Kolejny rok wraz z #QuizPL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Kolejny rok wraz z #QuizPL

Post#1 napisany przez wilk » wtorek, 21 marca 2017, 19:31

Czołem Quizomaniacy!

Chciałem tylko napisać, że w tym roku czekają nas przynajmniej cztery wydarzenia:

  • naszemu kanałowi stuknie już 12 lat istnienia ---> DOKONANE! (13.06.2017)

    Nieskromnie muszę powiedzieć, że jesteśmy jedynym tak długo istniejącym z obecnych, wszystkich dawnych i zapewne także z przyszłych, bo IRC (niezależnie od sieci) swoje lata świetności ma już za sobą, kanałem quizowym, na którym cały czas coś się dzieje — ludzie przychodzą, grają w quizy, quizbota, są premiery quizowe, a sam kanał jest aktywnie prowadzony. Tak, Arey, nie jest to równa rocznica oraz jest taka sama, jak i jedenasta czy trzynasta, ale chodzi o to, że każda kolejna jest niezwykle istotna. Bo to kolejny rok wspólnego spędzania wieczorów i rozrywki, ale i miejsce w które niesamowita liczba osób włożyła swój czas, pracę i serce, grając i układając mnóstwo świetnych pytań. To miejsce, gdzie wiele osób się poznało, a co więcej, dzięki niemu przynajmniej dwie pary podążyły dalej wspólną drogą. A tak, litlegirl, racja więcej niż dwie. :-) A pewnie i jeszcze więcej, o których nie wiem(y).

  • odbędzie się łącznie 1500 premier quizowych ---> DOKONANE! (09.04.2017)

    Licznik na górze pokazuje mi dziś, że łącznie 4299 dni upłynęły od chwili startu (gdy przytrzymacie chwilę mysz nad dniami), co daje jeden quiz co każde ok. 3 dni. Aczkolwiek były miesiące, że w ciągu 30 dni bywało aż 48 quizów! Z tych wszystkich quizów przeszło 330 napisała jedna osoba — eggrodd, a wszystkich autorów jest setka osób. Wszelkie informacje znajdziecie w rekordach kanałowych.

  • baza quizbota przekroczy 100000 pytań ---> DOKONANE! (13.06.2017) (101101 pytań)

    I są to wszystko pytania pochodzące z ciężkiej pracy naszych autorów quizów lub zgłoszone do bota, bądź przysłane na mail luźne pytania. Tutaj również prym wiedzie eggrodd. U nas baza pytań nie została zbudowana w oparciu o gotowce (tak, niektóre kanały dostały za friko np. wszystkie pytania atufki od razu na start), nie ma też trików, by sztucznie podbijać prezentowaną liczbę pytań (bo i takie cuda widziałem) — wszelkie duplikaty, także te nie dosłowne są zwyczajnie przeze mnie usuwane. Ponadto wszelkie pytania są poprawiane tak, aby były jak najlepszej jakości. Tutaj nie ma co drugiego pytania z małej litery czy bez przecinków, kropek — tu nie ma lipy. My zaczęliśmy od pierwszego pytania. Do dodania czeka już znacznie więcej niż „brakujące” ok. 2 tys. pytanek, ale konieczne jest ich jeszcze przejrzenie.

  • odbędzie się 150 cykl (miesiąc) gry w quizbota ---> DOKONANE! (11.2017)

    W zasadzie wiąże się to bezpośrednio z 12-letnim stażem kanału, ale rewelacyjnie, że ludzie wciąż nie dają ostygnąć quizbotowi. Przeszło 100 razy we wszystkich Top10 pojawił się Yoel i zebrał on także największą pulę punktową.

Ważniejsze wydarzenia odnaleźć możecie na Facebooku, w informacjach o kanale oraz rekordach kanałowych.
Ostatnio edytowano piątek, 1 grudnia 2017, 23:19 przez wilk, łącznie edytowano 5 razy.
Powód: .
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Kolejny rok wraz z #QuizPL

Post#2 napisany przez wilk » niedziela, 9 kwietnia 2017, 22:43

Miło jest mi oznajmić, że pierwsze z wydarzeń mamy już za sobą — dziś odbyła się 1500. premiera quizowa na kanale! Dzięki wszystkim autorom za wytrwałość i niesamowity wkład pracy w układanie quizów. Listę wszystkich naszych dzielnych autorów (oraz tematów quizów) możecie obejrzeć tutaj.
To teraz odliczamy do 2000. ;)
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Kolejny rok wraz z #QuizPL

Post#3 napisany przez wilk » środa, 14 czerwca 2017, 21:26

Ta dam! Dwa w jednym. Wczoraj quizowym jubileuszem domknęliśmy 12 rok kanału, a kilka godzin wcześniej wrzuciłem do bota aktualizację z nowymi pytankami i przekroczyliśmy ponad 100 tys. pytanek w bazie!

Może skopiuję tu wczorajszy wpis z Facebooka.

wilk na Facebooku napisał(a):Quiz, ostateczna granica. Oto przygody niestrudzonych graczy kanału #QuizPL, przemierzających przepastne zasoby bazy quizbota, aby bawić się, edukować, odkrywać nowe wyzwania i nieznane pytania. Aby śmiało zgadywać to, co nie odgadł jeszcze żaden człowiek.

Dziś jubileuszowym quizem zamknęliśmy kolejny, dwunasty już rok działalności naszego kanału. Dziękuję wszystkim przybyłym za udział i składam wyrazy uznania za wiedzę, chęć zabawy i aktywność na kanale. Bez *Was*, Waszego czasu, pracy nad nowymi pytaniami i quizami, bez Waszego grania ten kanał nie miałby szans tak długo istnieć.
Liczę, chciałbym, byśmy spotkamy się także za rok, na kolejnym takim quizie i że pojawią się na nim dziś obecni, ale i dawni bywalcy, którzy zechcieliby w wolnej chwili oderwać się od codzienności oraz również nowi gracze, których pomimo archaiczności IRC-a jednak coś przyciągnęło.

Oto podsumowanie dzisiejszego quizu/zabawy kanałowej: zabawa-46

Jednocześnie chcę poinformować, że nawet pomimo słabszych chwil udało nam się osiągnąć kolejny cel — zbudować bazę, która zawiera przynajmniej 100 tysięcy pytań. Pytań pochodzących wyłącznie z Waszego nakładu pracy oraz poświęconego czasu, z premier quizowych i nadesłanych luźno. Bazę, która jest regularnie poprawiana dzięki Waszym zgłoszeniom, która spełnia wyznaczone przez nas standardy, by prezentowane pytania były jak najpoprawniejsze i oferowały dobrą zabawę. Na tym jednak, mam nadzieję, nie koniec i rozwijać będziemy się dalej.

Pozdrawiam!
#quiz #irc #ircnet
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Kolejny rok wraz z #QuizPL

Post#4 napisany przez wilk » piątek, 1 grudnia 2017, 23:43

Czwarte wydarzenie z listy właśnie się dokonało. Był to 150. miesiąc (cykl) gry w naszego Quizbocika! Dzięki wszystkim maniakom, którzy nas odwiedzają i niestrudzenie nabijają punkty, by potem trafić do rankingu najlepszych zawodników. A teraz zaś kolej na dwusetny miesiąc gry, który będzie za nieco ponad 4 lata. ;)

Listę wszystkich najważniejszych chwil kanałowych możecie znaleźć w temacie o #QuizPL oraz na naszym Facebooku.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)


Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron