Ogłoszenia forumowe i techniczne

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenia forumowe i techniczne

Postprzez wilk » 16 czerwca 2006, 21:00

Postanowiłem założyć kanał newsów RSS (2.0). Myślę, że będzie to najodpowiedniejsze miejsce do publikowania krótkich informacji o najważniejszych wydarzeniach na kanale oraz różnych ogłoszeń.

Jak używać kanału RSS?

Najpopularniejsze przeglądarki mają obecnie wbudowane czytniki takich kanałów. Przykład z Opery:

Obrazek

Jak widać na pasku adresu widoczna jest ikonka RSS mówiąca o tym, że dany serwis udostępnia takie wiadomości. Klikając na niej możemy dodać w Operze kanał do wewnętrznego czytnika, który będzie co jakiś czas sprawdzał automatycznie czy nie pojawiła się nowa wiadomość. Jeśli z jakichś powodów przycisk nie funkcjonuje, bądź chcesz użyć zewnętrznego czytnika to feed dostępny jest pod adresem http://feeds.quizpl.net/quizpl.

Jeśli chcesz zamieścić jakieś (ważne) ogłoszenie, pisz na email widoczny w moim podpisie. Ogłoszenia będą naturalnie podlegać moderacji ;-) Format zgłoszenia:

Kod: Zaznacz cały
Tytuł: ...
Opis: ...
Data: ... (zasadniczo można pominąć bo data będzie taka jak data publikacji)
Autor: nick + mail

Uwaga. Z powodu niewielkiego zainteresowania kanałem RSS - przestał on być aktualizowany i został wyłączony. Obecnie także podany w przykładzie url jest nieaktualny. W przypadku zainteresowania się tym tematem - kanał zostanie reaktywowany i uzupełniony o niektóre zaległe informacje.
wilk
Ascendant
Ascendant

Re: Ogłoszenia forumowe

Postprzez wilk » 30 listopada 2008, 13:18

Świerszcz zarejestrował ostatnio korzystając z promocji domenkę quizpl.pl. Już się rozpropagowała po sieci i przekierowałem ją by wskazywała na nasze forum (przekierowany jest także adres email). Jednakże pozostawiam narazie ustawienia forum by wskazywały poprzez pol-media.com, więc wszelkie wewnętrzne przekierowania będą po dawnym adresie.

Uwaga. Ważność domeny upłynęła i nie została ona przedłużona, w związku z czym nie jest ona już aktualna.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 22 lutego 2009, 23:04

Niestety od niedawna przestały działać linki wskazujące do zasobów kanału przez adres quizpl.prv.pl, czyli mirc, program mieszacz, skrypty quizowe, a przede wszystkim linki w pytaniach obrazkowych quizbota. Niestety jest to spowodowane popsuciem tego przez administratora/ów serwisu prv.pl wraz ze zmianą interfejsu i jakimiś tam przenosinami. Napisałem mail z zapytaniem co jest tego powodem i oczekuję obecnie na odpowiedź. Jeśli jej nie uzyskam, to trzeba będzie pomyśleć o zmianie providera aliasów, na np. cba.pl.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 30 marca 2009, 23:11

Minęło przeszło półtorej miesiąca i ścieżki dostępu w aliasach prv.pl dalej nie działają. Co dało się, to przeniosłem na hosting cba.pl i powinno raczej wszystko już funkcjonować jak dawniej, włącznie z quizami obrazkowymi. Niestety muszę to powiedzieć stanowczo - admin prv.pl, to kompletna lama (nawet jeśli chodzi o darmowe usługi), na maile (wysłane 3) nie odpowiada i prócz jednej lakonicznej odpowiedzi, po kilku moich zapytaniach na ich forum, zapewniającej, że nad tym pracują i wkrótce poprawią swoje usługi - zero zmian. Generalnie nie polecam usług tego "serwisu" nikomu rozsądnemu. ;)

Edit: Gwoli wyjaśnienia - admin łaskawie w końcu odpisał na forum i okazuje się, że ze ścieżek dostępu w URL-ach nici. Przerasta to ich umiejętności konfiguracji nowego serwera i po prostu to wyłączyli. :lol:
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 8 stycznia 2010, 21:48

Usunąłem link do mapy kanałowej, bo już od jakiegoś czasu zapowiadane było zlikwidowanie darmowej wersji i wniesienie opłat, a wątpię by ktoś chciał ją utrzymywać. Oczywiście link pozostanie w "o kanale", dopóki będzie działał. Zamiast tego wrzuciłem link do wizytówki w portalu Facebook.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 1 lutego 2010, 23:14

