Przerwa w działaniu quizbota

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Przerwa w działaniu quizbota

Postprzez wilk » 9 września 2010, 20:50

Serwer quizbota leży, bo jakiś "cwaniak" włamał się na jedno z kont, potem na roota i napsocił na nim. Można przypuszczać, że nasze konto nie ucierpiało (do chwili wyłączenia serwera wszystko funkcjonowało poprawnie) ani nie ucierpi w wyniku blokad paru kont (panel działa). Z tego co wiem, to serwer będzie leżał póki admini nie naprawią szkód i go nie załatają (czyli podejrzewam, że przynajmniej przez weekend).
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Pytań w bazie: 12543
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Przerwa w działaniu quizbota

Postprzez wilk » 13 września 2010, 16:47

Dzisiejsza informacja od administratora serwera Desk.pl p. Bartosza Duchińskiego:
Witam, ze względu na zmianę profilu działalności oraz problemy powodowane przez użytkowników rezygnujemy z dalszego prowadzenia serwera kont shell. [...]

W obliczu powyższej informacji i tego iż nie posiadam pewnego miejsca gdzie mógłbym przenieść quizbota (wszystkie dane są oczywiście odzyskane) można przyjąć, że quizbota w najbliższej przyszłości raczej nie będzie. Oczywiście jeśli będą chętni do pisania quizów, to będą się one odbywać normalnie.
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez Pawel^^ » 13 września 2010, 18:13

Czy to zrządzenie losu, że akurat dziś jest trzynasty i dziś taka wiadomość? :( :( :(
Pawel^^
Operator
Operator
Aktywista
Aktywista

Nick: Yoel
Pytań w bazie: 564

Postprzez wilk » 13 września 2010, 23:42

W chwili obecnej niespodziewanie powrócił quizbot. Sam serwer miał być dostępny od dzisiaj do końca września przez FTP, tak aby każdy mógł ściągnąć swoje dane z kont, aczkolwiek widać nie ubili procesów. Przez ten czas można sobie pograć i jeśli się uda, to ściągnę pod koniec miesiąca wyniki (ale niczego nie obiecuję; punkty z pierwszych dwóch tygodni są bezpieczne). Jednocześnie proszę mieć na uwadze to, że quizbot działa dzięki szczęśliwemu przypadkowi i w każdej chwili mogą "ubić" procesy, zaś z braku dostępu do powłoki nie będę w stanie go przywrócić (także gdy sam padnie).
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez karolajn » 20 września 2010, 19:17

o_0
Kurde nieciekawie.. to ja moze cos poprobuje i poszukam jakiegos shella, uruchomie znajomosci ;P tylko pytanie czy bedziesz chcial postawic bota na takim shellu "po znajomosci", niekoniecznie odplatnym? Jezeli juz mi sie uda takiego zalatwic od jakiegos znajomego to bedzie to raczej bezpieczne konto, z tym ze zawsze jest ryzyko. A na nsurfie nie dalbys rady zagadac, zeby pozwolili na bota?;P
karolajn
Operatorka
Operatorka
Wieszczka
Wieszczka

Pytań w bazie: 3227

Postprzez wilk » 21 września 2010, 02:04

Tam oficjalnie jest wspomniane, że nie można stawiać botów (przynajmniej ostatnio tak było), a z racji tego iż jest to serwer dobrowolnie składkowy, a ja się nie składam (w sumie nie wiem czy ktokolwiek :roll:), zatem nie chcę się o to upraszać. I tak dobrze, że mamy za free hosting z bazą danych i forum może śmigać. Staram się za to dogadać z UukGoblinem, gdzie już teraz stoi jeden z botów (nastąpiłaby jego zamiana na quizbota), ale występują tam pewne niuanse związane z brakiem I-linii i możliwymi lagami (serwer w uk; zresztą sam nsurf bodajże we fr stoi; ale lagi można przeboleć). Poza samym bezpieczeństwem (głównie chodzi o to czy ktoś nie wykręci jakiegoś numeru ;)), to chodzi też o względną stabilność (stąd serwer "Wódki" raczej odpada) i o to czy nagle nie zniknie dostęp do konta. ;) Anyway, co do Twojego pytania, to pewnie, że tak. Jak tam nie mam zamiaru na zawsze zamykać kanału. Ot są pewne (przejściowe mam nadzieję) problemy. Z racji tego, iż sam mam kompa powiedzmy, że codziennie często niemal cały dzień włączonego, to chciałem odpalać u siebie w tle WinDropa, ale występują jakieś dziwne problemy z interpreterem TCL pod XP.
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 4 października 2010, 01:20

Gwoli informacji, bo zapomniałem o tym wspomnieć, to konta na których stoją pozostałe boty odpadają z braku bibliotek TCL (choć może dałoby się to obejść). Zatem cała nadzieja w Was. Jeśli chcecie mieć quizbota i rozrywkę, to ktoś musi coś skombinować, resztą zajmę się już sam. ;)

Co do określonych potrzeb odnośnie konta shell:
  • w miarę stabilny dostęp do IRC (najlepiej na polskie serwery), najlepiej z I-linią albo kilkoma vhostami jeśli wielu userów z niego korzysta (aby nie trzeba było walczyć o "otwartą linię" i nie sprawiać problemów innym)
  • przestrzeń dyskowa ok. 50 MB (powinno wystarczyć na kompilację)
  • dostęp do konta wystarczy przez SSH
  • dostęp do kompilatora gcc oraz bibliotek tcl
  • zgoda admina na postawienie bota (eggdrop) i pozostawienie sesji IRC w tle
  • jeśli konto byłoby innej osoby, to też zgoda właściciela konta na postawienie bota u siebie i moje okresowe logowanie się
  • jako dodatek - jeśli porty domyślnie dla bezpieczeństwa są blokowane, to możliwość otwarcia jednego portu na świat, aby można było udostępnić statystyki dynamiczne (te kanałowe)
  • sensowny admin, by nie skasował konta wedle widzimisię etc.
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Postprzez wilk » 22 października 2010, 23:30

Przed chwilą quizbot powrócił do życia dzięki pomocy ekipy z UWr (Uniwersytet Wrocławski), a w szczególności jacollini i PieknyKsiaze, którzy udzielili nam miejsca na serwerze. Po drobnych poprawkach quizbot został uruchomiony i można już grać, aczkolwiek w razie zauważenia jeszcze jakichś nieprawidłowości w funkcjonowaniu proszę o kontakt. Comiesięczny reset punktacji odbędzie się standardowo.

Zapraszam do gry, pisania premier i układania pytanek! :)
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant

Powrót do O #QuizPL