Ogłoszenia quizowe (skrypty)

Miejsce do składania propozycji na tematy quizów, sprawdzenia dotychczasowych ogólnych wyników graczy, a także lista premier, które już się odbyły – według ich autorów oraz dat. Znajdziesz tu również poradnik jak przygotować własną premierę quizową oraz jak ją zaprezentować.

Premiery: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017

Ogłoszenia quizowe (skrypty)

Postprzez wilk » 12 sierpnia 2015, 17:05

Aby nie przepadły archiwalne ogłoszenia o zmianach w skryptach quizowych, które dawałem tylko na Facebooku, wrzucam poniżej kopię tych, które odnalazłem i rozpoczynam niniejszym prowadzenie tutaj tego tematu z ogłoszeniami o aktualizacjach skryptów quizowych:

21 października 2013 wilk na Facebooku napisał(a):Miały być kategorie, ale zamiast tego przygotowałem nową wersję iQuizu (skryptu quizowego dla irssi), który od teraz obsługuje także Familiady (obok Dizzy i Mieszacza). Skrypt dostępny jest na forum. Obiecane kategorie pojawią się wkrótce.
Miłej zabawy i testów. :) ‪#‎iquiz‬

9 kwietnia 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Jedna z quizowiczek, springola, zasugerowała, by skrypt mieszacza mieszał wielowyrazowe hasła z zachowaniem podziału na wyrazy. Uaktualniłem skrypt, by sposób mieszania można było wybierać poleceniem /mktryb, a także wprowadziłem te same zmiany w naszej (nieco nowszej niż oficjalna) wersji skryptu oraz w skrypcie ze zmianami oyeya. Miłej zabawy.

21 października 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Jeden z użytkowników zgłosił mi, że skrypt familiady źle działa (kończył quiz po pierwszym pytaniu). Okazało się, że gdy jakiś czas temu nanosiłem zmiany z aktualizacji, to jedna rzecz była popsuta. Naprawiłem skrypt i wrzuciłem go na forum oraz do galerii.

11 kwietnia 2015 wilk na Facebooku napisał(a):Zaktualizowałem skrypt quizowy Familiada o propozycje, które pojawiły się kilka dni temu na kanale. Teraz skrypt zapamiętuje także liczbę udzielonych odpowiedzi drużynowo i indywidualnie oraz dodałem polecenie /fpodp wyświetlające podpowiedzi (odsłania po literce z każdej nieodgadniętej odpowiedzi). Z uwagi na "siłę" tego polecenia jest ono dostępne tylko puszczającemu quiz. Przy okazji zreorganizowałem odrobinę kod i uśmiechnąłem nad bałaganem w moim fragmencie wyświetlającym wyniki indywidualne (jej, to już 10 lat minęło od jego dodania). Miłej zabawy i pisania quizów. Skrypt dostępny standardowo na forum i w galerii. poradnik2

17 lipca 2015 wilk na Facebooku napisał(a):Zgodnie z prośbą zmieniłem skrypt Familiady, aby wyświetlał treść pytania po użyciu poleceń !przyp i /fpodp. Dodatkowo od teraz czas trwania rundy nie jest na sztywno zawsze 120 sekund - można go zmieniać poleceniem /fczas. Skrypt Familiady i inne dostępne są tutaj: poradnik2

Informacje o pracach nad skryptem iQuiz znajdują się w tym temacie, gdzie zamieszczone są także wzmianki o dwóch aktualizacjach z 23 maja 2010 r. i 23 października 2012 r.
wilk
Ascendant
Ascendant

Re: Ogłoszenia quizowe (skrypty)

Postprzez wilk » 12 sierpnia 2015, 17:08

Zgodnie z sugestiami z kanału, dodałem do skryptu quizowego Mieszacz (wersji podstawowej oraz oyeya z bonusowym punktem) polecenie !przyp przypominające wyraz/hasło. Ponadto, podobnie jak w iQuizie, każde przypomnienie wyrazu ponownie miesza literki. Wprowadziłem też zabezpieczenie, by pomieszane wyrazy nie okazały się niepomieszane, co czasem się zdarzało.

Poza tym ustawiłem tryb mieszania po wyrazach jako domyślny (jeśli ktoś jednak chce by literki były mieszane wszystkie razem, tak jak kiedyś, to musi użyć polecenia /mktryb) oraz dodałem mierzenie szybkości odpowiedzi bonusowej w Mieszaczu oyeya, zaś w zwykłym w ogóle mierzenie czasu odpowiedzi.

Edit: Poprawiłem jeszcze mały błąd (tym razem nie mój), by !podp i !przyp nie działało pomiędzy pytaniami.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 14 września 2015, 19:55

Po dłuższej przerwie przygotowałem dla Was kolejną oficjalną wersję iQuizu - skryptu quizowego dla irssi. Pojawiło się sporo nowych rzeczy, z których ważniejsze to: dodanie obsługi quizów typu Pomieszany (jedyny taki skrypt - oprócz naszego quizbota) oraz Familiada (w pełni drużynowa, z 2-5 drużynami; poprzedni tryb bez drużyn jest także dostępny), trzy różne strategie wyświetlania rankingów ("1234"/"1223"/"1224"), uproszczony wybór rodzaju quizu (także przez nazwę), dzielenie wyrazów w mieszaczu (to, co dodałem do Mieszacza dla mIRCa), opcjonalne limitowanie najlepszego gracza do 50%+1 punktów (pomysł Witch), by inni mogli sobie pograć w quiza, podczas gdy on i tak już zwyciężył (pełna lista zmian, poradnik i miejsce skąd można ściągnąć skrypt).

Miłej zabawy i pisania quizów. :)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 11 stycznia 2016, 23:23

Zgodnie z pomysłem, który pojawił się w niedzielę na kanale, dodałem do skryptu Milionerowego (obu wersji — oryginalnej i KrzSia) możliwość udzielania odpowiedzi także prywatnie (tak jak w quizbocie). Dzięki temu ograniczone może zostać zjawisko kopiowania odpowiedzi po dobrym graczu, który lepiej radzi sobie w danym quizie, a inni gracze powtarzają tylko jego wybór. Aby udzielać odpowiedzi prywatnie należy także przebywać na kanale. Skrypty można pobrać z naszego poradnika lub działu „Pliki” w galerii.

Miłej zabawy. :)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 22 stycznia 2016, 20:03

Wczoraj przeprowadziliśmy próbny quiz milionerowy, w którym gracze mogli odpowiadać tylko prywatnie do puszczającego quiz, tak aby quizy nie były tylko szlaczkami powtórzeń po dobrym graczu. Pomimo kilku początkowych protestów związanych z koniecznością przełączania okienek, quiz przebiegł pomyślnie i pojawiły się nawet wyrazy aprobaty dla takiego rozwiązania.

Dlatego też przygotowałem nową wersję obu skryptów milionerowych (3.02 i 1.52), w których odpowiedzi publiczne zostały wyłączone i zgadywać można tylko na priv. W razie potrzeby dla prowadzącego quiz dostępne jest nowe polecenie /mpub, którym może w dowolnej chwili odblokować (i ponownie zablokować) zgadywanie na kanale. W przypadku skryptu KrzSia dodałem też brakujący komunikat wyświetlany, gdy tryb „punkt za odpowiedź” zostanie wyłączony.

Z uwagi na nieco większe utrudnienie związane z przełączaniem okienek — przygotowałem dla Was mały poradnik dla irssi i mIRCa (innych nie używam i jeśli ktoś by chciał, to może przysłać mi na mail info jak ułatwić to w innych programach).

Skrypty jak zawsze można pobrać z naszego poradnika lub działu „Pliki” w galerii. Na wszelki wypadek pozostawiam tam też dostępną wersję 3.01, w której działa i pub, i priv (tego starszego <1.52 i tak chyba nikt nie używa, ale jeśli pojawi się potrzeba to na życzenie go podeślę).

Miłej zabawy i pisania quizów. :)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 5 marca 2016, 00:05

Nowa wersja Milionerów (3.03), w której pojawiła się możliwość przełączenia literek przypisywanych odpowiedziom (A/B/C/D) na zestaw 1/2/3/4, który łatwiej wprowadzić bez patrzenia na klawiaturę (ABCD jest dość niewygodne). Wyboru dokonujemy poleceniem /mtryb 1234, a przywrócić możemy poprzez /mtryb abcd. Przeniosłem też polecenie /mpub dodane w poprzedniej wersji do polecenia /mtryb. Teraz odblokowujemy odpowiedzi publiczne za pomocą /mtryb pub (prywatne także działają), a tryb całkowicie prywatny przywracamy poprzez /mtryb priv.

Dodałem też alias /mdelay, który robi to samo co identyczne polecenie w oryginalnej wersji skryptu, a którego nazwę KrzS zmienił swojego czasu na /minterwal. Teraz oba robią to samo.

Skrypt (wraz z opisem poleceń) dostępny do pobrania jest standardowo z poradnika.

Miłego pisania quizów. :)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 10 kwietnia 2016, 18:27

Zaktualizowałem skrypt quizowy dla irssi – iQuiz. Dodałem do niego antygooglera chroniącego pytania przed kopiowaniem do wyszukiwarek; zrobiłem, by w quizach typu "Pomieszany" wybrane znaki interpunkcyjne „()",.;:?!” oraz cyfry były zakotwiczone (nie będą zmieniały miejsca), dzięki czemu będzie przejrzyściej i ułatwi to odgadywanie; oraz umożliwiłem ograniczenie liczby podpowiedzi do podanej wartości lub by pozostała ukryta podana liczba nieodgadniętych znaków. (pełna lista zmian, poradnik i miejsce skąd można ściągnąć skrypt)

Miłej zabawy i pisania quizów.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 23 kwietnia 2016, 17:57

Na kanale pojawił się pomysł dlva, by zastosować w skrypcie milionerowym jeszcze inny układ klawiszy — „qwas”, który rozlokowaniem klawiszy pasuje bardziej do wyświetlanych na ekranie odpowiedzi (oryginalne „abcd” jest dość rozstrzelone i bez zerkania na klawiaturę można czasem nie trafić, zaś nowe „1234” pomimo iż jest obok siebie, to przytrafiały się omsknięcia). Aczkolwiek także „qwas” jest obarczony problemem różnych klawiatur (AZERTY), a dodawanie jego i kolejnego np. „wesd” było bez sensu, dlatego też zrobiłem, by poleceniem /mtryb można było wybrać dowolne cztery (różne od siebie) znaki i wybór ten spada na graczy/puszczającego. Oczywiście dotychczasowe 1234/abcd także zadziałają.
Wersja Milionerów 3.04 dostępna jest już do pobrania z poradnika lub bezpośrednio z galerii.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 4 czerwca 2016, 20:25

Co prawda to temat ogłoszeń quizowych, ale znalazłem na strychu źródła Mieszacza (programiku, nie skryptu) i trochę go popsułem, bardziej. M.in.:
- dodałem obsługę quizów typu Pomieszany (format jak Dizzy) — teraz już nie trzeba samemu mieszać literek (puszczając z Dizzy, bo iQuiz i tak sam miesza),
- dodałem checkbox [ ] dla Familiad, by wyłączyć przy wczytywaniu pliku weryfikację czy quiz nie zawiera więcej niż 10 odpowiedzi na pytanie (skrypt w wersji v0.7 i dalszych może mieć dowolną ilość odpowiedzi),
- przy zapisie nie jesteśmy już za każdym razem pytani o to, czy chcemy podzielić pytania na kilka plików — teraz pyta tylko jeśli pytań jest dwa razy więcej niż zalecane na forum minimum dla danego rodzaju quizu (np. dla Dizzy: 2*30); jeśli jednak bardzo chcemy podzielić mniejszy plik, to trzeba kliknąć "Zapisz plik" trzymając Ctrl (lub wybrać opcję z menu),
- przy zapisie do quizbota nie ma już mieszania ani podziału na pliki (bo i po co).

Opis wszystkich funkcji dostępny jest w programie. Mieszacz jest do zassania gdzieś tutaj. Prawie na pewno znowu zapomniałem jakiegoś nawiasu, więc błędy zgłaszajcie na mail. Programik powinien działać od WinXP.

Pewnie programik i tak nie jest przez nikogo używany, ale na wszelki wypadek wyraźniej zaznaczyłem, że komunikaty, które pojawiają się przy starcie 1 kwietnia, to tylko Prima Aprilisowe dowcipy. Hint: 1 stycznia i 13 czerwca.

Edit:
Dodałem jeszcze na wzór iQuizu:
- opcję do zakotwiczenia w miejscu przy mieszaniu pytań dla quizu typu Pomieszany, cyfr oraz znaków ()",.;:?! — dzięki temu np. daty pozostaną bez mieszania, a tytuły filmów zawsze będą otoczone cudzysłowami, a nie będą one gdzieś w środku,
- ponowne mieszanie wyrazów jeśli wyszły takie same (poza bardzo krótkimi wyrazami).

