Ogłoszenia quizbotowe

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów i kategorii pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2020
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Re: Ogłoszenia quizbotowe

Post#16 przez wilk » 5 stycznia 2011, 02:27

Dawno nie zajmowałem się quizbotem i mimo iż coś tam dłubałem u siebie oraz naobiecywałem przez ten czas, to nie było to wrzucane na kanał. Kilka dni temu dokończyłem jednak to co miałem i wrzuciłem na quizbota. Zaglądam czasem w logi i póki co nie sypie błędami ani nie kasuje sam punktów, więc jest OK. :P A tak serio, to większość rzeczy tyczy się głównie drobnych zmian i poprawek, które nie są widoczne na kanale. Jedyne przydatne drobiazgi, to:
  • naprawione w końcu pytania z linkami - nie dodaje antygooglera i linki są "klikalne"
  • ogłaszanie dniowego/miesięcznego szału
  • poprawione dodawanie "niewidocznych znaczków" - co prawda za długie pytania i tak będzie dalej ucinać (prośba: "nie piszcie tak długaśnych pytań..."), to teraz nie powinno już dodawać zbyt dużo "znaczków"
  • na dniach poprawię jeszcze, by dzienny reset nie wypadał w trakcie pytania
Swojego czasu zastanawiałem się nad drużynami, ale to by na dłuższą metę raczej nie wypaliło (wymóg rejestracji) oraz nad pytaniami typu koło fortuny, choć nie jestem pewien czy to byłoby sensowne. Ponieważ ciężko o jakieś nowe pomysły, to cały czas oczywiście gorąco zapraszam do dyskusji. ;)
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Pytań w bazie: 14715
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#17 przez wilk » 29 października 2011, 12:41

Aktualizacja:

• Operatorzy mogą od razu pominąć pytanie, bez względu na ilość potrzebnych do pominięcia osób, przy czym pomijanie musi już trwać (nie zadziała jeśli operator będzie pierwszym pomijającym). Operator ten zostanie wyróżniony kolorem żółtym na liście pomijających.
  • Osoba, która zablokuje pomijanie (dla zabawy/na złość) i nikt nie udzieli odpowiedzi na pytanie utraci punkt.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#18 przez wilk » 5 czerwca 2013, 18:54

Z braku quizbota 2 czerwca i do ok. połowy 3.06 dodane zostały punkty z dwóch zastępczych quizów puszczonych wieczorem. Dodane punkty:

001040 <@wilk> 1. miejsce: Areylena - 23 punkty
001040 <@wilk> 2. miejsce: JulianTheKing - 18 punktow
001040 <@wilk> 3. miejsce: Rondelki - 15 punktow
001040 <@wilk> 4. miejsce: Andrrew - 6 punktow
001040 <@wilk> 5. miejsce: kokos - 2 punkty
001040 <@wilk> 6. miejsce: beliahr - 1 punkt

005002 <@wilk> 1. miejsce: JulianTheKing - 17 punktow
005002 <@wilk> 2. miejsce: beliahr - 13 punktow
005002 <@wilk> 3. miejsce: Areylena - 13 punktow
005002 <@wilk> 4. miejsce: Andrrew - 1 punkt
005002 <@wilk> 5. miejsce: kokos - 1 punkt
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#19 przez wilk » 23 października 2014, 01:24

Punkty dodane do quizbota z 1 i 2 października, zdobyte jeszcze w poprzednim:

tyler_durden - 81
LzP - 49
zztop_ - 39
karolajn - 34
beliahr - 14
Mgla - 12
JulianTheKing - 10
NeOrB - 5
WHYSKY - 4
gnite - 2
Gully - 2
Yoel - 2
lamatygrysia - 1
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#20 przez wilk » 24 listopada 2014, 11:15

Dawno nie było zmian w bocie, więc wrzucałem ostatnimi dni do niego część zmian z roboczej wersji. Głównie są to zmiany i poprawki w środku, niewidoczne dla graczy, a z pozostałych, to m.in.:

- dodana możliwość zgłaszania błędów bezpośrednio na kanale poleceniem !blad
- poprawiony pradawny błąd z nadmiarowym "znakow na sekundę" w familiadach
- poprawiony błąd z blokowaniem pytania nawet, gdy nie było ono jeszcze pomijane
- dodana opcja (nieaktywna), by pomijanie operatorskie wymagało faktycznie posiadania @ (jest to jedna z dziesiątek zaimplementowanych opcji, które są od lat w bocie, ale nie są włączone, typu punkty bonusowe za m.in. odpowiedzi przed pierwszą podpowiedzią [wbrew kłamstwom/niewiedzy byłego operatora Andrrewa, choć była o tym wieki temu rozmowa na forum...], pobicie rekordu, awans w rankingu i masa innych modyfikatorów)
- poprawiony błąd quizbota w trybie sekwencyjnym (quizu)
- dodane randomowe komunikaty dla wejścia w top10 i awansu na pierwsze miejsce
- drobna korekta błędu wyliczającego osoby aktywne na kanale (do pomijania)
- drobna poprawka błędu w komunikacie o kolekcji
- zmniejszone maksimum osób pomijających do 5 (z 6)
- wydłużony interwał aktywnych graczy do 15 minut (z 10) - brane pod uwagę przy pomijaniu
- poprawiony błąd mieszacza, jeśli w odpowiedzi występował przecinek - psuło to kolory związane z antygooglerem
- poprawione niedopatrzenie - reset dzienny nie będzie się pojawiał już w trakcie pytania, poczeka do jego końca

W najbliższych dniach wrzucę też nowe, poprawione wzory do wyznaczania ilości pomijaczy i czasu trwania pytania familiadowego - tutaj obecnie jest trochę kaszanka i długość odpowiedzi oraz ich liczba nie były poprawnie brane pod uwagę, dodam automatyzację sumowania nicków, o której w innym temacie rozmawialiśmy, a także zabiorę się za tego nieszczęsnego laga przy (wyświetlaniu) odpowiedzi - niektóre rankingi mają już po 5000 pozycji i najwyraźniej ich sortowanie w TCL kuleje, ale mam pomysł jak to obejść. Wprowadzone sumowanie nicków pozwala je odciążyć, ale nie jest to jednak rozwiązanie problemu.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#21 przez wilk » 4 grudnia 2014, 22:34

Kilka zmian:

- poprawiłem błąd wywalający bota przy resecie dziennym za "Excess Flood" (serwer Eversible ma jakieś zaniżone limity), poprzez użycie wolniejszych kolejek (teraz mniej pilne informacje będą pojawiały się z opóźnieniem, np. wyświetlanie statystyk kanałowych)
- włączyłem konieczność faktycznego posiadania opa na kanale, aby móc super-pomijać
- nieco dłuższe (20, zamiast 15 sekund) opóźnienie przed wyświetleniem kolejnego pytania po pytaniu z wieloma odpowiedziami
- zmodyfikowane zostało wyliczanie "pomijaczy", teraz progi są wyższe (dłuższe schodki) i mniej osób będzie potrzebnych
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#22 przez wilk » 7 lutego 2016, 22:50

Zabrałem się w końcu za quizbota i zacząłem dodawać Wasze i własne, zalegające od dawna, pomysły. Lista zmian:

• dodałem nowy rodzaj pytań, z braku lepszego pomysłu nazwałem je „szybkie”; są to pytania takie jak zwykłe (dizzy), ale nie ma w nich żadnych (auto/!podp) podpowiedzi (także tej z samymi kropkami) i przepadają po 10 sekundach (w kwestii tego czasu jestem otwarty na propozycje, np. autopodpy są co 12 sekund); obecnie w bazie nie ma pytań tego typu, ale przy kolejnej aktualizacji bazy część zwykłych pytań przeniosę do tej grupy; założeniem jest, by były to pytania trywialne, o krótkiej treści pytania i krótkiej, jednowyrazowej odpowiedzi; pytania tego typu poznać można po tym, że nie mają podpowiedzi kropkowanej tuż po pytaniu oraz dodałem (na wzór jak liczba odpowiedzi w familiadowych) ogonek po pytaniu z napisem „(szybko!)”
  • wprowadziłem opcjonalne szyfrowanie bazy pytań (choć skrypt [póki co] trzymam dla siebie i dla graczy to bez znaczenia), klucz można podawać w samym skrypcie (naiwne), zmiennej środowiskowej w systemie (równie naiwne), wysyłając do bota po jego uruchomieniu lub może być ściągany z zewnętrznego URL-a (tu np. można .htaccessem ograniczyć dostęp)
  • dodałem możliwość odpowiadania na priv podczas pytań wyboru (milionerowych) - ta zmiana była dodana już dawno temu, ale nie było tutaj żadnego ogłoszenia o tym
  • poprawiłem sposób prezentowania liczb zmiennoprzecinkowych (czas/szybkość odpowiedzi) na zgodny z polskim standardem: kropka -> przecinek
  • poprawiłem błąd w pytaniach mieszaczy/pomieszanych powodujący zapętlenie (mieszacz literek stara się nie dopuścić do tego, by pomieszany wyraz był identyczny z odpowiedzią, ale zapomniałem o warunku wyjścia z pętli i o ile wyrazy typu „aaaa” się nie trafiają, to jest kilka pytań pomieszanych z „...” w środku; ot i wyjaśniło się dlaczego czasem bot się wieszał i dlaczego kilka pytań od paru lat nigdy się nie pojawiło na kanale ;-)) - to też już z miesiąc temu zrobiłem, ale nie było info
  • ponownie poprawiłem tryb sekwencyjny (używany np. dla quizów jubileuszowych), teraz i one m.in. sprawdzają czy nie ma błędów w pliku z pytaniami i przeskakują je
  • poprawiłem błąd (w i tak nieużywanym) trybie pojedynczych odpowiedzi w pytaniach wyboru (w tym trybie zalicza tylko odpowiedź pierwszej osoby - takich „bajerów”, których nie używamy jest w bocie znacznie więcej)
  • zwiększyłem do 25 sekund (z 20) opóźnienie po pytaniach familiadowych, by uniknąć laga
  • zabrałem się za porządkowanie i ogarnianie bałaganu w kodzie, zrobiłem sporo poprawek/zmian w środku, wymusiłem konieczność posiadania TCL 8.5 i zastosowałem zamiast różnych kombinacji część z nowych poleceń; to jeszcze potrwa przez kolejne parę wersji

Kolejne zmiany w drodze.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#23 przez wilk » 17 lutego 2016, 23:22

Kolejna aktualizacja gotowa. Istotniejsze zmiany w tej wersji:

• w poleceniu !gra można teraz podać jako parametr liczbę minut (np. „!gra 60”), po których quizbot sam się odblokuje (czasem się zapomni)
  • w poleceniu !start można teraz podać liczbę pytań, które quizbot ma zadać, po czym sam się zatrzyma (np. „!start 50”) — jest to taki tryb turniejowy/quizowy, podczas jego trwania quizbot nie wyłącza się po braku 3 odpowiedzi; z uwagi na to, by ktoś dla żartu nie wpisał np. „!start 1000000” polecenie to jest dostępne obecnie tylko dla operatorów ;)
  • wprowadziłem ułatwienie dla quizpotowców, od teraz po zdobyciu w poprzednim pytaniu quizpota kolejne będzie tylko standardowe lub szybkie
  • podczas trwania pytań mieszacza/pomieszanych można, podobnie jak w iQuizie, użyć polecenia !przyp, by ponownie przemieszać literki
  • z uwagi na format pliku z pytaniami nie można było dotąd dodawać pytań z niektórymi znakami — teraz to poprawiłem i te zaległe pytania trafią do bazy
  • wprowadziłem dodatkowe, globalne, statystyki widzianych pytań, punktów itp. (takie, jakie pojawiają się przy resecie dziennym/miesięcznym), aczkolwiek nie są one jeszcze publicznie w jakikolwiek sposób prezentowane
  • dodałem możliwość automatycznego startowania quizu jeśli ktoś wejdzie na kanał, a jest on wyłączony — ale nie jest to obecnie włączone
  • dodałem alias dla !pomoc: !help

W następnej dodam ciekawsze funkcje, które są w iQuizie.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#24 przez wilk » 21 lutego 2016, 16:16

