Ogłoszenia forumowe i techniczne

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Re: Ogłoszenia forumowe i techniczne

Postprzez wilk » 19 maja 2018, 00:01

Parę zmian, które już się pojawiły lub wkrótce się pojawią:
  • w profilach dodałem dwie opcje typu ankiety, gdzie każdy może sobie wybrać z listy preferowany rodzaj premier quizowych (wyświetla się w postach) oraz wpisać ulubione tematy quizów,
  • dodałem każdemu do profilu (wyświetla się w postach) liczbę pytań, które ułożył do bazy quizbota (użytkownik nie może sam tego zmienić; mam nadzieję, że się zgadza i nie zapomnę aktualizować :>),
  • dodałem w rankingach wzajemne linkowanie się postów, by można było od razu przeskakiwać między nimi klikając na nicka lub quiz (np. tutaj); pozostały jeszcze posty z quizami, które będę stopniowo uaktualniał,
  • przypominam, że w rankingach te podkreślone pola ujawniają dodatkowe informacje (jak udział procentowy czy rodzaje pytań); to dlatego, że szerokość tabelek jest ograniczona oraz aby nie robić natłoku informacji, a tak pojawiają się jako dymki (tooltip) po najechaniu kursorem,
  • dodałem każdemu do profilu pole z linkiem do jego miejsca w rankingu punktów quizowych (Q-punktów), linki te będę sukcesywnie każdemu uzupełniał już uzupełniłem chyba wszystkim rozpoznanym (użytkownik nie może sam tego zmienić),
  • ranking „Quizopisarzy” zostanie niebawem rozszerzony o osoby, które dodały pytania do bazy bez puszczania quizów; tytuł ten obecnie przysługuje za napisanie 10+ pełnych (te w parach liczą się jako 12) quizów (czyli ok. 300-600 pytań, zależnie od rodzaju quizu i inwencji), w przypadku pytań bezquizowych progiem byłoby np. 500-750 pytanek (aczkolwiek nie wiem czy to coś zmieni w składzie osób),
  • dodany zostanie też tytuł/grupa „Quizowygrywaczy” (lub równie zwariowana nazwa), który obejmować będzie osoby wygrywające w quizach (wygrane/medale) oraz quizbocie (wygrane/punkty), szczegóły pojawią się tutaj po jego wprowadzeniu,
  • muszę się też zebrać w końcu za uzupełnienie z logów informacji o godzinach i tym kto puszczał (nie chodzi o autora) te najstarsze quizy,
  • zaktualizowałem rozszerzenia forum, parę drobiazgów zmieniłem i dodałem (poprzeglądam jeszcze repozytorium modów i jakieś bardziej widowiskowe dodam), forum do najnowszej edycji raczej nie będę już aktualizował (jest to ostatnia wersja w tej linii; niestety większość modów nie jest kompatybilna, a na to potrzeba zbyt dużo czasu),
  • poprawiłem za to w końcu odmianę rang, w zależności od wybranej płci,
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Pytań w bazie: 13859
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Postprzez wilk » 6 czerwca 2018, 18:40

Forum obecnie dostępne jest także przez https. Nie robię jeszcze przekierowania http->https, ani szczególnych zmian, bo to wciąż testowane jest i może ulec zmianie. Z tego względu większość linków i tak kieruje przez http, stąd macie mixed-content. Z uwagi na to, iż certyfikat jest tylko na „www”, to https nie działa w poddomenkach typu „galeria”. Jeśli okaże się, że nie ulegnie to zmianie w najbliższym czasie, to najwyżej poprzenoszę galerię, bramkę itd. z poddomen do podkatalogów.
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 8 sierpnia 2018, 17:56

Po… nawet nie wiem jak długim czasie, ale chyba to było w ub. roku, gdy padła? reaktywowano natywną bramkę IRC IRCnetu (webchat.ircnet.net), dlatego też odblokowałem możliwość jej wyboru w naszej bramce (irc.quizpl.net), ale nie ustawiam jej jeszcze jako domyślnej (pozostawiam Mibbit), bowiem nie ustawiono tam wciąż revdns, niemniej ma już i-linię.
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 20 września 2018, 02:25

