Ogłoszenia kanału #QuizPL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#166 napisany przez wilk » poniedziałek, 19 września 2016, 19:46

Zaktualizowałem iQuiz usprawniając przede wszystkim antygoogler oraz dodając znaczne możliwości wyboru tego, jak punktowane są odpowiedzi w Familiadzie/Multi. Jak tylko uporam się z aktualizacją bazy pytań i nadgonimy z zaległościami, to dodany do iQuizu zostanie w końcu także quiz Milionerowy oraz tryb oyeya dla Mieszacza. Dlaczego tyle opcji w skrypcie? Bo może kiedyś zrobię z tego quizbota. Przygotowałem też osobny post z opisem całego skryptu.

Pełna lista zmian: changelog, nowa pełna instrukcja obsługi oraz przyda się Wam poradnik dla piszących i puszczających quizy. Sam skrypt można pobrać z: iQuiz.

W przeciwieństwie do autorów (k4be – kod i Andrrew – „pomysły” i testy) wersji skryptu Milionerowego (3.1), która niedawno się pojawiła — ja nie przypisuję sobie autorstwa czyjegoś rozwiązania w skrypcie, zasłaniając się, iż to znajomy znajomego sąsiada spod trójki podpowiedział pomysł, który to JA dodałem do Milionerów przeszło pół roku wcześniej (m.in. odpowiadanie na priv) i który przez cały ten czas był w użyciu. Jeśli coś dodaję od siebie, to się dopisuję (zwykle jedynie w komentarzach w kodzie, a nawet nie wizualnie), bez względu na zakres zmian, a nie nadpisuję czy podpisuję jako twórca cudzego pomysłu. No cóż, ale fejmik itd. iksde. W końcu już raz skopiował naszego quizbota, by piać nad „unikalnością” swojego, to co tam teraz mały skrypcik. Ale o tym bezczelnym zagraniu zapewne poczytacie jeszcze wkrótce dokładniej.

iQuiz bez wątpienia jest inspirowany skryptami „Dizzy” (autorstwa Dizzy) oraz „Mieszacz” i „Familiada” (autorstwa snajperx). Skrypty m.in. „Mieszacz” oraz „Familiada” na przestrzeni lat otrzymały ode mnie różne nowe funkcje i poprawki, które również wpłynęły na iQuiz. Ponadto w tej wersji podczas optymalizowania antygooglera skorzystałem z obliczeń zawartych w skrypcie splitlong.pl autorstwa Bjoerna 'fuchs' Krombholza.

Edit: skrypty zostały dodane do repozytorium (jeszcze akceptacja).
Edit: skrypty zostały dodane i zaakceptowane, można je pobrać z https://scripts.irssi.org
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#167 napisany przez wilk » niedziela, 2 października 2016, 17:12

Mały update quizbota: z uwagi na to, że dodana zaraz będzie familiada obrazkowa eggrodda, musiałem zrobić drobne zmiany (nowy typ pytań, o stałym, długim czasie na udzielanie odpowiedzi), poprawiłem też m.in. niezgłoszony/niezauważony błąd związany z szałem i quizpotami (bot nie kasował szału dziennego oraz serii quizpotów przy zmianie dnia…).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#168 napisany przez wilk » środa, 5 października 2016, 21:58

Graczowi rx udało się przekroczyć 1000 punktów quizowych i zostaje niniejszym nowym Supergraczem (oraz przywdziewa pomarańczowe wdzianko na forum ;))!
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#169 napisany przez wilk » piątek, 14 października 2016, 17:34