Przeniosłem dzisiaj forum i inne związane z kanałem pliki (m.in. pisg, obrazki fotoquizu, webirc) w całości na moje konto z różnych przyczyn. Wszystko powinno działać już bez problemu na nowym adresie, ale w razie czego proszę zgłaszać tutaj ewentualne błędy.
Z racji tego, że część osób wchodzi pod bezpośredni adres, pomijając alias (np. z powodu reklam) - proszę sobie uaktualnić adres w swoich bookmarkach na http://wilk.nsurf.eu/quizpl/forum/http://www.quizpl.net. Jeżeli ktoś pobierał kanał newsów, to powinien go ponownie zarejestrować w swoim czytniku lub odpowiednio zmienić jego adres kierując się wcześniej podanym.
Za zaistniałe niedogodności przepraszam.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 9 lutego 2010, 18:41

Z tego co mi karolajn zgłosiła pojawił się problem z utratą możliwości wgrywania awatarów z domowego komputera oraz awatarów zdalnych. Wysłałem mail do administracji serwera, ale nie wiem jak to będzie rozwiązane, bowiem funkcje te bywają uznawane jako potencjalne luki bezpieczeństwa dla serwera (czyli opcje allow_url_fopen i file_uploads). Lokalna galeria funkcjonuje normalnie. Jeśli nie uda się wynegocjować tych zmian, to zainstaluję łatkę, którą znalazłem na forum supportu phpbb.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 11 lutego 2010, 17:47

Wgrywanie awatarów już działa. Jakby ktoś miał problem np. z obrazkami w postach (tag [img]), to proszę o kontakt.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 1 marca 2010, 18:03

Galeria awatarów na forum już działa - niechcący ustawiłem zbyt restrykcyjny dostęp do katalogów. Ponieważ nikt nie zgłosił, to mniemam, że nikt nie zauważył nawet. :P
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 12 grudnia 2010, 03:41

Jeśli ktoś miał ostatnio (od ok. 6 grudnia) problemy z logowaniem lub dostępem na forum, to przepraszam, ale przez niedopatrzenie po aktualizacji skryptu forum nie wyczyściłem zalogowanych sesji, co mogło powodować problemy (a przynajmniej w logu błędów od kilku dni pojawiały się wpisy). Jednocześnie informuję, że mając na uwadze ostatnią dyskusję na kanale, dział "Hydepark" przestaje być widoczny dla osób niezalogowanych na forum.

Aktualizacja: Jakiś błąd wciąż się pojawia. Nie wiem czy to wina serwera czy forum, postaram się to naprawić. Niestety przez ów błąd nie da się wejść do własnego panelu użytkownika. W razie jakichkolwiek problemów z dostępem/logowaniem proszę o kontakt na IRC.

Aktualizacja: Problem został rozwiązany.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 18 grudnia 2010, 09:32

Zakupiona została domena, pod którą od tej pory dostępne będzie m.in. forum: http://www.quizpl.net. Dzięki temu zwiększy się widoczność forum w sieci i może skusi to kilku nowych graczy. Jednocześnie uwolniliśmy się od reklam serwisu prv.pl i innych niedogodności z nim związanych. Lepiej późno niż wcale. :> Proszę o zaktualizowanie swoich bookmarków.

Dostępne dodatkowe adresy:

Bramka IRC: http://irc.quizpl.net
Statystyki PISG: http://stats.quizpl.net
Statystyki z bota: http://bot.quizpl.net

Alias do profilu na Facebooku: http://facebook.quizpl.net
Alias do profilu na Last.fm: http://lastfm.quizpl.net
Alias do profilu na NK: http://nk.quizpl.net

W miarę dokańczania konfiguracji uzupełnię powyższą listę. Większość rzeczy została już dostosowana, ale niektóre posty wciąż mogą nie być zaktualizowane. Proszę zgłaszać wszelkie zauważone nieprawidłowości w funkcjonowaniu.

Jeśli ktoś ma konto na serwerze nSurf, korzysta z irca i chciałby vhosta quizpl.net, to proszę o kontakt.

PS. Forum kiedyś funkcjonowało już pod własną domeną quizpl.pl założoną przez swierszcza, aczkolwiek po roku wygasła ona niestety bez przedłużenia.

Aktualizacja: Dodałem aliasy do profili na portalach społecznościowych.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 5 stycznia 2011, 01:48

Zrobiłem małe przemeblowanie i poprzenosiłem niektóre posty do niniejszego wątku ogłoszeń. Forum, bramka i statystyki ładnie działają pod nowym adresem, jednocześnie dodałem je do Google Analytics, aby wiedzieć czy jeszcze ktokolwiek odwiedza forum. ;] Jeśli statystyki będą jakieś sensowne, to będę wrzucał tutaj podsumowanie co jakiś czas. Niestety panel konfiguracji domeny na tym serwerze nieco kuleje (zgłaszałem to, ale nie wiem ile to potrwa), w związku z tym aliasy do profili na Facebooku, Naszej-Klasie i LastFM pozostaną jeszcze przez prv.pl. Zaktualizowałem też do najnowszej wersji (7.17) kanałowego mIRCa, ale nie wiem czy ktoś ma z tego pożytek. :P Przypominam, że dla przeglądarki Opera, mimo iż co prawda ma wbudowanego całkiem udanego klienta IRC, jest dostępny też widget do naszej bramki WebIRC - po instalacji działa jako samodzielna aplikacja. Jakiś czas temu zainstalowałem też kilka modów na forum i jeszcze parę czeka na podjęcie decyzji. Jeśli ktoś ma jakieś życzenia lub pomysły odnośnie zmian, to zapraszam do dyskusji. ;)

Widget niedostępny z powodu małego zainteresowania.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 23 stycznia 2011, 21:42

Dodałem kilka podstawowych ikonek w prawym górnym rogu do naszych profili, dodawania bookmarków czy newsfeeda. Jednocześnie usunąłem te linki z "warto zobaczyć". Zmieniłem też CAPTCHA z dotychczasowej GD na Googlowe reCAPTCHA, bo po aktualizacji forum zaczęło sypać czasem błędami.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 18 lutego 2011, 00:18

Szkoda, że nikt tego nie zgłosił, bowiem od jakiegoś czasu bramka IRC nie działała… Podczas drobnych zmian nieopatrznie usunąłem potrzebny fragment, w związku z czym nie dało się odpalić apletu Javy. Obecnie usterka została poprawiona i można używać bramki. Prosiłbym o zgłaszanie wszelkich zauważonych nieprawidłowości, to naprawdę żaden wysiłek… Za niedogodność przepraszam.
wilk
Ascendant
Ascendant

Ranking R-punktów

Postprzez wilk » 13 marca 2013, 03:38

Postanowiłem usunąć dodatkowy ranking R-punktów (punktów rekordowych) liczony dla graczy w quizbocie względem najlepszego uzyskanego wyniku (obecnie i chyba na zawsze: 12345 by eggrodd). Był on od dość dawna, aczkolwiek nigdy nie był zbyt miarodajny i tylko zaciemniał rankingi, a i nikt nie zwracał na niego uwagi. :) Póki co pozostaje on jeszcze do końca miesiąca w arkuszu w poście „O #QuizPL”, jakby ktoś chciał na pamiątkę.

Edit: Po zmianie sposobu liczenia Q-punktów w quizbocie uwzględniającym teraz średnią z Top100 najlepszych wyników, został on niejako włączony do wzoru wyliczającego Q-punkty.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 23 lipca 2015, 21:25

Zmieniłem minimalnie sposób prezentowania wyników premier milionerowych w przypadku gdy gracze zremisowali. Dotyczy to tylko quizów opartych o skrypt KrzSia, które wyświetlają liczbę dobrych/złych odpowiedzi oraz jednego quizu na starszym skrypcie, który z powodu awarii ręcznie musiałem policzyć i przy okazji dodałem do bazy wyników także te informacje.

Otóż skrypt KrzSia w przypadku remisów nie ma ustalonych reguł ustawiania graczy w kolejności z uwagi na zastosowane rozwiązanie techniczne (w zasadzie jest to losowe). Dizzy w takim przypadku bierze pod uwagę informację o tym, który gracz pierwszy zdobył określoną liczbę punktów. Z uwagi na to przerobiłem skrypt generujący posty z wynikami na forum (i zaktualizowałem je) tak, aby w przypadku remisu punktowego graczy ustalał ich kolejność na podstawie porównania ich różnicy dobrych-złych odpowiedzi, a w przypadku równej wyżej ustawiał gracza z większą liczbą poprawnych odpowiedzi.

