Ogłoszenia kanału #QuizPL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#181 napisany przez wilk » czwartek, 25 maja 2017, 00:44

Scaliłem obie wersje językowe iQuizu do jednego skryptu.

Drobne zmiany w AntyGooglerze oyeya: zmieniłem kolor bonusowego punktu (źle w irssi to wyglądało), każda podpowiedź informuje teraz o malejącej liczbie przyznawanych punktów (dotąd było tylko info, że każde pytanie za 3), drobne zmiany estetyczne w kilku miejscach.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#182 napisany przez wilk » poniedziałek, 29 maja 2017, 22:51

Dodałem do naszego kanałowego kalkulatora (!oblicz) możliwość podawania wyniku w systemie o innej podstawie niż dziesiętny. Jeśli wynik ma podać w systemie szesnastkowym, to przed wyrażeniem dopiszcie „hex:” (np. „hex: 2+2” zwróci „0x4”), dla ósemkowego „oct:”, a dla dwójkowego „bin:” (można też podać i „dec:”, ale nie ma to sensu). Konwersja działa tylko dla liczb całkowitych, a wynik podawany jest jako liczba bez znaku.

Dodałem też polecenie !random do generowania liczb losowych (naturalnych). Co prawda liczby losowe dostępne są także przez kalkulator („!licz rand()”), ale niech i takie polecenie będzie, choć tam zwraca wartość zmiennoprzecinkową.

Opis wszystkich poleceń: Izomer

Jeśli macie jakieś pomysły jeszcze, to piszcie. :)

PS. Nie wspominałem już tutaj, ale wcześniej pojawiły się też !sha1 i na życzenie: !odwroc.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#183 napisany przez wilk » sobota, 3 czerwca 2017, 21:16

Dodałem do Izomerka zabawę w odgadywanie tajnego szyfru — !szyfr. :P
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Co dodac do Izomera? :)

Post#184 napisany przez Julian » wtorek, 6 czerwca 2017, 20:15

A można dodać podawanie wyniku w dowolnym systemie liczbowym na bazie obecnych poleceń? Podstawę możnaby wpisywać cyfrą, nie słownie. Na przykład:
!licz 6: 20+5 = 41.
Avatar użytkownika
Julian
Operator
Pisarz
 
Posty: 117
Dołączył: niedziela, 25 kwietnia 2010, 17:27
Ostatnia wizyta: sobota, 11 marca 2023, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Nick: Julek
Pytań w bazie: 479
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Co dodac do Izomera? :)

Post#185 napisany przez wilk » środa, 7 czerwca 2017, 22:56

To znaczy obecnie jest to zrealizowane po prostu sprintf-em, tam tylko te cztery podstawy są możliwe. Ale jest to do zrobienia, tyle że przeliczając samemu.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#186 napisany przez wilk » wtorek, 13 czerwca 2017, 15:57

Baza pytanek powiększyła się o kolejne niemal 3 tys. pytanek i przekroczyła właśnie… Ta dam! 100 tysięcy pytań! Wielkie brawa dla wszystkich autorów pytań (i quizów)! Teraz nie pozostaje nam nic innego jak atakować 200k! :D

Jeszcze raz dzięki i miłej gry życzę! :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#187 napisany przez wilk » piątek, 16 czerwca 2017, 17:42

Dodałem możliwość przeliczania zapisu rzymskiego na nasz poleceniem !rzym (póki co w jedną stronę). Jeśli zapis ma nie być weryfikowany czy jest poprawny, bo np. ktoś chce sobie obliczyć „MVIIIIXD”, to trzeba poprzedzić podany argument gwiazdką („*”).

Konwertery dec/hex/oct/bin uwzględniają teraz znak. Jeśli ktoś chce jednak zobaczyć jak wygląda zapis liczby ujemnej bez znaku, to przed „:” trzeba dostawić „+”, np. „hex+: -5”.

Dodałem dodatkowy krótki alias do kalkulatora, by nie trzeba było pisać za każdym razem „oblicz”. Kalkulator reaguje teraz także na „? 2+2”. Ponadto jeśli ktoś jest nieśmiały, to można ten zapis użyć na priv do Izomera.

Można wybrać też dowolną inną podstawę systemu dla zwracanego wyniku poprzez prefiks „wartość:”. Bazę można wybrać od 2 do 36. Jest tam jeszcze błąd, który później poprawię (tcl operuje na długim int, ale w którymś miejscu konwertera operuje na zwykłym).

Edit: liczba -> rzymski zapis też już działa
PS. Dopuszczalny zakres to 1-3999.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#188 napisany przez wilk » piątek, 23 czerwca 2017, 02:37

Z uwagi na przenosiny serwera i postawienie go z nocnego backupu część punktów zdobytych po 3 w nocy została cofnięta. Wydobyłem je z loga i dodałem „ręcznie” takie:

karramba — 120
_zztop_ — 72
JulianTheKing — 6
zok — 1
DrizztDo`Urden — 1
karra — 1
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe / program mieszacz]