Dodałem do quizbota polecenie zasugerowane przez eggrodda, które wyświetla na kanale ranking punktów quizowych (tzw. Q-punktów). Służy do tego komenda !qpunkty (lub krócej !qp). Z uwagi na to, iż w rankingu są miejsca ex-aequo jako argument podawać można tylko nick gracza (i to ten pod którym jest on w rankingu, czyli niekoniecznie kanałowy) np. !qpunkty nick, zaś podawanie miejsca numerycznego jest wyłączone (aczkolwiek może to wprowadzę). Ranking ten aktualizowany jest po każdej premierze quizowej, zabawie czy na koniec miesiąca — tak też będzie i w quizbocie. Dzięki temu może więcej osób zwróci uwagę, że taki ranking jest prowadzony. ;)

Przykład:

Kod: Zaznacz cały
Top10 Q-punktow: 1. eggrodd 7134, 2. wilk 4696, 3. litlegirl 3513, 4. atufka 3149, 5. Yoel 3063, 6. KrzS 2138, 7. Areylena 1996, 8. karolajn 1994, 9. dlv 1781, 10. goniec_polski 1723 (wiecej: www.quizpl.net/ranking)

Edit: OK, dopisałem też polecenie !qpunkty miejsce, przy czym z uwagi na to, że w rankingu (w przeciwieństwie niż do punktacji w quizbocie) występują miejsca ex-aequo (ranking turniejowy), to jest on w takim przypadku zawsze wyświetlany od początku szczebelka punktowego i niekoniecznie od podanego w poleceniu miejsca (aczkolwiek je obejmującego).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#170 napisany przez wilk » wtorek, 18 października 2016, 21:50

A poszedłem za ciosem i skoro Q-punkty dodałem, to i niech będą inne rankingi. ;]

Polecenie !pytania (lub krócej !db) (można podać nick lub miejsce rankingowe) wyświetli ile pytań danego autora jest w bazie quizbota.

Kod: Zaznacz cały
Top10 autorow pytan: 1. eggrodd 20265, 2. wilk 10480.5, 3. atufka 9586, 4. SyjaM_ka 5119.5, 5. kojotka 3977.5, 6. litlegirl 3772.5, 7. karolajn 3230, 8. KrzS 3138, 9. Wakko 2319, 10. DeMetylen 2197.5 (wiecej: www.quizpl.net/baza)

Polecenie !quizy (lub krócej !qq) (można podać nick lub miejsce rankingowe) wyświetli ile premier quizowych dany autor napisał. Ta statystyka podaje dwa wyniki, przykładowo:

Kod: Zaznacz cały
Top10 autorow quizow: 1. eggrodd 313.5 (325), 2. atufka 182, 3. wilk 135.5 (146), 4. SyjaM_ka 73.5 (75), 5. litlegirl 63.5 (70), 6. kojotka 63 (64), 7. karolajn 58 (62), 8. KrzS 54.5 (55), 9. Wakko 37 (38), 10. marla 28.5 (30) (wiecej: www.quizpl.net/autorzy)

pierwsza liczba bierze pod uwagę quizy pisane w parach (taki quiz liczony jest jako 50% pracy każdego z autorów), druga liczba (ta w nawiasie, o ile podana) informuje o łącznej liczbie quizów, w które autor miał wkład. Im więcej quizów dany autor napisał w parach, tym bardziej od siebie te liczby będą odbiegały.

Uwaga: oba te rankingi różnią się od tych na forum, gdyż te forumowe są ułożone wedle Q-punktów, te zaś pokazują faktyczną statystykę.

Edit:
Dodałem też polecenie !quizpl, które wyświetla ten sam licznik, który widnieje na górze forum.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [administracja]

Post#171 napisany przez wilk » czwartek, 27 października 2016, 21:13

Nasza autorka niemal 200 premier quizowych, atufka, dołącza do grona operatorów kanału!
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#172 napisany przez wilk » sobota, 5 listopada 2016, 18:56

OK, pierwsze zmiany zaczęły trafiać na quizbota. Póki co są to głównie zmiany w środku, m.in. odrobinę przyspieszające przetwarzanie tych tysięcy nicków, które zebrały się przez lata w statystykach (nad tym jeszcze będę siedział), choć na obecnym znacznie potężniejszym serwerze jest to już niezauważalne, oraz inne reorganizujące kod (ale to Was nie interesuje :)). Chyba jedyną zmianą widoczną dla grających jest to, że w statach pokazuje teraz ile nicków się w nich znajduje ogółem (tak jak w niedawno dodanych poleceniach odnośnie pytań/quizów). Wkrótce więcej, tym razem zauważalnych nowinek.

Aha, jeśli macie jakieś uwagi, pomysły, sugestie, to standardowo piszcie śmiało tutaj.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#173 napisany przez wilk » piątek, 11 listopada 2016, 19:25

Wrzuciłem aktualizację, która według benchmarków ok. 2,5 razy poprawia sprawność zaliczania punktów (a jest 17 statystyk), choć na obecnym ośmiordzeniowcu pewnie różnicy i tak szczególnej już nie odczujecie.
Poprzedni serwer miał słabszego procka i można było zauważyć te kilkadziesiąt ms przytkania przed wyświetleniem zaliczenia pytania, aczkolwiek wszystkie czasy/szybkości mierzone były poprawnie. A to i tak było znacznie lepiej, niż gdy pod koniec 2014 wyłączyli serwer na UWr i po (pamiętnych…) przenosinach okazało się, że na szybko musiałem wtedy łatać bota, bo przysypiał. ;) Teraz jest za to spory zapas mocy na różne inne staty.

Poza tym włączyłem, by mieszacz dzielił odpowiedzi na wyrazy (tak jak to w mircowym skrypcie kiedyś zrobiłem) — jedni chcieli, inni nie, będzie teraz łatwiej jednak zgadywać.

Ponadto familiada wyświetla więcej w alercie (blokowanie bota na czas i gra na X pytań też, ale to już zrobiłem dla Was tydzień temu).

Przed końcem miesiąca kolejna aktualizacja, tym razem w końcu wprowadzająca nowe rzeczy, o których m.in. pisaliście na # (oraz nowe pytanka).
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [statbot]

Post#174 napisany przez wilk » niedziela, 1 stycznia 2017, 22:01

Jak niektórzy może pamiętają w połowie 2013 roku z powodu błędu w skrypcie statystyk (jak komuś doda za dużo hostów, to zaczyna się baza rozjeżdżać) quizbot utracił bazę statów wypowiadanych na kanale słów, uśmieszków itd. Backup miałem, ale od tamtego czasu quizbot rejestrował już staty na nowo (statystyki logowane od 03.09. 2013 19:34) i nie ruszałem tego, choć obiecałem kiedyś się za to zabrać i spróbować zsumować. W przeddzień nowego roku postanowiłem posiedzieć trochę i gdy nie graliście dodałem na początek osoby obecne w userliście (czyli z opem i autovoice, czyli aktualni operatorzy, dawni operatorzy, supergracze i quizopisarze). Nie będą to jednak kompletne staty, bo quizbot zapomina osoby dawno niewidziane (po 777 dniach), a i dopiero gdzieś rok temu dodałem inne osoby do userlisty (dotąd trzymałem tylko bieżących operatorów - info: ze statów nie są usuwane osoby, jeśli są w userliście, są chronieni). Niemniej dobre i to. Później dodam też kilka osób, które są w userliście, ale ich staty już zniknęły (więc będą tylko te od 2005-2013), jednak tutaj muszę przeanalizować jak to działa oraz planuję uzupełnić staty osób, które nie są w userliście, ale zaglądają na tyle często, że bot ich nie usunie jeszcze. Innych nie ma sensu, bo i tak bot by ich usunął znowu.
Zatem aktualnie: statystyki logowane od 31.03. 2006 04:48
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#175 napisany przez wilk » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 03:27

Posiedziałem nieco w ubiegłym tygodniu, zabrałem się za Quizbotka i wprowadziłem parę zmian:

  • Przywróciłem generowanie stronki www, na której bot zamieszczał niektóre statystyki (można było podejrzeć niektóre punkty bez wchodzenia na kanał). Ponieważ były długie okresy, gdy nasz Quizbot przebywał na serwerach wyłącznie shellowych (bez www), to uznałem ten kod jako zbędny (i prymitywny, bo potem dodałem wiele różnych innych rankingów) i usunąłem. Teraz uruchomiłem stronkę https://www.quizpl.net/punkty. Jak będziecie zaglądali, to będę ją rozbudowywał. ;)
  • Za Quizpota będzie teraz +1 punkt jak dawniej (w sumie dawniej to było +1 za każdego kolejnego — jak wojex ustrzelił serię 5 kolejnych Quizpotów, to wówczas dostał +2, +3, +4, +5 i +6 punktów, teraz będzie +1 bez względu na serię, ale to nagroda dla szybkich). Możliwe, że włączę jednak bonusy za serię.
  • +1 punkt za odpowiedź na pytanie szybkie, dla szybko myślących. Ten nowy rodzaj pytań nie ma podpowiedzi i przepadają one same, nie jest ich też dużo w bazie (głównie moje matematyczne). Zmiana na próbę, zależnie czy będzie się podobać.
  • Skanibalizowałem z mojego iQuizu funkcję inteligentniejszego mieszania pytań pomieszanych. Teraz znaki interpunkcyjne takie jak nawiasy, kropki, przecinki, średniki, cudzysłowy pozostają zakotwiczone. W przeciwieństwie do iQuizu zdecydowałem się, nie kotwiczyć cyfr, ale podobnie jak i tam np. myślnik będzie „pływał”.
  • Dotąd po Quizpocie włączony był tryb zapewniający, że kolejne pytanie będzie tylko zwykłe lub szybkie (by komuś nie wyskoczyło np. milionerowe i nie stracił szansy na kolejnego — kwestia nastawienia, dobrego ułożenia palców na klawiaturze, odpowiedniej pozycji, a tu bęc, rozprężenie, z pobicia rekordu wojeksa nici). Ale zapomniałem o obrazkowych/dźwiękowych, teraz te z linkiem także nie będą losowane.
  • Quizbot od dawna był chroniony przed zmianą DST w trakcie trwania pytania (w innych botach np. czas może wyjść ujemny itp.), teraz na wszelki wypadek wprowadziłem też górny limit szybkości. Co prawda jacyś oszukiści nam się nie zdarzali, ale po co tracić czas na poprawianie rankingów.
  • Zmniejszony został wymóg osób do pominięcia pytania do 2-4 osób (z 3-5) i zmodyfikowany wzór na obliczanie potrzebnych osób (mniejsze wymagania).
  • Zmieniłem sposób obliczania liczby podpowiedzi (dawniej wzór brał pod uwagę tylko najdłuższy wyraz oraz samą liczbę wyrazów, teraz będzie bardziej zależało to od średniej długości wyrazów w odpowiedzi np. długi wyraz z trzema krótkimi będzie miał ich mniej niż jakby był sam). Będę to jeszcze obserwował i w razie potrzeby korygował. Zmniejszyłem też do 7 (z 8 ) maksymalną liczbę podpowiedzi.
  • Ponieważ istnieje wyjątek w nazewnictwie poleceń np. punkty miesięczne sprawdzimy jako !stats, ale czasy już jako !mczas, bo !czas pokazuje najlepszy wynik, to dodałem aliasy do tych poleceń, bo parę dni temu widziałem, że ktoś miał trochę z tym zagwozdkę, czyli !stats otrzymał !mstats, a !czas/znaki/szal/quizpot otrzymały !gczas/gznaki/gszal/gquizpot. Oczywiście podstawowe polecenia pozostają.
  • Podobnie jak w tych nowych dodatkowych poleceniach (!quizy/pytania itd.) jeśli podamy nicka w np. !stats, to zawsze pokazywana jest osoba wcześniejsza, by wiadomo było kogo gonić. Zgłaszano mi to nawet jako błąd, więc tutaj także wybrana lokata będzie teraz podkreślona dla łatwiejszej orientacji.
  • Niektóre komunikaty Quizbota będą teraz pokazywać więcej informacji np. przy wejściu na kanał lub polecenie !ile.
  • Testowo wprowadziłem limit paddingu w pytaniach z wyborem, w których autor nie oszczędzał na znakach w odpowiedzi i się to pięknie rozjeżdżało. Prawdopodobnie jeszcze to usprawnię.
  • !przyp działa co 10 sekund (przypominam, że on ponownie miesza literki mieszacza i pomieszanego, więc nie bójcie się używać), zaś !podp co 5 sekund (automat leci co 12) — tu się nic nie zmieniło, ale wprowadziłem (podobnie jak zrobiłem to w iQuizie), że pierwszy !podp/!przyp jest dłużej blokowany i teraz będzie to 10 sekund (dla !przyp i tak to nic nie zmienia).
  • Powitanie kanałowe, gdy quiz się wyłączył od lat jest chronione przed nagłym wejściem wielu osób (wita tylko ostatnią z osób co 2s), ale problem był podczas gdy quizbot działał, teraz to usprawniłem.
  • Kolejna drobna optymalizacja przetwarzania rankingów.
  • Od lat Quizbot robi backup Waszych punktów przed każdym resetem (w razie fakapu itp.), teraz zrobiłem, by robił ich znacznie więcej, na wypadek gdybym wpadł pod tramwaj.
  • Drobne zmiany w kolorystyce komunikatów — zgłaszajcie mi proszę swoje uwagi, wszystkie przemyślimy. :)

PS. Zgłaszajcie mi co byście chcieli zmienić lub co fajnego nowego można jeszcze dodać. :)
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#176 napisany przez wilk » czwartek, 2 lutego 2017, 22:05

Kilkanaście dni temu quizowiczka piatkosia potrzebowała puścić quiz, który samodzielnie wyświetla podpowiedzi. Przygotowała sama modyfikację iQuizu to robiącą, ale z uwagi na małe błędy i to, że operowała na mocno starej wersji (a nie naszej) przygotowałem dla niej na szybko specjalną edycję z ww. funkcjonalnością. Teraz zamieszczam dla Was publiczną kolejną (170202) wersję iQuizu, która poza auto-podpami (domyślnie wyłączone) ma też parę innych zmian.

Zapraszam do testowania, zabawy i pisania quizów. :)

Changelog - pełna lista zmian, instrukcja obsługi iQuizu i opis wszystkich możliwości oraz standardowo dla autorów poradnik jak pisać quizy, a sam skrypt do pobrania tutaj: iQuiz.

Jak nie zauważę jakiegoś babola lub czegoś jeszcze nie dodam, to leci też do repo irssi.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#177 napisany przez wilk » wtorek, 28 lutego 2017, 19:17

Baza quizbota powiększyła się właśnie o kolejne przeszło 1600 nowych pytanek, co na luty daje ich +2800. Poprawione zostały również Wasze zgłoszenia oraz inne zauważone przeze mnie literówki, dodane kategorie pytań. Jutro lub pojutrze wrzucę jeszcze raz update dopieszczający nowo wrzucone pytanka — cały czas poprawiam interpunkcję (a niestety troszkę usterek w nich jest), bo chcę by nasze pytania były zawsze jak najlepszej jakości i zgodne z wytycznymi układania pytań — po prostu grywalne, a nie jakieś babole na odwal powrzucane.
Miłej rozrywki!
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#178 napisany przez wilk » sobota, 25 marca 2017, 01:13

