Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005-2024

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#21 napisany przez arasel » środa, 27 sierpnia 2008, 15:32

wilk napisał(a):Punktacja została przywrócona, za wyjątkiem +1 co 10 odpowiedź w szale, straty punktu w szale za pomijanie i złą odpowiedź w pytaniach z wyborem, oraz +1 dla najszybszej odpowiedzi w pytaniach z wyborem.


I takie rozwiazanie jest chyba najlepsze, nie ma co zbytnio kombinowac i uzalezniac punktow od ilus tam kryteriow. Prosto i przejrzyscie. +1 za 10 odpowiedzi w szale to IMHO dobry pomysl, bo w koncu ( nie liczac nocnego grania ) trzeba sie postarac, zeby miec szal 10, i to dobrze, ze jest to nagradzane. Natomiast z nagradzaniem za pobicie wlasnego rekordu czasu/znakow...nie widze absolutnie zadnego sensu. To jest tylko jako ciekawostka i jest do tego osobny ranking, nie wiem dlaczego mialoby to byc premiowane punktami za odpowiedzi na pytania.

Jesli chodzi o +2/-2 w milionerowych...Ok, +2 jesli bylem jedynym, ktory odpowiedzial poprawnie lub jesli bylem pierwszy. Jestem nagradzany bonusem. Ale -2..No nie wiem, zla odpowiedz jest juz karana odjeciem punktu i wydaje mi sie, ze to starczy, dlaczego odejmowac az dwa za niewiedze lub pomylke?
Avatar użytkownika
arasel
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2007, 00:33
Ostatnia wizyta: środa, 29 marca 2017, 10:36
Pytań w bazie: 661

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#22 napisany przez molderek » środa, 27 sierpnia 2008, 17:19

arasel napisał(a):Jesli chodzi o +2/-2 w milionerowych...Ok, +2 jesli bylem jedynym, ktory odpowiedzial poprawnie lub jesli bylem pierwszy. Jestem nagradzany bonusem. Ale -2..No nie wiem, zla odpowiedz jest juz karana odjeciem punktu i wydaje mi sie, ze to starczy, dlaczego odejmowac az dwa za niewiedze lub pomylke?


po dzisiejszych zmianach dostajesz 1 punkt za dobrą odpowiedź, -1 za złą, i dodatkowy punkt jeśli byłeś pierwszym który odpowiedział dobrze. czyli nie ma już -2.

pozdrawiam!
molderek

Quizowygrywacz
Ideolog
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 24 sierpnia 2008, 08:33
Ostatnia wizyta: piątek, 29 sierpnia 2008, 11:57
Pytań w bazie: 0

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#23 napisany przez arasel » środa, 27 sierpnia 2008, 17:27

molderek napisał(a):
arasel napisał(a):Jesli chodzi o +2/-2 w milionerowych...Ok, +2 jesli bylem jedynym, ktory odpowiedzial poprawnie lub jesli bylem pierwszy. Jestem nagradzany bonusem. Ale -2..No nie wiem, zla odpowiedz jest juz karana odjeciem punktu i wydaje mi sie, ze to starczy, dlaczego odejmowac az dwa za niewiedze lub pomylke?


po dzisiejszych zmianach dostajesz 1 punkt za dobrą odpowiedź, -1 za złą, i dodatkowy punkt jeśli byłeś pierwszym który odpowiedział dobrze. czyli nie ma już -2.

pozdrawiam!

No to skoro tak to nie bylo tematu :)
Avatar użytkownika
arasel
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2007, 00:33
Ostatnia wizyta: środa, 29 marca 2017, 10:36
Pytań w bazie: 661

Poprzednia strona

Powrót do Quizbot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości