Ogłoszenia kanału #QuizPL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#106 napisany przez wilk » środa, 5 stycznia 2011, 00:48

Zrobiłem małe przemeblowanie i poprzenosiłem niektóre posty do niniejszego wątku ogłoszeń. Forum, bramka i statystyki ładnie działają pod nowym adresem, jednocześnie dodałem je do Google Analytics, aby wiedzieć czy jeszcze ktokolwiek odwiedza forum. ;] Jeśli statystyki będą jakieś sensowne, to będę wrzucał tutaj podsumowanie co jakiś czas. Niestety panel konfiguracji domeny na tym serwerze nieco kuleje (zgłaszałem to, ale nie wiem ile to potrwa), w związku z tym aliasy do profili na Facebooku, Naszej-Klasie i LastFM pozostaną jeszcze przez prv.pl. Zaktualizowałem też do najnowszej wersji (7.17) kanałowego mIRCa, ale nie wiem czy ktoś ma z tego pożytek. :P Przypominam, że dla przeglądarki Opera, mimo iż co prawda ma wbudowanego całkiem udanego klienta IRC, jest dostępny też widget do naszej bramki WebIRC - po instalacji działa jako samodzielna aplikacja. Jakiś czas temu zainstalowałem też kilka modów na forum i jeszcze parę czeka na podjęcie decyzji. Jeśli ktoś ma jakieś życzenia lub pomysły odnośnie zmian, to zapraszam do dyskusji. ;)

Widget niedostępny z powodu małego zainteresowania oraz braku wsparcia w nowych Operach.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#107 napisany przez wilk » środa, 5 stycznia 2011, 01:27

Dawno nie zajmowałem się quizbotem i mimo iż coś tam dłubałem u siebie oraz naobiecywałem przez ten czas, to nie było to wrzucane na kanał. Kilka dni temu dokończyłem jednak to co miałem i wrzuciłem na quizbota. Zaglądam czasem w logi i póki co nie sypie błędami ani nie kasuje sam punktów, więc jest OK. :P A tak serio, to większość rzeczy tyczy się głównie drobnych zmian i poprawek, które nie są widoczne na kanale. Jedyne przydatne drobiazgi, to:
  • naprawione w końcu pytania z linkami - nie dodaje antygooglera i linki są "klikalne"
  • ogłaszanie dniowego/miesięcznego szału
  • poprawione dodawanie "niewidocznych znaczków" - co prawda za długie pytania i tak będzie dalej ucinać (prośba: "nie piszcie tak długaśnych pytań..."), to teraz nie powinno już dodawać zbyt dużo "znaczków"
  • na dniach poprawię jeszcze, by dzienny reset nie wypadał w trakcie pytania
Swojego czasu zastanawiałem się nad drużynami, ale to by na dłuższą metę raczej nie wypaliło (wymóg rejestracji) oraz nad pytaniami typu koło fortuny, choć nie jestem pewien czy to byłoby sensowne. Ponieważ ciężko o jakieś nowe pomysły, to cały czas oczywiście gorąco zapraszam do dyskusji. ;)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#108 napisany przez wilk » niedziela, 23 stycznia 2011, 20:42

Dodałem kilka podstawowych ikonek w prawym górnym rogu do naszych profili, dodawania bookmarków czy newsfeeda. Jednocześnie usunąłem te linki z "warto zobaczyć". Zmieniłem też CAPTCHA z dotychczasowej GD na Googlowe reCAPTCHA, bo po aktualizacji forum zaczęło sypać czasem błędami.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#109 napisany przez wilk » czwartek, 17 lutego 2011, 23:18

Szkoda, że nikt tego nie zgłosił, bowiem od jakiegoś czasu bramka IRC nie działała… Podczas drobnych zmian nieopatrznie usunąłem potrzebny fragment, w związku z czym nie dało się odpalić apletu Javy. Obecnie usterka została poprawiona i można używać bramki. Prosiłbym o zgłaszanie wszelkich zauważonych nieprawidłowości, to naprawdę żaden wysiłek… Za niedogodność przepraszam.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#110 napisany przez wilk » piątek, 4 marca 2011, 21:21

Z uwagi na mniejszą popularność IRC-a niż za dawnych dni (mało nowych twarzy zostających na dłużej) oraz małą aktywność w grupie Voice nie było sensu, aby osoby administrujące były rozparcelowane na kilka grup, tym bardziej, że quizbot od pewnego czasu nie ma już opa, więc polecenia kanałowe nie funkcjonują. Tym samym grupa Voice (suboperatorzy) zostaje oficjalnie rozwiązana.

Chętne do pomocy osoby zainteresowane statusem operatora (nie tylko z byłej grupy) proszę o kontakt mailowy lub na forum (także w sprawach związanych ze zmianą statusu, dopisaniem hostów itp.).

Jednocześnie z uwagi na całokształt wkładu w rozwój kanału oraz cierpliwość, by nas znosić przez tyle dni Yoel zostaje masterem kanału. ;)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#111 napisany przez wilk » sobota, 29 października 2011, 11:41

Aktualizacja:

  • Operatorzy mogą od razu pominąć pytanie, bez względu na ilość potrzebnych do pominięcia osób, przy czym pomijanie musi już trwać (nie zadziała jeśli operator będzie pierwszym pomijającym). Operator ten zostanie wyróżniony kolorem żółtym na liście pomijających.
  • Osoba, która zablokuje pomijanie (dla zabawy/na złość) i nikt nie udzieli odpowiedzi na pytanie utraci punkt.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#112 napisany przez wilk » czwartek, 24 listopada 2011, 06:57

Wszędzie dałem, a tutaj zapomniałem…

  • JulianTheKing zostaje nowym operatorem kanału
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#113 napisany przez wilk » środa, 18 stycznia 2012, 10:22

Z uwagi na długotrwałą nieobecność na kanale operatorzy FilipS, Scatterheart i SET_ zostają uznani jako nieaktywni…
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#114 napisany przez wilk » wtorek, 3 kwietnia 2012, 20:11

Po długiej nieobecności witamy z powrotem Widmowego_Jacka w gronie operatorów!
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#115 napisany przez wilk » czwartek, 26 lipca 2012, 15:22

Niestety wiele miesięcy temu zły wir świata zewnętrznego ([citation needed]) wessał damiana, KrzSia oraz olka i słuch po nich zaginął. Mimo poszukiwań trzeba jednak pogodzić się z faktem i uznać ich jako zaginionych w akcji. Pamiętamy!
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [rankingi]

Post#116 napisany przez wilk » sobota, 1 grudnia 2012, 23:04

Wprowadzony został nowy sposób przyznawania punktów za pisanie pytań do bazy quizbota (oraz pochodzących z premier quizowych). Mam nadzieję, że ten schemat będzie teraz bardziej elastyczny i sprawiedliwszy.

Za pytania:

  • tradycyjne (dizzy), z pomieszaną treścią pytania oraz obrazkowe przyznawany będzie 1 punkt pośredni
  • z pomieszaną odpowiedzią (mieszacz): 0,2 punktu pośredniego
  • wyboru (milionerzy): 0,8 punktu plus 0,2 za każdą odpowiedź, ale maksymalnie 1,6 punktu (4 odpowiedzi)
  • z wieloma odpowiedziami (familiada): 0,8 punktu plus 0,2 za każdą odpowiedź, ale maksymalnie 6,8 punktu (30 odpowiedzi)
Po zsumowaniu wszystkich punktów pośrednich autora pytań końcowe Q-punkty obliczane są jako 1/7 ich sumy. Limity służą ustaleniu sensownej maksymalnej punktowanej ilości odpowiedzi (obecnie i tak istniał limit dla familiadowych).

Statystyki autorów pytań oraz globalnych Q-punktów zostały przeliczone według nowych wzorów.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [rankingi]

Post#117 napisany przez wilk » środa, 13 marca 2013, 02:38

Postanowiłem usunąć dodatkowy ranking R-punktów (punktów rekordowych) liczony dla graczy w quizbocie względem najlepszego uzyskanego wyniku (obecnie i chyba na zawsze: 12345 by eggrodd). Był on od dość dawna, aczkolwiek nigdy nie był zbyt miarodajny i tylko zaciemniał rankingi, a i nikt nie zwracał na niego uwagi. :) Póki co pozostaje on jeszcze do końca miesiąca w arkuszu w poście „O #QuizPL”, jakby ktoś chciał na pamiątkę.

Edit: Po zmianie sposobu liczenia Q-punktów w quizbocie uwzględniającym teraz średnią z Top100 najlepszych wyników, został on niejako włączony do wzoru wyliczającego Q-punkty.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#118 napisany przez wilk » środa, 5 czerwca 2013, 17:54

Z braku quizbota 2 czerwca i do ok. połowy 3.06 dodane zostały punkty z dwóch zastępczych quizów puszczonych wieczorem. Dodane punkty:

001040 <@wilk> 1. miejsce: Areylena - 23 punkty
001040 <@wilk> 2. miejsce: JulianTheKing - 18 punktow
001040 <@wilk> 3. miejsce: Rondelki - 15 punktow
001040 <@wilk> 4. miejsce: Andrrew - 6 punktow
001040 <@wilk> 5. miejsce: kokos - 2 punkty
001040 <@wilk> 6. miejsce: beliahr - 1 punkt

005002 <@wilk> 1. miejsce: JulianTheKing - 17 punktow
005002 <@wilk> 2. miejsce: beliahr - 13 punktow
005002 <@wilk> 3. miejsce: Areylena - 13 punktow
005002 <@wilk> 4. miejsce: Andrrew - 1 punkt
005002 <@wilk> 5. miejsce: kokos - 1 punkt
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#119 napisany przez wilk » środa, 5 czerwca 2013, 18:01

Z braku botów od ok. pół roku lista operatorów została zrównana - bez wydzielania masterów i ownerów.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#120 napisany przez wilk » sobota, 7 września 2013, 19:50

Z listy aktualnych operatorów znikają osoby dawno nie widziane lub nie używające opa UukGoblin i wojex; oraz swierszcz.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Bing} i 32 gości

cron