Edit2:
Poprawiłem jeszcze zauważony drobny błąd w interfejsie.
Ostatnio edytowano 15 czerwca 2016, 16:23 przez wilk, łącznie edytowano 2 razy
Powód: update
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 12 czerwca 2016, 17:55

Z uwagi na problem ucinania długich pytań w iQuizie przy włączonym antygooglerze wyłączyłem tę domyślnie aktywną funkcję (quiz_antigoogler) do czasu, aż ją poprawię, by dłuższe pytania były dzielone na poszczególne linie lub zrobię mniej zachłanne wypełnianie przerw. Naturalnie można ją włączyć samemu.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 17 czerwca 2016, 18:46

Co prawda napisałem edit już wyżej, ale nie wiem czy edycja podświetliła wam post, więc jeszcze osobno napiszę, że poprawiłem w Mieszaczu (programie) drobną usterkę w interfejsie. Jeśli ktoś już zdążył ściągnąć po tamtym wpisie, to nie ma konieczności aktualizacji (jedynie po 13.06 do końca każdego czerwca nie będzie miał tekstu na pasku aplikacji i ikonki).

Przy okazji zmieniłem też w Milionerach kolorki tekstu przy zmianie trybu gry na bardziej widoczne, wersja pozostaje bez zmian.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 27 czerwca 2016, 22:17

W repozytorium skryptów quizowych pojawił się nowy plik — Milionerzy dla irssi autorstwa rud0lfa. Skrypt bazuje na Milionerach w wersji 3.04 dla mIRCa i jego obsługa, działanie oraz możliwości są identyczne. Jedynie z uwagi na korygowanie formatu pliku (pomija puste linie) nieobsługiwane są puste odpowiedzi (trzeba dać w takich przypadkach np. „[zostawić puste]” itp.)
Nowy skrypt można pobrać z poradnika (jest tam instrukcja obsługi) lub bezpośrednio z galerii.

Ponadto poprawiłem zgłoszony przez rud0lfa a niezauważony od lat :!: :D drobny błąd wizualny w Milionerach, przy zamykaniu quizu — w komunikacie o czasie trwania zabawy zamienione były miejscami zmienne zawierające liczbę rund i czas trwania. Zmieniłem ten komunikat na poprawniejszy oraz dopisałem do wbudowanej w skrypt pomocy, że w poleceniu /mtryb można podawać dowolne cztery różne od siebie znaki jako symbole przypisywane do odpowiedzi. Wersję skryptu pozostawiłem tę samą, bo to tylko zmiany kosmetyczne. Zmiany te dotyczą tylko wersji 3.04, nie 3.01 (tzw. legacy), która jest pozostawiona jako ostatnia umożliwiająca od startu grę publiczną, a odpowiedzi prywatne to tylko dodatek (w nowszym odpowiedzi są zawsze na priv i te kanałowe trzeba odblokować samodzielnie) i nie jest ona już rozwijana.

rud0lf zgłosił mi też problem z Mieszaczem.exe, otóż z uwagi na to, iż w Milionerach mogą występować puste odpowiedzi (bo tego wymaga na przykład pytanie – po prostu taka jest odpowiedź, lub ewentualnie autor przewidział tylko trzy możliwości) wyłączone jest tam pomijanie wszystkich pustych linii. Nie jest to błąd, a pójście na łatwiznę i późniejsze przeoczenie, by to usprawnić. Jednak tę poprawkę opublikuję później.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 9 lipca 2016, 19:12

Usprawniłem to, o czym pisałem powyżej — teraz Mieszacz.exe przetwarzając quizy milionerowe będzie także pomijał puste linie, ale pozwalał na puste odpowiedzi (skrypt mIRCowy na to pozwala). Poprzednio z uwagi na możliwość pozostawiania pustych odpowiedzi korygowanie pustych linii było tam wyłączone. Przy okazji usprawniłem lekko również wykrywanie czy plik ma już format (numerki w mieszaczu, pyt/odp w dizzy/pomieszanym). Przypominam też, że w razie czego w programie dostępna jest instrukcja obsługi.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 22 sierpnia 2016, 00:59

W trakcie dzisiejszego quizu na skrypcie Mieszacz wyskoczył trzyliterowy wyraz bez zmian (skrypty zabezpieczyłem kiedyś, by mieszacz w Mieszaczu mieszał ponownie, jeśli pomieszany wyraz wyjdzie taki sam jak niepomieszany ;->). Sprawdzając czy to czasem nie błąd okazało się, że jednak nie i faktycznie musiał 3 razy taki sam wyjść więc przepuściło go (jest tam licznik, by się nie zapętliło). Na wszelki wypadek zwiększyłem jednak liczbę iteracji i poprawiłem drobny błąd sprawdzania warunku (jednoliterówki niepotrzebnie przechodziły przez wszystkie iteracje; dwuliterówki w dalszym ciągu standardowo mieszane są tylko raz). Skrypty zaktualizowane — miłego mieszania. ;)
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 19 września 2016, 20:46

Zaktualizowałem iQuiz usprawniając przede wszystkim antygoogler oraz dodając znaczne możliwości wyboru tego, jak punktowane są odpowiedzi w Familiadzie/Multi. Jak tylko uporam się z aktualizacją bazy pytań i nadgonimy z zaległościami, to dodany do iQuizu zostanie w końcu także quiz Milionerowy oraz tryb oyeya dla Mieszacza. Dlaczego tyle opcji w skrypcie? Bo może kiedyś zrobię z tego quizbota. Przygotowałem też osobny post z opisem całego skryptu.

Pełna lista zmian: changelog, nowa pełna instrukcja obsługi oraz przyda się Wam poradnik dla piszących i puszczających quizy. Sam skrypt można pobrać z: iQuiz.

W przeciwieństwie do autorów (k4be – kod i Andrrew – „pomysły” i testy) wersji skryptu Milionerowego (3.1), która niedawno się pojawiła — ja nie przypisuję sobie autorstwa czyjegoś rozwiązania w skrypcie, zasłaniając się, iż to znajomy znajomego sąsiada spod trójki podpowiedział pomysł, który to JA dodałem do Milionerów przeszło pół roku wcześniej (m.in. odpowiadanie na priv) i który przez cały ten czas był w użyciu. Jeśli coś dodaję od siebie, to się dopisuję (zwykle jedynie w komentarzach w kodzie, a nawet nie wizualnie), bez względu na zakres zmian, a nie nadpisuję czy podpisuję jako twórca cudzego pomysłu. No cóż, ale fejmik itd. iksde. W końcu już raz skopiował naszego quizbota, by piać nad „unikalnością” swojego, to co tam teraz mały skrypcik. Ale o tym bezczelnym zagraniu zapewne poczytacie jeszcze wkrótce dokładniej.

iQuiz bez wątpienia jest inspirowany skryptami „Dizzy” (autorstwa Dizzy) oraz „Mieszacz” i „Familiada” (autorstwa snajperx). Skrypty m.in. „Mieszacz” oraz „Familiada” na przestrzeni lat otrzymały ode mnie różne nowe funkcje i poprawki, które również wpłynęły na iQuiz. Ponadto w tej wersji podczas optymalizowania antygooglera skorzystałem z obliczeń zawartych w skrypcie splitlong.pl autorstwa Bjoerna 'fuchs' Krombholza.

Edit: skrypty zostały dodane do repozytorium (jeszcze akceptacja).
Edit: skrypty zostały dodane i zaakceptowane, można je pobrać z https://scripts.irssi.org/
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 2 lutego 2017, 23:05

Kilkanaście dni temu quizowiczka piatkosia potrzebowała puścić quiz, który samodzielnie wyświetla podpowiedzi. Przygotowała sama modyfikację iQuizu to robiącą, ale z uwagi na małe błędy i to, że operowała na mocno starej wersji (a nie naszej) przygotowałem dla niej na szybko specjalną edycję z ww. funkcjonalnością. Teraz zamieszczam dla Was publiczną kolejną (170202) wersję iQuizu, która poza auto-podpami (domyślnie wyłączone) ma też parę innych zmian.

Zapraszam do testowania, zabawy i pisania quizów. :)

Changelog - pełna lista zmian, instrukcja obsługi iQuizu i opis wszystkich możliwości oraz standardowo dla autorów poradnik jak pisać quizy, a sam skrypt do pobrania tutaj: iQuiz.

