Ogłoszenia forumowe i techniczne

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenia forumowe i techniczne

Post#1 przez wilk » 16 czerwca 2006, 21:00

Postanowiłem założyć kanał newsów RSS (2.0). Myślę, że będzie to najodpowiedniejsze miejsce do publikowania krótkich informacji o najważniejszych wydarzeniach na kanale oraz różnych ogłoszeń.

Jak używać kanału RSS?

Najpopularniejsze przeglądarki mają obecnie wbudowane czytniki takich kanałów. Przykład z Opery:

Obrazek

Jak widać na pasku adresu widoczna jest ikonka RSS mówiąca o tym, że dany serwis udostępnia takie wiadomości. Klikając na niej możemy dodać w Operze kanał do wewnętrznego czytnika, który będzie co jakiś czas sprawdzał automatycznie czy nie pojawiła się nowa wiadomość. Jeśli z jakichś powodów przycisk nie funkcjonuje, bądź chcesz użyć zewnętrznego czytnika to feed dostępny jest pod adresem http://feeds.quizpl.net/quizpl.

Jeśli chcesz zamieścić jakieś (ważne) ogłoszenie, pisz na email widoczny w moim podpisie. Ogłoszenia będą naturalnie podlegać moderacji ;-) Format zgłoszenia:

Kod: Zaznacz cały
Tytuł: ...
Opis: ...
Data: ... (zasadniczo można pominąć bo data będzie taka jak data publikacji)
Autor: nick + mail

Z powodu niewielkiego zainteresowania kanałem RSS - przestał on być aktualizowany i został wyłączony. W przypadku zainteresowania się tym tematem - kanał zostanie reaktywowany i uzupełniony o niektóre zaległe informacje.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Pytań w bazie: 14715
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Q-Punkty

Post#2 przez wilk » 6 listopada 2006, 17:04

Na kanale wprowadzony zostaje nowy sposób ogólnego punktowania za osiągnięcia graczy - Q-Punkty (punkty quizowe). Mają one na celu obiektywniejszą ocenę i punktowanie gry osób na kanale, np. ktoś może zdobywać te punkty za układanie quizów, pytań, inna osoba za wygrywanie w quizbota, jeszcze inna za wygrywanie w premiery quizowe lub za specjalne zabawy kanałowe.

Na Q-Punkty składają się wyniki graczy za:
  1. układanie pytań do quizbota
  2. pisanie premier quizowych
  3. wygrywanie w quizbota
  4. wygrywanie w premiery quizowe
  5. zabawy kanałowe

Wkrótce wszystkie Q-Punkty zostaną podliczone i upublicznione oraz okresowo będą aktualizowane.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Re: Q-Punkty

Post#3 przez wilk » 7 marca 2008, 17:51

W celu uatrakcyjnienia zabaw kanałowych zdecydowałem się zmienić ich punktację. Zmiany te obejmują także korektę punktów za wcześniejsze zabawy kanałowe. Za zajęcie pierwszego miejsca przyznawane będzie 10 Q-punktów (wcześniej 7), za drugie miejsce 7 Q-punktów (wcześniej 5), za trzecie miejsce 4 Q-punkty (wcześniej 3). Punkty za udział w zabawie i miejsce poza podium pozostają bez zmian i wynoszą 1 Q-punkt. Naturalnie indywidualny regulamin danej zabawy kanałowej ma decydujący wpływ na jej punktowanie.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#4 przez wilk » 16 kwietnia 2008, 00:30

W ramach dalszego balansowania i uatrakcyjniania punktacji zmienione zostaje punktowanie premier quizowych. Zamiast dotychczasowego sztywnego przydzielania 5 Q-punktów za I miejsce, 3 za II miejsce i 1 za III miejsce, teraz będą one wyznaczane dla miejsc medalowych w zależności od ilości punktów zwycięzcy quizu ze wzoru:

round(3 * punkty_gracza / punkty_zwycięzcy) + (4 - miejsce)

