Ogłoszenia quizbotowe

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów i kategorii pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2020
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Re: Ogłoszenia quizbotowe

Post#31 przez wilk » 2 stycznia 2017, 18:54

Ach, zapomniałem zaznaczyć, że chodzi o te statystyki: http://bot.quizpl.net
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Pytań w bazie: 14715
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#32 przez wilk » 16 stycznia 2017, 04:27

Posiedziałem nieco w ubiegłym tygodniu, zabrałem się za Quizbotka i wprowadziłem parę zmian:

• Przywróciłem generowanie stronki www, na której bot zamieszczał niektóre statystyki (można było podejrzeć niektóre punkty bez wchodzenia na kanał). Ponieważ były długie okresy, gdy nasz Quizbot przebywał na serwerach wyłącznie shellowych (bez www), to uznałem ten kod jako zbędny (i prymitywny, bo potem dodałem wiele różnych innych rankingów) i usunąłem. Teraz uruchomiłem stronkę http://punkty.quizpl.net. Jak będziecie zaglądali, to będę ją rozbudowywał. ;)
  • Za Quizpota będzie teraz +1 punkt jak dawniej (w sumie dawniej to było +1 za każdego kolejnego — jak wojex ustrzelił serię 5 kolejnych Quizpotów, to wówczas dostał +2, +3, +4, +5 i +6 punktów, teraz będzie +1 bez względu na serię, ale to nagroda dla szybkich). Możliwe, że włączę jednak bonusy za serię.
  • +1 punkt za odpowiedź na pytanie szybkie, dla szybko myślących. Ten nowy rodzaj pytań nie ma podpowiedzi i przepadają one same, nie jest ich też dużo w bazie (głównie moje matematyczne). Zmiana na próbę, zależnie czy będzie się podobać.
  • Skanibalizowałem z mojego iQuizu funkcję inteligentniejszego mieszania pytań pomieszanych. Teraz znaki interpunkcyjne takie jak nawiasy, kropki, przecinki, średniki, cudzysłowy pozostają zakotwiczone. W przeciwieństwie do iQuizu zdecydowałem się, nie kotwiczyć cyfr, ale podobnie jak i tam np. myślnik będzie „pływał”.
  • Dotąd po Quizpocie włączony był tryb zapewniający, że kolejne pytanie będzie tylko zwykłe lub szybkie (by komuś nie wyskoczyło np. milionerowe i nie stracił szansy na kolejnego — kwestia nastawienia, dobrego ułożenia palców na klawiaturze, odpowiedniej pozycji, a tu bęc, rozprężenie, z pobicia rekordu wojeksa nici). Ale zapomniałem o obrazkowych/dźwiękowych, teraz te z linkiem także nie będą losowane.
  • Quizbot od dawna był chroniony przed zmianą DST w trakcie trwania pytania (w innych botach np. czas może wyjść ujemny itp.), teraz na wszelki wypadek wprowadziłem też górny limit szybkości. Co prawda jacyś oszukiści nam się nie zdarzali, ale po co tracić czas na poprawianie rankingów.
  • Zmniejszony został wymóg osób do pominięcia pytania do 2-4 osób (z 3-5) i zmodyfikowany wzór na obliczanie potrzebnych osób (mniejsze wymagania).
  • Zmieniłem sposób obliczania liczby podpowiedzi (dawniej wzór brał pod uwagę tylko najdłuższy wyraz oraz samą liczbę wyrazów, teraz będzie bardziej zależało to od średniej długości wyrazów w odpowiedzi np. długi wyraz z trzema krótkimi będzie miał ich mniej niż jakby był sam). Będę to jeszcze obserwował i w razie potrzeby korygował. Zmniejszyłem też do 7 (z 8 ) maksymalną liczbę podpowiedzi.
  • Ponieważ istnieje wyjątek w nazewnictwie poleceń np. punkty miesięczne sprawdzimy jako !stats, ale czasy już jako !mczas, bo !czas pokazuje najlepszy wynik, to dodałem aliasy do tych poleceń, bo parę dni temu widziałem, że ktoś miał trochę z tym zagwozdkę, czyli !stats otrzymał !mstats, a !czas/znaki/szal/quizpot otrzymały !gczas/gznaki/gszal/gquizpot. Oczywiście podstawowe polecenia pozostają.
  • Podobnie jak w tych nowych dodatkowych poleceniach (!quizy/pytania itd.) jeśli podamy nicka w np. !stats, to zawsze pokazywana jest osoba wcześniejsza, by wiadomo było kogo gonić. Zgłaszano mi to nawet jako błąd, więc tutaj także wybrana lokata będzie teraz podkreślona dla łatwiejszej orientacji.
  • Niektóre komunikaty Quizbota będą teraz pokazywać więcej informacji np. przy wejściu na kanał lub polecenie !ile.
  • Testowo wprowadziłem limit paddingu w pytaniach z wyborem, w których autor nie oszczędzał na znakach w odpowiedzi i się to pięknie rozjeżdżało. Prawdopodobnie jeszcze to usprawnię.
  • !przyp działa co 10 sekund (przypominam, że on ponownie miesza literki mieszacza i pomieszanego, więc nie bójcie się używać), zaś !podp co 5 sekund (automat leci co 12) — tu się nic nie zmieniło, ale wprowadziłem (podobnie jak zrobiłem to w iQuizie), że pierwszy !podp/!przyp jest dłużej blokowany i teraz będzie to 10 sekund (dla !przyp i tak to nic nie zmienia).
  • Powitanie kanałowe, gdy quiz się wyłączył od lat jest chronione przed nagłym wejściem wielu osób (wita tylko ostatnią z osób co 2s), ale problem był podczas gdy quizbot działał, teraz to usprawniłem.
  • Kolejna drobna optymalizacja przetwarzania rankingów.
  • Od lat Quizbot robi backup Waszych punktów przed każdym resetem (w razie fakapu itp.), teraz zrobiłem, by robił ich znacznie więcej, na wypadek gdybym wpadł pod tramwaj.
  • Drobne zmiany w kolorystyce komunikatów — zgłaszajcie mi proszę swoje uwagi, wszystkie przemyślimy. :)