Zmiana jest czysto kosmetyczna i nie ma żadnego wpływu na punktację i rankingi.

Ponadto zmodyfikowałem ranking autorów premier quizowych, ranking autorów pytań w quizbocie oraz ranking graczy z quizbota. Od teraz są one sortowane w pierwszej kolejności po liczbie zdobytych punktów quizowych (Q-punktów).

Edit: Do rankingu autorów premier quizowych oraz globalnego rankingu Q-punktów dodałem wytłuszczenie dla członków grup "Quizopisarze" i "Supergracze". W tym pierwszym dodałem też dymki zawierające skorygowaną liczbę napisanych premier o te, które zostały przygotowane w parach.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 17 listopada 2015, 18:30

Kilka tygodni temu rozmawiałem z eggroddem i doszliśmy do wniosku, że w obecnej postaci bramka IRC-owa (znajdująca się pod adresem irc.quizpl.net) jest do d… bani. Powodem tego są ograniczenia wprowadzone w nowszych wersjach Javy, które choć rozsądne — psuły bramkę koniecznością dodatkowego klikania i udzielania podejrzanych zgód. Poza tym aplet posiadał nieaktualny już certyfikat, co dodatkowo mogło wymagać dodawania wyjątków itp. Nie wspominając już, że sama bramka, by w ogóle działała wymagała posiadania Javy. Straszne komplikacje.

Dlatego też wczoraj przerobiłem bramkę, by po wprowadzeniu nicka i kliknięciu „Połącz się!” przekierowywała na jedną z zewnętrznych bramek. Wystarczy tam jedynie potwierdzić chęć połączenia (sieć, kanał i nick będą już ustawione). Do wyboru są podstawowa bramka sieci IRCnet oraz uniwersalna bramka Mibbit. Obie oparte są o JavaScript i wszystko działa znacznie lepiej. Alternatywnie pozostaje możliwość wyboru bramki IRC2go lub naszej dotychczasowej, które są oparte o aplet PJIRC i niestety wymagają Javy. Ostatecznie jest możliwość wykorzystania zainstalowanego w systemie programu do czatowania (np. mIRC), o ile obsługuje protokół „irc://”.

Miłej zabawy! :)
wilk
Ascendant
Ascendant

Re: Ogłoszenia forumowe i techniczne

Postprzez wilk » 6 czerwca 2016, 19:55

Jest obecnie problem z rejestracją nowych kont na forum oraz w galerii. Problem istnieje od ok. dwóch miesięcy, ale dopiero wczoraj mi go zgłoszono, a ja przekazałem info właścicielowi serwera. Winę ponosi dodatek wymagający podania potwierdzenia reCAPTCHA, bo nie może nawiązać połączenia i wywala „Could not open socket”. Na dniach powinno zostać to naprawione.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 15 czerwca 2016, 16:24

Problem z rejestracją na forum/galerii powinien być już rozwiązany.
wilk
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 11 lipca 2017, 22:15

Na prośbę litlegirl przemeblowałem trochę dostępy w galerii. Sama rejestracja nie daje już dostępu do albumów buziek quizowiczów.
Jeśli ktoś się zarejestrował i chce wrzucić swoje zdjęcie musi dać mi o tym znać i udzielę odpowiedniego dostępu, by można było pokazać dzióbka. Można po prostu też skorzystać z prywatnego albumu (tak, każdy z Was ma też swój prywatny album i może wrzucać tam co chce i dawać linki innym) i potem dać mi znać, to przeniosę fotkę i nadam odpowiednie uprawnienia. Dostęp może być także udzielony dla wybranych zaufanych quizowiczów.
Dostęp do albumów ze zlotów pozostaje tak jak był do tej pory - tylko dla uczestników zlotów oraz dla zaufanych osób, które pokazały swoje prawdziwe oblicze. Tak więc wszystkie zdjęcia ze zlotowych orgii są bezpieczne (o ile ktoś nie da dostępu sąsiadowi, ale na to nic nie poradzę).
Popodnosiłem też limity miejsca. Pamiętajcie, że galeria to nie tylko miejsce na fotki ze zlotów itp. Możecie wrzucać tam cokolwiek chcecie i dzielić się gdzieś tam linkiem, ot taki mały hosting.
wilk
Ascendant
Ascendant

Powrót do O #QuizPL