Stąd po prostej kalkulacji wynika, że zwycięzca otrzymuje 6 Q-punktów, a następne osoby z podium, proporcjonalnie do ilości zdobytych punktów, w dół do 1 Q-punktu.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#5 przez wilk » 10 czerwca 2008, 12:25

Podniesiona została ilość punktów za napisanie premiery quizowej z 6 na 8 Q-punktów. W przypadku dwojga autorów otrzymują oni po 4 Q-punkty, gdy autorów jest trzech lub czterech, to dostają po 2 Q-punkty, gdy więcej, to po jednym.

Jednocześnie podniesione zostały Q-punkty za wygrywanie w quizbota. Obecnie wzór do wyliczania Q-punktów prezentuje się następująco:

round(30 * punkty / punkty_zwycięzcy) + (11 - miejsce)

Stąd jak widać maksymalnie można zdobyć 40 Q-punktów zamiast dawnych 20.

Korekcie ulegną także wszystkie wcześniejsze wyniki, wykresy oraz zdobyte rekordy.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Re: Ogłoszenia forumowe

Post#6 przez wilk » 30 listopada 2008, 13:18

Świerszcz zarejestrował ostatnio korzystając z promocji domenkę quizpl.pl. Już się rozpropagowała po sieci i przekierowałem ją by wskazywała na nasze forum (przekierowany jest także adres email). Jednakże pozostawiam narazie ustawienia forum by wskazywały poprzez pol-media.com, więc wszelkie wewnętrzne przekierowania będą po dawnym adresie.

Ważność tej domeny upłynęła i nie została ona przedłużona, w związku z czym nie jest ona już aktualna.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#7 przez wilk » 24 grudnia 2008, 14:01

Z okazji Świąt ;) zmodyfikowany został sposób obliczania punktów za zabawy kanałowe. Są to bowiem specjalne "eventy", a dotychczasowy sposób punktacji był zwyczajnie zbyt sztywny i zbyt nisko nagradzający graczy. Wyeliminowany tym samym został podział na zwycięzców i "przegranych" przyznający na sztywno 10/7/4 i 1 Q-punkt, na rzecz zastosowania poniższego wzoru.

round(20 * wynik / wynik_zwycięzcy)

Przy czym wynik jest modyfikowany tak, by punktowany uczestnik zabawy otrzymał zawsze przynajmniej 1 punkt (regulamin zabawy ma ostateczny głos w sprawie punktowania). Zmiana dotyczy także wszystkich wcześniejszych zabaw kanałowych, których punkty zostały dostosowane do obecnego wzoru. Myślę, że zmiana ta uczyni zabawy kanałowe bardziej sprawiedliwymi.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#8 przez wilk » 22 lutego 2009, 23:04

Niestety od niedawna przestały działać linki wskazujące do zasobów kanału przez adres quizpl.prv.pl, czyli mirc, program mieszacz, skrypty quizowe, a przede wszystkim linki w pytaniach obrazkowych quizbota. Niestety jest to spowodowane popsuciem tego przez administratora/ów serwisu prv.pl wraz ze zmianą interfejsu i jakimiś tam przenosinami. Napisałem mail z zapytaniem co jest tego powodem i oczekuję obecnie na odpowiedź. Jeśli jej nie uzyskam, to trzeba będzie pomyśleć o zmianie providera aliasów, na np. cba.pl.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#9 przez wilk » 30 marca 2009, 23:11

Minęło przeszło półtorej miesiąca i ścieżki dostępu w aliasach prv.pl dalej nie działają. Co dało się, to przeniosłem na hosting cba.pl i powinno raczej wszystko już funkcjonować jak dawniej, włącznie z quizami obrazkowymi. Niestety muszę to powiedzieć stanowczo - admin prv.pl, to kompletna lama (nawet jeśli chodzi o darmowe usługi), na maile (wysłane 3) nie odpowiada i prócz jednej lakonicznej odpowiedzi, po kilku moich zapytaniach na ich forum, zapewniającej, że nad tym pracują i wkrótce poprawią swoje usługi - zero zmian. Generalnie nie polecam usług tego "serwisu" nikomu rozsądnemu. ;)

Edit: Gwoli wyjaśnienia - admin łaskawie w końcu odpisał na forum i okazuje się, że ze ścieżek dostępu w URL-ach nici. Przerasta to ich umiejętności konfiguracji nowego serwera i po prostu to wyłączyli. :lol:
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#10 przez wilk » 8 stycznia 2010, 21:48

Usunąłem link do mapy kanałowej, bo już od jakiegoś czasu zapowiadane było zlikwidowanie darmowej wersji i wniesienie opłat, a wątpię by ktoś chciał ją utrzymywać. Oczywiście link pozostanie w "o kanale", dopóki będzie działał. Zamiast tego wrzuciłem link do wizytówki w portalu Facebook.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#11 przez wilk » 1 lutego 2010, 23:14

Przeniosłem dzisiaj forum i inne związane z kanałem pliki (m.in. pisg, obrazki fotoquizu, webirc) w całości na moje konto z różnych przyczyn. Wszystko powinno działać już bez problemu na nowym adresie, ale w razie czego proszę zgłaszać tutaj ewentualne błędy.
Z racji tego, że część osób wchodzi pod bezpośredni adres, pomijając alias (np. z powodu reklam) - proszę sobie uaktualnić adres w swoich bookmarkach na http://wilk.nsurf.eu/quizpl/forum/http://www.quizpl.net. Jeżeli ktoś pobierał kanał newsów, to powinien go ponownie zarejestrować w swoim czytniku lub odpowiednio zmienić jego adres kierując się wcześniej podanym.
Za zaistniałe niedogodności przepraszam.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#12 przez wilk » 9 lutego 2010, 18:41

Z tego co mi karolajn zgłosiła pojawił się problem z utratą możliwości wgrywania awatarów z domowego komputera oraz awatarów zdalnych. Wysłałem mail do administracji serwera, ale nie wiem jak to będzie rozwiązane, bowiem funkcje te bywają uznawane jako potencjalne luki bezpieczeństwa dla serwera (czyli opcje allow_url_fopen i file_uploads). Lokalna galeria funkcjonuje normalnie. Jeśli nie uda się wynegocjować tych zmian, to zainstaluję łatkę, którą znalazłem na forum supportu phpbb.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#13 przez wilk » 11 lutego 2010, 17:47

Wgrywanie awatarów już działa. Jakby ktoś miał problem np. z obrazkami w postach (tag [img]), to proszę o kontakt.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#14 przez wilk » 1 marca 2010, 18:03

Galeria awatarów na forum już działa - niechcący ustawiłem zbyt restrykcyjny dostęp do katalogów. Ponieważ nikt nie zgłosił, to mniemam, że nikt nie zauważył nawet. :P
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#15 przez wilk » 12 grudnia 2010, 03:41

Jeśli ktoś miał ostatnio (od ok. 6 grudnia) problemy z logowaniem lub dostępem na forum, to przepraszam, ale przez niedopatrzenie po aktualizacji skryptu forum nie wyczyściłem zalogowanych sesji, co mogło powodować problemy (a przynajmniej w logu błędów od kilku dni pojawiały się wpisy). Jednocześnie informuję, że mając na uwadze ostatnią dyskusję na kanale, dział "Hydepark" przestaje być widoczny dla osób niezalogowanych na forum.

Aktualizacja: Jakiś błąd wciąż się pojawia. Nie wiem czy to wina serwera czy forum, postaram się to naprawić. Niestety przez ów błąd nie da się wejść do własnego panelu użytkownika. W razie jakichkolwiek problemów z dostępem/logowaniem proszę o kontakt na IRC.

Aktualizacja: Problem został rozwiązany.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Następna strona

Powrót do O #QuizPL