoszonko od shannon:

01171507 <diablo_cody> Dajesz, dajesz, diablo_cody! Dostajesz punkt za odpowiedz pytacie skad sie wzialem udzielona po 10,899 sekundach, z szybkoscia 2,202 (1,575) znakow na sekunde. proszę zapisac moja zawrotna predkosc

Zapisane! :)
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant
 
Posty: 1708
Dołączył(a): 30 lipca 2005, 16:32
Lokalizacja: #QuizPL @ IRCnet
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 12543
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 2 grudnia 2017, 14:15

Czas:

<@QuizPL> Sklada sie z miesiecy.
<@QuizPL> Podpowiedz: ...
<+litlegirl> rok
<@QuizPL> W rzeczy samej, litlegirl! Dostajesz punkt za odpowiedz rok udzielona po 2,783 (2,875) sekundach, z szybkoscia 1,078 znakow na sekunde.
<@QuizPL> litlegirl, masz teraz 275 punktow i zajmujesz 1 miejsce z 19!


Znaki:

<@QuizPL> Czesto5zmieniacWpartnera/partnerkewto:q(botanika)
<@QuizPL> Podpowiedz: ...... . ....... .. .......
<+litlegirl> skakac z kwiatka na kwiatek
<@QuizPL> Klawo, litlegirl! Dostajesz punkt za odpowiedz skakac z kwiatka na kwiatek udzielona po 8,825 sekundach, z szybkoscia 3,059 (2,454) znakow na sekunde.
<@QuizPL> litlegirl, masz teraz 276 punktow i zajmujesz 1 miejsce z 20!
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 2 grudnia 2017, 14:54

Znaki:
<@QuizPL> Najdluzsza9jaskinia9Sudetow.
<@QuizPL> Podpowiedz: ........ ............
<+litlegirl> jaskinia niedzwiedzia
<@QuizPL> Oczywiscie, litlegirl! Dostajesz punkt za odpowiedz Jaskinia Niedzwiedzia udzielona po 5,959 sekundach, z szybkoscia 3,524 (3,426) znakow na sekunde.
<@QuizPL> litlegirl, masz teraz 302 punkty i zajmujesz 1 miejsce z 20!
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 2 grudnia 2017, 20:34

Czas:

<@QuizPL> JaponskieUwdzianko.
<@QuizPL> Podpowiedz: ......
<+litlegirl> kimono
<@QuizPL> Rewelka, litlegirl! Dostajesz punkt za odpowiedz kimono udzielona po 2,723 (2,783) sekundach, z szybkoscia 2,203 znakow na sekunde.
<@QuizPL> litlegirl, masz teraz 434 punkty i zajmujesz 1 miejsce z 23!
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez wilk » 2 grudnia 2017, 22:29

Czasów nie zgłaszamy, tylko szybkości. :) Aczkolwiek kiedyś była taka kategoria w Megazabawie, że były i szybkości, i czasy do zgłaszania.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant
 
Posty: 1708
Dołączył(a): 30 lipca 2005, 16:32
Lokalizacja: #QuizPL @ IRCnet
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 12543
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 3 grudnia 2017, 03:09

Czas:
<@QuizPL> SamochodowexoznaczenieoFinlandii.
<@QuizPL> Podpowiedz: ...
<@litlegirl> fin
<@QuizPL> Normalnie wymiatasz, litlegirl! Dostajesz punkt za odpowiedz FIN udzielona po 2,697 (2,723) sekundach, z szybkoscia 1,112 znakow na
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez eggrodd » 4 grudnia 2017, 17:55

2 pociki:

[42:27] <@QuizPL> === Pytanie 63267 * Kategoria Imiona * Autor eggrodd ===
[42:27] <@QuizPL> Imie: A I A L K M
[42:27] <@QuizPL> Podpowiedz: ......
[42:29] <orange> kamila
[42:29] <@QuizPL> Znakomicie, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz Kamila udzielona po 2,405 (2,974) sekundach, z szybkoscia 2,495 (2,425) znakow na sekunde. Quizpot!
[42:29] <@QuizPL> orange, masz teraz 180 punktow i zajmujesz 2 miejsce z 28, zaraz za litlegirl, ktory(a) ma 753 punkty.


[01:33] <@QuizPL> === Pytanie 89114 * Kategoria Pilka nozna * Autor vallkirjae & wfx ===
[01:33] <@QuizPL> ...GLatoz-bpilkarz,Xtrener,Xdzialaczdsportowy.
[01:33] <@QuizPL> Podpowiedz: ........
[01:35] <orange> grzegorz
[01:36] <@QuizPL> Zacnie, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz Grzegorz udzielona po 2,825 sekundach, z szybkoscia 2,832 znakow na sekunde. Quizpot!
[01:36] <@QuizPL> orange, masz teraz 367 punktow i zajmujesz 2 miejsce z 28, zaraz za litlegirl, ktory(a) ma 782 punkty.
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 maja 2007, 19:53
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21677

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 5 grudnia 2017, 01:20

Szybkość:
<@QuizPL> Dokoncz:X"GlupiBma..."
<@QuizPL> Podpowiedz: ...... .........
<+litlegirl> zawsze szczescie
<@QuizPL> Bombowo, litlegirl! Dostajesz punkt za odpowiedz zawsze szczescie udzielona po 4,367 sekundach, z szybkoscia 3,664 (3,524) znakow na sekunde.
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 5 grudnia 2017, 03:04

szybkość:

<@QuizPL> Do0robienia9zdjec.
<@QuizPL> Podpowiedz: ...... .............
<+litlegirl> aparat fotograficzny
<@QuizPL> /tere fere/, litlegirl! Dostajesz punkt za odpowiedz aparat fotograficzny udzielona po 4,800 sekundach, z szybkoscia 4,167 (3,664) znakow na sekunde.
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 5 grudnia 2017, 03:38

quizpot:

<@QuizPL> === Pytanie 87491 * Kategoria Imiona * Autor karolajn ===
<@QuizPL> SlynnyspolskitMaciej. (28 odpowiedzi)
<+litlegirl> zakoscielny
<@QuizPL> Slusznie prawisz, litlegirl! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz Zakoscielny udzielona po 3,312 sekundach, z szybkoscia 3,321 znakow na sekunde. Quizpot!
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez eggrodd » 5 grudnia 2017, 17:07

znaki:

[24:49] <@QuizPL> Bardzo dobra odpowiedz, orange! Dostajesz punkt za odpowiedz The Chemical Brothers udzielona po 4,977 sekundach, z szybkoscia 4,219 (4,009) znakow na sekunde.

quizpoty:

[14:26] <@QuizPL> Ladnie, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz robot kuchenny udzielona po 3,740 sekundach, z szybkoscia 3,743 znakow na sekunde. Quizpot!

[21:14] <@QuizPL> No i super, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz Wilk udzielona po 1,736 (2,154) sekundach, z szybkoscia 2,304 znakow na sekunde. Quizpot!
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 maja 2007, 19:53
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21677

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez eggrodd » 5 grudnia 2017, 17:46

i kolejny pocik:

[45:07] <@QuizPL> Jedziesz z koksem, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz czarny udzielona po 2,330 sekundach, z szybkoscia 2,575 znakow na sekunde. Quizpot!
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 maja 2007, 19:53
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21677

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 5 grudnia 2017, 18:01

Quizpot:

<@QuizPL> Panstwo: G R A E J C
<@QuizPL> Podpowiedz: ......
<+litlegirl> grecja
<@QuizPL> Klawo, litlegirl! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz Grecja udzielona po 2,416 (2,597) sekundach, z szybkoscia 2,483 znakow na sekunde. Quizpot!
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez eggrodd » 5 grudnia 2017, 23:10

kolejny pocik:

[05:01] <@QuizPL> Bajecznie, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz Alabama udzielona po 2,395 sekundach, z szybkoscia 2,923 znakow na sekunde. Quizpot!
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 maja 2007, 19:53
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21677

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez eggrodd » 6 grudnia 2017, 00:02

eh, nie mozna laczyc postow...

[01:48] <@QuizPL> Gratulacje, orange! Dostajesz 2 punkty za odpowiedz Flora udzielona po 2,214 sekundach, z szybkoscia 2,258 znakow na sekunde. Quizpot! Masz 6 odpowiedzi z rzedu jak na razie!
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 maja 2007, 19:53
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21677

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez litlegirl » 6 grudnia 2017, 01:33

<@QuizPL> Polisz-inglisz:1"MyNgirlfriend6islverysexpensivegtoSme" ;)
<@QuizPL> Podpowiedz: .... .......... .... .. ...... .....
<@litlegirl> moja dziewczyna jest mi bardzo droga
<@QuizPL> Fajowo, litlegirl! Dostajesz punkt za odpowiedz moja dziewczyna jest mi bardzo droga udzielona po 8,068 sekundach, z szybkoscia 4,462 (4,167) znakow na sekunde.
Avatar użytkownika
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Lubin/Aleksandrów Kujawski
Pytań w bazie: 3996

Re: Grudzień 2017 miesiącem Megazabawy!!

Postprzez shannon » 10 grudnia 2017, 20:46

9:45] <@QuizPL> Zupa: A S Z Z B C R Y R W E O Z N C
[19:45] <@QuizPL> Podpowiedz: ....... ........
[19:45] <+diablo_cody> barszcz czerwony
[19:45] <@QuizPL> Gites, diablo_cody! Dostajesz punkt za odpowiedz barszcz czerwony udzielona po 5,315 sekundach, z szybkoscia 3,010 (2,202) znakow na sekunde.
[19:45] <@QuizPL> diablo_cody, masz teraz 174 punkty i zajmujesz 10 miejsce z 40, zaraz za dlv, ktory(a) ma 184 punkty.
[19:45] <@gnite> barszcz czerwony
Avatar użytkownika
shannon
Supergracz
Supergracz
Swój człowiek
Swój człowiek
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 marca 2008, 02:12
Pytań w bazie: 883

Następna strona

Powrót do Zabawy kanałowe - rok 2017

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Common i 0 gości