Galeria kanałowa

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Galeria kanałowa

Post#1 napisany przez wilk » wtorek, 15 grudnia 2009, 01:43

Sprawę poruszyłem na stronce Facebooka Facebooka, ale dla pewności zamieszczę i tutaj kopię:

Zastanawia mnie czy byłby sens wykorzystania konta na Facebooku do zrobienia małej galerii kanałowiczy. Otóż czy np. osoby zainteresowane przysyłałyby zdjęcia swoich buziek lub jakieś kontekstowe i zrobiłoby się z tego tutaj album wraz z podpisami, czy też może wykorzystać konto na którym są grafiki z quizu obrazkowego, bo tam można postawić normalną galerię (choć ma pewne ograniczenia). Zasadniczy wpływ pewnie będzie miała kwestia chęci pozostania anonimowym, ale już kiedyś były propozycje by coś takiego zrobić. Inny myk, to zrobienie serii plansz z nickami i kto chce zaznaczałby się na nich. Co o tym myślicie?
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Galeria kanałowa

Post#2 napisany przez eggrodd » niedziela, 3 stycznia 2010, 00:27

nie, nie ma sensu
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Re: Galeria kanałowa

Post#3 napisany przez swierszcz » wtorek, 1 czerwca 2010, 20:02

ja tam bym nie mial oporow zeby ujawnic swoja morde na FB pod warunkiem ze bylaby galeria bylaby dostepna tylko dla ludzi z #, czy tyam znajomych z konta na FB... jakos tak :)
Avatar użytkownika
swierszcz
Quizopisarz
Pisarz
 
Posty: 80
Dołączył(a): środa, 25 października 2006, 23:40
Ostatnia wizyta: piątek, 30 sierpnia 2013, 23:51
Pytań w bazie: 846

Re: Galeria kanałowa

Post#4 napisany przez Morti » wtorek, 22 marca 2011, 20:44

Ja moge ryja pokazac.
Morti

Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 7 lutego 2009, 10:49
Ostatnia wizyta: wtorek, 13 listopada 2012, 18:00
Pytań w bazie: 15

Re: Galeria kanałowa

Post#5 napisany przez karolajn » piątek, 25 marca 2011, 16:40

Poka swoja twarz bestyjo.
karolajn

Operatorka
Guru
 
Posty: 260
Dołączyła: sobota, 15 grudnia 2007, 21:25
Ostatnia wizyta: piątek, 17 listopada 2023, 16:32
Płeć: Kobieta
Pytań w bazie: 3227

Re: Galeria kanałowa

Post#6 napisany przez Morti » środa, 6 kwietnia 2011, 21:13

No i co z tym pomyslem?
Morti

Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 7 lutego 2009, 10:49
Ostatnia wizyta: wtorek, 13 listopada 2012, 18:00
Pytań w bazie: 15

Re: Galeria kanałowa

Post#7 napisany przez wilk » środa, 6 kwietnia 2011, 23:05

Ten pomysł był przeszło rok temu. :P Ale w porządku, w najbliższym czasie zajmę się tym, ale nie jestem pewien czy na serwerze są wszystkie potrzebne biblioteki.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Galeria kanałowa

Post#8 napisany przez Julian » czwartek, 7 kwietnia 2011, 13:16

Byłoby całkiem miło :)
Avatar użytkownika
Julian
Operator
Pisarz
 
Posty: 117
Dołączył: niedziela, 25 kwietnia 2010, 17:27
Ostatnia wizyta: sobota, 11 marca 2023, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Nick: Julek
Pytań w bazie: 479
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Galeria kanałowa

Post#9 napisany przez wilk » sobota, 9 kwietnia 2011, 16:42

Przygotowałem galerię kanałową pod adresem http://galeria.quizpl.net. Osoby zainteresowane pokazaniem swoich buziek proszę o przysyłanie swoich (tylko swoich, a nie ze znajomymi) zdjęć na kanałowy adres mail Obrazek. Przeglądanie galerii obecnie wymaga rejestracji (chciałem połączyć galerię z kontami na forum, niestety nie działa to tak fajnie jak powinno), ale jeśli uważacie, że nie będzie naruszać to prywatności (to pytanie naturalnie do właścicieli zdjęć, a nie oglądających :P), to mogę galerię buziek zrobić publiczną w pewnym stopniu. Zaletą z założenia konta w galerii jest możliwość stworzenia albumów prywatnych. W galerii umieszczane będą także zdjęcia ze zlotów, o ile będzie na to zgoda.

Edit: Zdjęcia możecie także dodawać samodzielnie do galerii „Quizowicze”. Opcjonalnie można zrobić (teraz wystarczy rejestracja do przeglądania galerii) tak, by zdjęcia mogły przeglądać tylko osoby, które same się pokazały. Zdjęcia z wcześniejszych zlotów zostały wgrane.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Galeria kanałowa

Post#10 napisany przez wilk » środa, 17 sierpnia 2011, 04:50

Galeria została wcielona do naszego forum, ale wszystkie zasady nadsyłania zdjęć buziek oraz relacji ze zlotów pozostają aktualne, jak również zdjęcia są w dalszym ciągu zamieszczane (tylko, że w specjalny sposób na forum).


Pewnie i tak nikt kto powinien tego nie przeczyta, ale widząc problemy jakie sprawia galeria postanowiłem napisać małe FAQ:

  1. Gdzie jest ta galeria?

    Galeria dostępna jest pod adresem http://galeria.quizpl.net. Dodatkowo umieszczony został odnośnik w polecanych linkach na forum.

  2. Dlaczego nie widzę zdjęć tylko jakieś kłódki?

    Dostęp do większości albumów wymaga przynajmniej rejestracji (niestety automatyczne powiązanie z kontami forum było niezadowalające), dzięki czemu Wasze zdjęcia nie fruwają po necie.

  3. No dooobra, poświęciłem te aż 5 minut i zarejestrowałem/am się, ale dlaczego wciąż widzę te kłódki?!

    Dostęp do niektórych albumów, czyli przede wszystkim zdjęć ze zlotów, wymaga ręcznej akceptacji. Dzięki temu są one dostępne tylko dla stałych bywalców kanału i nikt inny nie zobaczy nas w jakiejś niezręcznej sytuacji lub takiej, której byśmy sobie nie życzyli pokazywać obcym osobom, które tylko się zarejestrowały w galerii. Procedura niestety może wymagać trochę czasu, ale zdecydowanie przyspieszy ją bezpośredni kontakt ze mną na kanale.

  4. Super, mogę wrzucić swoje fotki?

    Oczywiście! Każda zarejestrowana osoba może umieszczać zdjęcia w swoim prywatnym albumie i dzielić się nimi z wybranymi znajomymi. Naturalnie możesz także wgrywać zdjęcia do albumów publicznych (to może wymagać akceptacji), a nawet tworzyć nowe albumy w dziale „Hydepark”. Zachęcam też do komentowania i oceniania zdjęć innych użytkowników.

    Jeśli jesteś stałym bywalcem kanału, to zapraszam do ujawnienia się i wrzucenia swojego zdjęcia profilowego do albumu „Quizowicze” (uprasza się o wgrywanie zdjęcia bez osób trzecich oraz bez udziwnień, oraz o jedno zdjęcie na osobę). Pozostałe swoje zdjęcia, którymi chcesz się pochwalić możesz umieścić w albumie „Inne zdjęcia”. Wykorzystaj opisy.

  5. Byłem/am na zlocie — czy mogę wrzucić zdjęcia?

    W przypadku zdjęć ze zlotów należy je przesyłać na adres Obrazek - nie jestem ograniczony limitem oraz mogę ułożyć zdjęcia w określonej kolejności. Proszę przesyłać już wyselekcjonowane zdjęcia, czyli najfajniejsze, bez zbędnych duplikatów, zdjęć ciemnych, nieostrych oraz poruszonych (na prośbę mogę służyć pomocą w regeneracji niektórych zdjęć). Przesłane zdjęcia obowiązkowo muszą mieć także akceptację wszystkich widniejących na nim osób (to już musicie dogadać na/po zlocie, ja nie weryfikuję tego).

    Dodatkowo prosiłbym o dołączenie do przesyłki małego pliku tekstowego, w którym umieść nazwy plików w takiej kolejności w jakiej mają się pojawić (bowiem sama numeracja zdjęć może być myląca, szczególnie jeśli przesłane zdjęcia pochodzą z kilku aparatów), a najlepiej w kolejności chronologicznej oraz ich krótkie jedno-dwu zdaniowe opisy. Dzięki temu utworzy to ciekawą relację ze zlotu. Zaznacz także kto jest autorem relacji. Przykładowy plik relacja.txt może wyglądać tak:

    DSC54321.jpg - Zlot rozpoczął się mocnym akcentem w klubie "Pod błękitną ostrygą".
    DSC12345.jpg - Wszyscy pijani, ledwo daję radę utrzymać aparat.
    31415926.jpg - Koniec zlotu, zdjęcie pożegnalne, było rewelacyjnie.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)


Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Google} i 23 gości

cron