Co dodać do Izomera? :)

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Re: Co dodac do Izomera? :)

Postprzez wilk » 28 listopada 2017, 23:41

Dodałem do Izomera dwa kolejne polecenia.
Polecenie !bmi wylicza współczynnik BMI oraz BMI Prime, podaje dodatkowy komentarz opisowy oraz informację o prawidłowym przedziale wagowym. Jako parametry należy podać wagę w kilogramach oraz wzrost w centymetrach. Jeśli wolicie bardziej prywatnie, to piszcie /msg Izomer bmi waga wzrost. Miejcie na uwadze, że BMI nie bierze pod uwagę indywidualnych cech, rasy itd.
Polecenie !biorytm wylicza dla podanej daty urodzin szereg różnych cykli biometrycznych, podaje trend oraz oznacza czy wkrótce dojdzie do przecięcia z osią albo nastąpi kulminacja. Data akceptowana jest w kilku formatach.

Lista wszystkich poleceń: Izomer
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Pytań w bazie: 12543
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Postprzez eggrodd » 30 listopada 2017, 14:07

nie kazda data dziala. Np.:

[06:44] <orange> !biorytm 03.09.1985
[06:46] <@Izomer> orange, musisz podac poprawna date urodzin w formacie np. dd.mm.yyyy
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz

Pytań w bazie: 21677

Postprzez wilk » 30 listopada 2017, 18:45

Dzięki za zgłoszenie. Standardowy przypadek w TCL z konwersją stringa do liczby i traktowaniem zera przed liczbą jako zapis liczby ósemkowej, a przy „09” jest ona niepoprawna. Naprawione.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez eggrodd » 1 grudnia 2017, 16:01

Proponuje usunac odpowiedz bota do aliasu !licz - "?".
Wkurzajace jak sie da samo "?" w linijce i bot odpowiada, ze trzeba podac dzialanie do obliczenia.
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz

Postprzez wilk » 1 grudnia 2017, 20:06

Wcześniej nie odpowiadał, ale zasugerowano mi, by pododawać komunikaty błędów, gdy się nie poda argumentów lub są błędne, to dodałem. No i teraz odpowiada. :> Zaraz coś na to spróbuję poradzić. Z drugiej strony może dzięki temu do świadomości ludzi trafi, że takie polecenie/a tu są. ;>

Edit: Bot nie reaguje już na sam „?”.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 7 grudnia 2017, 20:33

Dodałem do Izomera polecenie !morse zamieniające z/na kod Morse'a.

Dodatkowo oprócz wcześniej dodanego polecenia do transliteracji ROT13 dodałem też polecenia !atbash (szyfr AtBash), !scout (szyfr harcerski GADERYPOLUKI) i !phone (używa klawiatury telefonicznej do zakodowania - 23/456/789/0).
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 9 grudnia 2017, 17:43

Poprawiłem/dodałem do „morsa” także obsługę polskich znaków.

Z uwagi na sposób zapisywania w komputerach liczb zmiennoprzecinkowych (skończona liczba bitów reprezentacji takiej liczby) czasem można spotkać w wynikach działania kalkulatora np. takie kwiatki jak „0.1+0.2 = 0.30000000000000004” czy „1.4 * 3 = 4.199999999999999”. Zastanawiałem się czy ograniczyć precyzję dla wszystkich obliczeń, ale zdecydowałem, że to będzie wybór osoby wpisującej polecenie. Wpisanie na końcu wyrażenia małpki „@” skróci wynik o kilka miejsc po przecinku, ale wynik będzie już „poprawny”, czyli dla powyższych przykładów „0.3” i „4.2”. Ponadto za małpką można podać liczbę (z zakresu od 0 do 17), która przybliży wynik do podanej liczby miejsc po przecinku np. „2/3. @3 = 0.667”.

Dodałem też nowe stałe: U0 (przenikalność magnetyczna próżni), E0 (przenikalność elektryczna próżni), Q (ładunek elektryczny elementarny), H (stała Plancka) i in. (szczegóły).
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 18 grudnia 2017, 21:03

Dodałem !crc32 oraz !rot47, może komuś się przyda. Zrobiłem też „teleranek” o 8:00 każdego dnia.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 2 lutego 2018, 18:09

Kilka dni temu napisałem dla Izomera skrypt, który pobiera i wyświetla na kanał tytuł strony dla wklejanych tamże linków. Dziś na jego bazie zrobiłem na próbę skrypt, którym możecie zapytać kilka wyszukiwarek o podaną frazę, a zwrócony zostanie pierwszy wynik (link i jego nazwę (opisy za długie i zwykle to marketingowy tekst)). Obsługiwane wyszukiwarki:

• !google (można także użyć aliasów np. !goo, !g)
  • !duckduckgo (można także użyć aliasów np. !duck, !ddg, !d)
  • !bing (można także użyć aliasów np. !b)
  • !yandex (można także użyć aliasów np. !yan, !y)

Dlaczego na próbę? Bo wyszukiwarki niezbyt lubią takie zapytania (spróbuję pokombinować jeszcze z parametrami zapytań). Pierwsze trzy nie robiły problemów, pomimo iż testowałem wielokrotnie, ale Yandex po kilku zapytaniach włączył blokadę (konieczne było wpisanie captcha). Z uwagi na to polecenia te są dostępne tylko dla tych, co posiadają przynajmniej +v oraz jest ograniczenie czasowe na zapytania: co 60 sekund na wyszukiwarkę.

Jeśli chcecie bym dodał jakieś inne silniki wyszukiwarek, to dajcie mi znać.

