Quizbot oraz funbot

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005-2024

Quizbot oraz funbot

Post#1 napisany przez Qai » sobota, 22 stycznia 2011, 20:22

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość dostania skryptów do tych botów?

Pozdrawiam,
Qai
Avatar użytkownika
Qai (autor wątku)
Zauważony
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 22 stycznia 2011, 20:18
Ostatnia wizyta: niedziela, 23 stycznia 2011, 19:20
Nick: Qai
Pytań w bazie: 0

Re: Quizbot oraz funbot

Post#2 napisany przez wilk » niedziela, 23 stycznia 2011, 00:28

Niestety nie ma takiej możliwości, co jest zaznaczone w zasadach naszego kanału. Podobnie nie udostępniamy bazy pytań, którą tworzy społeczność kanału. Aczkolwiek naturalnie zapraszamy do zabawy u nas. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Quizbot oraz funbot

Post#3 napisany przez Qai » niedziela, 23 stycznia 2011, 13:11

Dziękuje za zaproszenie ale ja nie ircuje. Ograniczam się tylko do gg.
Pytam o skrypty bo pisze pracę dyplomową na temat sztucznej inteligencji.

Nie mam zamiaru wykorzystać ich dla własnych potrzeb (do IRCa).

Mój szalony promotor umyślał sobie, że muszę przedstawić w pracy również Boty jako przykład pierwszych przykładów SI. Praca jest magisterska, więc potrzebuje nie tylko opisów ale i skryptów by zaprezentować pracę ;/

Mam już skrypty botów do kilku komunikatorów, ale promotor każe opisać mi jeszcze boty IRC (nie wiem, może sam ircuje)
Co do IRC to mam już skrypty botów nadzorujących i potrzebuje jakiegoś quizowego i jakiegoś rozrywkowego. (niestety musza to być boty a nie skrypty ;/)

Ma/Zna Pan może coś co mógłbym wykorzystać? Bo widzę, że się zna Pan na tym wszystkim.
Ja jestem grafikiem komputerowym i w tym bardziej się orientuje. (jest możliwość współpracy)
Poza tym nie potrafię sam stworzyć takich botów, na studiach same podstawy C+ i C++ ;/

Chciałem zaprezentować ten skrypt:
http://www.quizq.yoyo.pl/?id=instrukcje
jednak plik jest usunięty. :(

Może Pan jakoś pomóc?

Pozdrawiam,
Qai
Avatar użytkownika
Qai (autor wątku)
Zauważony
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 22 stycznia 2011, 20:18
Ostatnia wizyta: niedziela, 23 stycznia 2011, 19:20
Nick: Qai
Pytań w bazie: 0

Re: Quizbot oraz funbot

Post#4 napisany przez wilk » niedziela, 23 stycznia 2011, 18:59

Oj, ciężko nazwać quizboty nawet namiastką sztucznej inteligencji, ot zwykłe maszyny stanów. ;) Jeśli chodzi o bazową aplikację naszego bota, to jest to zwyczajny eggdrop (http://www.eggheads.org/), natomiast quizbot jest skryptem TCL. Inne skrypty m.in. quizowe możesz znaleźć tutaj: http://www.egghelp.org/ (jest tam też skrypt na którego założeniach oparłem nasz; dział TCL Archive) lub http://www.tclscript.com/ Botów quizowych lub rozrywkowych w pełnym tego słowa znaczeniu raczej nie uraczysz (no może poza podanym przez Ciebie, ale w Google też nie mogłem znaleźć kopii), bowiem istniejące boty udostępniają interpretery języków skryptowych, więc pisanie takich aplikacji zwyczajnie nie opłaca się. Podobnie istnieją też skrypty quizowe dla popularnego klienta mIRC.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Quizbot oraz funbot

Post#5 napisany przez karolajn » sobota, 29 stycznia 2011, 14:36

Swoja droga dosc ciekawe, ze promotor sie uczepil bota ircowego ;> Qai, po obronie moze sie go zapytaj czy ircuje i jesli tak, to w jakiej sieci i pod jakim nickiem, my go juz tu przebadamy ;D
A co do skryptow, to tak jak Wilk napisal, na tamtej stronce znajdziesz ich pelno.. rowniez rozrywkowych :)
Btw. Ciekawy temat pracy. Zycze powodzenia! Ma byc na 5 ;P
karolajn

Operatorka
Guru
 
Posty: 260
Dołączyła: sobota, 15 grudnia 2007, 21:25
Ostatnia wizyta: piątek, 17 listopada 2023, 16:32
Płeć: Kobieta
Pytań w bazie: 3227


Powrót do Quizbot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Google} i 19 gości

cron