Co dodać do Izomera? :)

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Re: Co dodac do Izomera? :)

Postprzez litlegirl » 3 grudnia 2008, 08:03

No tak :> No to niech będzie !ulubioneeggrodda i wyskoczą wszystkie te linki :)
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz

Pytań w bazie: 3996

Postprzez eggrodd » 3 grudnia 2008, 08:12

za dlugie.... proponuje zmiane na !relaks albo !zrobtosam :)
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz

Pytań w bazie: 21677

Postprzez wilk » 3 grudnia 2008, 19:43

Ale mała prośba, byście prócz podawania !poleceń podali też jakąś przykładową linijkę z opisem i sugerowaną ceną. Zaś co do pomysłu karolajn (na który zapomniałem odpisać :P), to !quotes sprawdziłyby się na #spoko prędzej, natomiast !google, !wiki odpada z wiadomych powodów ;p a !youtube.. no może.. ale wolę nie robić skryptów, które gdzieś tam się łączą itd. Chętnie zaś pobawiłbym się z alice/hal-botem ("sztuczna inteligencja" :]), ale to raczej tez na #spoko.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Pytań w bazie: 12543
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Postprzez eggrodd » 4 grudnia 2008, 20:15

!piwo
Sarmackie w plastyku - Cena 2,99 za litr (nie pij trzech bo zdechniesz)
:ppp
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz

Postprzez wilk » 4 grudnia 2008, 21:21

Hehe. Większość z propozycji dodałem już.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez karolajn » 6 grudnia 2008, 20:20

hehe refleksik ;P
generalnie znowu, mam ten skrypt !quotes u siebie, taki najprostszy bo innego nie potrzeba wg. mnie, ale nie widze tam mozliwosci ustalenia kanalow na ktorych ma to dzialac..chociaz pewnie daloby sie to zrobic, jak sie ktos dobrze na tcl'ach zna :P
karolajn
Operatorka
Operatorka
Wieszczka
Wieszczka

Pytań w bazie: 3227

Postprzez litlegirl » 25 lipca 2015, 15:45

!majonez
Specjalnie do dekoracji twoich jajek i nie tylko! Delikatny, gęsty, taki jak lubisz!

Rodzaje: Winiary, dekoracyjny, Hellmann's, kielecki, babuni. Cena - 4,50 (czy ile tam)

(dla eggrodda, bo lubi to pisać jak wejdzie)
litlegirl
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz

Pytań w bazie: 3996

Postprzez karolajn » 25 lipca 2015, 17:20

Aż się ciśnie pytanie: gdzie wejdzie? :P no ale bądźmy kulturalni!
karolajn
Operatorka
Operatorka
Wieszczka
Wieszczka

Pytań w bazie: 3227

Postprzez wilk » 25 lipca 2015, 21:54

Done. ;)
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez eggrodd » 27 lipca 2015, 22:27

dzieki za zepsucie mojego wejscia...
troszke chyba nie pasuje opis do MDMA, to chyba jest w postaci pestek a nie proszku, przynajmniej tak zazwyczaj sprzedaja
a opis do !kwas/!lsd sugeruje ze albercik jeszcze zyje. nie zebym sie czepail, ale w jego obecnej sytuacji co najwyzej molgby byc dumny...
eggrodd
Operator
Operator
Wieszcz
Wieszcz

Postprzez wilk » 30 lipca 2015, 22:18

Poprawiłem na czas przeszły, wrzucę jak się zbierze więcej zmian.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 5 stycznia 2016, 20:38

Zrobiłem, by !butelka w ostateczności kogoś jednak wybierała (jeśli nie znajdzie ostatnio aktywnych osób).
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 6 września 2016, 17:50

Zaniedbałem ten temacik, a dodałem parę głupotek do Izomerka. Tego co do baru dodaję, a zgłaszacie mi czasem na priv/notes, to nie opisuję, bo nie pamiętam wszystkiego już (różne miody pitne, pizze itd.), ale wszystkie te propozycje naturalnie dodaję. O !karta, !kik czy !zgaduje już dawno wiecie, więc nie opisuję. O !czy/!lub też już było na kanale i może ktoś zajrzał również w opis funbota, gdzie wszystko ładnie opisałem.
Natomiast dodałem też takie pierdółki jak możliwość ustawienia liczby oczek ścianek (;)) w kostce (gdy wpiszemy po prostu !kostka, to rzuca zwykłą „d6”, jak podamy jakąś liczbę !kostka X, to rzuca tyloma właśnie kostkami – „Xd6”, a jak podamy kolejną !kostka X Y, to możemy wybrać ilość ścianek – „XdY”). Podając listę wyrazów w poleceniu !wybierz bocik wybierze losowo jeden z nich, natomiast na potrzeby zabawy Literakowej (i nie skorzystaliśmy z tego, bo zagraliśmy każdy z każdym) dodałem na szybko polecenie !pary, które podaną listę wyrazów (np. nicków) połączy w losowe pary. Z botem można się także przywitać, pożegnać i powiedzieć dobranoc na wiele różnych sposobów. Pojawiło się też polecenie !tarot, które losuje kartę Tarota. Jest też polecenie !md5 tekst do wyliczania skrótu podanego tekstu (jeśli chcecie jeszcze sha1, to jest dostępny moduł do eggdropa, a do innych rodzajów skrótów musiałbym poszukać już implementacji — chcecie? napiszcie).

Dodałem też kanałowy kalkulator – polecenie !oblicz. Obsługiwane są takie operatory i takie funkcje matematyczne. Miejcie jednak na uwadze, że TCL w obliczeniach sprowadza wynik do postaci numerycznej takiej, jak podane wartości, czyli przykładowo „1 / 2” da nam w wyniku… tak – „0”. ;) Jeśli wynik ma być zmiennoprzecinkowy, to przynajmniej jedna z liczb musi być zmiennoprzecinkowa, czyli musicie podać „1.0/2” lub „1/2.0” (tak naprawdę, to dozwolona jest nawet sama kropka, czyli „1./2” lub „1/2.”). Miary trygonometryczne w radianach oczywiście. Stałych „pi” i „e” nie ma, ale można je sobie wyliczyć z „exp(1)” i „acos(-1)” lub „4*atan(1)”.

Od dawna nie mogę zabrać się też za dokończenie polecenia !skarb, które miałby generować losowe nazwy przedmiotów typu „potężny topór zagłady +5”. Ot taka głupotka. ;)

Szczegóły: Izomer

Jak macie jakieś pomysły na inne dodatki, to piszcie śmiało. Nie muszą to być tylko zabawy kanałowe, ale też jakieś przydatniejsze funkcje do wyliczania czegoś itp.

Edit:
OK, dodałem też niektóre stałe. Trzeba je jednak wpisywać dużymi literkami i dostępne są: E (liczba Eulera), PI (ludolfina), PHI (złoty podział), AU (jednostka astronomiczna), C (prędkość światła w próżni), G (stała grawitacji), LY (rok świetlny).
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 29 maja 2017, 23:51

Dodałem do naszego kanałowego kalkulatora (!oblicz) możliwość podawania wyniku w systemie o innej podstawie niż dziesiętny. Jeśli wynik ma podać w systemie szesnastkowym, to przed wyrażeniem dopiszcie „hex:” (np. „hex: 2+2” zwróci „0x4”), dla ósemkowego „oct:”, a dla dwójkowego „bin:” (można też podać i „dec:”, ale nie ma to sensu). Konwersja działa tylko dla liczb całkowitych, a wynik podawany jest jako liczba bez znaku.

Dodałem też polecenie !random do generowania liczb losowych (naturalnych). Co prawda liczby losowe dostępne są także przez kalkulator („!licz rand()”), ale niech i takie polecenie będzie, choć tam zwraca wartość zmiennoprzecinkową.

Opis wszystkich poleceń: Izomer

Jeśli macie jakieś pomysły jeszcze, to piszcie. :)

PS. Nie wspominałem już tutaj, ale wcześniej pojawiły się też !sha1 i na życzenie: !odwroc.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 3 czerwca 2017, 22:16

Dodałem do Izomerka zabawę w odgadywanie tajnego szyfru — !szyfr. :P
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez Julien » 6 czerwca 2017, 21:15

A można dodać podawanie wyniku w dowolnym systemie liczbowym na bazie obecnych poleceń? Podstawę możnaby wpisywać cyfrą, nie słownie. Na przykład:
!licz 6: 20+5 = 41.
Julien
Operator
Operator
Pisarz
Pisarz

Nick: JulianTheKing
Pytań w bazie: 158

Postprzez wilk » 7 czerwca 2017, 23:56

To znaczy obecnie jest to zrealizowane po prostu sprintf-em, tam tylko te cztery podstawy są możliwe. Ale jest to do zrobienia, tyle że przeliczając samemu.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 16 czerwca 2017, 18:42

Dodałem możliwość przeliczania zapisu rzymskiego na nasz poleceniem !rzym (póki co w jedną stronę). Jeśli zapis ma nie być weryfikowany czy jest poprawny, bo np. ktoś chce sobie obliczyć „MVIIIIXD”, to trzeba poprzedzić podany argument gwiazdką („*”).

Konwertery dec/hex/oct/bin uwzględniają teraz znak. Jeśli ktoś chce jednak zobaczyć jak wygląda zapis liczby ujemnej bez znaku, to przed „:” trzeba dostawić „+”, np. „hex+: -5”.

Dodałem dodatkowy krótki alias do kalkulatora, by nie trzeba było pisać za każdym razem „oblicz”. Kalkulator reaguje teraz także na „? 2+2”. Ponadto jeśli ktoś jest nieśmiały, to można ten zapis użyć na priv do Izomera.

Można wybrać też dowolną inną podstawę systemu dla zwracanego wyniku poprzez prefiks „wartość:”. Bazę można wybrać od 2 do 36. Jest tam jeszcze błąd, który później poprawię (tcl operuje na długim int, ale w którymś miejscu konwertera operuje na zwykłym).

Edit: liczba -> rzymski zapis też już działa
PS. Dopuszczalny zakres to 1-3999.
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 17 listopada 2017, 00:46

Zapomniałem tu wspomnieć, ale jakiś czas temu dodałem do Izomerka polecenia !rot13, !trojki (tak jak !pary, ale łączy podane wyrazy w losowe trójki) oraz !tekst (na chwilę obecną podaje tylko proste informacje o podanym tekście, typu długość i liczba wyrazów, coś tam więcej może jeszcze z czasem się pojawić, możliwe że wciągnę w to polecenie !md5/!sha1/!rot13).

Niebawem dodam też polecenie !biorytm. Zastanawiam się nad dodaniem do polecenia !data listy imieninowej, ale tutaj jest spora rozbieżność między źródłami. Podobnie jest z bieżącym znakiem zodiaku czy informacją o fazie księżyca.

Zachęcam do zgłaszania swoich pomysłów na inne polecenia czy dodatkowych tekstów w kuli/butelce itp. :)

Lista wszystkich poleceń: Izomer
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 18 listopada 2017, 01:51

Dodałem jeszcze zażyczone polecenie !anagram. ;)
wilk
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O #QuizPL