Spamboty z freenode

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Spamboty z freenode

Postprzez wilk » 29 listopada 2018, 19:23

Po IRCnecie rozpleniły się od pewnego czasu irytujące spamboty (rzekomo związane z Freenode). Całe szczęście to ledwie 2-3 wejścia na dzień. Obserwuję je także na wielu innych sieciach i kanałach. Niektóre z nich sobie radzą używając specjalnych flag kanałowych, które sieci oferują lub kombinują przerabiając serwery, a inne wcale. Na IRCnecie takich flag nie ma (można co prawda założyć standardowe +s/p, które jest skuteczne na spamboty, ale to ukrywa kanał także przed normalnymi ludźmi oraz stronkami prowadzącymi statystyki) więc ochrona spoczywa na operatorach kanałów. Izomer sobie z nimi radzi wykopując je, gdy się ujawnią pisząc na kanale lub brutalniej w oparciu o bany dla gości z Wietnamu i innych egzotycznych krajów. Mamy też na kanale irc@ mh, który wyłapuje je i klinuje, choć to trochę walka z wiatrakami.

Jeśli chcecie, to przygotował on skrypt (dla irssi), który ignoruje lub wykopuje (operatorzy) osoby, które dopasują się do wyłapywanych tekstów, by nie przeszkadzały w graniu/rozmowach: https://github.com/mh-source/irssi-scri ... icknore.pl
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Operator
Ascendant
Ascendant
 
Posty: 1756
Dołączył(a): 30 lipca 2005, 16:32
Lokalizacja: #QuizPL @ IRCnet
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 12543
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Common Crawl i 0 gości