Jak nie zauważę jakiegoś babola lub czegoś jeszcze nie dodam, to leci też do repo irssi.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 25 marca 2017, 02:13

Poprawiłem pradawny błąd w Familiadzie związany z wychodzeniem z drużyn, który ostatnio popsuł humor Julkowi (choć wymagałoby to raczej większych zmian, bo podejrzewam pewien poważniejszy problem w sposobie, w jaki zostało to zrealizowane przez autora), dodałem też na Waszą prośbę właściwsze komunikaty przy wchodzeniu/wychodzeniu/zmianie drużyny. W najbliższym czasie część zmian (np. podpowiedzi) przeniosę też do tej drugiej wersji familiady.
Pewien czas temu zaktualizowałem również niektóre skrypty quizowe, dopisując w nich informację o własnych kontrybucjach (o tym szerzej niebawem w zaniedbywanym nieco kompendium… ale przekopywanie się przez logi, by rzetelnie sprawdzić kiedy dany quiz się pojawił czy zmienił itd. to sporo czaso-pracy i nieustannie odkładam to z weekendu na weekend, niemniej znacznie częściej rozszerzam obecne wpisy…), które to informacje dotąd umieszczałem tylko „skryte” w komentarzach w kodzie, a w niektórych przypadkach wręcz dodałem oryginalne autorstwo skryptów (np. Mieszacz w ogóle nie pokazywał, że jego autorem jest snajperx, a także dopisałem informację o modyfikacji oyeya). Mam nadzieję, że uporządkuje to lepiej sprawy związane z quizami, bo pojawiały się naprawdę niefajne i przykre zachowania…
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 25 kwietnia 2017, 22:25

eggordd ostatnio mi zgłosił, że miał jakiś problem z diakrytykami w utf po użyciu naszego programiku dla autorów premier quizowych — Mieszacz, więc przyjrzałem się temu i usprawniłem go nieco. Teraz powinno już bez problemu „degradować” na ASCII znaki w UTF-8, Windows-1250 i ISO 8859-2 (Latin 2) czyli wszelkie pliterki, (pół)pauzy, cudzysłowy, wielokropki czy umlauty.

Dodatkowo dodałem możliwość wczytywania wielu plików jednocześnie, by zrobić z niego jeden większy quiz oraz dodałem oprócz obecnego podziału quizu na X plików (czyli jeden quiz na 2-10 plików) także możliwość podziału go po X pytań na plik (czyli jeden quiz na wiele plików, a każdy z 30-100 pytaniami). Przy podziale zmieniłem też, by nie pytało o nazwę każdego pliku, a numerowało dalej samo.

Przygotowałem też osobny post dokładniej opisujący cały programik: Mieszacz
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 13 maja 2017, 22:30

Pobawiłem się trochę przy iQuizie. Dodałem polecenie do pauzowania gry oraz ignorowania graczy-szkodników. Na pytania można odpowiadać teraz z polskimi znakami (utf8) - skrypt konwertuje je do bezogonkowców (chyba że ktoś ułożył cały quiz z pliterkami, to też nie ma problemu, bo i nie było nigdy). Dodana została opcja pozwalająca na rejestrowanie drugiej najszybszej odpowiedzi - tak jak modyfikacja oyeya w Mieszaczu, tyle że tutaj dostępne może być także w Dizzy czy Pomieszanym. Na Waszą prośbę zmienione zostały też kolory prezentowania pytań na takie jak w quizbocie (które dawno temu wybraliśmy w ankiecie i po długotrwałych testach oraz dopasowaniach - taka kompozycja jest jednak jedną z najczytelniejszych) [zmiana wprowadzona wcześniej, ale u mnie]. I różne inne poprawko-zmiany.

Wszystkie zmiany w tej wersji zostały opisane w changelogu, zaś pełny opis możliwości skryptu i link do pobrania tutaj: skrypt quizowy iQuiz.

W razie czego: poradnik pisania quizów

Edycja:
Zrobiłem małą poprawkę, bo zapomniałem dopisać do wbudowanego helpa informacji o jednym z nowych poleceń.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 25 maja 2017, 01:44

Scaliłem obie wersje językowe iQuizu do jednego skryptu.

Drobne zmiany w AntyGooglerze oyeya: zmieniłem kolor bonusowego punktu (źle w irssi to wyglądało), każda podpowiedź informuje teraz o malejącej liczbie przyznawanych punktów (dotąd było tylko info, że każde pytanie za 3), drobne zmiany estetyczne w kilku miejscach.
wilk
Ascendant
Ascendant

Następna strona

Powrót do Premiery quizowe