Post#189 napisany przez wilk » czwartek, 29 czerwca 2017, 22:38

Wprowadziłem do skryptu Milionerzy zasugerowane (eggrodd, gnite, JulianTheKing) zmiany. Można wyłączyć najwyższy mnożnik (x3 - TRIMBO) lub zablokować mnożniki zupełnie (opis poleceń we wbudowanej pomocy /mkom); poprawiłem ustawianie czasu trwania rundy, by można było podać mniej niż 10 sekund; zgodnie z sugestią gnite skrypt zapisuje teraz konfigurację do pliku i przywraca po starcie, by móc skorzystać z tych samych ustawień, bez ich zmiany; skrypt informuje o aktywnym trybie punkt za odpowiedź przy starcie oraz jeśli symbole odpowiedzi są inne niż ABCD; można zmieniać liczbę punktów przyznawaną dla pierwszego, drugiego i pozostałych graczy (lub wyłączyć to ustawiając wszystkim 1 punkt) oraz punkty za samotną odpowiedź (BONUS) (lub wyłączyć ustawiając to na 0). Milionerzy

Poprawiłem zauważony problem w Mieszaczu.exe (program-pomoc dla autorów quizów) przy wczytywaniu wielu plików jednocześnie, by zrobić z nich jeden quiz. Ponadto w przypadku wystąpienia błędu w którymś z plików pokazywana jest informacja o który chodzi, zamiast końcowego podsumowania. Mieszacz
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#190 napisany przez wilk » wtorek, 11 lipca 2017, 21:15

Na prośbę litlegirl przemeblowałem trochę dostępy w galerii. Sama rejestracja nie daje już dostępu do albumów buziek quizowiczów.
Jeśli ktoś się zarejestrował i chce wrzucić swoje zdjęcie musi dać mi o tym znać i udzielę odpowiedniego dostępu, by można było pokazać dzióbka. Można po prostu też skorzystać z prywatnego albumu (tak, każdy z Was ma też swój prywatny album i może wrzucać tam co chce i dawać linki innym) i potem dać mi znać, to przeniosę fotkę i nadam odpowiednie uprawnienia. Dostęp może być także udzielony dla wybranych zaufanych quizowiczów.
Dostęp do albumów ze zlotów pozostaje tak jak był do tej pory - tylko dla uczestników zlotów oraz dla zaufanych osób, które pokazały swoje prawdziwe oblicze. Tak więc wszystkie zdjęcia ze zlotowych orgii są bezpieczne (o ile ktoś z Was nie da komuś dostępu, ale na to nic nie poradzę).
Popodnosiłem też limity miejsca. Pamiętajcie, że galeria to nie tylko miejsce na fotki ze zlotów itp. Możecie wrzucać tam cokolwiek chcecie i dzielić się gdzieś tam linkiem, ot taki mały hosting.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [rankingi / regulamin]

Post#191 napisany przez wilk » czwartek, 13 lipca 2017, 16:37

W najbliższych dniach pojawią się pewne zmiany w różnych rankingach punktów quizowych, o których już od dawna wspominałem, a które mają bardziej doceniać osiągnięcia graczy, m.in. w quizbotowym (będą zależały bardziej o zdobytych punktów, a mniej od zajętego miejsca), quizowym (dodatkowe np. czwarte miejsce) oraz pytań w bazie (aby uwzględnić pytania obrazkowe itd.).

Edit:
No jednak nie tak na dniach wyszło…

Zmiana 1 - Top10 Quizbota (22.11.2017):
- zniesiony został limit dla "klonów" w Top10 ograniczający wszystkie zdobyte Q-punkty do max. 40 (tylko w jednym przypadku w całej historii tak się zdarzyło)
- zniesione zostało ograniczenie do 40 Q-punktów na koniec miesiąca, w części biorącej pod uwagę średnią z Top100 wszystkich wyników (oraz 20 dla klonów) - teraz gracze zdobywają tyle Q-punktów za grę w Quizbota, ile im się tylko uda - im więcej punktów, tym więcej punktów quizowych

Wszelkie zmiany we wzorach powodują przeliczenie wszystkich rankingów i aktualizację odpowiednich postów na forum.

Wszystkie aktualne wzory możecie podejrzeć w regulaminie.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#192 napisany przez wilk » środa, 23 sierpnia 2017, 18:12

Kolejne 1400+ pytań wylądowało w bazie pytań quizbota. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#193 napisany przez wilk » wtorek, 7 listopada 2017, 02:02

Witamy na górze, wśród Operatorów, nowego 41-quizowego Wakko! ;)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [program mieszacz]

Post#194 napisany przez wilk » sobota, 11 listopada 2017, 22:19

Poprawiłem zauważony dopiero dziś błąd w programiku Mieszacz.exe — przy podziale na konkretną liczbę pytań/plik dzielił na dobrą liczbę plików, ale wrzucał mniej pytań niż wybraliśmy. Dodałem też w interfejsie cyferki do orientowania się w kolejności czynności.
Poprawiony programik wraz z instrukcją znajduje się tutaj.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#195 napisany przez wilk » czwartek, 16 listopada 2017, 23:46

Zapomniałem tu wspomnieć, ale jakiś czas temu dodałem do Izomerka polecenia !rot13, !trojki (tak jak !pary, ale łączy podane wyrazy w losowe trójki) oraz !tekst (na chwilę obecną podaje tylko proste informacje o podanym tekście, typu długość i liczba wyrazów, coś tam więcej może jeszcze z czasem się pojawić, możliwe że wciągnę w to polecenie !md5/!sha1/!rot13).

Niebawem dodam też polecenie !biorytm. Zastanawiam się nad dodaniem do polecenia !data listy imieninowej, ale tutaj jest spora rozbieżność między źródłami. Podobnie jest z bieżącym znakiem zodiaku czy informacją o fazie księżyca.

Zachęcam do zgłaszania swoich pomysłów na inne polecenia czy dodatkowych tekstów w kuli/butelce itp. :)

Lista wszystkich poleceń: Izomer
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Google} i 27 gości

cron