Oszustwo w quizbocie

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005-2024

Oszustwo w quizbocie

Post#1 napisany przez wilk » niedziela, 25 czerwca 2006, 22:45

Dziś na wniosek SyjaM_ki (ponieważ ja nie przesiaduję już na #) z kanału usunięty (shit) został uf000, za oszukiwanie w quizbocie. Już od dłuższego czasu można było zauważyć (wiele osób, nie tylko operatorów #) iż samotnie grywa przeważnie nad ranem lub wieczorem, udziela odpowiedzi zawsze po ok. 18 sekundach (obecnie po modyfikacji skryptu po ok. 27 sekundach), jeśli ktoś zagadał (tak jak w dzisiejszej prowokacji) nie odpowiadał nigdy, ale nie przeszkadzało mu to grać w quiza, na początku kilkukrotnie udzielał odpowiedzi nie na to pytanie - wniosek? uruchamiał skrypt i zostawiał go grającego i logującego pytania, a samemu odchodził od komputera. Wyjaśnić sprawę może jedynie tutaj, na publicznym forum, jeśli zależy mu na powrocie na #, naturalnie bez oszukiwania już (za dobry jestem, wiem :/).
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#2 napisany przez extra- » poniedziałek, 26 czerwca 2006, 01:04

Od kiedy siedze na tym # mowie o tym :> odrazu go wyczilem i glosno o ty mowilem :> droche dlugo to trwalo, troche mnie dziwi ze nawet +v dostawal na # :D dziwna sprawa
Avatar użytkownika
extra-
Aktywista
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 21 czerwca 2006, 13:09
Ostatnia wizyta: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 14:22
Pytań w bazie: 0

Post#3 napisany przez wilk » poniedziałek, 26 czerwca 2006, 05:13

Tak, tylko, że początkowo podejrzewaliśmy iż po prostu przegląda sobie logi i wkleja odpowiedzi, do czego nie tylko on się przyznał swojego czasu. To naturalnie było nie fair. Jednak teraz mimo wielokrotnych wywoływań podczas jego gry przez SyjaM_kę i później przeze mnie, nie odezwał się (także na prv). Zaś używanie zautomatyzowanych skryptów do logowania i odpowiadania to już nie tylko nie fair, a zabronione. Jeśli posiadał ignore założone na każdego z # z wyjątkiem QuizPL, to także oczekuję tutaj wyjaśnień. Nie wiem od kogo +v dostał, bo nie wygrał nigdy miesięcznego quizbota, więc nie należało mu się (wkładu w rozbudowę # także nie miał), co również wnikliwie sprawdzę.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#4 napisany przez kojotka » poniedziałek, 26 czerwca 2006, 09:55

popieram Was w całej rozciągłości kochani.

extra-: wiem, że zawsze to powtarzałeś :)

ale 2 razy udało mi się pokonać logera, czy jak to sie tam zwie :)
Avatar użytkownika
kojotka
Supergracz
Wieszcz
 
Posty: 151
Dołączył(a): czwartek, 9 marca 2006, 10:47
Ostatnia wizyta: wtorek, 5 lutego 2008, 18:09
Pytań w bazie: 3978

Post#5 napisany przez SyjaM_ka » poniedziałek, 26 czerwca 2006, 15:40

Ja mogę tylko dodać od siebie, że dobrze się stało. Quizpl to nie zawody o nie wiem co , tylko rozrywka. Gramy i bawimy się. Spokojnie poczekamy na wyjaśnienie sprawy, a może się nie doczekamy, wtedy będziemy wiedzieć, że postąpiliśmy słusznie. Każdy kto poświęci wystarczająco dużo czasu ma szanse na wygranie edycji miesięcznej. Życzę wszystkim powodzenia. Mam nadzeję, że w lipcu i kolejnych miesiącach będziemy walczyć z ludzmi, a nie tak jak ja z maszyną :) Jeszcze raz powodzenia!
Avatar użytkownika
SyjaM_ka
Supergracz
Pisarz
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota, 6 maja 2006, 23:19
Ostatnia wizyta: środa, 11 kwietnia 2007, 13:32
Pytań w bazie: 5118

Post#6 napisany przez kojotka » poniedziałek, 26 czerwca 2006, 15:44

SyjaM_ka :)

Prawdziwy z Ciebie detektyw kanału quizpl, gratuluje bystrego umysłu Kochana :)
Avatar użytkownika
kojotka
Supergracz
Wieszcz
 
Posty: 151
Dołączył(a): czwartek, 9 marca 2006, 10:47
Ostatnia wizyta: wtorek, 5 lutego 2008, 18:09
Pytań w bazie: 3978

Post#7 napisany przez KERMI » poniedziałek, 26 czerwca 2006, 22:32

kojotka napisał(a):SyjaM_ka :)

Prawdziwy z Ciebie detektyw kanału quizpl, gratuluje bystrego umysłu Kochana :)



eh, pamietam ze juz w marcu extra-, ja i kilka innych osob gadalo ze uf000 to loger ze oszukuje, nawet extra pokazywal przykladowy skrypt ktorego moglby uzyc ale oczywisce operatorzy pozostawili ta sprawe bez zadnej reakcjii. eh szkoda gadac, nie ma zadnego sukcesu bo przez te wszystkie miesiace uf zajmowal miejsce na podium i tego juz nikt nie zmieni. gratuluje szybkosci zdemaskowania
pffffffffffffff (pozdro dla szibi ;) )
KERMI

