Pomysły na zabawy kanałowe

Ogłoszenia o nowych zabawach kanałowych oraz informacje o tych, które odbyły się do tej pory wraz z ich podsumowaniem, a także miejsce na Twoje zgłoszenia w bieżących zabawach lub składanie propozycji na nowe zabawy kanałowe.

Zabawy: 2005-2024

Pomysły na zabawy kanałowe

Post#1 napisany przez wilk » poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 23:38

Jaki macie pomysł na kolejną zabawę kanałową na wrzesień i na następne miesiące? Te dnie czyli wyszukiwanie błędów i dla szybkopiszących można powtórzyć jeszcze, ale bez sensu by bylo, żeby dawać pod rząd. Może taka, kto napisze najwięcej quizów lub pytań do bazy? W sumie ciężko mi coś więcej wymyślić odpowiedniego...
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#2 napisany przez DeMetylen » wtorek, 22 sierpnia 2006, 01:33

Hm... Ja to moglbym zawsze dodac cos do Izomera... Jakis papier, kamien, nozyce czy cos w tym stylu... Albo jakas inna zabawe... Bo z rozrywek statowych, to nie wiem tak na dzien dzisiejszy co obmyslec :) Chyba ze osobe najwolniej piszaca na kanale - ale to mogloby sie mijac z celem ...
Avatar użytkownika
DeMetylen
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 208
Dołączył(a): sobota, 30 lipca 2005, 17:54
Ostatnia wizyta: piątek, 6 września 2013, 11:20
Pytań w bazie: 2197

Turniej quizowy

Post#3 napisany przez Andrrew » wtorek, 16 stycznia 2007, 20:46

A może by tak jakiś turniej na premierach quizowych, a nie na powtarzających się w kółko pytań z quizbota?
Oczywiście każda inicjatywa dobra, ale zdecydowanie lepszą zabawą są premiery quizowe - zwłaszcza turnieje na premierach quizowych - w takim wypadku z pewnością zaoferuję czynną pomoc (np. podrzuceniem jednej czy dwóch premier quizowych; organizacja).

[EDIT]
Temat wydzielony z http://www.pol-media.com/killer/quizpl/viewtopic.php?t=212
[/EDIT]
Ostatnio edytowano poniedziałek, 22 stycznia 2007, 02:34 przez Andrrew, łącznie edytowano 2 razy.
Andrrew

Zablokowany
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył: wtorek, 18 października 2005, 19:50
Ostatnia wizyta: wtorek, 14 października 2014, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 1050

Post#4 napisany przez wilk » wtorek, 16 stycznia 2007, 22:04

No jak najbardziej tak i jest to jedna z planowanych zabaw, ale znając życie to pewnie nikogo niemal by nie było do współtworzenia maratonu tematycznego, bo jak rozumiem o taki chodzi, a wszyscy by chcieli tylko grać. Planowana za to jest inna inicjatywa, podobna, w poście obok, na temat marca.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#5 napisany przez Andrrew » środa, 17 stycznia 2007, 13:58

wilk napisał(a):No jak najbardziej tak i jest to jedna z planowanych zabaw, ale znając życie to pewnie nikogo niemal by nie było do współtworzenia maratonu tematycznego, bo jak rozumiem o taki chodzi, a wszyscy by chcieli tylko grać. Planowana za to jest inna inicjatywa, podobna, w poście obok, na temat marca.

Temat obok traktuje o bonusowych Q-punktach za napisane premiery w marcu, czy to podobne do turnieju opartego na premierach quizowych? No chyba, że właśnie te premiery przeznaczymy na taki turniej.
A problem braku chętnych na pisanie premier można rozwiązać w prosty sposób. Mianowicie nikt, kto napisał na turniej premierę, nie powinien być wykluczany z możliwości startu w turnieju - po prostu można by zrobić tak, by quiz pierwszego twórcy był odpalany przy grze innej grupy turniejowiczów, a przy grze grupy, w której będzie grać ten twórca puściłoby się inną premierę - pisaną przez kogoś z poprzedniej grupy graczy. Coś podobnego wypaliło na sąsiednim kanale quizowym (nazwy i strony www z opisem turnieju nie będę podawać, bo wiem jaki jesteś na to wrażliwy, wilk, ale niektórzy z pewnością wiedzą o jaki turniej chodzi, bynajmniej nie jest to mój kanał :-). A dla większej motywacji napisania na turniej jakiejś premiery można dodać punkt, że gracze mogą wystąpić w turnieju pod warunkiem napisania choć jednej premiery. Być może spowoduje to obniżenie ilości graczy, ale za to podwyższy ich jakość, jak i jakość samej gry (gdy ktoś dorzuci swoją cegiełkę w postaci quizu do turnieju nie będzie np. narzekać na złą jakość innych quizów, bo wie, że napisanie quizu wymaga pewnej pracy i będzie potrafił to docenić).

Konkludując jestem więc ZA odbyciem takiego turnieju, zapewne nie masowego, ale naprawdę porządnego, a nie byle jakiego w moim mniemaniu, polegającemu na klepaniu punkcików na w kółko powtarzających się, często kiepskich pytankach, na które dodatkowo wielu z aktywnych botoquizowiczów doskonale zna odpowiedzi.
Choćby w tym elitarnym turnieju miało brać udział najwyżej kilka osób, i tak wezmę w nim udział. A na ten masowy turniejek na quizbocie z całą pewnością nie będę tracić czasu.
Andrrew

Zablokowany
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył: wtorek, 18 października 2005, 19:50
Ostatnia wizyta: wtorek, 14 października 2014, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 1050

Post#6 napisany przez wilk » środa, 17 stycznia 2007, 17:37

Andrrew napisał(a):
wilk napisał(a):No jak najbardziej tak i jest to jedna z planowanych zabaw, ale znając życie to pewnie nikogo niemal by nie było do współtworzenia maratonu tematycznego, bo jak rozumiem o taki chodzi, a wszyscy by chcieli tylko grać. Planowana za to jest inna inicjatywa, podobna, w poście obok, na temat marca.

Temat obok traktuje o bonusowych Q-punktach za napisane premiery w marcu, czy to podobne do turnieju opartego na premierach quizowych? No chyba, że właśnie te premiery przeznaczymy na taki turniej.

Jest podobne, lecz nie zawiera organizacji graczy w drużyny i systemu pojedynków. Grać może każdy, tak jak w każdą premierę, zaś istotą jest pisanie premier, a nie granie i za to właśnie są dodatkowe punkty (choć za miejsca medalowe oczywiście są punkty). Co zostało wyjaśnione w odpowiednim do tego poście, więc nie ma sensu tego porównywac i dalej offtopować, w temacie o quizbocie.

Andrrew napisał(a):Mianowicie nikt, kto napisał na turniej premierę, nie powinien być wykluczany z możliwości startu w turnieju (...)

Oczywiście, że tak - o ile nie miał wglądu lub udziału w ich tworzeniu.

Andrrew napisał(a):A dla większej motywacji napisania na turniej jakiejś premiery można dodać punkt, że gracze mogą wystąpić w turnieju pod warunkiem napisania choć jednej premiery.

To dobry warunek, lecz wówczas turniej taki musiałby być ogłoszony z odpowiednim wyprzedzeniem. No i największą motywację powinni wykazać sami operatorzy, by w razie nieprzewidzianych sytuacji, np. ktoś nie nadesłał premiery, zgłosił się i wycofał przed turniejem, nie przyszedł na turniej lub brakuje premiery w puli - był przez nich przygotowany awaryjny zestaw premier.

Andrrew napisał(a):(...) a nie byle jakiego w moim mniemaniu, polegającemu na klepaniu punkcików na w kółko powtarzających się, często kiepskich pytankach (...)

Hmm... Pamiętaj, że sam jesteś autorem części z nich, zaś zawsze możesz zgłosić wątpliwości co do jakości jakiegoś pytania/odpowiedzi.

Andrrew napisał(a):A na ten masowy turniejek na quizbocie z całą pewnością nie będę tracić czasu.

Wstęp wolny, zaproszeń na siłę nikt nie będzie wciskał. ;)

A ja na koniec jeszcze raz zaznaczam byś nie mylił zabawy w pisanie quizów z turniejem grania w quizy, w dodatku w temacie o grze w quizbota.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#7 napisany przez Andrrew » czwartek, 18 stycznia 2007, 21:45

wilk napisał(a):Jest podobne, lecz nie zawiera organizacji graczy w drużyny i systemu pojedynków. Grać może każdy, tak jak w każdą premierę, zaś istotą jest pisanie premier, a nie granie i za to właśnie są dodatkowe punkty (choć za miejsca medalowe oczywiście są punkty). Co zostało wyjaśnione w odpowiednim do tego poście, więc nie ma sensu tego porównywac i dalej offtopować, w temacie o quizbocie.

Osobiście nie widzę większego podobieństwa między ideą samego pisania premier a grą-turniejem opartym na quizach premierowych. Ale ile umysłów - tyle opinii. Nie będę też dodawać, wilk, kto ten offtop rozpoczął. :P
Ogólnie mam wrażenie, że nie zrozumiałeś lub źle zinterpretowałeś moje wcześniejsze posty w tym temacie.
wilk napisał(a):
Andrrew napisał(a):Mianowicie nikt, kto napisał na turniej premierę, nie powinien być wykluczany z możliwości startu w turnieju (...)

Oczywiście, że tak - o ile nie miał wglądu lub udziału w ich tworzeniu.

:) Napiszę jeszcze raz to samo, ale ubiorę w inne słowa. Według mnie Ci, którzy napisali premierę na turniej oparty na premierach quizowych także (a nawet przede wszystkim) powinni wziąć udział w tym turnieju. Oczywiście nie w sensie grając w napisanego przez siebie quiza, lecz w innego, napisanego przez inną osobę. To zupełnie proste o ile ustali się odpowiednie zasady turnieju.
wilk napisał(a):
Andrrew napisał(a):A dla większej motywacji napisania na turniej jakiejś premiery można dodać punkt, że gracze mogą wystąpić w turnieju pod warunkiem napisania choć jednej premiery.

To dobry warunek, lecz wówczas turniej taki musiałby być ogłoszony z odpowiednim wyprzedzeniem. No i największą motywację powinni wykazać sami operatorzy, by w razie nieprzewidzianych sytuacji, np. ktoś nie nadesłał premiery, zgłosił się i wycofał przed turniejem, nie przyszedł na turniej lub brakuje premiery w puli - był przez nich przygotowany awaryjny zestaw premier.

Jasne. Wyprzedzenie takiego turnieju jest wręcz niezbędne. No ale to chyba żaden problem, każdy turniej ogłaszasz z wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o motywację - ja już swoją przedstawiłem. Rezerwowe premiery zawsze są wskazane, ale da się tak sformułować zasady turnieju by to nie było konieczne.
wilk napisał(a):
Andrrew napisał(a):(...) a nie byle jakiego w moim mniemaniu, polegającemu na klepaniu punkcików na w kółko powtarzających się, często kiepskich pytankach (...)

Hmm... Pamiętaj, że sam jesteś autorem części z nich, zaś zawsze możesz zgłosić wątpliwości co do jakości jakiegoś pytania/odpowiedzi.

Kolejny offtop.. ale skoro zwracasz uwagę.. Oczywiście, jestem autorem niewielkiej części pytań znajdujących się w quizbocie, i co do jakości tych pytań nie mam wątpliwości. Jeśli ktoś ma - niech wytknie mi niekompetencje. Krytyki się nie boję, tym bardziej więc sam ważę się krytykować. A co tam! :) Według mnie botowi quizowemu przydałoby się gruntowne odchudzenie, sięgające być może usunięcia lub znacznego zmodyfikowania (tudzież aktualizacji) nawet kilkudziesięciu procent pytań. Nie można tego dokonać nawet ciągłym analizowaniem lecących pytań i zgłaszaniem do każdego uwagi. Nawet z dostępem do całej bazy danych to niezła harówka. Gdyby ktoś jednak tego dokonał - dopiero mielibyśmy porządnego quizbota z porządnymi pytaniami, ale oczywiście byłoby ich o wiele mniej. Jak na razie jednak niestety na wszystkich kanałach ircowych z quizbotami widzę tendencję na ilość pytań w bazie - a nie na jakość. Stąd moja niechęć do takiego charakteru quizbotów.
wilk napisał(a):A ja na koniec jeszcze raz zaznaczam byś nie mylił zabawy w pisanie quizów z turniejem grania w quizy, w dodatku w temacie o grze w quizbota.

A ja na koniec jeszcze raz podkreślę, że według mnie to Ty nie zrozumiałeś poprawnie mojego pomysłu i stąd nieporozumienia. Może ktoś inny, niezależny, przeczytałby wszystkie posty w tym temacie i niezależnie się ustosunkował? W ogóle póki co wydaje mi się, że turniejem na #quizpl tylko my się interesujemy...
Andrrew

Zablokowany
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył: wtorek, 18 października 2005, 19:50
Ostatnia wizyta: wtorek, 14 października 2014, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 1050

Post#8 napisany przez wilk » piątek, 19 stycznia 2007, 09:33

Uff, w końcu udało mi się tutaj trafić po huraganowym zaniku zasilania i braku neta.

Andrrew napisał(a):Osobiście nie widzę większego podobieństwa między ideą samego pisania premier a grą-turniejem opartym na quizach premierowych.

No bo większego nie ma. W końcu to dwa odmienne w charakterze zadania.


Andrrew napisał(a):Nie będę też dodawać, wilk, kto ten offtop rozpoczął. :P

No ja nie. Co widać po autorstwie pierwszego posta. :P Zatem wydzielone i można pomysłodawać do woli teraz. ;)


Andrrew napisał(a):
wilk napisał(a):
Andrrew napisał(a):Mianowicie nikt, kto napisał na turniej premierę, nie powinien być wykluczany z możliwości startu w turnieju (...)

Oczywiście, że tak - o ile nie miał wglądu lub udziału w ich tworzeniu.

Według mnie Ci, którzy napisali premierę na turniej oparty na premierach quizowych także (a nawet przede wszystkim) powinni wziąć udział w tym turnieju. Oczywiście nie w sensie grając w napisanego przez siebie quiza, lecz w innego, napisanego przez inną osobę.

Przecież to właśnie napisałem i zgodziłem się z Twoimi powyższymi słowami. ;)


Andrrew napisał(a):Oczywiście, jestem autorem niewielkiej części pytań znajdujących się w quizbocie, i co do jakości tych pytań nie mam wątpliwości. Jeśli ktoś ma - niech wytknie mi niekompetencje. Krytyki się nie boję, tym bardziej więc sam ważę się krytykować. A co tam! :)

To ja będę złośliwy i powiem, że kilka pytań było zależnych. :P Co do wartości merytorycznej to nie pamiętam już, ale chyba nie robiłem większych zmian.


Andrrew napisał(a):Jak na razie jednak niestety na wszystkich kanałach ircowych z quizbotami widzę tendencję na ilość pytań w bazie - a nie na jakość.

Pierw trzeba zbudować odpowiednie fundamenty, by nie powtarzało się trzy razy dziennie to samo pytanie. Z moich powierzchownych analiz wynika, że dziennie pojawia się od 700 do 1800 pytań. Żeby nie widzieć powtórzeń powiedzmy przez tydzień i mieć jeszcze zapas to trzeba posiadać około 15k pytań/tydzień. Dopiero wtedy można zabrać się za reedycję wybranych pytań. Fakt samymi zgłoszeniami nie poprawi się bazy, bo po pierwsze dziennie są maksymalnie 2-3 zgłoszenia i jak jest 10 na tydzień to jestem happy, przy czym w większości są to SyjaM_ki, kojotki i moje. Po drugie to zgłoszenia te dotyczą w 90% literówek i innych błędów typograficznych. Na szczęście ich jest już coraz mniej. Pozostałe 10% to zgłoszenia natury wątpliwości merytorycznej, przy czym dostać linka z udowodnieniem błędu, a nie gdybaniem, to cud. Nie dostałem jeszcze żadnego zażalenia, że jakieś pytanie jest za długie lub za krótkie czy też nie podoba się. Niestety wraz z rozwijaniem puli pytań wzrasta hipotetyczna praco- i czasochłonność takiego przedsięwzięcia. A wiem ile to zachodu gdy wziąłem się za poprawianie literówek, znaków diakrytycznych i interpunkcji. Teraz na szczęscie od tego mam formułkę z wyrażeniem regularnym, więc każda premierka musi przez to przejść przed dodaniem do bazy. Usunąłem też parę pytań z wybitnie długimi pytaniami i odpowiedziami, ale zapewne większość graczy wolałaby pytania jeszcze krótsze. Fajnie jest jak pytanko ma maksymalnie 3-4 linijki tekstu przy rozdzielczości 640x480 - przy czym uważam, że quiz powinien także uczyć, więc lubię pytanka umiarkowanie opisowe. Jestem natomiast antagonistą pytań nie opartych na wiedzy powszechnej i ścisło naukowej (z pominięciem pytań o charakterze rozrywkowym w postaci kalamburów czy na spostrzegawczość i logikę), takich gdzie odpowiedź jest wątpliwa. Dlatego nie nadaję się do czegoś takiego, bo pociachałbym bazę/y aż miło. ;]



Andrrew napisał(a):W ogóle póki co wydaje mi się, że turniejem na #quizpl tylko my się interesujemy...

:>


Chętnie przedyskutuję tutaj także inne pomysły z tym co da się zrobić na kanale quizowym.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#9 napisany przez Andrrew » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 03:19

Cóż, czas mija, a prócz sceptycznych odpowiedzi na moje posty szefa kanału niczego nie widać. W tej sytuacji ciągnięcie tematu uważam za niepotrzebne. Odniosę się jeszcze tylko do jednej (właściwie dwóch) rzeczy.
wilk napisał(a):
Andrrew napisał(a):Oczywiście, jestem autorem niewielkiej części pytań znajdujących się w quizbocie, i co do jakości tych pytań nie mam wątpliwości. Jeśli ktoś ma - niech wytknie mi niekompetencje. Krytyki się nie boję, tym bardziej więc sam ważę się krytykować. A co tam! :)

To ja będę złośliwy i powiem, że kilka pytań było zależnych. :P Co do wartości merytorycznej to nie pamiętam już, ale chyba nie robiłem większych zmian.

Tak, kilka pytań było zależnych. Jest to zupełnie normalne dla premiery quizowej pisanej w celu jednorazowego odpalenia - a taki właśnie charakter mają moje quizy. Zgodziłem się oczywiście na dołączenie pytań z moich premier do quizbota, bo taka jest tradycja kanału, ale nie pisałem ich dla quizbota, nie musiały więc one podlegać zasadom pisania pytań dla quizbota.
Jeśli chodzi o wartość merytoryczną - skoro nie potrafisz podać żadnych konkretnych wątpliwości - to nie podawaj, w jakim celu umieszczasz uwagę typu:
wilk napisał(a):Co do wartości merytorycznej to nie pamiętam już, ale chyba nie robiłem większych zmian.

Reczywiście złośliwe.
Nieświadomie poruszyłeś jednak dodatkową sprawę, o której nie wiedziałem i do której się odniosę. Nie próbuję poddawać w wątpliwość Twoich dobrych intencji w związku z modyfikowaniem bazy, ale gdy godziłem się na wrzucenie moich pytań do bazy quizbota nie było mowy o ich ewentualnym merytorycznym przerabianiu. Rozumiem - poprawianie ewentualnych literówek lub/i aktualizacja (np. dat) - ale zmiany merytoryczne? Czy wtedy nadal są one mojego autorstwa? A może Twojego? To drugie na pewno odpada, ale to pierwsze też nie jest takie jasne. Nie zamierzam robić burzy w szklance wody i mieć za to pretensje, ale takie działania chyba nie są najlepsze. Według mnie nawet jeśli pytanie ma drobne merytoryczne niedociągnięcia (ale nie rzeczowe błędy) - należałoby pozostawić je bez zmian, jeśli większe - usunąć lub napisać całkiem od nowa (oczywiście ze zmienionym autorstwem). Merytoryczne przerabianie czyichś pytań/odpowiedzi bez zgody autora nie jest według mnie dobrym rozwiązaniem i może rodzić kłopoty. Być może już gdzieś to, wilk, w regulaminach uregulowałeś (wybacz, nie mam specjalnej ochoty w tej chwili ich dokładnie przeglądać :-). Wtedy OK, ale gdy moje pytania były dodawane do quizbota (może za wyjątkiem ostatniego lub dwóch premier) nie było jeszcze żadnych z ówcześnie obowiązujących grubych regulaminów :).
Andrrew

Zablokowany
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył: wtorek, 18 października 2005, 19:50
Ostatnia wizyta: wtorek, 14 października 2014, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 1050

Post#10 napisany przez wilk » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 11:59

Nie sceptycznych, pisałem Ci że taki turniej był jednym z planów i jak najbardziej jestem za, choć martwi mnie to że może nie wypalić takie przedsięwzięcie stąd nie został dotąd zrealizowany. Wspominałeś o pewnym kanale. Obserwowałem go i miałem na prawdę niezły ubaw widząc jak osoba organizująca to stara się zagonić graczy by stawili się do walki. Nie wiem jednak kto był autorem tamtych premier. Wyznaczył definitywne terminy, w końcu to się udało, ale szczerze mówiąc mi nie chce się użerać z ludźmi, którzy maja olewacki stosunek do swoich słów i obietnic.

Na razie luty i marzec są rozpisane, być może zatem jeden z miesięcy: czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień przeznaczymy na coś takiego. Zobaczy się, na pewno zostanie to wcześniej ogłoszone i rozplanowane. Prowadzenie kanału quizowego to czasem udręka, szczególnie gdy wszyscy chcą tylko grać i jedynie narzekają.

Co do Twoich quizów, to pamiętam naszą rozmowę o tym, iż sam chciałeś kiedyś sformułować zasady pisania premier quizowych, ale to akurat teraz nie ma znaczenia już. Dodawanie pytań nie jest tradycją, a zasadą bowiem nikt nie będzie za friko organizował zabawy innym poświęcając swój wolny czas na układanie pytań dla wszystkich, nie jesteśmy aż takimi altruistami, "chcesz się bawić to graj, bo pisanie premier nie jest przymusem, ale chcesz coś więcej to wnieś od siebie także coś", to dosyć zrozumiała zasada. Co do merytorycznych zmian w pytaniach to nikt przecież nie będzie robił żadnych notatek co zostało zmienione czy poprawione. Jeśli takie wystąpiły, a część błędów staram się wyłapywać w trakcie dodawania premiery, to zmieniam. Są to głównie literówki, orty, inty czy jak utrafię to błędnie sformułowane pytanie. Reszta zmian jest sugerowana poprzez raporty, a zgłoszenie jest weryfikowane przeze mnie lub osobę którą o to poproszę i błąd jest poprawiany lub nie. Stąd nie potrafię Ci podać statystycznych danych co do nieumiejętności posługiwania się językiem polskim czy poprawnego formułowania wypowiedzi wsród piszących pytania. Wychwycone błędy merytoryczne są poprawiane, a autorstwo w każdym przypadku jest zachowywane. Pamiętaj przy tym, że to ja dodałem funkcję by autor pytania pojawiał się przy nim. Zajęło mi parę ładnych dni na żmudne przejrzenie wówczas około 23 tysięcy pytań i dopisaniu do każdego z nich autora na podstawie posiadanych przeze mnie plików premier lub logów. Funkcji tej nie zobaczysz na 98% innych kanałów quizowych. Tam pytania tworzą jedną masę i o tym czy jesteś jego autorem możesz się tylko pochwalić gdy takowe zauważysz, a nikt nie musi temu uwierzyć. Tutaj w każdej chwili możesz porównać ile pytań ma inny gracz a Ty. Zatem poprawki pozostają poprawkami, nawet gdy treść pytania nieznacznie się zmienia, a autrstwo pozostaje zachowane. Traktuję to jako wniesioną wartość intelektualną. Fakt, spisanego regulaminu wówczas nie było, a dopiero niedawno umieściłem w nim adnotacje co do nanoszenia poprawek w bazie, co jednak nie znaczy, że nie obowiązywał. Nie będę tu wklejał tych fragmentów, a jedynie zachęcam do częstszego zaglądania do regulaminu, który nie tylko jest zbiorem zakazów i przyzwoleń, a pewnym ustandaryzowaniem tego co tutaj się dzieje.

Martwi mnie także to, że starasz się jak najbardziej pokazać i podkreślić swoje odrębne podejście i poglądy miast próbować je wspólnie wcielać i integrować z pomysłami reszty kanałowiczów. Tak, wiem że to Twój pomysł i sugestia by przeprowadzić coś takiego, a zatem jeśli go przeprowadzisz, zorganizujesz tworząc zarys zasad przeprowadzenia tego i zmotywujesz graczy na kanale by wzięli w nim udział, ale przede wszystkim napisali premiery to wszyscy będą Ci wdzięczni. Ja oferuję ze swojej strony poparcie, miejsce do przeprowadzenia i pomoc w zachęcaniu i "poganianiu" graczy.

Wiem jak to jest, bo sam lubię mieć wszystko po swojemu, lecz czasem się nie da, a retoryką niewiele można zdziałać, tym bardziej ciętą. Jeśli chcesz - możemy to do woli przedyskutować, na odpowiednim do tego podforum.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#11 napisany przez Andrrew » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 17:05

wilk napisał(a):Jeśli chcesz - możemy to do woli przedyskutować, na odpowiednim do tego podforum.

Jasne, o ile pojawią się inne osoby mające chęć się o tym wypowiadać. Kontynuowanie dwuosobowego dialogu, taki jak prowadzony dotąd, uważam za bezzasadne.
Andrrew

Zablokowany
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył: wtorek, 18 października 2005, 19:50
Ostatnia wizyta: wtorek, 14 października 2014, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 1050

Post#12 napisany przez SyjaM_ka » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 17:40

hm....
Powiem tak, Andrrew: pomysł wilka co do lutego i marca narodził się jakiś czas temu i został przedyskutowany na innym niż główny kanał wśród operatorów najcześciej piszących premierki dla quizowiczów. Więc na razie nie ma co zmieniać w założeniach dla Twojego "widzi-mi-się". Wilk ma rację by po tych dwóch zabawach pomyśleć nad kolejną, bardziej rozbudowaną i pracochłonną. Zobaczymy jak wypalą te i będziemy kombinować dalej. Nie powiem, że Twoje pomysły są złe. Ale to nie jest last minute by zaczynać zabawę z dnia na dzień. Dajmy wszyscy sobie czas na napisanie premierek, bo może Ty już masz gotowe, ale co po niektórzy naklepali ich już trochę i muszą mieć czas na dopracowanie nowych, szczególnie tych tematycznych.
Proponuję zebrać ekipę do dyskusji, tylko nie tu na forum a raczej na np. #spoko i mieć kilku pewniaków, którzy napiszą te premierki, a wśród chętnych do napisania napewno próch @ znajdą się też Ci wyróżnieni jako grupa +v. Jeśli w pomysł wejdzie 5-6 osób i da 100% gwarancję, że na konkretny termin premierki zostaną napisane, możemy pomyśleć o tematyce i czasookresie w którym miałyby być puszczone.
Jeżeli znajdzie się taka grupa osób chętnych do napisania, to ustalimy jakiś termin z wyprzedzeniem, by nikt nie był zaskoczony, że to już. W przypadku jakichkolwiek problemów możemy sobie wyznaczyć jakieś konkretne dni i godziny, w których będziemy dzielić się pomysłami i pomagać sobie.
Nie wiem czy jesteś Andrrew ekonomistą, ale wszystko wymaga Business-planu ;p a takowego jeszcze nie ma. Do zobaczenia na spoko :)
Avatar użytkownika
SyjaM_ka
Supergracz
Pisarz
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota, 6 maja 2006, 23:19
Ostatnia wizyta: środa, 11 kwietnia 2007, 13:32
Pytań w bazie: 5118

Post#13 napisany przez Andrrew » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 23:20

SyjaM_ka napisał(a):Więc na razie nie ma co zmieniać w założeniach dla Twojego "widzi-mi-się".

Gdzie ja pisałem o jakiejś zmianie jakichś założeń ?? Zaproponowałem jedynie zabawę polegającą na turnieju opartym o premiery quizowe. Jeżeli każda inicjatywa będzie nazywana przez Ciebie (jako operatora) "widzi-mi-się" postującego to już widzę las rąk ludzi cokolwiek proponujących.
SyjaM_ka napisał(a):Wilk ma rację by po tych dwóch zabawach pomyśleć nad kolejną, bardziej rozbudowaną i pracochłonną.

Nigdzie się temu nie przeciwstawiałem.
SyjaM_ka napisał(a):Nie powiem, że Twoje pomysły są złe. Ale to nie jest last minute by zaczynać zabawę z dnia na dzień.

Gdzie ja pisałem by zaczynać taką zabawę "z dnia na dzień" ??
Dostałem niedawno status operatora, chociaż wcale się o niego nie prosiłem. Lubię jednak #quizpl i siedzę na nim od dawna, dlatego chciałem coś zaproponować, coś podziałać, ale widzę tylko dość sceptyczne posty wilka i wręcz ganiący SyjaM_ki.. czy był sens się w ogóle udzielać? Odpowiedz, SyjaM_ko, że nie, i koniec rozmowy.
Andrrew

Zablokowany
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył: wtorek, 18 października 2005, 19:50
Ostatnia wizyta: wtorek, 14 października 2014, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 1050

Post#14 napisany przez wilk » środa, 24 stycznia 2007, 01:23

O rany, ludzie, weźmy się wszyscy uspokójmy czy też mam ostrzyć topór do walki? Po pierwsze primo dzięki za pomysł, choć taki już był w planach, lecz wahałem się ze zorganizowaniem tego, po drugie primo nie jestem sceptyczny, a podchodzę do tego realistycznie. Trzeba wyczuć moment. Obserwuję cały czas zaangażowanie ludzi i wiem, że ciężko jest zmotywować ludzi do pisania. Wiele osób się już deklarowało, że chce napisać nawet i tą pierwszą premierkę i wyszły nici z tego. Poza tym kto wie co będzie za te 4-5 miesięcy i jak wiele nicków odejdzie i pojawi się nowych, to od cholery czasu jeszcze jest, ale tak, ok - w lipcu coś takiego się odbędzie, właśnie w tej chwili to postanowiłem. Szczegóły podam wkrótce i sami się przekonacie, choć ja bardzo bym chciał być mile zaskoczony.

I proszę o spokój i współpracę, a kieruję to do wszystkich, oczywiście nie tylko operatorów, bo wilkowi wyczerpał się już na ten rok limit dobroci. Nie chcę więcej widzieć niesnasek wsród osób zarządzających kanałem, dotyczy to naturalnie także mnie. Tylko kurde już to widzę, teraz nikt nic nie napisze dla świętego spokoju, zresztą frekwencja też jest godna pożałowania. Wstyd quizowicze, ruszcie tyłki i chcę tutaj widzieć niebawem zagorzałą dysputę na temat tego co można wymodzić na kanale quizowym i ile quizów chcecie napisać. Najbardziej spodziewam się tego po osobach dotąd aktywnych i tych z nutką ambicji. Bo jak się wkurzę to będziecie grali w 10 pytań przez miesiąc albo i dłużej i nakopię wam do tyłków. 7 dni.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#15 napisany przez kojotka » środa, 24 stycznia 2007, 14:33

A mi jest bardzo przykro, że jakoś nie mam pomysłu na żaden turniej :? . Już i tak coraz trudniej mi pisać premiery (o familiadach i milionerach nie wspomnę), ale będę się starać :wink:
Avatar użytkownika
kojotka
Supergracz
Wieszcz
 
Posty: 151
Dołączył(a): czwartek, 9 marca 2006, 10:47
Ostatnia wizyta: wtorek, 5 lutego 2008, 18:09
Pytań w bazie: 3978

Następna strona

Powrót do Zabawy kanałowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron