Ogłoszenia kanału #QuizPL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#136 napisany przez wilk » czwartek, 30 lipca 2015, 21:18

Poprawiłem na czas przeszły, wrzucę jak się zbierze więcej zmian.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#137 napisany przez wilk » środa, 12 sierpnia 2015, 16:05

Aby nie przepadły archiwalne ogłoszenia o zmianach w skryptach quizowych, które dawałem tylko na Facebooku, wrzucam poniżej kopię tych, które odnalazłem i rozpoczynam niniejszym prowadzenie tutaj tego tematu z ogłoszeniami o aktualizacjach skryptów quizowych:

21 października 2013 wilk na Facebooku napisał(a):Miały być kategorie, ale zamiast tego przygotowałem nową wersję iQuizu (skryptu quizowego dla irssi), który od teraz obsługuje także Familiady (obok Dizzy i Mieszacza). Skrypt dostępny jest na forum. Obiecane kategorie pojawią się wkrótce.
Miłej zabawy i testów. :) ‪#‎iquiz‬

9 kwietnia 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Jedna z quizowiczek, springola, zasugerowała, by skrypt mieszacza mieszał wielowyrazowe hasła z zachowaniem podziału na wyrazy. Uaktualniłem skrypt, by sposób mieszania można było wybierać poleceniem /mktryb, a także wprowadziłem te same zmiany w naszej (nieco nowszej niż oficjalna) wersji skryptu oraz w skrypcie ze zmianami oyeya. Miłej zabawy.

21 października 2014 wilk na Facebooku napisał(a):Jeden z użytkowników zgłosił mi, że skrypt familiady źle działa (kończył quiz po pierwszym pytaniu). Okazało się, że gdy jakiś czas temu nanosiłem zmiany z aktualizacji, to jedna rzecz była popsuta. Naprawiłem skrypt i wrzuciłem go na forum oraz do galerii.

11 kwietnia 2015 wilk na Facebooku napisał(a):Zaktualizowałem skrypt quizowy Familiada o propozycje, które pojawiły się kilka dni temu na kanale. Teraz skrypt zapamiętuje także liczbę udzielonych odpowiedzi drużynowo i indywidualnie oraz dodałem polecenie /fpodp wyświetlające podpowiedzi (odsłania po literce z każdej nieodgadniętej odpowiedzi). Z uwagi na "siłę" tego polecenia jest ono dostępne tylko puszczającemu quiz. Przy okazji zreorganizowałem odrobinę kod i uśmiechnąłem nad bałaganem w moim fragmencie wyświetlającym wyniki indywidualne (jej, to już 10 lat minęło od jego dodania). Miłej zabawy i pisania quizów. Skrypt dostępny standardowo na forum i w galerii. instrukcje

17 lipca 2015 wilk na Facebooku napisał(a):Zgodnie z prośbą zmieniłem skrypt Familiady, aby wyświetlał treść pytania po użyciu poleceń !przyp i /fpodp. Dodatkowo od teraz czas trwania rundy nie jest na sztywno zawsze 120 sekund - można go zmieniać poleceniem /fczas. Skrypt Familiady i inne dostępne są tutaj: instrukcje


Informacje o pracach nad skryptem iQuiz znajdują się w tym temacie, gdzie zamieszczone są także wzmianki o dwóch aktualizacjach z 23 maja 2010 r. i 23 października 2012 r.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#138 napisany przez wilk » środa, 12 sierpnia 2015, 16:08

Zgodnie z sugestiami z kanału, dodałem do skryptu quizowego Mieszacz (wersji podstawowej oraz oyeya z bonusowym punktem) polecenie !przyp przypominające wyraz/hasło. Ponadto, podobnie jak w iQuizie, każde przypomnienie wyrazu ponownie miesza literki. Wprowadziłem też zabezpieczenie, by pomieszane wyrazy nie okazały się niepomieszane, co czasem się zdarzało.