Ideolog
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2006, 02:21
Ostatnia wizyta: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:50
Pytań w bazie: 258

Post#8 napisany przez wilk » poniedziałek, 26 czerwca 2006, 23:15

Gra od lutego przynajmniej i od początku było wiadome, że loguje wiadomości z kanału i wiadome było kto to de facto jest. Nie było dotąd oficjalnego zgłoszenia ani od userów, ani nikt nie udowodnił tego poza domniemaniem/nie chciało się i było obojętne. Za to nagle wszyscy prześcigają się kto pierwszy to wykrył.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#9 napisany przez DeMetylen » poniedziałek, 26 czerwca 2006, 23:24

i wiadome było kto to de facto jest


A to on taki znany jest ? Bo ja to o nim dopiero u nas sie dowiedzialem ;)
Avatar użytkownika
DeMetylen
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 208
Dołączył(a): sobota, 30 lipca 2005, 17:54
Ostatnia wizyta: piątek, 6 września 2013, 11:20
Pytań w bazie: 2197

Post#10 napisany przez KERMI » wtorek, 27 czerwca 2006, 00:06

WilQ napisał(a):Gra od lutego przynajmniej i od początku było wiadome, że loguje wiadomości z kanału i wiadome było kto to de facto jest. Nie było dotąd oficjalnego zgłoszenia ani od userów, ani nikt nie udowodnił tego poza domniemaniem/nie chciało się i było obojętne. Za to nagle wszyscy prześcigają się kto pierwszy to wykrył.


Jak nie bylo zglaszane, wiele razy i extra i ja Tobie o tym mowilismy, podawalismy przyklady nawet ze gdy wymieszales numery pytan, to udzielal blednych-glupio brzmaicych w ogole nie pasujacych do pytania opowiedzi bo lecial ze skryptu, ale nic z tym nie robiliscie. i nie wciskajcie teraz kitu ze nikt nie zglaszal
KERMI

Ideolog
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2006, 02:21
Ostatnia wizyta: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:50
Pytań w bazie: 258

Post#11 napisany przez wilk » wtorek, 27 czerwca 2006, 00:53

Po pierwsze nie tylko ja jestem na # z operatorów. Po drugie, baza jest mieszana od zawsze. Po trzecie, to że wkleił odpowiedź zupełnie jak to część osób robi nawet podczas premier bo jedzie na żywca z google to nie dowód, że używa skryptu. A poza tym od tego właśnie jest forum by wymieniać spostrzeżenia. A tak podsumowując to hmm... ok, następnym razem już nie będę taki pobłażliwy za przeklinanie na # i inne sprawy, od razu poleci shit bez ostrzeżenia.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#12 napisany przez KERMI » wtorek, 27 czerwca 2006, 11:09

WilQ napisał(a):(...)Po trzecie, to że wkleił odpowiedź zupełnie jak to część osób robi nawet podczas premier bo jedzie na żywca z google to nie dowód, że używa skryptu.(...)


Ale to nie byla taka zwyczajna zla odpowiedz tylko np gdy pytanie brzmialo "ile kilogramow ma tona" -wiem ze takiego pytania najprawdopodobniej nie maale to przyklad to on odpowiedzial henryk sienkiewicz i zrobil to wlasnie zaraz po tym jak wymieszlaes pytania a to ze robisz to od zawsze to nie widze zwiazku z moim postem. Tak wiec widac bylo ze leci ze skryptu.
KERMI

Ideolog
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2006, 02:21
Ostatnia wizyta: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:50
Pytań w bazie: 258

Post#13 napisany przez wilk » wtorek, 27 czerwca 2006, 14:56

Czasami gdy obserwowałem quiz i jak ludzie odpowiadają, to gdybym uznawał, że każdy kto odpowiada nie na temat i zupełnie nonsensownie - używa skryptu, to do dziś na kanale siedziały by poza oyeyem chyba tylko boty. Nie widziałem na forum nigdzie dotąd zgłoszenia odnośnie tej sprawy. Poza tym nie widzę sensu dalej roztrwaniać tej sprawy, a powinno was raczej zaciekawić to, że nikt taki nie pojawia się już od tego czasu w ogóle na ircu.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#14 napisany przez DeMetylen » wtorek, 27 czerwca 2006, 17:05

A to fakt... Pewno niebawem bedzie sie mozna spodziewac kolejnej takiej sesji :/ Zaskakujace ze po banie wogole nie interweniuje...
Avatar użytkownika
DeMetylen
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 208
Dołączył(a): sobota, 30 lipca 2005, 17:54
Ostatnia wizyta: piątek, 6 września 2013, 11:20
Pytań w bazie: 2197

Post#15 napisany przez kojotka » wtorek, 27 czerwca 2006, 17:12

Rozpętaliście burze w szklance wody, na dodatek po fakcie;)

Uf000 był i go nie ma :)
Avatar użytkownika
kojotka
Supergracz
Wieszcz
 
Posty: 151
Dołączył(a): czwartek, 9 marca 2006, 10:47
Ostatnia wizyta: wtorek, 5 lutego 2008, 18:09
Pytań w bazie: 3978

Następna strona

Powrót do Quizbot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Google} i 21 gości

cron