Poprawiłem pradawny błąd w Familiadzie związany z wychodzeniem z drużyn, który ostatnio popsuł humor Julkowi (choć wymagałoby to raczej większych zmian, bo podejrzewam pewien poważniejszy problem w sposobie, w jaki zostało to zrealizowane przez autora), dodałem też na Waszą prośbę właściwsze komunikaty przy wchodzeniu/wychodzeniu/zmianie drużyny. W najbliższym czasie część zmian (np. podpowiedzi) przeniosę też do tej drugiej wersji familiady.
Pewien czas temu zaktualizowałem również niektóre skrypty quizowe, dopisując w nich informację o własnych kontrybucjach (o tym szerzej niebawem w zaniedbywanym nieco kompendium… ale przekopywanie się przez logi, by rzetelnie sprawdzić kiedy dany quiz się pojawił czy zmienił itd. to sporo czaso-pracy i nieustannie odkładam to z weekendu na weekend, niemniej znacznie częściej rozszerzam obecne wpisy…), które to informacje dotąd umieszczałem tylko „skryte” w komentarzach w kodzie, a w niektórych przypadkach wręcz dodałem oryginalne autorstwo skryptów (np. Mieszacz w ogóle nie pokazywał, że jego autorem jest snajperx, a także dopisałem informację o modyfikacji oyeya). Mam nadzieję, że uporządkuje to lepiej sprawy związane z quizami, bo pojawiały się naprawdę niefajne i przykre zachowania…
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [program mieszacz]

Post#179 napisany przez wilk » wtorek, 25 kwietnia 2017, 21:25

eggordd ostatnio mi zgłosił, że miał jakiś problem z diakrytykami w utf po użyciu naszego programiku dla autorów premier quizowych — Mieszacz, więc przyjrzałem się temu i usprawniłem go nieco. Teraz powinno już bez problemu „degradować” na ASCII znaki w UTF-8, Windows-1250 i ISO 8859-2 (Latin 2) czyli wszelkie pliterki, (pół)pauzy, cudzysłowy, wielokropki czy umlauty.

Dodatkowo dodałem możliwość wczytywania wielu plików jednocześnie, by zrobić z niego jeden większy quiz oraz dodałem oprócz obecnego podziału quizu na X plików (czyli jeden quiz na 2-10 plików) także możliwość podziału go po X pytań na plik (czyli jeden quiz na wiele plików, a każdy z 30-100 pytaniami). Przy podziale zmieniłem też, by nie pytało o nazwę każdego pliku, a numerowało dalej samo.

Przygotowałem też osobny post dokładniej opisujący cały programik: Mieszacz
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [skrypty quizowe]

Post#180 napisany przez wilk » sobota, 13 maja 2017, 21:30

Pobawiłem się trochę przy iQuizie. Dodałem polecenie do pauzowania gry oraz ignorowania graczy-szkodników. Na pytania można odpowiadać teraz z polskimi znakami (utf8) - skrypt konwertuje je do bezogonkowców (chyba że ktoś ułożył cały quiz z pliterkami, to też nie ma problemu, bo i nie było nigdy). Dodana została opcja pozwalająca na rejestrowanie drugiej najszybszej odpowiedzi - tak jak modyfikacja oyeya w Mieszaczu, tyle że tutaj dostępne może być także w Dizzy czy Pomieszanym. Na Waszą prośbę zmienione zostały też kolory prezentowania pytań na takie jak w quizbocie (które dawno temu wybraliśmy w ankiecie i po długotrwałych testach oraz dopasowaniach - taka kompozycja jest jednak jedną z najczytelniejszych) [zmiana wprowadzona wcześniej, ale u mnie]. I różne inne poprawko-zmiany.

Wszystkie zmiany w tej wersji zostały opisane w changelogu, zaś pełny opis możliwości skryptu i link do pobrania tutaj: skrypt quizowy iQuiz.

W razie czego: poradnik pisania quizów

Edycja:
Zrobiłem małą poprawkę, bo zapomniałem dopisać do wbudowanego helpa informacji o jednym z nowych poleceń.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron