Ogłoszenia kanału #QuizPL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#151 napisany przez wilk » niedziela, 10 kwietnia 2016, 17:27

Zaktualizowałem skrypt quizowy dla irssi – iQuiz. Dodałem do niego antygooglera chroniącego pytania przed kopiowaniem do wyszukiwarek; zrobiłem, by w quizach typu "Pomieszany" wybrane znaki interpunkcyjne „()",.;:?!” oraz cyfry były zakotwiczone (nie będą zmieniały miejsca), dzięki czemu będzie przejrzyściej i ułatwi to odgadywanie; oraz umożliwiłem ograniczenie liczby podpowiedzi do podanej wartości lub by pozostała ukryta podana liczba nieodgadniętych znaków. (pełna lista zmian, poradnik i miejsce skąd można ściągnąć skrypt)

Miłej zabawy i pisania quizów.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#152 napisany przez wilk » sobota, 23 kwietnia 2016, 16:57

Na kanale pojawił się pomysł dlva, by zastosować w skrypcie milionerowym jeszcze inny układ klawiszy — „qwas”, który rozlokowaniem klawiszy pasuje bardziej do wyświetlanych na ekranie odpowiedzi (oryginalne „abcd” jest dość rozstrzelone i bez zerkania na klawiaturę można czasem nie trafić, zaś nowe „1234” pomimo iż jest obok siebie, to przytrafiały się omsknięcia). Aczkolwiek także „qwas” jest obarczony problemem różnych klawiatur (AZERTY), a dodawanie jego i kolejnego np. „wesd” było bez sensu, dlatego też zrobiłem, by poleceniem /mtryb można było wybrać dowolne cztery (różne od siebie) znaki i wybór ten spada na graczy/puszczającego. Oczywiście dotychczasowe 1234/abcd także zadziałają.
Wersja Milionerów 3.04 dostępna jest już do pobrania z poradnika.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [program mieszacz]

Post#153 napisany przez wilk » sobota, 4 czerwca 2016, 19:25

Co prawda to temat ogłoszeń quizowych, ale znalazłem na strychu źródła Mieszacza (programiku, nie skryptu) i trochę go popsułem, bardziej. M.in.:
- dodałem obsługę quizów typu Pomieszany (format jak Dizzy) — teraz już nie trzeba samemu mieszać literek (puszczając z Dizzy, bo iQuiz i tak sam miesza),
- dodałem checkbox [ ] dla Familiad, by wyłączyć przy wczytywaniu pliku weryfikację czy quiz nie zawiera więcej niż 10 odpowiedzi na pytanie (skrypt w wersji v0.7 i dalszych może mieć dowolną ilość odpowiedzi),
- przy zapisie nie jesteśmy już za każdym razem pytani o to, czy chcemy podzielić pytania na kilka plików — teraz pyta tylko jeśli pytań jest dwa razy więcej niż zalecane na forum minimum dla danego rodzaju quizu (np. dla Dizzy: 2*30); jeśli jednak bardzo chcemy podzielić mniejszy plik, to trzeba kliknąć "Zapisz plik" trzymając Ctrl (lub wybrać opcję z menu),
- przy zapisie do quizbota nie ma już mieszania ani podziału na pliki (bo i po co).

Opis wszystkich funkcji dostępny jest w programie. Mieszacz jest do zassania gdzieś tutaj. Prawie na pewno znowu zapomniałem jakiegoś nawiasu, więc błędy zgłaszajcie na mail. Programik powinien działać od WinXP.

Pewnie programik i tak nie jest przez nikogo używany, ale na wszelki wypadek wyraźniej zaznaczyłem, że komunikaty, które pojawiają się przy starcie 1 kwietnia, to tylko Prima Aprilisowe dowcipy. Hint: 1 stycznia i 13 czerwca.

Edit:
Dodałem jeszcze na wzór iQuizu:
- opcję do zakotwiczenia w miejscu przy mieszaniu pytań dla quizu typu Pomieszany, cyfr oraz znaków ()",.;:?! — dzięki temu np. daty pozostaną bez mieszania, a tytuły filmów zawsze będą otoczone cudzysłowami, a nie będą one gdzieś w środku,
- ponowne mieszanie wyrazów jeśli wyszły takie same (poza bardzo krótkimi wyrazami).