Poza tym ustawiłem tryb mieszania po wyrazach jako domyślny (jeśli ktoś jednak chce by literki były mieszane wszystkie razem, tak jak kiedyś, to musi użyć polecenia /mktryb) oraz dodałem mierzenie szybkości odpowiedzi bonusowej w Mieszaczu oyeya, zaś w zwykłym w ogóle mierzenie czasu odpowiedzi.

Edit: Poprawiłem jeszcze mały błąd (tym razem nie mój), by !podp i !przyp nie działało pomiędzy pytaniami.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#139 napisany przez wilk » środa, 12 sierpnia 2015, 21:55

Na własne życzenie JulianTheKing zostaje przeniesiony do operatorów nieaktywnych.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#140 napisany przez wilk » poniedziałek, 14 września 2015, 18:55

Po dłuższej przerwie przygotowałem dla Was kolejną oficjalną wersję iQuizu - skryptu quizowego dla irssi. Pojawiło się sporo nowych rzeczy, z których ważniejsze to: dodanie obsługi quizów typu Pomieszany (jedyny taki skrypt - oprócz naszego quizbota) oraz Familiada (w pełni drużynowa, z 2-5 drużynami; poprzedni tryb bez drużyn jest także dostępny), trzy różne strategie wyświetlania rankingów ("1234"/"1223"/"1224"), uproszczony wybór rodzaju quizu (także przez nazwę), dzielenie wyrazów w mieszaczu (to, co dodałem do Mieszacza dla mIRCa), opcjonalne limitowanie najlepszego gracza do 50%+1 punktów (pomysł Witch), by inni mogli sobie pograć w quiza, podczas gdy on i tak już zwyciężył (pełna lista zmian, poradnik i miejsce skąd można ściągnąć skrypt).

Miłej zabawy i pisania quizów. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#141 napisany przez wilk » wtorek, 17 listopada 2015, 17:30

Kilka tygodni temu rozmawiałem z eggroddem i doszliśmy do wniosku, że w obecnej postaci bramka IRC-owa (znajdująca się pod adresem http://irc.quizpl.net) jest do d… bani. Powodem tego są ograniczenia wprowadzone w nowszych wersjach Javy, które choć rozsądne — psuły bramkę koniecznością dodatkowego klikania i udzielania podejrzanych zgód. Poza tym aplet posiadał nieaktualny już certyfikat, co dodatkowo mogło wymagać dodawania wyjątków itp. Nie wspominając już, że sama bramka, by w ogóle działała wymagała posiadania Javy. Straszne komplikacje.

Dlatego też wczoraj przerobiłem bramkę, by po wprowadzeniu nicka i kliknięciu „Połącz się!” przekierowywała na jedną z zewnętrznych bramek. Wystarczy tam jedynie potwierdzić chęć połączenia (sieć, kanał i nick będą już ustawione). Do wyboru są podstawowa bramka sieci IRCnet oraz uniwersalna bramka Mibbit. Obie oparte są o JavaScript i wszystko działa znacznie lepiej. Alternatywnie pozostaje możliwość wyboru bramki IRC2go lub naszej dotychczasowej, które są oparte o aplet PJIRC i niestety wymagają Javy. Ostatecznie jest możliwość wykorzystania zainstalowanego w systemie programu do czatowania (np. mIRC), o ile obsługuje protokół „irc://”.

Miłej zabawy! :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#142 napisany przez wilk » wtorek, 5 stycznia 2016, 19:38

Zrobiłem, by !butelka w ostateczności kogoś jednak wybierała (jeśli nie znajdzie ostatnio aktywnych osób).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#143 napisany przez wilk » poniedziałek, 11 stycznia 2016, 22:23

Zgodnie z pomysłem, który pojawił się w niedzielę na kanale, dodałem do skryptu Milionerowego (obu wersji — oryginalnej i KrzSia) możliwość udzielania odpowiedzi także prywatnie (tak jak w quizbocie). Dzięki temu ograniczone może zostać zjawisko kopiowania odpowiedzi po dobrym graczu, który lepiej radzi sobie w danym quizie, a inni gracze powtarzają tylko jego wybór. Aby udzielać odpowiedzi prywatnie należy także przebywać na kanale. Skrypty można pobrać z naszego poradnika lub działu „Pliki” w galerii.

Miłej zabawy. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#144 napisany przez wilk » piątek, 22 stycznia 2016, 19:03

Wczoraj przeprowadziliśmy próbny quiz milionerowy, w którym gracze mogli odpowiadać tylko prywatnie do puszczającego quiz, tak aby quizy nie były tylko szlaczkami powtórzeń po dobrym graczu. Pomimo kilku początkowych protestów związanych z koniecznością przełączania okienek, quiz przebiegł pomyślnie i pojawiły się nawet wyrazy aprobaty dla takiego rozwiązania.

Dlatego też przygotowałem nową wersję obu skryptów milionerowych (3.02 i 1.52), w których odpowiedzi publiczne zostały wyłączone i zgadywać można tylko na priv. W razie potrzeby dla prowadzącego quiz dostępne jest nowe polecenie /mpub, którym może w dowolnej chwili odblokować (i ponownie zablokować) zgadywanie na kanale. W przypadku skryptu KrzSia dodałem też brakujący komunikat wyświetlany, gdy tryb „punkt za odpowiedź” zostanie wyłączony.

Z uwagi na nieco większe utrudnienie związane z przełączaniem okienek — przygotowałem dla Was mały poradnik dla irssi i mIRCa (innych nie używam i jeśli ktoś by chciał, to może przysłać mi na mail info jak ułatwić to w innych programach).

Skrypty jak zawsze można pobrać z naszego poradnika lub działu „Pliki” w galerii. Na wszelki wypadek pozostawiam tam też dostępną wersję 3.01, w której działa i pub, i priv (tego starszego <1.52 i tak chyba nikt nie używa, ale jeśli pojawi się potrzeba to na życzenie go podeślę).

Miłej zabawy i pisania quizów. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#145 napisany przez wilk » poniedziałek, 1 lutego 2016, 21:53

Dotąd wyróżnienia quizowiczy tytułem Supergracza, które następują co prawda automatycznie, za zdobycie znacznej liczby punktów quizowych, jako ogłoszenia pojawiały się tylko w topicu na kanale oraz od pewnego czasu na naszych profilach społecznościowych, ale nie miały swojego ogłoszenia na forum. Co prawda na stronie informacji o kanale są podane wszystkie osoby z grupy Supergraczy (oraz Operatorów) wraz z datami, gdy przekroczyli w rankingu 1000 Q-punktów (lub okresem bycia operatorem na kanale), ale postanowiłem, że wątek administracyjny jest dobrym miejscem, by takie ogłoszenia tutaj podawać.

Zacznijmy od dwójki quizowiczy, która w tym roku przekroczyła barierę 1000 punktów:

  • gnite - dzisiaj, 1 lutego 2016
  • _zztop_ - 3 stycznia 2016
A teraz wcześniejsi:

  • atufka - 5 października 2014
  • Andrrew - 15 grudnia 2013
  • JulianTheKing - 2 stycznia 2013
  • Yoel - 1 czerwca 2010
  • dlv - 5 grudnia 2009
  • shannon - 1 listopada 2009
  • karolajn - 8 maja 2009
  • Areylena - 6 marca 2009 (dokładna data nieznana, pierwsza wzmianka)
  • litlegirl - 19 stycznia 2009 (dokładna data nieznana, pierwsza wzmianka)
  • eggrodd - 13 czerwca 2008 (wraz z wprowadzeniem tytułu „Supergracz”)
  • kojotka - 13 czerwca 2008 (wraz z wprowadzeniem tytułu „Supergracz”)
  • KrzS - 13 czerwca 2008 (wraz z wprowadzeniem tytułu „Supergracz”)
  • SyjaM_ka - 13 czerwca 2008 (wraz z wprowadzeniem tytułu „Supergracz”)
  • wilk - 13 czerwca 2008 (wraz z wprowadzeniem tytułu „Supergracz”)
  • wojex - 13 czerwca 2008 (wraz z wprowadzeniem tytułu „Supergracz”)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#146 napisany przez wilk » sobota, 6 lutego 2016, 18:46

gnite dołącza do grona operatorów kanału. Gratulacje!
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#147 napisany przez wilk » niedziela, 7 lutego 2016, 21:50

Zabrałem się w końcu za quizbota i zacząłem dodawać Wasze i własne, zalegające od dawna, pomysły. Lista zmian:

  • dodałem nowy rodzaj pytań, z braku lepszego pomysłu nazwałem je „szybkie”; są to pytania takie jak zwykłe (dizzy), ale nie ma w nich żadnych (auto/!podp) podpowiedzi (także tej z samymi kropkami) i przepadają po 10 sekundach (w kwestii tego czasu jestem otwarty na propozycje, np. autopodpy są co 12 sekund); obecnie w bazie nie ma pytań tego typu, ale przy kolejnej aktualizacji bazy część zwykłych pytań przeniosę do tej grupy; założeniem jest, by były to pytania trywialne, o krótkiej treści pytania i krótkiej, jednowyrazowej odpowiedzi; pytania tego typu poznać można po tym, że nie mają podpowiedzi kropkowanej tuż po pytaniu oraz dodałem (na wzór jak liczba odpowiedzi w familiadowych) ogonek po pytaniu z napisem „(szybko!)”
  • wprowadziłem opcjonalne szyfrowanie bazy pytań (choć skrypt [póki co] trzymam dla siebie i dla graczy to bez znaczenia), klucz można podawać w samym skrypcie (naiwne), zmiennej środowiskowej w systemie (równie naiwne), wysyłając do bota po jego uruchomieniu lub może być ściągany z zewnętrznego URL-a (tu np. można .htaccessem ograniczyć dostęp)
  • dodałem możliwość odpowiadania na priv podczas pytań wyboru (milionerowych) - ta zmiana była dodana już dawno temu, ale nie było tutaj żadnego ogłoszenia o tym
  • poprawiłem sposób prezentowania liczb zmiennoprzecinkowych (czas/szybkość odpowiedzi) na zgodny z polskim standardem: kropka -> przecinek
  • poprawiłem błąd w pytaniach mieszaczy/pomieszanych powodujący zapętlenie (mieszacz literek stara się nie dopuścić do tego, by pomieszany wyraz był identyczny z odpowiedzią, ale zapomniałem o warunku wyjścia z pętli i o ile wyrazy typu „aaaa” się nie trafiają, to jest kilka pytań pomieszanych z „...” w środku; ot i wyjaśniło się dlaczego czasem bot się wieszał i dlaczego kilka pytań od paru lat nigdy się nie pojawiło na kanale ;-)) - to też już z miesiąc temu zrobiłem, ale nie było info
  • ponownie poprawiłem tryb sekwencyjny (używany np. dla quizów jubileuszowych), teraz i one m.in. sprawdzają czy nie ma błędów w pliku z pytaniami i przeskakują je
  • poprawiłem błąd (w i tak nieużywanym) trybie pojedynczych odpowiedzi w pytaniach wyboru (w tym trybie zalicza tylko odpowiedź pierwszej osoby - takich „bajerów”, których nie używamy jest w bocie znacznie więcej)
  • zwiększyłem do 25 sekund (z 20) opóźnienie po pytaniach familiadowych, by uniknąć laga
  • zabrałem się za porządkowanie i ogarnianie bałaganu w kodzie, zrobiłem sporo poprawek/zmian w środku, wymusiłem konieczność posiadania TCL 8.5 i zastosowałem zamiast różnych kombinacji część z nowych poleceń; to jeszcze potrwa przez kolejne parę wersji

Kolejne zmiany w drodze.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#148 napisany przez wilk » środa, 17 lutego 2016, 22:22

Kolejna aktualizacja gotowa. Istotniejsze zmiany w tej wersji:

  • w poleceniu !gra można teraz podać jako parametr liczbę minut (np. „!gra 60”), po których quizbot sam się odblokuje (czasem się zapomni)
  • w poleceniu !start można teraz podać liczbę pytań, które quizbot ma zadać, po czym sam się zatrzyma (np. „!start 50”) — jest to taki tryb turniejowy/quizowy, podczas jego trwania quizbot nie wyłącza się po braku 3 odpowiedzi; z uwagi na to, by ktoś dla żartu nie wpisał np. „!start 1000000” polecenie to jest dostępne obecnie tylko dla operatorów ;)
  • wprowadziłem ułatwienie dla quizpotowców, od teraz po zdobyciu w poprzednim pytaniu quizpota kolejne będzie tylko standardowe lub szybkie
  • podczas trwania pytań mieszacza/pomieszanych można, podobnie jak w iQuizie, użyć polecenia !przyp, by ponownie przemieszać literki
  • z uwagi na format pliku z pytaniami nie można było dotąd dodawać pytań z niektórymi znakami — teraz to poprawiłem i te zaległe pytania trafią do bazy
  • wprowadziłem dodatkowe, globalne, statystyki widzianych pytań, punktów itp. (takie, jakie pojawiają się przy resecie dziennym/miesięcznym), aczkolwiek nie są one jeszcze publicznie w jakikolwiek sposób prezentowane
  • dodałem możliwość automatycznego startowania quizu jeśli ktoś wejdzie na kanał, a jest on wyłączony — ale nie jest to obecnie włączone
  • dodałem alias dla !pomoc: !help

W następnej dodam ciekawsze funkcje, które są w iQuizie.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#149 napisany przez wilk » niedziela, 21 lutego 2016, 15:16

Korzystając z faktu, że posiadam praktycznie pełne logi kanału na potrzeby generowania statystyk postanowiłem, że wyszukam i dodam do globalnych statów aktywności (info o liczbie zadanych pytań, zdobytych punktów, widzianych typach pytań itd.) dane z ogłoszeń pojawiających się przy miesięcznych resetach. Mogą nie być to pełne dane, bo z uwagi na sporadyczne awarie quizbota czasem dodawane były punkty z zastępczego quizbota lub quizów, ale będą na pamiątkę. Poza tym w najbliższej aktualizacji skryptu quizbota dodam polecenia do wyświetlania sobie na kanale tych informacji (takie polecenie !wynik, ale dla bota).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#150 napisany przez wilk » piątek, 4 marca 2016, 23:05

Nowa wersja Milionerów (3.03), w której pojawiła się możliwość przełączenia literek przypisywanych odpowiedziom (A/B/C/D) na zestaw 1/2/3/4, który łatwiej wprowadzić bez patrzenia na klawiaturę (ABCD jest dość niewygodne). Wyboru dokonujemy poleceniem /mtryb 1234, a przywrócić możemy poprzez /mtryb abcd. Przeniosłem też polecenie /mpub dodane w poprzedniej wersji do polecenia /mtryb. Teraz odblokowujemy odpowiedzi publiczne za pomocą /mtryb pub (prywatne także działają), a tryb całkowicie prywatny przywracamy poprzez /mtryb priv.

Dodałem też alias /mdelay, który robi to samo co identyczne polecenie w oryginalnej wersji skryptu, a którego nazwę KrzS zmienił swojego czasu na /minterwal. Teraz oba robią to samo.

Skrypt (wraz z opisem poleceń) dostępny do pobrania jest standardowo z poradnika.

Miłego pisania quizów. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron