Ogłoszenia quizbotowe

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów i kategorii pytań w bazie oraz sumaryczne wyniki graczy. Tutaj możesz zgłaszać błędy w pytaniach, a także dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do quizbota oraz jak działa sam quizbot. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017

Re: Ogłoszenia quizbotowe

Postprzez wilk » 4 grudnia 2014, 22:34

Kilka zmian:

- poprawiłem błąd wywalający bota przy resecie dziennym za "Excess Flood" (serwer Eversible ma jakieś zaniżone limity), poprzez użycie wolniejszych kolejek (teraz mniej pilne informacje będą pojawiały się z opóźnieniem, np. wyświetlanie statystyk kanałowych)
- włączyłem konieczność faktycznego posiadania opa na kanale, aby móc super-pomijać
- nieco dłuższe (20, zamiast 15 sekund) opóźnienie przed wyświetleniem kolejnego pytania po pytaniu z wieloma odpowiedziami
- zmodyfikowane zostało wyliczanie "pomijaczy", teraz progi są wyższe (dłuższe schodki) i mniej osób będzie potrzebnych
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 7 lutego 2016, 22:50

Zabrałem się w końcu za quizbota i zacząłem dodawać Wasze i własne, zalegające od dawna, pomysły. Lista zmian:

• dodałem nowy rodzaj pytań, z braku lepszego pomysłu nazwałem je „szybkie”; są to pytania takie jak zwykłe (dizzy), ale nie ma w nich żadnych (auto/!podp) podpowiedzi (także tej z samymi kropkami) i przepadają po 10 sekundach (w kwestii tego czasu jestem otwarty na propozycje, np. autopodpy są co 12 sekund); obecnie w bazie nie ma pytań tego typu, ale przy kolejnej aktualizacji bazy część zwykłych pytań przeniosę do tej grupy; założeniem jest, by były to pytania trywialne, o krótkiej treści pytania i krótkiej, jednowyrazowej odpowiedzi; pytania tego typu poznać można po tym, że nie mają podpowiedzi kropkowanej tuż po pytaniu oraz dodałem (na wzór jak liczba odpowiedzi w familiadowych) ogonek po pytaniu z napisem „(szybko!)”
  • wprowadziłem opcjonalne szyfrowanie bazy pytań (choć skrypt [póki co] trzymam dla siebie i dla graczy to bez znaczenia), klucz można podawać w samym skrypcie (naiwne), zmiennej środowiskowej w systemie (równie naiwne), wysyłając do bota po jego uruchomieniu lub może być ściągany z zewnętrznego URL-a (tu np. można .htaccessem ograniczyć dostęp)
  • dodałem możliwość odpowiadania na priv podczas pytań wyboru (milionerowych) - ta zmiana była dodana już dawno temu, ale nie było tutaj żadnego ogłoszenia o tym
  • poprawiłem sposób prezentowania liczb zmiennoprzecinkowych (czas/szybkość odpowiedzi) na zgodny z polskim standardem: kropka -> przecinek
  • poprawiłem błąd w pytaniach mieszaczy/pomieszanych powodujący zapętlenie (mieszacz literek stara się nie dopuścić do tego, by pomieszany wyraz był identyczny z odpowiedzią, ale zapomniałem o warunku wyjścia z pętli i o ile wyrazy typu „aaaa” się nie trafiają, to jest kilka pytań pomieszanych z „...” w środku; ot i wyjaśniło się dlaczego czasem bot się wieszał i dlaczego kilka pytań od paru lat nigdy się nie pojawiło na kanale ;-)) - to też już z miesiąc temu zrobiłem, ale nie było info
  • ponownie poprawiłem tryb sekwencyjny (używany np. dla quizów jubileuszowych), teraz i one m.in. sprawdzają czy nie ma błędów w pliku z pytaniami i przeskakują je
  • poprawiłem błąd (w i tak nieużywanym) trybie pojedynczych odpowiedzi w pytaniach wyboru (w tym trybie zalicza tylko odpowiedź pierwszej osoby - takich „bajerów”, których nie używamy jest w bocie znacznie więcej)
  • zwiększyłem do 25 sekund (z 20) opóźnienie po pytaniach familiadowych, by uniknąć laga
  • zabrałem się za porządkowanie i ogarnianie bałaganu w kodzie, zrobiłem sporo poprawek/zmian w środku, wymusiłem konieczność posiadania TCL 8.5 i zastosowałem zamiast różnych kombinacji część z nowych poleceń; to jeszcze potrwa przez kolejne parę wersji

Kolejne zmiany w drodze.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 17 lutego 2016, 23:22

Kolejna aktualizacja gotowa. Istotniejsze zmiany w tej wersji:

• w poleceniu !gra można teraz podać jako parametr liczbę minut (np. „!gra 60”), po których quizbot sam się odblokuje (czasem się zapomni)
  • w poleceniu !start można teraz podać liczbę pytań, które quizbot ma zadać, po czym sam się zatrzyma (np. „!start 50”) — jest to taki tryb turniejowy/quizowy, podczas jego trwania quizbot nie wyłącza się po braku 3 odpowiedzi; z uwagi na to, by ktoś dla żartu nie wpisał np. „!start 1000000” polecenie to jest dostępne obecnie tylko dla operatorów ;)
  • wprowadziłem ułatwienie dla quizpotowców, od teraz po zdobyciu w poprzednim pytaniu quizpota kolejne będzie tylko standardowe lub szybkie
  • podczas trwania pytań mieszacza/pomieszanych można, podobnie jak w iQuizie, użyć polecenia !przyp, by ponownie przemieszać literki
  • z uwagi na format pliku z pytaniami nie można było dotąd dodawać pytań z niektórymi znakami — teraz to poprawiłem i te zaległe pytania trafią do bazy
  • wprowadziłem dodatkowe, globalne, statystyki widzianych pytań, punktów itp. (takie, jakie pojawiają się przy resecie dziennym/miesięcznym), aczkolwiek nie są one jeszcze publicznie w jakikolwiek sposób prezentowane
  • dodałem możliwość automatycznego startowania quizu jeśli ktoś wejdzie na kanał, a jest on wyłączony — ale nie jest to obecnie włączone
  • dodałem alias dla !pomoc: !help

W następnej dodam ciekawsze funkcje, które są w iQuizie.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 21 lutego 2016, 16:16

Korzystając z faktu, że posiadam praktycznie pełne logi kanału na potrzeby generowania statystyk postanowiłem, że wyszukam i dodam do globalnych statów aktywności (info o liczbie zadanych pytań, zdobytych punktów, widzianych typach pytań itd.) dane z ogłoszeń pojawiających się przy miesięcznych resetach. Mogą nie być to pełne dane, bo z uwagi na sporadyczne awarie quizbota czasem dodawane były punkty z zastępczego quizbota lub quizów, ale będą na pamiątkę. Poza tym w najbliższej aktualizacji skryptu quizbota dodam polecenia do wyświetlania sobie na kanale tych informacji (takie polecenie !wynik, ale dla bota).
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 2 października 2016, 18:12

Mały update quizbota: z uwagi na to, że dodana zaraz będzie familiada obrazkowa eggrodda, musiałem zrobić drobne zmiany (nowy typ pytań, o stałym, długim czasie na udzielanie odpowiedzi), poprawiłem też m.in. niezgłoszony/niezauważony błąd związany z szałem i quizpotami (bot nie kasował szału dziennego oraz serii quizpotów przy zmianie dnia…).
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 14 października 2016, 18:34

Dodałem do quizbota polecenie zasugerowane przez eggrodda, które wyświetla na kanale ranking punktów quizowych (tzw. Q-punktów). Służy do tego komenda !qpunkty (lub krócej !qp). Z uwagi na to, iż w rankingu są miejsca ex-aequo jako argument podawać można tylko nick gracza (i to ten pod którym jest on w rankingu, czyli niekoniecznie kanałowy) np. !qpunkty nick, zaś podawanie miejsca numerycznego jest wyłączone (aczkolwiek może to wprowadzę). Ranking ten aktualizowany jest po każdej premierze quizowej, zabawie czy na koniec miesiąca — tak też będzie i w quizbocie. Dzięki temu może więcej osób zwróci uwagę, że taki ranking jest prowadzony. ;)

Przykład:

Kod: Zaznacz cały
Top10 Q-punktow: 1. eggrodd 7134, 2. wilk 4696, 3. litlegirl 3513, 4. atufka 3149, 5. Yoel 3063, 6. KrzS 2138, 7. Areylena 1996, 8. karolajn 1994, 9. dlv 1781, 10. goniec_polski 1723 (wiecej: www.quizpl.net/ranking)

Edit: OK, dopisałem też polecenie !qpunkty miejsce, przy czym z uwagi na to, że w rankingu (w przeciwieństwie niż do punktacji w quizbocie) występują miejsca ex-aequo (ranking turniejowy), to jest on w takim przypadku zawsze wyświetlany od początku szczebelka punktowego i niekoniecznie od podanego w poleceniu miejsca (aczkolwiek je obejmującego).
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 18 października 2016, 22:50

A poszedłem za ciosem i skoro Q-punkty dodałem, to i niech będą inne rankingi. ;]

Polecenie !pytania (lub krócej !db) (można podać nick lub miejsce rankingowe) wyświetli ile pytań danego autora jest w bazie quizbota.

Top10 autorow pytan: 1. eggrodd 20265, 2. wilk 10480.5, 3. atufka 9586, 4. SyjaM_ka 5119.5, 5. kojotka 3977.5, 6. litlegirl 3772.5, 7. karolajn 3230, 8. KrzS 3138, 9. Wakko 2319, 10. DeMetylen 2197.5 (wiecej: www.quizpl.net/baza)

Polecenie !quizy (lub krócej !qq) (można podać nick lub miejsce rankingowe) wyświetli ile premier quizowych dany autor napisał. Ta statystyka podaje dwa wyniki, przykładowo:

Top10 autorow quizow: 1. eggrodd 313.5 (325), 2. atufka 182, 3. wilk 135.5 (146), 4. SyjaM_ka 73.5 (75), 5. litlegirl 63.5 (70), 6. kojotka 63 (64), 7. karolajn 58 (62), 8. KrzS 54.5 (55), 9. Wakko 37 (38), 10. marla 28.5 (30) (wiecej: www.quizpl.net/autorzy)

pierwsza liczba bierze pod uwagę quizy pisane w parach (taki quiz liczony jest jako 50% pracy każdego z autorów), druga liczba (ta w nawiasie, o ile podana) informuje o łącznej liczbie quizów, w które autor miał wkład. Im więcej quizów dany autor napisał w parach, tym bardziej od siebie te liczby będą odbiegały.

Uwaga: oba te rankingi różnią się od tych na forum, gdyż te forumowe są ułożone wedle Q-punktów, te zaś pokazują faktyczną statystykę.

Edit:
Dodałem też polecenie !quizpl, które wyświetla ten sam licznik, który widnieje na górze forum.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 5 listopada 2016, 19:56

OK, pierwsze zmiany zaczęły trafiać na quizbota. Póki co są to głównie zmiany w środku, m.in. odrobinę przyspieszające przetwarzanie tych tysięcy nicków, które zebrały się przez lata w statystykach (nad tym jeszcze będę siedział), choć na obecnym znacznie potężniejszym serwerze jest to już niezauważalne, oraz inne reorganizujące kod (ale to Was nie interesuje :)). Chyba jedyną zmianą widoczną dla grających jest to, że w statach pokazuje teraz ile nicków się w nich znajduje ogółem (tak jak w niedawno dodanych poleceniach odnośnie pytań/quizów). Wkrótce więcej, tym razem zauważalnych nowinek.

Aha, jeśli macie jakieś uwagi, pomysły, sugestie, to standardowo piszcie śmiało tutaj.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 11 listopada 2016, 20:25

Wrzuciłem aktualizację, która według benchmarków ok. 2,5 razy poprawia sprawność zaliczania punktów (a jest 17 statystyk), choć na obecnym ośmiordzeniowcu pewnie różnicy i tak szczególnej już nie odczujecie.
Poprzedni serwer miał słabszego procka i można było zauważyć te kilkadziesiąt ms przytkania przed wyświetleniem zaliczenia pytania, aczkolwiek wszystkie czasy/szybkości mierzone były poprawnie. A to i tak było znacznie lepiej, niż gdy pod koniec 2014 wyłączyli serwer na UWr i po (pamiętnych…) przenosinach okazało się, że na szybko musiałem wtedy łatać bota, bo przysypiał. ;) Teraz jest za to spory zapas mocy na różne inne staty.

Poza tym włączyłem, by mieszacz dzielił odpowiedzi na wyrazy (tak jak to w mircowym skrypcie kiedyś zrobiłem) — jedni chcieli, inni nie, będzie teraz łatwiej jednak zgadywać.

Ponadto familiada wyświetla więcej w alercie (blokowanie bota na czas i gra na X pytań też, ale to już zrobiłem dla Was tydzień temu).

Przed końcem miesiąca kolejna aktualizacja, tym razem w końcu wprowadzająca nowe rzeczy, o których m.in. pisaliście na # (oraz nowe pytanka).
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 1 stycznia 2017, 23:01

Jak niektórzy może pamiętają w połowie 2013 roku z powodu błędu w skrypcie statystyk (jak komuś doda za dużo hostów, to zaczyna się baza rozjeżdżać) quizbot utracił bazę statów wypowiadanych na kanale słów, uśmieszków itd. Backup miałem, ale od tamtego czasu quizbot rejestrował już staty na nowo (statystyki logowane od 03.09. 2013 19:34) i nie ruszałem tego, choć obiecałem kiedyś się za to zabrać i spróbować zsumować. W przeddzień nowego roku postanowiłem posiedzieć trochę i gdy nie graliście dodałem na początek osoby obecne w userliście (czyli z opem i autovoice, czyli aktualni operatorzy, dawni operatorzy, supergracze i quizopisarze). Nie będą to jednak kompletne staty, bo quizbot zapomina osoby dawno niewidziane (po 777 dniach), a i dopiero gdzieś rok temu dodałem inne osoby do userlisty (dotąd trzymałem tylko bieżących operatorów - info: ze statów nie są usuwane osoby, jeśli są w userliście, są chronieni). Niemniej dobre i to. Później dodam też kilka osób, które są w userliście, ale ich staty już zniknęły (więc będą tylko te od 2005-2013), jednak tutaj muszę przeanalizować jak to działa oraz planuję uzupełnić staty osób, które nie są w userliście, ale zaglądają na tyle często, że bot ich nie usunie jeszcze. Innych nie ma sensu, bo i tak bot by ich usunął znowu.
Zatem aktualnie: statystyki logowane od 31.03. 2006 04:48
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 2 stycznia 2017, 18:54

Ach, zapomniałem zaznaczyć, że chodzi o te statystyki: http://bot.quizpl.net
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 16 stycznia 2017, 04:27

Posiedziałem nieco w ubiegłym tygodniu, zabrałem się za Quizbotka i wprowadziłem parę zmian:

• Przywróciłem generowanie stronki www, na której bot zamieszczał niektóre statystyki (można było podejrzeć niektóre punkty bez wchodzenia na kanał). Ponieważ były długie okresy, gdy nasz Quizbot przebywał na serwerach wyłącznie shellowych (bez www), to uznałem ten kod jako zbędny (i prymitywny, bo potem dodałem wiele różnych innych rankingów) i usunąłem. Teraz uruchomiłem stronkę http://punkty.quizpl.net. Jak będziecie zaglądali, to będę ją rozbudowywał. ;)
  • Za Quizpota będzie teraz +1 punkt jak dawniej (w sumie dawniej to było +1 za każdego kolejnego — jak wojex ustrzelił serię 5 kolejnych Quizpotów, to wówczas dostał +2, +3, +4, +5 i +6 punktów, teraz będzie +1 bez względu na serię, ale to nagroda dla szybkich). Możliwe, że włączę jednak bonusy za serię.
  • +1 punkt za odpowiedź na pytanie szybkie, dla szybko myślących. Ten nowy rodzaj pytań nie ma podpowiedzi i przepadają one same, nie jest ich też dużo w bazie (głównie moje matematyczne). Zmiana na próbę, zależnie czy będzie się podobać.
  • Skanibalizowałem z mojego iQuizu funkcję inteligentniejszego mieszania pytań pomieszanych. Teraz znaki interpunkcyjne takie jak nawiasy, kropki, przecinki, średniki, cudzysłowy pozostają zakotwiczone. W przeciwieństwie do iQuizu zdecydowałem się, nie kotwiczyć cyfr, ale podobnie jak i tam np. myślnik będzie „pływał”.
  • Dotąd po Quizpocie włączony był tryb zapewniający, że kolejne pytanie będzie tylko zwykłe lub szybkie (by komuś nie wyskoczyło np. milionerowe i nie stracił szansy na kolejnego — kwestia nastawienia, dobrego ułożenia palców na klawiaturze, odpowiedniej pozycji, a tu bęc, rozprężenie, z pobicia rekordu wojeksa nici). Ale zapomniałem o obrazkowych/dźwiękowych, teraz te z linkiem także nie będą losowane.
  • Quizbot od dawna był chroniony przed zmianą DST w trakcie trwania pytania (w innych botach np. czas może wyjść ujemny itp.), teraz na wszelki wypadek wprowadziłem też górny limit szybkości. Co prawda jacyś oszukiści nam się nie zdarzali, ale po co tracić czas na poprawianie rankingów.
  • Zmniejszony został wymóg osób do pominięcia pytania do 2-4 osób (z 3-5) i zmodyfikowany wzór na obliczanie potrzebnych osób (mniejsze wymagania).
  • Zmieniłem sposób obliczania liczby podpowiedzi (dawniej wzór brał pod uwagę tylko najdłuższy wyraz oraz samą liczbę wyrazów, teraz będzie bardziej zależało to od średniej długości wyrazów w odpowiedzi np. długi wyraz z trzema krótkimi będzie miał ich mniej niż jakby był sam). Będę to jeszcze obserwował i w razie potrzeby korygował. Zmniejszyłem też do 7 (z 8 ) maksymalną liczbę podpowiedzi.
  • Ponieważ istnieje wyjątek w nazewnictwie poleceń np. punkty miesięczne sprawdzimy jako !stats, ale czasy już jako !mczas, bo !czas pokazuje najlepszy wynik, to dodałem aliasy do tych poleceń, bo parę dni temu widziałem, że ktoś miał trochę z tym zagwozdkę, czyli !stats otrzymał !mstats, a !czas/znaki/szal/quizpot otrzymały !gczas/gznaki/gszal/gquizpot. Oczywiście podstawowe polecenia pozostają.
  • Podobnie jak w tych nowych dodatkowych poleceniach (!quizy/pytania itd.) jeśli podamy nicka w np. !stats, to zawsze pokazywana jest osoba wcześniejsza, by wiadomo było kogo gonić. Zgłaszano mi to nawet jako błąd, więc tutaj także wybrana lokata będzie teraz podkreślona dla łatwiejszej orientacji.
  • Niektóre komunikaty Quizbota będą teraz pokazywać więcej informacji np. przy wejściu na kanał lub polecenie !ile.
  • Testowo wprowadziłem limit paddingu w pytaniach z wyborem, w których autor nie oszczędzał na znakach w odpowiedzi i się to pięknie rozjeżdżało. Prawdopodobnie jeszcze to usprawnię.
  • !przyp działa co 10 sekund (przypominam, że on ponownie miesza literki mieszacza i pomieszanego, więc nie bójcie się używać), zaś !podp co 5 sekund (automat leci co 12) — tu się nic nie zmieniło, ale wprowadziłem (podobnie jak zrobiłem to w iQuizie), że pierwszy !podp/!przyp jest dłużej blokowany i teraz będzie to 10 sekund (dla !przyp i tak to nic nie zmienia).
  • Powitanie kanałowe, gdy quiz się wyłączył od lat jest chronione przed nagłym wejściem wielu osób (wita tylko ostatnią z osób co 2s), ale problem był podczas gdy quizbot działał, teraz to usprawniłem.
  • Kolejna drobna optymalizacja przetwarzania rankingów.
  • Od lat Quizbot robi backup Waszych punktów przed każdym resetem (w razie fakapu itp.), teraz zrobiłem, by robił ich znacznie więcej, na wypadek gdybym wpadł pod tramwaj.
  • Drobne zmiany w kolorystyce komunikatów — zgłaszajcie mi proszę swoje uwagi, wszystkie przemyślimy. :)

PS. Zgłaszajcie mi co byście chcieli zmienić lub co fajnego nowego można jeszcze dodać. :)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 23 lutego 2017, 01:58

Postanowiłem zarchiwizować tutaj wszelkie informacje o rozbudowie bazy pytań quizbota oraz zamieszczać przyszłe.

Kolejne przyrosty bazy pytań (informacje te są dostępne również wraz z comiesięcznymi wynikami):

• 1709 pytań (czerwiec 2005)
  • 3258 pytań (lipiec 2005)
  • 4609 pytań (sierpień 2005)
  • 5828 pytań (wrzesień 2005)
  • 6700 pytań (listopad 2005)
  • 7033 pytania (grudzień 2005)
  • +7033 pytania w 2005 roku
  • 7233 pytania (styczeń 2006)
  • 7786 pytań (luty 2006)
  • 9595 pytań (marzec 2006)
  • 11273 pytania (kwiecień 2006)
  • 14600 pytań (maj 2006)
  • 17001 pytań (czerwiec 2006)
  • 18681 pytań (lipiec 2006)
  • 21000 pytań (sierpień 2006)
  • 23000 pytań (wrzesień 2006)
  • 25500 pytań (październik 2006)
  • 27500 pytań (listopad 2006)
  • 28715 pytań (grudzień 2006)
  • +21682 pytania w 2006 roku
  • 30050 pytań (styczeń 2007)
  • 30706 pytań (luty 2007)
  • 31250 pytań (marzec 2007)
  • 31600 pytań (kwiecień 2007)
  • 33766 pytań (maj 2007)
  • 36456 pytań (czerwiec 2007)
  • 38026 pytań (lipiec 2007)
  • 38684 pytania (sierpień 2007)
  • 39650 pytań (wrzesień 2007)
  • 40709 pytań (październik 2007)
  • 41785 pytań (listopad 2007)
  • 44004 pytania (grudzień 2007)
  • +15289 pytań w 2007 roku
  • 48558 pytań (styczeń 2008)
  • 49909 pytań (luty 2008)
  • 51010 pytań (marzec 2008)
  • 52929 pytań (kwiecień 2008)
  • 54321 pytań (maj 2008)
  • 55155 pytań (czerwiec 2008)
  • 56166 pytań (lipiec 2008)
  • 57717 pytań (sierpień 2008)
  • 59195 pytań (wrzesień 2008)
  • 61061 pytań (październik 2008)
  • 62842 pytania (grudzień 2008)
  • +18838 pytań w 2008 roku
  • 64078 pytań (luty 2009)
  • 64835 pytań (kwiecień 2009)
  • 66299 pytań (czerwiec 2009)
  • 67867 pytań (lipiec 2009)
  • 69569 pytań (sierpień 2009)
  • 70307 pytań (wrzesień 2009)
  • +7465 pytań w 2009 roku
  • 71017 pytań (styczeń 2010)
  • 71457 pytań (maj 2010)
  • 71517 pytań (lipiec 2010)
  • 71771 pytań (grudzień 2010)
  • +1464 pytania w 2010 roku
  • 71911 pytań (marzec 2011)
  • 72272 pytania (wrzesień 2011)
  • +501 pytań w 2011 roku
  • 73123 pytania (luty 2012)
  • 73973 pytania (kwiecień 2012)
  • 74214 pytań (sierpień 2012)
  • 74447 pytań (listopad 2012)
  • +2175 pytań w 2012 roku
  • 75000 pytań (czerwiec 2013)
  • 75222 pytania (lipiec 2013)
  • 75555 pytań (październik 2013)
  • +1108 pytań w 2013 roku
  • 76067 pytań (marzec 2014)
  • 76867 pytań (lipiec 2014)
  • +1312 pytań w 2014 roku
  • 79432 pytania (lipiec 2015)
  • 81918 pytań (sierpień 2015)
  • +5051 pytań w 2015 roku
  • 85958 pytań (styczeń 2016)
  • 90990 pytań (czerwiec 2016)
  • 95295 pytań (październik 2016)
  • +13377 pytań w 2016 roku
  • 98189 pytań (luty 2017)
  • 101101 pytań (lipiec 2017)
  • 102486 pytań (sierpień 2017)
  • +7191 pytań w 2017 roku (póki co!)

Wykres powiększania się puli pytań:
Obrazek

Wzmianki o starszych aktualizacjach wydobyte z czeluści Facebooka:

(73123) 4 lutego 2012 wilk na Facebooku napisał(a):Baza pytań quizbota została zaktualizowana o ponad 850 nowych pytań. Dziękujemy autorom quizów za kreatywność. :)
(73973) 18 kwietnia 2012 wilk na Facebooku napisał(a):Baza pytań quizbota powiększyła się o kolejne 852 pytania. Poprawiono także zgłoszone błędy i dodano brakujące kategorie do kilkuset pytań. Autorom quizów dziękujemy za kreatywność. :)
(74214) 20 sierpnia 2012 wilk na Facebooku napisał(a):Baza pytań quizbota została zaktualizowana o ostatnie quizy (+241 pytań), uzupełniona o kategorie pytań i poprawione zostały wszystkie zgłoszone błędy. Miłej zabawy. :)
(74447) 22 listopada 2012 wilk na Facebooku napisał(a):Baza pytań quizbota powiększyła się o kolejne 233 nowe pytania, uzupełnione zostało kilkadziesiąt brakujących kategorii pytań oraz poprawione zostały wszystkie zgłoszone błędy. Miłej gry. :)
1 grudnia 2012 wilk na Facebooku napisał(a):Ostatnie poprawki zostały wrzucone do bazy i zabawa właśnie się rozpoczyna! Zapraszamy. :)
(75000) 10 czerwca 2013 wilk na Facebooku napisał(a):Baza pytań została zaktualizowana (w końcu!) i powiększyła się o prawie 600 pytań z Waszych premier quizowych, poprawiłem zgłoszone błędy oraz dodałem kategorie do niemal tysiąca pytań. Miłej gry. :)
(75222) 28 lipca 2013 wilk na Facebooku napisał(a):Dodałem do bazy ponad 200 nowych pytań z premier quizowych i poprawiłem zgłoszone błędy, a także trochę jeszcze nie zgłoszonych. Kolejna porcja pytań zyskała kategorie. Miłej gry. :) #quizbot
(75555) 12 października 2013 wilk na Facebooku napisał(a):Poprawiłem wszystkie zgłoszone błędy oraz dodałem masę kropek na końcach pytań (niestety jest tego jeszcze od groma). Etap drugi, czyli dodanie nowych pytań - niebawem.
1 grudnia 2013 wilk na Facebooku napisał(a):Trochę mnie grudzień zaskoczył, ale zaktualizowałem bazę o poprawki sprzed grudnia, tak byście nie zgłaszali ich ponownie. Także Megazabawa trwa - piszcie quizy i grajcie. Miłej zabawy! :)
(76067) 3 marzec 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Oto i długo obiecywana i, mam nadzieję, oczekiwana aktualizacja. Baza pytań powiększyła się o równo 512 nowych pytań, dodałem przeszło 900 kategorii do pytań oraz poprawiłem wszystkie zgłoszone przez Was błędy i nieco innych. Miłej zabawy. :)
(76867) 18 lipca 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Zaktualizowałem właśnie bazę pytań quizbota. Na dniach pojawi się jeszcze mini-update z poprawkami ostatnich zgłoszeń oraz korektami interpunkcji. Miłej zabawy. :)
30 lipca 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Zrobiłem zapowiadany wcześniej mini-update, a w nim poprawki ostatnich zgłoszeń błędów, trochę dodanych kategorii i sporo poprawek w interpunkcji. Od teraz małe aktualizacje (poprawki) będą się pojawiać częściej, co ok. 1-2 miesiące, zaś nowe pytanka, o ile będzie co dodawać, zbiorczo co pół roku.
7 listopada 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Poprawiłem wszystkie ostatnio zgłoszone przez Was usterki w pytaniach oraz te, na które natrafiłem przeglądając bazę. Dodałem także niemal 600 kategorii do pytań. W efekcie dodania nowych regułek do wykrywania duplikatów usunąłem z bazy 20 pytań. Miłej zabawy! :)
1 grudnia 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Sumowanko pierwszych zgłoszonych nicków przebiegło pomyślnie, bez awarii systemu sumującego. ;) Niebawem ogłoszenie wyników miesięcznych, a póki co ogłaszam zabawę kanałową "Megazabawa" za rozpoczętą! Przy okazji poprawiłem wszystkie zgłoszone do dzisiaj błędy, byście nie zgłaszali ich na nowo. Szczegóły zabawy: zabawa-37
29 grudnia 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Ostatnia aktualizacja przed finałem zrobiona: zabawa-37 Zostały jeszcze niecałe trzy dni, by zgłosić swoje pytanka lub napisać quiz (opy!), zgłosić swoją szybkość odpowiadania lub zdobyć quizpota, wyłapać jakiś niecny błąd, który przedarł się do pytań, przegonić innych i wygrać jeden dzień w quizbocie lub przegonić wszystkich i wygrać cały miesiąc, a nawet pobić rekord z 2013 roku! ;)
(79432) 6 lipca 2015 wilk na Facebooku napisał(a):Zabrałem się w końcu aktywniej za zaległości. Zaktualizowałem Wam bazę pytań o wszelkie zgłoszone przez ostatni czas błędy, dodałem ok. tysiąca brakujących kategorii oraz poprawiłem zauważone przy tym problemy z interpunkcją. Duża aktualizacja, czyli dodanie wszystkich oczekujących pytanek wkrótce. Miłej zabawy!
(81918) 21 sierpnia 2015 wilk na Facebooku napisał(a):Dodałem do bazy quizbocika kolejne 2,5 tys. nowych pytanek oraz poprawiłem dotychczasowe zgłoszenia. Zaległości zostało mi na przynajmniej jeszcze jedną taką paczkę, która pojawi się we wrześniu - w tej będzie więcej dźwiękowych i obrazkowych. Miłej zabawy graczom i podziękowania dla autorów quizów. :)

PS. Mamy już niemal 82 tys. pytań w bazie. :) (bez duplikatów!) Szczegóły: onas
31 października 2015 wilk na Facebooku napisał(a):Zrobiłem właśnie obiecaną aktualizację poprawkową wszystkich zgłoszonych ostatnio przez Was usterek w pytaniach. Dodałem też kolejną porcję kategorii, choć wciąż wiele pytań jej nie posiada (ale kategorii "Wiedza ogólna" raczej nie będę dodawał…) oraz poprawiłem inne zauważone usterki. Teraz zabieram się za dodawanie nowych pytanek. Miłej zabawy quizowicze! :)
1 grudnia 2015 wilk na Facebooku napisał(a):Megasuperhiper zabawa rozpoczęta! Poprawiłem na wszelki wypadek ostatnie zgłoszenia, by te same błędy się nie trafiły. Zapraszam do zabawy. Uczestnicy zwyczajowo trafią do specjalnego rankingu, a zwycięzcy do pytań w quizbocie (po quizie jubileuszowym).
(85958) 28 stycznia 2016 wilk na Facebooku napisał(a):Zaktualizowałem bazę pytań quizbota i doszło ponad 4 tysiące nowych pytań! Poprawiłem też wszystkie zgłoszenia usterek w pytaniach, w szczególności te z grudniowej zabawy. Brawa dla autorów quizów i miłej gry. :)

Ranking autorów pytań: viewtopic.php?f=2&t=254
17 lutego 2016 wilk na Facebooku napisał(a):Zaktualizowałem quizbota i dodałem parę nowych bajerów (szczegóły na forum http://www.quizpl.net ). W kolejnej wrzutce pojawią się m.in. funkcje z iQuizu. Zmieniłem też trochę prostych pytań ze zwykłych na szybkie oraz poprawiłem większość zgłoszonych błędów. Miłej zabawy! :)
(90990) 14 czerwca 2016 wilk na Facebooku napisał(a):Ach, zapomniałem tutaj napisać, że w weekend dodałem paczkę 5 tysięcy nowych pytanek do bazy od naszych autorów quizowych (i poprawiłem zgłoszone błędy). Dzięki wielkie dla wytrwałych i twórczych pisarzy pytań i zapraszam wszystkich do dalszej zabawy. :)
3 października 2016 wilk na Facebooku napisał(a):Baza pytań Quizbota zaktualizowana. Doszło przeszło 3000 nowych pytanek z Waszych premier quizowych (i trochę luzaków) oraz poprawiłem wszystkie zgłoszenia. Kolejne aktualizacje będą od teraz mniej więcej co tydzień.
(95295) 16 października 2016 wilk na Facebooku napisał(a):Baza pytań powiększyła się właśnie o przeszło 1200 nowych pytanek z Waszych quizów i obecnie zawiera już ponad 95 tys. unikalnych pytań! <3
Przepuściłem też bazę przez słownik, ale jest to nader żmudne zajęcie. Niemniej, oprócz zgłoszeń, poprawiłem dzięki temu już prawie 250 literówek.
30 listopada 2016 wilk na Facebooku napisał(a):Baza zaktualizowana (w tym kolejne 300 literówek mniej do zgłaszania). Przygotujcie się, zaczynamy z zabawą od północy i gramy aż do noworocznych fajerwerków. :)
zabawa-45
(96569) 10 lutego 2017 wilk na Facebooku napisał(a):Baza quizbota powiększyła się o 1200 nowych pytań z Waszych quizów! Poprawiłem też większość zgłoszeń oraz ponad 500 literówek wyłapanych słownikiem. Miłego grania. :)
PS. Kolejna aktualizacja pod koniec przyszłego tygodnia.

Od teraz nowe aktualizacje bazy pytań będą również tutaj na bieżąco publikowane.
Ostatnio edytowano 1 września 2017, 19:31 przez wilk, łącznie edytowano 3 razy
Powód: aktualizacja
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 28 lutego 2017, 20:17

Baza quizbota powiększyła się właśnie o kolejne przeszło 1600 nowych pytanek, co na luty daje ich +2800. Poprawione zostały również Wasze zgłoszenia oraz inne zauważone przeze mnie literówki, dodane kategorie pytań. Jutro lub pojutrze wrzucę jeszcze raz update dopieszczający nowo wrzucone pytanka — cały czas poprawiam interpunkcję (a niestety troszkę usterek w nich jest), bo chcę by nasze pytania były zawsze jak najlepszej jakości i zgodne z wytycznymi układania pytań — po prostu grywalne, a nie jakieś babole na odwal powrzucane.
Miłej rozrywki!
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 13 czerwca 2017, 16:57

Baza pytanek powiększyła się o kolejne niemal 3 tys. pytanek i przekroczyła właśnie… Ta dam! 100 tysięcy pytań! Wielkie brawa dla wszystkich autorów pytań (i quizów)! Teraz nie pozostaje nam nic innego jak atakować 200k! :D

Jeszcze raz dzięki i miłej gry życzę! :)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 23 czerwca 2017, 03:37

Z uwagi na przenosiny serwera i postawienie go z nocnego backupu część punktów zdobytych po 3 w nocy została cofnięta. Wydobyłem je z loga i dodałem „ręcznie” takie:

karramba — 120
_zztop_ — 72
JulianTheKing — 6
zok — 1
DrizztDo`Urden — 1
karra — 1
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 23 sierpnia 2017, 19:12

Kolejne 1400+ pytań wylądowało w bazie pytań quizbota. :)
wilk
Ascendant
Ascendant

Poprzednia strona

Powrót do Quizbot