Edit2:
Poprawiłem jeszcze zauważony drobny błąd w interfejsie.
Ostatnio edytowano środa, 15 czerwca 2016, 15:23 przez wilk, łącznie edytowano 3 razy.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#154 napisany przez wilk » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 18:55

Jest obecnie problem z rejestracją nowych kont na forum oraz w galerii. Problem istnieje od ok. dwóch miesięcy, ale dopiero wczoraj mi go zgłoszono, a ja przekazałem info właścicielowi serwera. Winę ponosi dodatek wymagający podania potwierdzenia reCAPTCHA, bo nie może nawiązać połączenia i wywala „Could not open socket”. Na dniach powinno zostać to naprawione.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#155 napisany przez wilk » niedziela, 12 czerwca 2016, 16:55

Z uwagi na problem ucinania długich pytań w iQuizie przy włączonym antygooglerze wyłączyłem tę domyślnie aktywną funkcję (quiz_antigoogler) do czasu, aż ją poprawię, by dłuższe pytania były dzielone na poszczególne linie lub zrobię mniej zachłanne wypełnianie przerw. Naturalnie można ją włączyć samemu.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#156 napisany przez wilk » środa, 15 czerwca 2016, 15:24

Problem z rejestracją na forum/galerii powinien być już rozwiązany.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe / program mieszacz]

Post#157 napisany przez wilk » piątek, 17 czerwca 2016, 17:46

Co prawda napisałem edit już wyżej, ale nie wiem czy edycja podświetliła wam post, więc jeszcze osobno napiszę, że poprawiłem w Mieszaczu (programie) drobną usterkę w interfejsie. Jeśli ktoś już zdążył ściągnąć po tamtym wpisie, to nie ma konieczności aktualizacji (jedynie po 13.06 do końca każdego czerwca nie będzie miał tekstu na pasku aplikacji i ikonki).

Przy okazji zmieniłem też w Milionerach kolorki tekstu przy zmianie trybu gry na bardziej widoczne, wersja pozostaje bez zmian.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe / program mieszacz]

Post#158 napisany przez wilk » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 21:17

W repozytorium skryptów quizowych pojawił się nowy plik — Milionerzy dla irssi autorstwa rud0lfa. Skrypt bazuje na Milionerach w wersji 3.04 dla mIRCa i jego obsługa, działanie oraz możliwości są identyczne. Jedynie z uwagi na korygowanie formatu pliku (pomija puste linie) nieobsługiwane są puste odpowiedzi (trzeba dać w takich przypadkach np. „[zostawić puste]” itp.)
Nowy skrypt można pobrać z poradnika (jest tam instrukcja obsługi).

Ponadto poprawiłem zgłoszony przez rud0lfa a niezauważony od lat :!: :D drobny błąd wizualny w Milionerach, przy zamykaniu quizu — w komunikacie o czasie trwania zabawy zamienione były miejscami zmienne zawierające liczbę rund i czas trwania. Zmieniłem ten komunikat na poprawniejszy oraz dopisałem do wbudowanej w skrypt pomocy, że w poleceniu /mtryb można podawać dowolne cztery różne od siebie znaki jako symbole przypisywane do odpowiedzi. Wersję skryptu pozostawiłem tę samą, bo to tylko zmiany kosmetyczne. Zmiany te dotyczą tylko wersji 3.04, nie 3.01 (tzw. legacy), która jest pozostawiona jako ostatnia umożliwiająca od startu grę publiczną, a odpowiedzi prywatne to tylko dodatek (w nowszym odpowiedzi są zawsze na priv i te kanałowe trzeba odblokować samodzielnie) i nie jest ona już rozwijana.

rud0lf zgłosił mi też problem z Mieszaczem.exe, otóż z uwagi na to, iż w Milionerach mogą występować puste odpowiedzi (bo tego wymaga na przykład pytanie – po prostu taka jest odpowiedź, lub ewentualnie autor przewidział tylko trzy możliwości) wyłączone jest tam pomijanie wszystkich pustych linii. Nie jest to błąd, a pójście na łatwiznę i późniejsze przeoczenie, by to usprawnić. Jednak tę poprawkę opublikuję później.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [program mieszacz]

Post#159 napisany przez wilk » sobota, 9 lipca 2016, 18:12

Usprawniłem to, o czym pisałem powyżej — teraz Mieszacz.exe przetwarzając quizy milionerowe będzie także pomijał puste linie, ale pozwalał na puste odpowiedzi (skrypt mIRCowy na to pozwala). Poprzednio z uwagi na możliwość pozostawiania pustych odpowiedzi korygowanie pustych linii było tam wyłączone. Przy okazji usprawniłem lekko również wykrywanie czy plik ma już format (numerki w mieszaczu, pyt/odp w dizzy/pomieszanym). Przypominam też, że w razie czego w programie dostępna jest instrukcja obsługi.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#160 napisany przez wilk » niedziela, 21 sierpnia 2016, 23:59

W trakcie dzisiejszego quizu na skrypcie Mieszacz wyskoczył trzyliterowy wyraz bez zmian (skrypty zabezpieczyłem kiedyś, by mieszacz w Mieszaczu mieszał ponownie, jeśli pomieszany wyraz wyjdzie taki sam jak niepomieszany ;->). Sprawdzając czy to czasem nie błąd okazało się, że jednak nie i faktycznie musiał 3 razy taki sam wyjść więc przepuściło go (jest tam licznik, by się nie zapętliło). Na wszelki wypadek zwiększyłem jednak liczbę iteracji i poprawiłem drobny błąd sprawdzania warunku (jednoliterówki niepotrzebnie przechodziły przez wszystkie iteracje; dwuliterówki w dalszym ciągu standardowo mieszane są tylko raz). Skrypty zaktualizowane — miłego mieszania. ;)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [rankingi]

Post#161 napisany przez wilk » środa, 31 sierpnia 2016, 00:45

Zamierzam uporządkować ile się da spraw związanych z kanałem przed końcem roku. W związku z tym zmodyfikowałem zasady przyznawania punktów quizowych (Q-punktów) dla osób grających w quizbota. Zdaję sobie jednak sprawę, że większości osób te rzeczy nie interesują.

Zdarzały się rzadko, ale jednak, sytuacje takie, że gracz nie zgłosił chęci (lub zapomniał) zsumowania swoich nicków i wszedł do Top10 więcej niż jednym z nich (jak np. w ub. miesiącu karolajn), zaś samo sumowanie jest dość nowym wynalazkiem i nie było dostępne wcześniej, gdy takie sytuacje były znacznie częstsze (łącznie do tej pory były 22 takie przypadki). Dotąd w takich przypadkach klony (kolejne nicki gracza) w Top10 nie otrzymywały żadnych z tego tytułu bonusów — pomimo iż są wliczane do sumy punktów z Top10, to są pomijane (duchy – nie zajmują miejsca), a do Top10 wchodzi tyle kolejnych osób, ile jest łącznie klonów (największy Top10, to 14 osób – lipiec 2014).

Od teraz klony także będą otrzymywać punkty wyznaczane z poniższego wzoru (jest to fragment głównego wzoru dla quizbota):

Q-punkty = max(1, min(20, int(20 * punkty / średnia_top100)))

Wzór opiera się tylko o średnią z Top100 najlepszych wyników w quizbocie wszech czasów i gwarantuje przyznanie przynajmniej 1 Q-punktu za niezsumowany klon. W rankingach miesięcznych pozycje takie mają napis „(klon)” zamiast zajmowanego miejsca.

Proszę mieć na uwadze, że suma Q-punktów z klonów i nicka głównego zawsze będzie mniejsza, niż gdyby gracz zgłosił swoje nicki do sumowania, aczkolwiek daje to jednak pewne uhonorowanie gry zawodnika, niźli dotychczasowe zupełne pominięcie. Proszę jednak pamiętać, by się z tym zgłaszać… Ponadto z uwagi na to, że główny wzór na Top10 quizbota przewiduje maksymalnie 40 Q-punktów dla zwycięzcy (jeśli przekroczy średnią z Top100), to liczba Q-punktów jest do właśnie tylu ograniczona dla jednego zawodnika (sytuacja taka miałaby miejsce jedynie raz – wrzesień 2007).

Zmodyfikowałem też wzór ogólny dla quizbota z:

int(10 * punkty / punkty_zwycięzcy + min(20, 20 * punkty / średnia_top100)) + (11 - miejsce)

na:

int(10 * punkty / punkty_zwycięzcy) + min(20, int(20 * punkty / średnia_top100)) + (11 - miejsce)

Jeśli nie widać w czym zmiana, to jest to int(X+Y) zmienione na int(X)+int(Y).

Wszystkie wyniki (posty) zostały przeliczone i zaktualizowane wedle nowych wzorów. Niebawem jeszcze dawno temu już obiecana zmiana w ocenianiu pytań w quizbocie, z racji tego, że pojawia się coraz więcej trudniejszych w przygotowaniu np. pytań dźwiękowych oraz modyfikacja związana z autorami premier quizowych.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Rozbieżność między rankingiem a !gstats

Post#162 napisany przez eggrodd » niedziela, 4 września 2016, 08:34

Nie ten watek (z q-pktami jest zamkniety), ale...
fajnie, ze skorzystales z mojej malej sugestii i ogarnales klony w top10; widze tez kilka nowych kategorii w osiągnieciach. Pewnie i tak nikt nie zauwazy roznicy, lecz teraz (przynajmniej w moim odczuciu) zaden gracz nie bedzie pokrzywdzony/pominiety. Klony w top10 to tez poniekad jakis wyczyn, mimo ze obecny prog punktowy dostania sie do top10 to smiech na sali.
PS.
Nie ma czasu na relaks - wciaz czekam na botowa komende !qpkt ;]
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Re: Q-Punkty

Post#163 napisany przez wilk » niedziela, 4 września 2016, 17:43

No dobrze, to przeniosłem tutaj i odblokowałem temat (początkowo miał być tylko na ogłoszenia o zmianach, ale niech będzie i dyskusja :)). Pewnie i tak nie będzie już tylu klonów, bo gdzieś miesiąc lub dwa po wyczynie marli wprowadziłem sumowanie. ;) Zresztą jest to korzystniejsze punktowo (na które to punkty i tak nikt nie patrzy :P) i wolałbym, by nikt się w ten sposób nie bawił i zamiast tego zgłaszał się do zsumowania. Wprowadzanie kolejnych osób do Top10 wymyśliłem z tego względu, by ktoś dla żartów nie zapchał całej końcówki Top10 samemu, co byłoby bez sensu. Z tego co mi się generuje i robię z tego post z rekordami, widzę że na kolejnej pozycji z 3 nickami jesteś Ty (czerwiec 2008) i liliann (grudzień 2012). Były to jednocześnie Top10y z 12 osobami i jeszcze jeden w grudniu 2009, ale tam za sprawką dwóch osób.

Najprawdopodobniej podniosę także do 50 (czyli 30*średnia z Top100) max. punktów za miesięczny quizbot, bo to jednak więcej czasu wymaga dzień w dzień, niż wygranie quizu. Przy obecnych 40Q za zdobycie ok. 4127 punktów (tyle wynosi obecnie średnia z Top100) przekłada się to na 6,(6) wygranych premier miesięcznie (wygrany zawsze otrzymuje 6Q). Przy 50 byłoby to 8,(3). Ale jeszcze to przemyślę, jak się miałoby wygranie 8 quizów w ciągu miesiąca do 30 dni grania i zdobycia 4k punktów.

O !qpkt zapomniałem… Dodam to wkrótce, bo to chwilka roboty. Problemem jedynie jest to, że to kolejna rzecz którą muszę pilnować i aktualizować po każdej premierze.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Q-Punkty

Post#164 napisany przez eggrodd » poniedziałek, 5 września 2016, 07:52

Problemem jedynie jest to, że to kolejna rzecz którą muszę pilnować i aktualizować po każdej premierze.

Bez przesady...
Ranking q-pktow nie jest nawet w polowie tak dynamiczny jak ranking !stats z top10 quizbota. Wystarczylaby comiesieczna aktualizacja robiona na koniec kazdego miesiaca wraz z ogloszeniem zwyciezcow quizbota na forum.
Podejrzewam, ze nawet kwartalna badz tez aktualizacja wraz z baza pytan quizbota bylaby OK.
Poza tym quizbot po komendzie !qpkt zawsze moze informowac na jaki dzien aktualny jest podawany ranking + moze wyrzucac ewentualnie link do forum z najswiezszymi statystykami.
Q-pkty w bocie mialy byc informacja dla graczy, ze istnieje cos takiego jak globalna statystyka punktowa i przy okazji moze nieco zwiekszyc ruch na forum, a nie stanowic dla Ciebie kolejny problem i prace.
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#165 napisany przez wilk » wtorek, 6 września 2016, 16:50

Zaniedbałem ten temacik, a dodałem parę głupotek do Izomerka. Tego co do baru dodaję, a zgłaszacie mi czasem na priv/notes, to nie opisuję, bo nie pamiętam wszystkiego już (różne miody pitne, pizze itd.), ale wszystkie te propozycje naturalnie dodaję. O !karta, !kik czy !zgaduje już dawno wiecie, więc nie opisuję. O !czy/!lub też już było na kanale i może ktoś zajrzał również w opis funbota, gdzie wszystko ładnie opisałem.
Natomiast dodałem też takie pierdółki jak możliwość ustawienia liczby oczek ścianek (;)) w kostce (gdy wpiszemy po prostu !kostka, to rzuca zwykłą „d6”, jak podamy jakąś liczbę !kostka X, to rzuca tyloma właśnie kostkami – „Xd6”, a jak podamy kolejną !kostka X Y, to możemy wybrać ilość ścianek – „XdY”). Podając listę wyrazów w poleceniu !wybierz bocik wybierze losowo jeden z nich, natomiast na potrzeby zabawy Literakowej (i nie skorzystaliśmy z tego, bo zagraliśmy każdy z każdym) dodałem na szybko polecenie !pary, które podaną listę wyrazów (np. nicków) połączy w losowe pary. Z botem można się także przywitać, pożegnać i powiedzieć dobranoc na wiele różnych sposobów. Pojawiło się też polecenie !tarot, które losuje kartę Tarota. Jest też polecenie !md5 tekst do wyliczania skrótu podanego tekstu (jeśli chcecie jeszcze sha1, to jest dostępny moduł do eggdropa, a do innych rodzajów skrótów musiałbym poszukać już implementacji — chcecie? napiszcie).

Dodałem też kanałowy kalkulator – polecenie !oblicz. Obsługiwane są takie operatory i takie funkcje matematyczne. Miejcie jednak na uwadze, że TCL w obliczeniach sprowadza wynik do postaci numerycznej takiej, jak podane wartości, czyli przykładowo „1 / 2” da nam w wyniku… tak – „0”. ;) Jeśli wynik ma być zmiennoprzecinkowy, to przynajmniej jedna z liczb musi być zmiennoprzecinkowa, czyli musicie podać „1.0/2” lub „1/2.0” (tak naprawdę, to dozwolona jest nawet sama kropka, czyli „1./2” lub „1/2.”). Miary trygonometryczne w radianach oczywiście. Stałych „pi” i „e” nie ma, ale można je sobie wyliczyć z „exp(1)” i „acos(-1)” lub „4*atan(1)”.

Od dawna nie mogę zabrać się też za dokończenie polecenia !skarb, które miałby generować losowe nazwy przedmiotów typu „potężny topór zagłady +5”. Ot taka głupotka. ;)

Szczegóły: Izomer

Jak macie jakieś pomysły na inne dodatki, to piszcie śmiało. Nie muszą to być tylko zabawy kanałowe, ale też jakieś przydatniejsze funkcje do wyliczania czegoś itp.

Edit:
OK, dodałem też niektóre stałe. Trzeba je jednak wpisywać dużymi literkami i dostępne są: E (liczba Eulera), PI (ludolfina), PHI (złoty podział), AU (jednostka astronomiczna), C (prędkość światła w próżni), G (stała grawitacji), LY (rok świetlny).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron