Ogłoszenia kanału #QuizPL

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005-2024

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#211 napisany przez wilk » niedziela, 25 marca 2018, 18:15

Baza pytanek quizbocika powiększyła się o 4000 nowych pytanek! Miłej gry! :)
Brawa i podziękowania dla autorów quizów i luźnych pytanek :!:
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#212 napisany przez wilk » niedziela, 25 marca 2018, 18:26

Dzięki ostatniej serii quizów Wakko dołącza do grona najbardziej wytrwałych — kanałowych Supergraczy!
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#213 napisany przez wilk » wtorek, 1 maja 2018, 20:25

Dodałem do bazy kolejne ok. 620 pytań z ostatnich premierek. Miłej gry. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#214 napisany przez wilk » niedziela, 13 maja 2018, 22:53

Biorąc udział w ostatnich quizach tym razem to Witch dołącza do Supergraczy!
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#215 napisany przez wilk » piątek, 18 maja 2018, 23:01

Parę zmian, które już się pojawiły lub wkrótce się pojawią:
  • w profilach dodałem dwie opcje typu ankiety, gdzie każdy może sobie wybrać z listy preferowany rodzaj premier quizowych (wyświetla się w postach) oraz wpisać ulubione tematy quizów,
  • dodałem każdemu do profilu (wyświetla się w postach) liczbę pytań, które ułożył do bazy quizbota (użytkownik nie może sam tego zmienić; mam nadzieję, że się zgadza i nie zapomnę aktualizować :>),
  • dodałem w rankingach wzajemne linkowanie się postów, by można było od razu przeskakiwać między nimi klikając na nicka lub quiz (np. tutaj); pozostały jeszcze posty z quizami, które będę stopniowo uaktualniał,
  • przypominam, że w rankingach te podkreślone pola ujawniają dodatkowe informacje (jak udział procentowy czy rodzaje pytań); to dlatego, że szerokość tabelek jest ograniczona oraz aby nie robić natłoku informacji, a tak pojawiają się jako dymki (tooltip) po najechaniu kursorem,
  • dodałem każdemu do profilu pole z linkiem do jego miejsca w rankingu punktów quizowych (Q-punktów), linki te będę sukcesywnie każdemu uzupełniał już uzupełniłem chyba wszystkim rozpoznanym (użytkownik nie może sam tego zmienić),
  • ranking „Quizopisarzy” zostanie niebawem rozszerzony o osoby, które dodały pytania do bazy bez puszczania quizów; tytuł ten obecnie przysługuje za napisanie 10+ pełnych (te w parach liczą się jako 12) quizów (czyli ok. 300-600 pytań, zależnie od rodzaju quizu i inwencji), w przypadku pytań bezquizowych progiem byłoby np. 500-750 pytanek (aczkolwiek nie wiem czy to coś zmieni w składzie osób),
  • dodany zostanie też tytuł/grupa „Quizowygrywaczy” (lub równie zwariowana nazwa), który obejmować będzie osoby wygrywające w quizach (wygrane/medale) oraz quizbocie (wygrane/punkty), szczegóły pojawią się tutaj po jego wprowadzeniu,
  • muszę się też zebrać w końcu za uzupełnienie z logów informacji o godzinach i tym kto puszczał (nie chodzi o autora) te najstarsze quizy,
  • zaktualizowałem rozszerzenia forum, parę drobiazgów zmieniłem i dodałem (poprzeglądam jeszcze repozytorium modów i jakieś bardziej widowiskowe dodam), forum do najnowszej edycji raczej nie będę już aktualizował (jest to ostatnia wersja w tej linii; niestety większość modów nie jest kompatybilna, a na to potrzeba zbyt dużo czasu),
  • poprawiłem za to w końcu odmianę rang, w zależności od wybranej płci,
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#216 napisany przez wilk » środa, 6 czerwca 2018, 17:40

Forum obecnie dostępne jest także przez https. Nie robię jeszcze przekierowania http->https, ani szczególnych zmian, bo to wciąż testowane jest i może ulec zmianie. Z tego względu większość linków i tak kieruje przez http, stąd macie mixed-content. Z uwagi na to, iż certyfikat jest tylko na „www”, to https nie działa w poddomenkach typu „galeria”. Jeśli okaże się, że nie ulegnie to zmianie w najbliższym czasie, to najwyżej poprzenoszę galerię, bramkę itd. z poddomen do podkatalogów.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#217 napisany przez wilk » środa, 6 czerwca 2018, 17:52

Kilka zmian w Izomerze:

  • teraz bot osobom wchodzącym na kanał z nickami „AndroUser” (domyślny nick aplikacji androidowej) oraz „Gracz_***” (domyślny nick z naszej bramki) sugeruje zmianę nicka na indywidualny (jeśli kojarzycie jakieś inne domyślne nicki różnych programów, głównie mobilnych, to dajcie mi znać)
  • obecna lista pobieranych RSS to: nasze forum, Astronomy PoD, Earth Observatory PoD, Earth Science PoD, komiks xkcd, komiks Cyanide&Happiness, komiks satyryczny AndrzejRysuje. Było tego nieco więcej, ale było za dużo marudzenia, że za dużo lub się nie podoba. Newsy zczytywane są przez całą dobę, ale wyświetlane co 30 minut od 18 do 24 w tygodniu i od 14 do 24 w weekend.
  • dodane polecenia !urlenc i !urldec (kodowanie procentowe)
  • dodane polecenia !hex i !unhex (zamiana tekstu na postać szesnastkową reprezentacji ASCII)
  • dodane polecenia !base64 i !unbase64 (kodowanie transportowe base64)
  • dodane polecenia !duze, !male, !tytul i !zamien (transformacja tekstu)
  • dodane polecenie !sortuj (sortowanie tekstu)
  • dodane polecenie !czworki (dobieranie wyrazów w czwórki)
  • rozszerzony wynik polecenia !odwroc (także odwracanie poszczególnych wyrazów)
  • polecenia wyszukiwarek udostępnione wszystkim (używa safe-search)
Opis wszystkich poleceń: Izomer
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#218 napisany przez wilk » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 22:04

Dodałem jeszcze:
  • funkcje do kalkulatora fact(x) (liczenie silni) oraz fib(x) (wyraz ciągu Fibonacciego)
  • rezultat obliczeń kalkulatora ucinany jest do pierwszych 200 cyfr (przy obliczeniach na liczbach całkowitych nie ma limitu cyfr w liczbie i aby nie wywalało bota za flood koniecznym był jakiś limit)
  • polecenia !adler32 i !sum32 (sumy kontrolne)
  • polecenie !levenshtein (oblicza miarę odmienności dwóch napisów)
  • polecenie !przestepny (sprawdza czy podany rok jest przestępny i zwraca najbliższy przestępny)

Izomerek miał parę dni przerwy, obecnie na quizbocie jest dostępny, a już niebawem powróci w całej okazałości.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Co dodac do Izomera? :)

Post#219 napisany przez karolajn » piątek, 22 czerwca 2018, 18:56

wilk napisał(a):Izomerek miał parę dni przerwy, obecnie na quizbocie jest dostępny, a już niebawem powróci w całej okazałości.


Każdemu sie należy urlop... :P
karolajn

Operatorka
Guru
 
Posty: 260
Dołączyła: sobota, 15 grudnia 2007, 21:25
Ostatnia wizyta: piątek, 17 listopada 2023, 16:32
Płeć: Kobieta
Pytań w bazie: 3227

Re: Co dodac do Izomera? :)

Post#220 napisany przez eggrodd » środa, 4 lipca 2018, 12:20

Wilk nie mial od 13 lat. Handluj z tym ;]
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Ogłoszenie kanałowe [rankingi / regulamin]

Post#221 napisany przez wilk » poniedziałek, 9 lipca 2018, 18:12

Z uwagi na odmienne działanie skryptu „1 z 10”, który po pierwsze wymaga uprzedniego zgłoszenia swojego udziału w grze, a następnie uniemożliwia dalszą grę części osób, aż zostaną tylko trzy (w przypadku innych skryptów można grać od dowolnej chwili po ostatnie pytanie), przy czym o ich kolejności na podium nie decydują zdobyte punkty — koniecznym była zmiana w traktowaniu tego rodzaju premier, albowiem nasz forumowy ranking oparty jest o punkty trzech najlepszych miejsc i dopuszczalne są miejsca ex aequo.
Problemu nie było do czasu ostatniej tego typu premierki (choć już wcześniej wygrywały osoby z mniejszą liczbą punktów), w której litlegirl zajęłaby trzecie miejsce, choć odpadła na wcześniejszym etapie gry. Specjalnie dla tego jednego rodzaju quizów, który oparty jest o eliminację, punktowane będą tylko trzy finałowe osoby, a miejsca równorzędne nie będą tworzone.
Z powodu wprowadzonej zmiany doszło do ponownego przeliczenia rankingu dla tamtej premiery quizowej.

Stosowna zmiana została dopisana do regulaminu, gdzie wspomniałem też o nieco odmiennym działaniu skryptów Familiada (odpowiadanie wymaga zgłoszenia, lecz można dołączyć się w dowolnej chwili) i Koło Fortuny (wymaga zgłoszeń, ale zgadywać może każdy, choć bez bonusów). Te dwa ostatnie rodzaje skryptów nie wymagają więc innego traktowania.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [program mieszacz]

Post#222 napisany przez wilk » poniedziałek, 16 lipca 2018, 21:44

Zaktualizowałem programik Mieszacz.exe dodając czekboksa, który wyłącza tolerowanie pustych odpowiedzi w pytaniach Milionerowych (skrypt na to pozwala) i powoduje traktowania ich jako normalną pustą linię, którą pomija (tak jak przy innych quizach).

Programik wraz z instrukcją znajduje się tutaj.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#223 napisany przez wilk » wtorek, 7 sierpnia 2018, 19:55

(28.07) Izomerek wrócił już jakiś czas temu, a ja właśnie poprawiłem przyjmowanie argumentów w innym systemie liczbowym oraz poprawiłem konwersję systemów liczbowych w kalkulatorze. Dodałem też do kalkulatora funkcje sign(x) (znak liczby), d2r(d) i r2d(r) (konwersja stopnie<->radiany), prec(x,d) (zmiana precyzji wyniku), asum(a1,n,r) i asumn(a1,an,r) (suma ciągu arytmetycznego), gsum(a1,n,q) (suma ciągu geometrycznego), gcd(p,q) (największy wspólny dzielnik), lcm(p,q) (najmniejsza wspólna wielokrotność) oraz sporo nowych stałych.

Aktualne:
Dodałem polecenie !sha256 do liczenia… wiadomo (jak znajdę jakąś dobrą implementację, to dodam i pozostałe, bo portować z C średnio mi się chce) oraz !skrot do obliczania wszystkich skrótów od razu. Zaraz dopiszę jeszcze do porannego „cześć” automatyczne składanie życzeń urodzinowych (choć wstrzymywałem się z tym kiedyś). Pomysł mam też, by większość z tych poleceń obliczeniowych przenieść po prostu do kalkulatora (choć nie mają one sensu numerycznego…), zobaczymy.

Opis wszystkich poleceń: Izomer
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#224 napisany przez wilk » środa, 8 sierpnia 2018, 16:56

Po… nawet nie wiem jak długim czasie, ale chyba to było w ub. roku, gdy padła? reaktywowano natywną bramkę IRC IRCnetu (webchat.ircnet.net), dlatego też odblokowałem możliwość jej wyboru w naszej bramce (http://irc.quizpl.net), ale nie ustawiam jej jeszcze jako domyślnej (pozostawiam Mibbit), bowiem nie ustawiono tam wciąż revdns, niemniej ma już i-linię.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#225 napisany przez wilk » czwartek, 9 sierpnia 2018, 23:29

Dodałem do quizbota punkty zdobyte w poprzednich quizach rocznicowych (poza bieżącym rokiem, który dodałem już w czerwcu). Tam gdzie quiz był puszczany na quizbocie i było po 100 punktów za odpowiedź, tam punkty były dzielone przez 100 (z zaokrągleniem sufit()). Punkty były dodawane pod takim nickiem, pod jakim zostały zdobyte, z wyjątkiem osób, które kiedyś sumowały swoje nicki (wówczas używałem bieżącego). Teraz, zgodnie z nowymi zasadami, quizy rocznicowe będą dodawane podwójnie tj. na koniec miesiąca do wyników miesięcznych (jak dotąd) oraz raz jeszcze do ogólnych (bo dodanie do miesięcznych to także dodanie do ogólnych). Łączne punkty:

Spoiler: Pokaż
90 eggrodd
87 litlegirl
78 gnite
76 Yoel
65 Areylena
54 JulianTheKing
36 rx
34 karolajn
30 Andrrew
26 Witch
25 KrzS
20 swierszcz
17 dlv
16 wojex
15 Rondelki
14 shannon
12 atufka
13 DrizztDo`Urden
13 PsychoTheRapist
12 BOLO8
11 Nooooa
11 Plati
9 [KERMI]
9 widmowy_jack
8 arasel
8 marla
8 Scatterheart
7 karramba
6 springola
4 DeMetylen
4 LzP
3 Anarkin
3 beliahr
3 criville
3 Gienek
3 UukGoblin
2 delv
1 Dwarf
1 extra
1 FRanc3sca
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Quizbot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Apple} i 25 gości

cron