PS. Zgłaszajcie mi co byście chcieli zmienić lub co fajnego nowego można jeszcze dodać. :)
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#33 przez wilk » 28 lutego 2017, 20:17

Baza quizbota powiększyła się właśnie o kolejne przeszło 1600 nowych pytanek, co na luty daje ich +2800. Poprawione zostały również Wasze zgłoszenia oraz inne zauważone przeze mnie literówki, dodane kategorie pytań. Jutro lub pojutrze wrzucę jeszcze raz update dopieszczający nowo wrzucone pytanka — cały czas poprawiam interpunkcję (a niestety troszkę usterek w nich jest), bo chcę by nasze pytania były zawsze jak najlepszej jakości i zgodne z wytycznymi układania pytań — po prostu grywalne, a nie jakieś babole na odwal powrzucane.
Miłej rozrywki!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#34 przez wilk » 13 czerwca 2017, 16:57

Baza pytanek powiększyła się o kolejne niemal 3 tys. pytanek i przekroczyła właśnie… Ta dam! 100 tysięcy pytań! Wielkie brawa dla wszystkich autorów pytań (i quizów)! Teraz nie pozostaje nam nic innego jak atakować 200k! :D

Jeszcze raz dzięki i miłej gry życzę! :)
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#35 przez wilk » 23 czerwca 2017, 03:37

Z uwagi na przenosiny serwera i postawienie go z nocnego backupu część punktów zdobytych po 3 w nocy została cofnięta. Wydobyłem je z loga i dodałem „ręcznie” takie:

karramba — 120
_zztop_ — 72
JulianTheKing — 6
zok — 1
DrizztDo`Urden — 1
karra — 1
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#36 przez wilk » 23 sierpnia 2017, 19:12

Kolejne 1400+ pytań wylądowało w bazie pytań quizbota. :)
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#37 przez wilk » 25 marca 2018, 19:15

Baza pytanek quizbocika powiększyła się o 4000 nowych pytanek! Miłej gry! :)
Brawa i podziękowania dla autorów quizów i luźnych pytanek :!:
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#38 przez wilk » 1 maja 2018, 21:25

Dodałem do bazy kolejne ok. 620 pytań z ostatnich premierek. Miłej gry. :)
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#39 przez wilk » 10 sierpnia 2018, 00:29

Dodałem do quizbota punkty zdobyte w poprzednich quizach rocznicowych (poza bieżącym rokiem, który dodałem już w czerwcu). Tam gdzie quiz był puszczany na quizbocie i było po 100 punktów za odpowiedź, tam punkty były dzielone przez 100 (z zaokrągleniem sufit()). Punkty były dodawane pod takim nickiem, pod jakim zostały zdobyte, z wyjątkiem osób, które kiedyś sumowały swoje nicki (wówczas używałem bieżącego). Teraz, zgodnie z nowymi zasadami, quizy rocznicowe będą dodawane podwójnie tj. na koniec miesiąca do wyników miesięcznych (jak dotąd) oraz raz jeszcze do ogólnych (bo dodanie do miesięcznych to także dodanie do ogólnych). Łączne punkty:

Spoiler: Pokaż
90 eggrodd
87 litlegirl
78 gnite
76 Yoel
65 Areylena
54 JulianTheKing
36 rx
34 karolajn
30 Andrrew
26 Witch
25 KrzS
20 swierszcz
17 dlv
16 wojex
15 Rondelki
14 shannon
12 atufka
13 DrizztDo`Urden
13 PsychoTheRapist
12 BOLO8
11 Nooooa
11 Plati
9 [KERMI]
9 widmowy_jack
8 arasel
8 marla
8 Scatterheart
7 karramba
6 springola
4 DeMetylen
4 LzP
3 Anarkin
3 beliahr
3 criville
3 Gienek
3 UukGoblin
2 delv
1 Dwarf
1 extra
1 FRanc3sca
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#40 przez wilk » 20 września 2018, 02:16

Jak wilk mówi, że zrobi, to zrobi. Nie trzeba mu przypominać co pół roku. Dodałem obiecany licznik przy puszczaniu serii pytań oraz poprawiłem, by argumenty konwertowało zawsze do postaci dziesiętnej. Teraz to będę już musiał zabrać się za dodanie reszty zmian. ;-)
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#41 przez wilk » 4 grudnia 2018, 03:18

I tu w ogłoszeniach niech także będzie, że do wyników miesięcznych z listopada zostały przed resetem dodane punkty z obu quizów niepodległościowych.
Ten www.quizpl.net/quizy-2018-11,3 i ten www.quizpl.net/quizy-2018-11,4 a zabawa tutaj www.quizpl.net/zabawa-50
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#42 przez wilk » 20 lutego 2019, 23:57

Eggdropy serii 1.8.x są już co prawda od dłuższego czasu, ale wahałem się z aktualizacją, bo miały parę usterek, a i moduły seen/stats nie były do nich dostosowane (w sumie dalej mają problemy). Jedną z zalet nowych eggów jest natywna obsługa UTF-8 przez bota i TCL. Z racji tego, że pewien czas temu wziąłem się i zaktualizowałem bota, to włączyłem Wam, by akceptował polskie krzaczki w odpowiedziach. Nie ma tutaj specjalnej magii i dodatkowych wersji odpowiedzi — bot po prostu ucina ogonki, kreseczki i kropeczki w każdej odpowiedzi. Dotąd bot robił coś takiego dla stron kodowych ISO-8859-2 (Latin 2) oraz Win1250, lecz od dawna niemal każdy program do ircowania wysyłał już w UTF-8.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#43 przez wilk » 5 kwietnia 2019, 17:24

Dzięki naszym autorom quizów i luźnych pytanek baza quizbota powiększyła się o przeszło 3200 nowych pytanek! yay!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#44 przez wilk » 14 września 2019, 22:58

Zaległe ogłoszenia o zmianach w quizbocie (za https://www.facebook.com/QuizPL/posts/10157522328128866) i in.:

• +2 punkty w milionerowych w dalszym ciągu są przyznawane, ale tylko dla odpowiedzi udzielonych przed pojawieniem się tekstu „Pospieszcie sie” (czyli w połowie czasu)
  • cyfry w podpowiedziach są teraz dla odmiany maskowane znaczkiem gwiazdki „*” - jeśli chcecie wrócić do poprzedniego stanu lub wolicie inne znaczki (zastanawiałem się nad „#”, ale zostawia on zbyt mało pustej przestrzeni na ekranie przez co zlewa się z resztą tekstu oraz bramki ircowe traktują go jak nazwę kanału i robią linki), to piszcie śmiało
  • w pytaniach pomieszanych, które przyjęliśmy zaczynać jako „Rozszyfruj i odpowiedz:” na koniec pytania będzie ujawniane oryginalne pytanie (niektórzy skarżyli się, że nie mogli odgadnąć rozsypanki, a i łatwiej błąd wychwycić)
  • wyróżnione i punktowane będą teraz quizpoty wielokrotne, ale nie chodzi o quizpota za quizpotem, a quizpoty, dla których szybkość/czas>2 - tak, zdarzały się takie, teraz będą one nagradzane dodatkowym punktem (mnożnik 3 póki co się nie trafił jeszcze, ale najwyższy wyniósł aż 2,728)
  • dodałem polecenie !wyniki (można podać jako argument nick lub miejsce), które wyświetla na kanale ranking wszystkich najlepszych miesięcznych wyników graczy z Top10 (zawiera ranking Top100) (statystyka ta jest aktualizowana ręcznie)
  • dodałem by w poleceniu !quizpl wyświetlało oprócz czasu ile istnieje kanał także łączną liczbę punktów, zadanych pytań, błędnych odpowiedzi itd. - to samo co przy podsumowaniu dziennym/miesięcznym, ale od mniej więcej od początku istnienia kanału (nie wszystko od początku bot zliczał)
  • trochę przyspieszone zostało wyświetlanie kolejnych pytań oraz dłuższy czas pauzy po pytaniu familiadowym (aby bot się odlagował) będzie tylko, jeśli pojawiły się jakieś odpowiedzi
  • zmiana ta pojawiła się wcześniej, ale przypomnę, że możecie w bocie odpowiadać także z polskimi znakami diakrytycznymi (ęóąśłżźćń - UTF8)

Dodałem na forum także skorowidz punktacji za różne rodzaje pytań > skorowidz.

Do punktacji z czerwca oraz ogólnej dodane zostały wyniki z tegorocznego quizu jubileuszowego.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#45 przez wilk » 10 grudnia 2019, 06:09

Po sugestii beliahra i lekko przesadnym pomijaniu wprowadziłem drobne zmiany:

• od teraz rozpocząć pomijanie można nie wcześniej niż po 10 sekundach od wyświetlenia pytania (póki co dalej nie ma "cooldown" po użyciu)
  • wydłużyłem czas określania aktywności grających do 20 minut (przekłada się to z grubsza na ok. 20 przepuszczonych pytań)
  • zmieniłem wzór i obniżyłem jeden z progów, gdy przeskakuje wymóg z 2 do 3 pomijających

• pozostawiłem, by !zostaw działało tylko, gdy pytanie jest pomijane
  • pozostawiłem zakres pomijaczy od 2 do 4, wyznaczany na podstawie aktywności grających

Dodałem też parę tekstów, z warsztatowej wersji, w której co jakiś czas dłubię.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Quizbot