Edit: Zapomniałem, że te +v wpisane są w QuizPLu, a nie Izomerze. Będę musiał poprzenosić wpisy (bo nie mogę zlinkować niestety botów).

Edit2: Dodałem także !youtube (lub !yt). Ludki dopisane i do Izomera (te najaktualniejsze hosty, jak coś to zgłaszać).
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 28 lutego 2018, 20:28

Dodałem, by linki z YouTube oraz te z wyszukiwania dodawały także liczbę wyświetleń, polubień czy czas trwania utworu. Niektóre linki czy wyszukiwania sprawiają jeszcze problemy, więc będzie mi je zapisywać na potem i będę poprawiał.

Napisałem skrypt do odczytywania RSS, który będzie publikował na kanale informacje o nowych wpisach na różnych portalach. W założeniu chodziło głównie o nasze forum, ale obecnie sczytuje także XKCD (komiksy), Zaufaną Trzecią Stronę, Niebezpiecznik i Sekuraka (te trzy o bezpieczeństwie). Jeśli macie jakieś propozycje dodania nowych czy zmian obecnych, to piszcie. :)
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 6 czerwca 2018, 18:52

Kilka zmian w Izomerze:

• teraz bot osobom wchodzącym na kanał z nickami „AndroUser” (domyślny nick aplikacji androidowej) oraz „Gracz_***” (domyślny nick z naszej bramki) sugeruje zmianę nicka na indywidualny (jeśli kojarzycie jakieś inne domyślne nicki różnych programów, głównie mobilnych, to dajcie mi znać)
  • obecna lista pobieranych RSS to: nasze forum, Astronomy PoD, Earth Observatory PoD, Earth Science PoD, komiks xkcd, komiks Cyanide&Happiness, komiks satyryczny AndrzejRysuje. Było tego nieco więcej, ale było za dużo marudzenia, że za dużo lub się nie podoba. Newsy zczytywane są przez całą dobę, ale wyświetlane co 30 minut od 18 do 24 w tygodniu i od 14 do 24 w weekend.
  • dodane polecenia !urlenc i !urldec (kodowanie procentowe)
  • dodane polecenia !hex i !unhex (zamiana tekstu na postać szesnastkową reprezentacji ASCII)
  • dodane polecenia !base64 i !unbase64 (kodowanie transportowe base64)
  • dodane polecenia !duze, !male, !tytul i !zamien (transformacja tekstu)
  • dodane polecenie !sortuj (sortowanie tekstu)
  • dodane polecenie !czworki (dobieranie wyrazów w czwórki)
  • rozszerzony wynik polecenia !odwroc (także odwracanie poszczególnych wyrazów)
  • polecenia wyszukiwarek udostępnione wszystkim (używa safe-search)
Opis wszystkich poleceń: Izomer
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 18 czerwca 2018, 23:04

Dodałem jeszcze:
  • funkcje do kalkulatora fact(x) (liczenie silni) oraz fib(x) (wyraz ciągu Fibonacciego)
  • rezultat obliczeń kalkulatora ucinany jest do pierwszych 200 cyfr (przy obliczeniach na liczbach całkowitych nie ma limitu cyfr w liczbie i aby nie wywalało bota za flood koniecznym był jakiś limit)
  • polecenia !adler32 i !sum32 (sumy kontrolne)
  • polecenie !levenshtein (oblicza miarę odmienności dwóch napisów)
  • polecenie !przestepny (sprawdza czy podany rok jest przestępny i zwraca najbliższy przestępny)

Izomerek miał parę dni przerwy, obecnie na quizbocie jest dostępny, a już niebawem powróci w całej okazałości.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez karolajn » 22 czerwca 2018, 19:56

wilk napisał(a):Izomerek miał parę dni przerwy, obecnie na quizbocie jest dostępny, a już niebawem powróci w całej okazałości.

Każdemu sie należy urlop... :P
karolajn
Operatorka
Operatorka
Wieszczka
Wieszczka

Pytań w bazie: 3227

Postprzez eggrodd » 4 lipca 2018, 13:20

Wilk nie mial od 13 lat. Handluj z tym ;]
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz

Re: Co dodać do Izomera? :)

Postprzez wilk » 7 sierpnia 2018, 20:55

(28.07) Izomerek wrócił już jakiś czas temu, a ja właśnie poprawiłem przyjmowanie argumentów w innym systemie liczbowym oraz poprawiłem konwersję systemów liczbowych w kalkulatorze. Dodałem też do kalkulatora funkcje sign(x) (znak liczby), d2r(d) i r2d(r) (konwersja stopnie<->radiany), prec(x,d) (zmiana precyzji wyniku), asum(a1,n,r) i asumn(a1,an,r) (suma ciągu arytmetycznego), gsum(a1,n,q) (suma ciągu geometrycznego), gcd(p,q) (największy wspólny dzielnik), lcm(p,q) (najmniejsza wspólna wielokrotność) oraz sporo nowych stałych.

Aktualne:
Dodałem polecenie !sha256 do liczenia… wiadomo (jak znajdę jakąś dobrą implementację, to dodam i pozostałe, bo portować z C średnio mi się chce) oraz !skrot do obliczania wszystkich skrótów od razu. Zaraz dopiszę jeszcze do porannego „cześć” automatyczne składanie życzeń urodzinowych (choć wstrzymywałem się z tym kiedyś). Pomysł mam też, by większość z tych poleceń obliczeniowych przenieść po prostu do kalkulatora (choć nie mają one sensu numerycznego…), zobaczymy.

Opis wszystkich poleceń: Izomer
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Poprzednia strona

Powrót do O #QuizPL