Korzystając z faktu, że posiadam praktycznie pełne logi kanału na potrzeby generowania statystyk postanowiłem, że wyszukam i dodam do globalnych statów aktywności (info o liczbie zadanych pytań, zdobytych punktów, widzianych typach pytań itd.) dane z ogłoszeń pojawiających się przy miesięcznych resetach. Mogą nie być to pełne dane, bo z uwagi na sporadyczne awarie quizbota czasem dodawane były punkty z zastępczego quizbota lub quizów, ale będą na pamiątkę. Poza tym w najbliższej aktualizacji skryptu quizbota dodam polecenia do wyświetlania sobie na kanale tych informacji (takie polecenie !wynik, ale dla bota).
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#25 przez wilk » 2 października 2016, 18:12

Mały update quizbota: z uwagi na to, że dodana zaraz będzie familiada obrazkowa eggrodda, musiałem zrobić drobne zmiany (nowy typ pytań, o stałym, długim czasie na udzielanie odpowiedzi), poprawiłem też m.in. niezgłoszony/niezauważony błąd związany z szałem i quizpotami (bot nie kasował szału dziennego oraz serii quizpotów przy zmianie dnia…).
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#26 przez wilk » 14 października 2016, 18:34

Dodałem do quizbota polecenie zasugerowane przez eggrodda, które wyświetla na kanale ranking punktów quizowych (tzw. Q-punktów). Służy do tego komenda !qpunkty (lub krócej !qp). Z uwagi na to, iż w rankingu są miejsca ex-aequo jako argument podawać można tylko nick gracza (i to ten pod którym jest on w rankingu, czyli niekoniecznie kanałowy) np. !qpunkty nick, zaś podawanie miejsca numerycznego jest wyłączone (aczkolwiek może to wprowadzę). Ranking ten aktualizowany jest po każdej premierze quizowej, zabawie czy na koniec miesiąca — tak też będzie i w quizbocie. Dzięki temu może więcej osób zwróci uwagę, że taki ranking jest prowadzony. ;)

Przykład:

Kod: Zaznacz cały
Top10 Q-punktow: 1. eggrodd 7134, 2. wilk 4696, 3. litlegirl 3513, 4. atufka 3149, 5. Yoel 3063, 6. KrzS 2138, 7. Areylena 1996, 8. karolajn 1994, 9. dlv 1781, 10. goniec_polski 1723 (wiecej: www.quizpl.net/ranking)

Edit: OK, dopisałem też polecenie !qpunkty miejsce, przy czym z uwagi na to, że w rankingu (w przeciwieństwie niż do punktacji w quizbocie) występują miejsca ex-aequo (ranking turniejowy), to jest on w takim przypadku zawsze wyświetlany od początku szczebelka punktowego i niekoniecznie od podanego w poleceniu miejsca (aczkolwiek je obejmującego).
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#27 przez wilk » 18 października 2016, 22:50

A poszedłem za ciosem i skoro Q-punkty dodałem, to i niech będą inne rankingi. ;]

Polecenie !pytania (lub krócej !db) (można podać nick lub miejsce rankingowe) wyświetli ile pytań danego autora jest w bazie quizbota.

Top10 autorow pytan: 1. eggrodd 20265, 2. wilk 10480.5, 3. atufka 9586, 4. SyjaM_ka 5119.5, 5. kojotka 3977.5, 6. litlegirl 3772.5, 7. karolajn 3230, 8. KrzS 3138, 9. Wakko 2319, 10. DeMetylen 2197.5 (wiecej: www.quizpl.net/baza)

Polecenie !quizy (lub krócej !qq) (można podać nick lub miejsce rankingowe) wyświetli ile premier quizowych dany autor napisał. Ta statystyka podaje dwa wyniki, przykładowo:

Top10 autorow quizow: 1. eggrodd 313.5 (325), 2. atufka 182, 3. wilk 135.5 (146), 4. SyjaM_ka 73.5 (75), 5. litlegirl 63.5 (70), 6. kojotka 63 (64), 7. karolajn 58 (62), 8. KrzS 54.5 (55), 9. Wakko 37 (38), 10. marla 28.5 (30) (wiecej: www.quizpl.net/autorzy)

pierwsza liczba bierze pod uwagę quizy pisane w parach (taki quiz liczony jest jako 50% pracy każdego z autorów), druga liczba (ta w nawiasie, o ile podana) informuje o łącznej liczbie quizów, w które autor miał wkład. Im więcej quizów dany autor napisał w parach, tym bardziej od siebie te liczby będą odbiegały.

Uwaga: oba te rankingi różnią się od tych na forum, gdyż te forumowe są ułożone wedle Q-punktów, te zaś pokazują faktyczną statystykę.

Edit:
Dodałem też polecenie !quizpl, które wyświetla ten sam licznik, który widnieje na górze forum.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#28 przez wilk » 5 listopada 2016, 19:56

OK, pierwsze zmiany zaczęły trafiać na quizbota. Póki co są to głównie zmiany w środku, m.in. odrobinę przyspieszające przetwarzanie tych tysięcy nicków, które zebrały się przez lata w statystykach (nad tym jeszcze będę siedział), choć na obecnym znacznie potężniejszym serwerze jest to już niezauważalne, oraz inne reorganizujące kod (ale to Was nie interesuje :)). Chyba jedyną zmianą widoczną dla grających jest to, że w statach pokazuje teraz ile nicków się w nich znajduje ogółem (tak jak w niedawno dodanych poleceniach odnośnie pytań/quizów). Wkrótce więcej, tym razem zauważalnych nowinek.

Aha, jeśli macie jakieś uwagi, pomysły, sugestie, to standardowo piszcie śmiało tutaj.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#29 przez wilk » 11 listopada 2016, 20:25

Wrzuciłem aktualizację, która według benchmarków ok. 2,5 razy poprawia sprawność zaliczania punktów (a jest 17 statystyk), choć na obecnym ośmiordzeniowcu pewnie różnicy i tak szczególnej już nie odczujecie.
Poprzedni serwer miał słabszego procka i można było zauważyć te kilkadziesiąt ms przytkania przed wyświetleniem zaliczenia pytania, aczkolwiek wszystkie czasy/szybkości mierzone były poprawnie. A to i tak było znacznie lepiej, niż gdy pod koniec 2014 wyłączyli serwer na UWr i po (pamiętnych…) przenosinach okazało się, że na szybko musiałem wtedy łatać bota, bo przysypiał. ;) Teraz jest za to spory zapas mocy na różne inne staty.

Poza tym włączyłem, by mieszacz dzielił odpowiedzi na wyrazy (tak jak to w mircowym skrypcie kiedyś zrobiłem) — jedni chcieli, inni nie, będzie teraz łatwiej jednak zgadywać.

Ponadto familiada wyświetla więcej w alercie (blokowanie bota na czas i gra na X pytań też, ale to już zrobiłem dla Was tydzień temu).

Przed końcem miesiąca kolejna aktualizacja, tym razem w końcu wprowadzająca nowe rzeczy, o których m.in. pisaliście na # (oraz nowe pytanka).
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#30 przez wilk » 1 stycznia 2017, 23:01

Jak niektórzy może pamiętają w połowie 2013 roku z powodu błędu w skrypcie statystyk (jak komuś doda za dużo hostów, to zaczyna się baza rozjeżdżać) quizbot utracił bazę statów wypowiadanych na kanale słów, uśmieszków itd. Backup miałem, ale od tamtego czasu quizbot rejestrował już staty na nowo (statystyki logowane od 03.09. 2013 19:34) i nie ruszałem tego, choć obiecałem kiedyś się za to zabrać i spróbować zsumować. W przeddzień nowego roku postanowiłem posiedzieć trochę i gdy nie graliście dodałem na początek osoby obecne w userliście (czyli z opem i autovoice, czyli aktualni operatorzy, dawni operatorzy, supergracze i quizopisarze). Nie będą to jednak kompletne staty, bo quizbot zapomina osoby dawno niewidziane (po 777 dniach), a i dopiero gdzieś rok temu dodałem inne osoby do userlisty (dotąd trzymałem tylko bieżących operatorów - info: ze statów nie są usuwane osoby, jeśli są w userliście, są chronieni). Niemniej dobre i to. Później dodam też kilka osób, które są w userliście, ale ich staty już zniknęły (więc będą tylko te od 2005-2013), jednak tutaj muszę przeanalizować jak to działa oraz planuję uzupełnić staty osób, które nie są w userliście, ale zaglądają na tyle często, że bot ich nie usunie jeszcze. Innych nie ma sensu, bo i tak bot by ich usunął znowu.
Zatem aktualnie: statystyki logowane od 31.03. 2006 04:48
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Quizbot