Ponieważ zbyt często ludzie szli na łatwiznę i używali domyślnych nicków Gracz_xxx, a nie można było się doprosić, by zmieniali na jakieś własne wymyślone, by rozsądniej wyglądali w statystykach, to wyłączyłem generowane nicki i teraz w bramce trzeba wpisać go samodzielnie (w przypadku starszych przeglądarek nie oferujących walidacji pól wysłanie pustego pola z nickiem wygeneruje jednak losową postać). Za to włączyłem, by przeglądarka go zapamiętywała, więc powinno wam go auto-uzupełniać lub podpowiadać przy wpisywaniu.
Wpadłem właśnie na pomysł i całkiem możliwe, że pojawi się tam przycisk losujący nick w oparciu np. o postaci filmowe lub z gier.
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 30 listopada 2018, 00:43

Poprawiłem w rankingach (jeszcze nie wszystkich) widoczność Supergraczy. np. Q-punkty.
Ponadto rozszerzony został zakres grupy Quizopisarzy. Nie tylko 10+ premier quizowych (czyli ok. 300-500 pytań), ale teraz także 500+ pytań już w bazie quizbota. W efekcie tej zmiany do tej grupy doszli Spankin, _AdamS_ i Nooa. Niebawem uaktualnienie rankingów dla graczy w quizbota i quizy oraz utworzenie grupy Quizowygrywaczy.

Wszystkie poniższe osoby otrzymują automatycznie voice na kanale i mają dostęp do niektórych poleceń kanałowych. Obecny skład grup:

Supergracze
eggrodd, wilk, atufka, litlegirl, Yoel, _zztop_, dlv, KrzS, Areylena, JulianTheKing, karolajn, shannon, goniec_polski, gnite, SyjaM_ka, kojotka, rx, Andrrew, Wakko, Witch, beliahr

Quizopisarze (10+ quizów)
eggrodd, atufka, wilk, SyjaM_ka, litlegirl, kojotka, karolajn, KrzS, Wakko, marla, DeMetylen, Felcia, swierszcz, Andrrew, goniec_polski, shannon, delicja, Sielka, arasel, grabarz, Yoel, Ebo1a

Quizopisarze (500+ pytań)
eggrodd, atufka, wilk, SyjaM_ka, KrzS, litlegirl, kojotka, karolajn, Wakko, DeMetylen, Felcia, Andrrew, marla, Spankin, delicja, swierszcz, goniec_polski, Ebo1a, _AdamS_, Sielka, arasel, grabarz, shannon, Yoel, Nooa
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 4 grudnia 2018, 03:22

Wyróżniłem w wynikach miesięcznych z quizbota osoby, które zdobyły tak dużo punktów, że trafiły do Top100 najlepszych wyników przykład. Jutro przygotuję jeszcze cały osobny post z listą tych wyników, choć Top10 z tych 100 jest już rekordach (Top100 też jest , ale tylko jako lista punktów tutaj).
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 12 września 2019, 18:53

Połatałem forum, by działało w końcu na nowym wspaniałym php7, bez potrzeby zmiany całego skryptu forum. Jeśli zauważycie jakieś usterki, puste strony, dziwne działanie, to zgłaszajcie mi proszę. Miejmy nadzieję, że przyszłe wersje nie będą już tak znacząco psuły aplikacji. Niebawem poaktualizuję wszystkie zaległości w postach i rankingach, a potem zobaczę co zrobić z galerią. Obrazek

Edit: Aha, w niektórych postach pojawia się termin „Quizowygrywacze” i dodane są ikonki. To elementy, które miały się pojawić, aż nagle popsuło się forum. Dokończę to za parę dni i pojawi się o tym dokładna informacja.
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Poprzednia strona

Powrót do O #QuizPL