Ogłoszenia kanału #QuizPL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#196 napisany przez wilk » sobota, 18 listopada 2017, 00:51

Dodałem jeszcze zażyczone polecenie !anagram. ;)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [rankingi]

Post#197 napisany przez wilk » piątek, 24 listopada 2017, 20:06

Jak może wiecie dawno temu (ok. listopada 2006) zrobiłem ogólny ranking punktów quizowych zwany Q-punktami, którego celem jest możliwość konkurowania ze sobą graczy nie tylko tych grających w quizy, ale też piszących te quizy czy grających w quizbota. Wzory służące do wyliczeń były kilka razy zmieniane i aktualizowane, by umożliwiały jak najlepszy balans między tymi różnymi statystykami. Od czerwca 2008 wprowadziłem dodatkowo tytuł „Supergracza”, którym wyróżniane są osoby posiadające przynajmniej 1000 Q-punktów w tym rankingu.
Aby zwizualizować, że ten tysiąc to nie jakieś hop siup i osoby go posiadające faktycznie spędziły na kanale mnóstwo czasu oraz wykazują się dużą wiedzą lub aktywnością, to opierając się na obecnych wyliczeniach jego zdobycie w każdej z poszczególnych podkategorii to:

  • ok. 25 mocnych zwycięstw w Quizbocie (lub 50 na luzie, ale wciąż zwycięstw - wszystko zależy od aktywności goniących), czyli ok. 2 lata wygrywania (rekord to 34 wygrane z czego 15 w jednym ciągu); naturalnie każde wystąpienie w miesięcznym Top10 się liczy, ale odpowiednio mniej,
  • albo: napisanie 125 premier quizowych - zakładając pisanie i puszczanie po 2 premiery tygodniowo (przy okazji pamiętajmy, że kiedyś odbyło się u nas rekordowe 48 quizów napisanych przez 11 osób w ciągu 30 dni) zajęłoby to przeszło 15 miesięcy ciągłego pisania quizów,
  • albo: napisanie ok. 7000 pytań quizowych, czyli 140 quizów dizzy po 50 pytań - tutaj zależy to też od rodzaju pytania, bowiem familiadowe czy milionerowe punktowane są nieco bardziej, a mieszacze najmniej,
  • ale ale: z uwagi na to, że premiery quizowe wędrują później jako pytania do bazy, to autorzy quizów mają łatwiej, bowiem faktycznie jest to ok. 66 puszczonych quizów, co i tak przekłada się na ok. 8 miesięcy samego pisania,
  • albo: wygranie w 166 premier quizowych, co zakładając znów owe 2 quizy tygodniowo daje prawie 2 lata grania; oczywiście drugie i trzecie miejsce są także punktowane, jednak odpowiednio mniej,
  • dodatkowo dochodzą organizowane 2-4 razy do roku różne zabawy kanałowe, w których wygrać możemy do 20 Q-punktów, zaś w corocznej „Megazabawie” ok. 4-5 razy tyle.

Jak widać nie jest to wcale takie łatwe i szybkie do osiągnięcia, lecz z racji tego, iż wszystkie pięć rankingów jest sumowane w jeden, to można znacznie szybciej zdobyć tytuł próbując sił na różnych polach.

Obecnie tytuł Supergracza posiadają: eggrodd (7478), wilk (5301), atufka (4506), litlegirl (3692), Yoel (3116), _zztop_ (2259), KrzS (2134), Areylena (2050), karolajn (2034), dlv (1921), JulianTheKing (1842), goniec_polski (1713), shannon (1711), SyjaM_ka (1648), gnite (1438), kojotka (1198), rx (1159), Andrrew (1144).

Kiedyś zaplanowałem zrobić ładny certyfikat (obrazek) z tej okazji dla każdej z tych osób, ale grafikiem niestety nie jestem, więc nie mogłem się za niego zabrać tak, aby wyszło profesjonalnie, jednakże z racji iż powstał ten post spróbuję coś „ładnego” skleić.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#198 napisany przez wilk » wtorek, 28 listopada 2017, 22:41

Dodałem do Izomera dwa kolejne polecenia.
Polecenie !bmi wylicza współczynnik BMI oraz BMI Prime, podaje dodatkowy komentarz opisowy oraz informację o prawidłowym przedziale wagowym. Jako parametry należy podać wagę w kilogramach oraz wzrost w centymetrach. Jeśli wolicie bardziej prywatnie, to piszcie /msg Izomer bmi waga wzrost. Miejcie na uwadze, że BMI nie bierze pod uwagę indywidualnych cech, rasy itd.
Polecenie !biorytm wylicza dla podanej daty urodzin szereg różnych cykli biometrycznych, podaje trend oraz oznacza czy wkrótce dojdzie do przecięcia z osią albo nastąpi kulminacja. Data akceptowana jest w kilku formatach.

Lista wszystkich poleceń: Izomer
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Co dodac do Izomera? :)

Post#199 napisany przez eggrodd » czwartek, 30 listopada 2017, 13:07

nie kazda data dziala. Np.:

[06:44] <orange> !biorytm 03.09.1985
[06:46] <@Izomer> orange, musisz podac poprawna date urodzin w formacie np. dd.mm.yyyy
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#200 napisany przez wilk » czwartek, 30 listopada 2017, 17:45

Dzięki za zgłoszenie. Standardowy przypadek w TCL z konwersją stringa do liczby i traktowaniem zera przed liczbą jako zapis liczby ósemkowej, a przy „09” jest ona niepoprawna. Naprawione.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Co dodac do Izomera? :)

Post#201 napisany przez eggrodd » piątek, 1 grudnia 2017, 15:01

Proponuje usunac odpowiedz bota do aliasu !licz - "?".
Wkurzajace jak sie da samo "?" w linijce i bot odpowiada, ze trzeba podac dzialanie do obliczenia.
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#202 napisany przez wilk » piątek, 1 grudnia 2017, 19:06

Wcześniej nie odpowiadał, ale zasugerowano mi, by pododawać komunikaty błędów, gdy się nie poda argumentów lub są błędne, to dodałem. No i teraz odpowiada. :> Zaraz coś na to spróbuję poradzić. Z drugiej strony może dzięki temu do świadomości ludzi trafi, że takie polecenie/a tu są. ;>

Edit: Bot nie reaguje już na sam „?”.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#203 napisany przez wilk » czwartek, 7 grudnia 2017, 19:33

Dodałem do Izomera polecenie !morse zamieniające z/na kod Morse'a.

Dodatkowo oprócz wcześniej dodanego polecenia do transliteracji ROT13 dodałem też polecenia !atbash (szyfr AtBash), !scout (szyfr harcerski GADERYPOLUKI) i !phone (używa klawiatury telefonicznej do zakodowania - 23/456/789/0).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#204 napisany przez wilk » sobota, 9 grudnia 2017, 16:43

Poprawiłem/dodałem do „morsa” także obsługę polskich znaków.

Z uwagi na sposób zapisywania w komputerach liczb zmiennoprzecinkowych (skończona liczba bitów reprezentacji takiej liczby) czasem można spotkać w wynikach działania kalkulatora np. takie kwiatki jak „0.1+0.2 = 0.30000000000000004” czy „1.4 * 3 = 4.199999999999999”. Zastanawiałem się czy ograniczyć precyzję dla wszystkich obliczeń, ale zdecydowałem, że to będzie wybór osoby wpisującej polecenie. Wpisanie na końcu wyrażenia małpki „@” skróci wynik o kilka miejsc po przecinku, ale wynik będzie już „poprawny”, czyli dla powyższych przykładów „0.3” i „4.2”. Ponadto za małpką można podać liczbę (z zakresu od 0 do 17), która przybliży wynik do podanej liczby miejsc po przecinku np. „2/3. @3 = 0.667”.

Dodałem też nowe stałe: U0 (przenikalność magnetyczna próżni), E0 (przenikalność elektryczna próżni), Q (ładunek elektryczny elementarny), H (stała Plancka) i in. (szczegóły).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#205 napisany przez wilk » czwartek, 14 grudnia 2017, 01:42

Z uwagi na puszczany w niedzielę eksperyment quizowy - pierwszy quiz obrazkowo-milionerowy przygotowałem wersję Milionerów z możliwością wyłączania antygooglera (inaczej nie dałoby się klikać linków).

Polecenie włączające/wyłączające to: /mtryb antygoogler

Skrypty do pobrania z poradnika.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#206 napisany przez wilk » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:03

Dodałem !crc32 oraz !rot47, może komuś się przyda. Zrobiłem też „teleranek” o 8:00 każdego dnia, czyli przywitanie obecnych quizowiczów (podobne do polecenia !data).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Q-Punkty

Post#207 napisany przez Julian » niedziela, 7 stycznia 2018, 13:59

Jeśli trochę ogarniasz LaTeXa, to być może pomoże Ci pakiet pgfornament. Robiłem z nim te obrazki zaproszeniowe na ślub. Do tego pewnie kawałek w pstricks, jeśli chciałbyś jakieś niestandardowe kształty i voila! - elegancko i profesjonalnie ;)

Jak nie czujesz się na siłach, ale zrobisz jakiś szkic poglądowy rozmieszczenia elementów (layout), to mogę spróbować coś sklecić.
Avatar użytkownika
Julian
Operator
Pisarz
 
Posty: 117
Dołączył: niedziela, 25 kwietnia 2010, 17:27
Ostatnia wizyta: sobota, 11 marca 2023, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Nick: Julek
Pytań w bazie: 479
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Q-Punkty

Post#208 napisany przez wilk » niedziela, 7 stycznia 2018, 19:25

Pewnie w GIMPie się pobawię, jak zawsze… Kiedyś pozbierałem trochę obrazków, których mógłbym użyć, ale musiałbym jeszcze przyjrzeć się ich licencjom. Ale zobaczymy, może właśnie jednak skorzystam z pomocy. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#209 napisany przez wilk » piątek, 2 lutego 2018, 17:09

Kilka dni temu napisałem dla Izomera skrypt, który pobiera i wyświetla na kanał tytuł strony dla wklejanych tamże linków. Dziś na jego bazie zrobiłem na próbę skrypt, którym możecie zapytać kilka wyszukiwarek o podaną frazę, a zwrócony zostanie pierwszy wynik (link i jego nazwę (opisy za długie i zwykle to marketingowy tekst)). Obsługiwane wyszukiwarki:

  • !google (można także użyć aliasów np. !goo, !g)
  • !duckduckgo (można także użyć aliasów np. !duck, !ddg, !d)
  • !bing (można także użyć aliasów np. !b)
  • !yandex (można także użyć aliasów np. !yan, !y)

Dlaczego na próbę? Bo wyszukiwarki niezbyt lubią takie zapytania (spróbuję pokombinować jeszcze z parametrami zapytań). Pierwsze trzy nie robiły problemów, pomimo iż testowałem wielokrotnie, ale Yandex po kilku zapytaniach włączył blokadę (konieczne było wpisanie captcha). Z uwagi na to polecenia te są dostępne tylko dla tych, co posiadają przynajmniej +v oraz jest ograniczenie czasowe na zapytania: co 60 sekund na wyszukiwarkę.

Jeśli chcecie bym dodał jakieś inne silniki wyszukiwarek, to dajcie mi znać.

Edit: Zapomniałem, że te +v wpisane są w QuizPLu, a nie Izomerze. Będę musiał poprzenosić wpisy (bo nie mogę zlinkować niestety botów).

Edit2: Dodałem także !youtube (lub !yt). Ludki dopisane i do Izomera (te najaktualniejsze hosty, jak coś to zgłaszać).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#210 napisany przez wilk » środa, 28 lutego 2018, 19:28

Dodałem, by linki z YouTube oraz te z wyszukiwania dodawały także liczbę wyświetleń, polubień czy czas trwania utworu. Niektóre linki czy wyszukiwania sprawiają jeszcze problemy, więc będzie mi je zapisywać na potem i będę poprawiał.

Napisałem skrypt do odczytywania RSS, który będzie publikował na kanale informacje o nowych wpisach na różnych portalach. W założeniu chodziło głównie o nasze forum, ale obecnie sczytuje także XKCD (komiksy), Zaufaną Trzecią Stronę, Niebezpiecznik i Sekuraka (te trzy o bezpieczeństwie). Jeśli macie jakieś propozycje dodania nowych czy zmian obecnych, to piszcie. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron