Ogłoszenia quizbotowe

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów i kategorii pytań w bazie oraz sumaryczne wyniki graczy. Tutaj możesz zgłaszać błędy w pytaniach, a także dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do quizbota oraz jak działa sam quizbot. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017

Ogłoszenia quizbotowe

Postprzez wilk » 17 czerwca 2006, 11:14

Przepisałem skrypt od zera i dzięki temu poprawiłem trochę "ukrytych" błędów. Dodałem opcję dodatkowych punktów antygooglowych za odpowiedź przed pierwszą podpowiedzią, ale włączę to dopiero od następnego miesiąca żeby było sprawiedliwie. Poprawiłem to, że !podp działał zaraz po wyświetleniu normalnym podpowiedzi - był błąd w skrypcie. Wbudowałem też mechanizm zapobiegający powtarzaniu sie pytań - teraz pytanie może powtórzyć dopiero się po ok. tygodniu (przy obecnych ustawieniach). Skrypt zawiera teraz włączoną antylog, która w wydatny sposób uniemożliwi logowani pytań, bo będą one za każdym razem wyglądały troszeczkę inaczej ;-), niestety odbiło się to na tym, iż konieczne było zastosowanie tła dla pytania - qui pro quo. Dodałem też dwie funkcje, których raczej nie będziemy używać :P Tj. zadawanie pytań z bazy sekwencyjnie i blokowanie odpowiedzi użytkownika po jego błędnej odpowiedzi do czasu kolejnej podpowiedzi lub następnego pytania - taki mały antycheat. Ale przede wszystkim dodałem kilka linijek kodu pozwalających na aktywne mieszanie w pytaniach z mieszaczy. Czyli za każdym razem literki w danym pytaniu będą inaczej przemieszane.

Prace nad skryptem uznaję póki co za zamknięte do odwołania.
wilk
Ascendant
Ascendant

Re: Ogłoszenia quizbotowe

Postprzez wilk » 6 lipca 2006, 04:03

Dobra, chyba wykombinowałem nowy wzorek do wyliczania podpowiedzi. Jest trochę zakręcony, ale w szczególnych wypadkach będzie dodawał dodatkową podpowiedź. Przy pojedynczych wyrazach oraz gdy odpowiedź zawiera kilka długich (o podobnej długości) wyrazów. Niebawem wrzucę na bota do testów. Więcej zmian/pytań o zmiany w ankietach ;)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 3 października 2006, 00:00

W związku z przejściowymi problemami z serwerem (październik 2006), na którym stał quizbot i funkcjonowaniem w tym czasie dwóch specjalnych, zastępczych quizów dizzy - niebawem dodane zostaną punkty uzyskane przez grających w nie, do wyników z quizbota.

Oto wyniki:

kojotka ( 78 punktów )
^AssBest^ ( 45 punktów )
SyjaM_ka ( 45 punktów )
WallSTREET ( 44 punkty )
dsc9 ( 24 punkty )
AdamZ ( 19 punktów )
kalet ( 19 punktów )
Gully_PL ( 17 punktów )
Meg ( 15 punktów )
Policja ( 13 punktów )
bob3k ( 11 punktów )
czas ( 11 punktów )
wilk ( 7 punktów )
swierszcz ( 6 punktów )
kasai ( 5 punktów )
Wicia ( 4 punkty )
sasza ( 3 punkty )
agrawek ( 2 punkty )
IBIZA__ ( 2 punkty )
JanSerce ( 2 punkty )
Ne0rB ( 2 punkty )
storm- ( 2 punkty )
bunny-pie ( 1 punkt )
DeMetylen ( 1 punkt )
fela ( 1 punkt )
KRSw ( 1 punkt )
stary_bej ( 1 punkt )
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 16 maja 2007, 22:37

Dziś tj. 21.12.2006 od godziny 23 miała nastąpić przerwa techniczna serwera, na którym stoi quizbot w związku z przenosinami go do Polski. Niestety z przyczyn pogodowych zostało to zrobione około godziny 21. Przerwa potrwa do dnia 22.12.2006, do godzin popołudniowych lub w optymistycznym przypadku porannych; miejmy nadzieję, że nie będzie potrzebna wyjątkowa zmiana konfiguracji/rekompilacja botów. Za wynikły brak quiza przepraszamy wszystkich quiz-maniaków ;) Wszystkie punktacje i statystyki pozostaną naturalnie zachowane.

[ Dodano: 16 Maj 2007 22:37:17 ]
W związku z dzisiejszym (16.05.2007) fizycznym uszkodzeniem linii napowietrznej, na której funkcjonuje serwer z quizbotem - nie będzie go (a raczej nie ma już od rana) do bliżej niewiadomego terminu usunięcia usterki. Z tego co wiem możliwe iż przy okazji tej awarii serwer zostanie przeniesiony przez administratora na lepsze i szybsze łącze, co było planowane już od pewnego czasu. W zastępstwie quizbota uruchomiłem skrypt dizzy z pytaniami z bazy. Punkty w nim uzyskane, jak również te z wcześniejszego quizu KrzS zostaną dodane do miesięcznej punktacji.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 13 września 2007, 17:49

Od wczoraj rana trwają stress-testy nowej wersji skryptu. Zapraszam wszystkich do męczenia bota i testowania różnych jego funkcji. Mile widziane zgłoszenia błędów oraz uwagi co do nowych funkcjonalności czy też propozycje na wprowadzenie innych. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to do końca następnego tygodnia będzie stała już wersja finalna.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 31 stycznia 2008, 19:09

Ponieważ już dawno temu zapowiedziałem ulepszenie quizbota, a jakoś się nie złożyło, by siąść i popisać dłużej kod, tak teraz postanowiłem jeszcze dopełnić obietnicy i go dokończyć. Oto lista głównych wprowadzonych zmian:

• nowy typ pytań - milionerzy, tak jak w skrypcie mIRCowym, tak i tutaj należy dokonać wyboru jednej z czterech odpowiedzi za pomocą literki a-d, liczy się tylko pierwsza odpowiedź, nie ma punktów ujemnych,
  • alternatywy do odpowiedzi w pytaniach familiadowych zaliczane jako jedna odpowiedź, np. Zamek Stary w Grodnie/Grodno/Zamek Stary/Zamek w Grodnie
  • podsumowanie ile kto punktów zdobył w pytaniach familiadowych,
  • globalne statystyki dzienne, czyli statystyki rejestrujące punktowe rekordy dnia każdego z graczy,
  • pokazywanie statystyk przed resetem (miesięczne) i wraz z końcem dnia (dniowe),
  • pokazywanie ile czasu jeszcze zostało do końca pytania familiadowego i milionerowego,
  • poprawiony timer dla pytań familiadowych (teraz nie zależy tylko od ilości odpowiedzi, a także od ich złożoności),
  • style mieszacza jako opcja (trwa osobna ankieta odnośnie tego),
  • skrócony czas między podpowiedziami do 12s i maksymalnie 8 podpowiedzi,
  • kilka nowych określeń gratulujących, ogłaszających koniec czasu itp.
  • opcja by pominięte lub przegapione (także milionerzy i familiada bez żadnej odpowiedzi) trafiały z powrotem do bazy, domyślnie wyłączona,
  • opcja by konwertowało polskie znaki diakrytyczne do postaci bez ogonków, wyłączyłem to domyślnie, bo póki co opiera się na prostej zamianie i uznałoby za poprawne odpowiedzi: roza, róża, różą, rozą, itd., czy nawet róźą,
  • lista pomijających nicków, zamiast ostatniej osoby, która pominęła,
  • poprawione kilka drobnych błędów, także tych na szczęście nie dostrzeżonych. ;)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 10 maja 2008, 13:42

W piątek 09.05.2008 zaistniał mały problem z kontem, na którym stoi quizbot. Z uwagi, że stało się to wieczorem i to w dodatku przed weekendem, to quizbota najprawdopodobniej nie będzie przynajmniej do poniedziałku lub wtorku. Na ten czas na kanale został uruchomiony awaryjny quizbot, lecz z punktacją od zera. Po przywróceniu normalnego bota wszystkie punkty oraz ewentualnie pobite rekordy zostaną dodane.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez karolajn » 12 maja 2008, 11:50

mam nadzieje ze dodaja sie automatycznie, bo jesli recznie bys to robil to masakraaaa, wspolczuje :P
"Nie jestes studentem, jesli w lodowce trzymasz wiecej jedzenia, niz picia" ;)
karolajn
Wieszcz
Wieszcz

Postprzez wilk » 12 maja 2008, 14:36

Napiszę odpowiednie skrypty (lub dodam do bota taką funkcjonalność, jak pierwotnie planowalem) i się pododaje by było ok, nic nie zginie. :) Chwała autorowi Perla. ;)

--= edit =--

Quizbot powrócił na swoje miejsce. Wszystkie punkty, quizpoty oraz rekordy zostały dodane/zaktualizowane.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 23 czerwca 2008, 20:04

Wrzuciłem właśnie kolejną, lekko zmodyfikowaną wersję. Główne (wizualno-rozrywkowe) zmiany to:

• pokazywanie poprzedniego rekordu czasu/szybkości, w przypadku jego pobicia,
  • nie będzie możliwe pominięcie pytania milionerowego i familiadowego, jeśli padły jakiekolwiek (także błędne) odpowiedzi,
  • osoby pomijające nie będą mogły zostawić pytania i vice versa (w przypadku gdy wybrana jest inna opcja zostawiania niż blokada pytania),
  • przykładowe odpowiedzi w familiadach uwzględniają teraz również losowe alternatywy odpowiedzi,
  • poprawiony błąd powodujący wyświetlenie pustej listy w milionerach, jeśli gracz nie miał dotąd punktów, a odpowiedział jako jedyny źle,
  • poprawione drobne literówki i interpunkcja,
  • przygotowany quizbot do wprowadzenia nowej punktacji (punkty za szał [co np. 5 odpowiedź] oraz jego utratę [negatywne], punkty za quizpoty, dodatkowe punkty za bycie pierwszym w milionerach [także ujemne]) - wkrótce.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 22 sierpnia 2008, 02:39

Kolejna zbiorowa aktualizacja skryptu. Główne zmiany to:

• zmiany w punktacji:
    • quizpoty są od teraz punktowane - za pierwszy 1 dodatkowy punkt, za drugi dwa, itd.,
    • co 7 odpowiedź w szale/kolekcji odpowiedzi jest nagradzana dodatkowym punktem, przy czym od teraz pominięcie pytania, zła odpowiedź w milionerowym lub brak własnej odpowiedzi (ale odpowiedź innych może być) podczas własnego szału skutkuje utratą punktu,
    • jeśli tylko jedna osoba odpowie poprawnie lub błędnie w pytaniu milionerowym, to otrzymuje dodatkowy punkt lub utraci dodatkowy (+2/-2).
  • pokazywanie jednej z pozostałych nieodgadniętych odpowiedzi w pytaniach familiadowych, także jeśli część została odgadniętych - sugestia Areyleny,
  • osoby, które powinny stracić punkty w pytaniu milionerowym, ale mają ich 0 (nowi gracze) są teraz pokazywani innym kolorem oraz nie zajmują miejsca w przypadku liczenia bonusów,
  • ponownie zreformowany został wzór na liczenie czasu dla pytań familiadowych (mam nadzieję, że finalnie...),
  • pokazywanie różnicy punktowej w poleceniu !ile <nick> i /msg ile <nick> - propozycja karolajn.

Przykład najgorszego scenariusza (-3 punkty):

<@QuizPL> Koniec kolekcjonowania pytan przez XXX po 5 odpowiedziach pod rzad! XXX, tracisz punkt za przerwanie szalu.
<@QuizPL> Prawidlowa odpowiedz to A - wielkie twierdzenie Fermata. Punkty traci: XXX (-2).

Najlepszym scenariuszem jest zaś zdobycie wielokrotnego quizpota podczas dodatkowego punktu w szale, np. podwójny quizpot z bonusem da 4 punkty.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 1 października 2008, 01:03

Wrzuciłem małą aktualizację skryptu. Z widocznych zmian zawiera ona m.in.:

• dzienne i miesięczne statystyki czasu, szybkości, szału i quizpotów - opis składni poleceń dostępny po wpisaniu !pomoc,
  • dodane pokazywanie kontynuacji szału w pytaniach milionerowych,
  • poprawiony błąd w pytaniach milionerowych objawiający się tym, że nie pokazywało bonusu punktowego dla kontynuacji szału (skrypt mimo wszystko dobrze zliczał punkty).

Miłej zabawy.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 20 października 2008, 22:12

W chwili obecnej quizbota nie ma i nie jestem w stanie przewidzieć jego powrotu. Z niewiadomego powodu w sobotę po północy padły sesje i nie jestem w stanie się zalogować na konto, nawet by odzyskać jakiekolwiek pliki punktacją. Napisałem dwa maile do administratora serwera i póki co wciąż czekam na odpowiedź z wyjaśnieniami. Istnieje możliwość uruchomienia quizbota na innym serwerze, ale posiadałby zupełnie pustą punktację (no może poza globalnymi punktami), wyczyszczone rekordy i utracone zostałyby statystyki słów. Logi z kanału posiadam z 14 pierwszych dni tego miesiąca, więc teoretycznie szansa jest na odzyskanie części punktów z tego miesiąca (o ile akurat wtedy nie padła mi sesja logująca). Jeśli nie uzyskam odpowiedzi do końca tygodnia, to quizbot ruszy od zera (bazę i skrypt naturalnie posiadam u siebie).

Aktualizacja:
Konto zostało odblokowane i quizbot powrócił. Problem wynikał ze strony administratora, bowiem konto było oznaczone jako roczne, terminowe (wygasłe poniekąd 4 miesiące temu, w czerwcu) zamiast wiecznego. Na szczęście zostało zablokowane, a nie usunięte, czego się obawiałem. W każdym bądź razie dalej możecie cieszyć sie grą, bez utraty żadnych punktów (jedynie ze stratą 2 dni rozgrywki).
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 1 listopada 2008, 20:41

Żeby wszyscy myśleli, że coś się dzieje z quizbotem i ktoś udaje, że nad nim pracuje, to wrzuciłem parę głupot do niego, z czego najmniej przydatne to:

• nowy typ pytań - pomieszaną treścią, ponieważ były już takie trzy quizy, to postanowiłem dodać taką funkcjonalność do quizbota i od teraz będą mieszane co wyświetlenie, a jest to połączenie pytań standardowych i mieszacza (pytania są w stylu "rozszyfruj i odpowiedz: ... am toak")
  • podsumowanie miesięczne (tak jak dotychczasowe dniowe) - głównie dlatego czekałem do końca miesiąca z aktualizacją
  • losowe komunikaty przy stracie szału (nie wiem po co robie te losowe teksty, jak i tak nikt nie składał nigdy propozycji jakie możnaby dodać :P)
  • teraz poprawnie pokazuje, że tracimy 2 punkty w pytaniach z wyborem (przy błędnej odpowiedzi) (wcześniej źle pokazywało, ale odejmowało dobrze)

To tyle, mam nadzieję, że nikt tego nie zauważy, a tym bardziej nie przyda się to nikomu. :P
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 3 czerwca 2009, 14:05

135108 <> Witam,
135108 <> Ze względu na awarię serwera kont shell będzie on niedostępny do
135108 <> usunięcia usterki. Serwer jest już serwisowany i powinien zostać
135108 <> uruchomiony do poniedziałku.
135125 <> --
135125 <> Pozdrawiam,
135125 <> Bartosz Duchiński
135125 <> b.duchinski@desk.pl
135126 <> http://desk.pl

Z powodu zaistnienia powyższej sytuacji zapraszam do pisania nowych premier oraz puszczania dawnych quizów, co by ludzie nie zanudzili się na śmierć. ;]

Dzień później, ale quizbot powrócił, nienaruszony. Jedyna strata to brak punktów za okres gdy go nie było. ;)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 5 stycznia 2011, 02:27

Dawno nie zajmowałem się quizbotem i mimo iż coś tam dłubałem u siebie oraz naobiecywałem przez ten czas, to nie było to wrzucane na kanał. Kilka dni temu dokończyłem jednak to co miałem i wrzuciłem na quizbota. Zaglądam czasem w logi i póki co nie sypie błędami ani nie kasuje sam punktów, więc jest OK. :P A tak serio, to większość rzeczy tyczy się głównie drobnych zmian i poprawek, które nie są widoczne na kanale. Jedyne przydatne drobiazgi, to:
  • naprawione w końcu pytania z linkami - nie dodaje antygooglera i linki są "klikalne"
  • ogłaszanie dniowego/miesięcznego szału
  • poprawione dodawanie "niewidocznych znaczków" - co prawda za długie pytania i tak będzie dalej ucinać (prośba: "nie piszcie tak długaśnych pytań..."), to teraz nie powinno już dodawać zbyt dużo "znaczków"
  • na dniach poprawię jeszcze, by dzienny reset nie wypadał w trakcie pytania
Swojego czasu zastanawiałem się nad drużynami, ale to by na dłuższą metę raczej nie wypaliło (wymóg rejestracji) oraz nad pytaniami typu koło fortuny, choć nie jestem pewien czy to byłoby sensowne. Ponieważ ciężko o jakieś nowe pomysły, to cały czas oczywiście gorąco zapraszam do dyskusji. ;)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 29 października 2011, 12:41

Aktualizacja:

• Operatorzy mogą od razu pominąć pytanie, bez względu na ilość potrzebnych do pominięcia osób, przy czym pomijanie musi już trwać (nie zadziała jeśli operator będzie pierwszym pomijającym). Operator ten zostanie wyróżniony kolorem żółtym na liście pomijających.
  • Osoba, która zablokuje pomijanie (dla zabawy/na złość) i nikt nie udzieli odpowiedzi na pytanie utraci punkt.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 5 czerwca 2013, 18:54

Z braku quizbota 2 czerwca i do ok. połowy 3.06 dodane zostały punkty z dwóch zastępczych quizów puszczonych wieczorem. Dodane punkty:

001040 <@wilk> 1. miejsce: Areylena - 23 punkty
001040 <@wilk> 2. miejsce: JulianTheKing - 18 punktow
001040 <@wilk> 3. miejsce: Rondelki - 15 punktow
001040 <@wilk> 4. miejsce: Andrrew - 6 punktow
001040 <@wilk> 5. miejsce: kokos - 2 punkty
001040 <@wilk> 6. miejsce: beliahr - 1 punkt

005002 <@wilk> 1. miejsce: JulianTheKing - 17 punktow
005002 <@wilk> 2. miejsce: beliahr - 13 punktow
005002 <@wilk> 3. miejsce: Areylena - 13 punktow
005002 <@wilk> 4. miejsce: Andrrew - 1 punkt
005002 <@wilk> 5. miejsce: kokos - 1 punkt
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 23 października 2014, 01:24

Punkty dodane do quizbota z 1 i 2 października, zdobyte jeszcze w poprzednim:

tyler_durden - 81
LzP - 49
zztop_ - 39
karolajn - 34
beliahr - 14
Mgla - 12
JulianTheKing - 10
NeOrB - 5
WHYSKY - 4
gnite - 2
Gully - 2
Yoel - 2
lamatygrysia - 1
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 24 listopada 2014, 11:15

Dawno nie było zmian w bocie, więc wrzucałem ostatnimi dni do niego część zmian z roboczej wersji. Głównie są to zmiany i poprawki w środku, niewidoczne dla graczy, a z pozostałych, to m.in.:

- dodana możliwość zgłaszania błędów bezpośrednio na kanale poleceniem !blad
- poprawiony pradawny błąd z nadmiarowym "znakow na sekundę" w familiadach
- poprawiony błąd z blokowaniem pytania nawet, gdy nie było ono jeszcze pomijane
- dodana opcja (nieaktywna), by pomijanie operatorskie wymagało faktycznie posiadania @ (jest to jedna z dziesiątek zaimplementowanych opcji, które są od lat w bocie, ale nie są włączone, typu punkty bonusowe za m.in. odpowiedzi przed pierwszą podpowiedzią [wbrew kłamstwom/niewiedzy byłego operatora Andrrewa, choć była o tym wieki temu rozmowa na forum...], pobicie rekordu, awans w rankingu i masa innych modyfikatorów)
- poprawiony błąd quizbota w trybie sekwencyjnym (quizu)
- dodane randomowe komunikaty dla wejścia w top10 i awansu na pierwsze miejsce
- drobna korekta błędu wyliczającego osoby aktywne na kanale (do pomijania)
- drobna poprawka błędu w komunikacie o kolekcji
- zmniejszone maksimum osób pomijających do 5 (z 6)
- wydłużony interwał aktywnych graczy do 15 minut (z 10) - brane pod uwagę przy pomijaniu
- poprawiony błąd mieszacza, jeśli w odpowiedzi występował przecinek - psuło to kolory związane z antygooglerem
- poprawione niedopatrzenie - reset dzienny nie będzie się pojawiał już w trakcie pytania, poczeka do jego końca

W najbliższych dniach wrzucę też nowe, poprawione wzory do wyznaczania ilości pomijaczy i czasu trwania pytania familiadowego - tutaj obecnie jest trochę kaszanka i długość odpowiedzi oraz ich liczba nie były poprawnie brane pod uwagę, dodam automatyzację sumowania nicków, o której w innym temacie rozmawialiśmy, a także zabiorę się za tego nieszczęsnego laga przy (wyświetlaniu) odpowiedzi - niektóre rankingi mają już po 5000 pozycji i najwyraźniej ich sortowanie w TCL kuleje, ale mam pomysł jak to obejść. Wprowadzone sumowanie nicków pozwala je odciążyć, ale nie jest to jednak rozwiązanie problemu.
wilk
Ascendant
Ascendant

Następna strona

Powrót do Quizbot