Ogłoszenia kanału #QuizPL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#241 napisany przez wilk » sobota, 14 września 2019, 21:58

Zaległe ogłoszenia o zmianach w quizbocie (za https://www.facebook.com/QuizPL/posts/10157522328128866) i in.:

  • +2 punkty w milionerowych w dalszym ciągu są przyznawane, ale tylko dla odpowiedzi udzielonych przed pojawieniem się tekstu „Pospieszcie sie” (czyli w połowie czasu)
  • cyfry w podpowiedziach są teraz dla odmiany maskowane znaczkiem gwiazdki „*” - jeśli chcecie wrócić do poprzedniego stanu lub wolicie inne znaczki (zastanawiałem się nad „#”, ale zostawia on zbyt mało pustej przestrzeni na ekranie przez co zlewa się z resztą tekstu oraz bramki ircowe traktują go jak nazwę kanału i robią linki), to piszcie śmiało
  • w pytaniach pomieszanych, które przyjęliśmy zaczynać jako „Rozszyfruj i odpowiedz:” na koniec pytania będzie ujawniane oryginalne pytanie (niektórzy skarżyli się, że nie mogli odgadnąć rozsypanki, a i łatwiej błąd wychwycić)
  • wyróżnione i punktowane będą teraz quizpoty wielokrotne, ale nie chodzi o quizpota za quizpotem, a quizpoty, dla których szybkość/czas>2 - tak, zdarzały się takie, teraz będą one nagradzane dodatkowym punktem (mnożnik 3 póki co się nie trafił jeszcze, ale najwyższy wyniósł aż 2,728)
  • dodałem polecenie !wyniki (można podać jako argument nick lub miejsce), które wyświetla na kanale ranking wszystkich najlepszych miesięcznych wyników graczy z Top10 (zawiera ranking Top100) (statystyka ta jest aktualizowana ręcznie)
  • dodałem by w poleceniu !quizpl wyświetlało oprócz czasu ile istnieje kanał także łączną liczbę punktów, zadanych pytań, błędnych odpowiedzi itd. - to samo co przy podsumowaniu dziennym/miesięcznym, ale od mniej więcej od początku istnienia kanału (nie wszystko od początku bot zliczał)
  • trochę przyspieszone zostało wyświetlanie kolejnych pytań oraz dłuższy czas pauzy po pytaniu familiadowym (aby bot się odlagował) będzie tylko, jeśli pojawiły się jakieś odpowiedzi
  • zmiana ta pojawiła się wcześniej, ale przypomnę, że możecie w bocie odpowiadać także z polskimi znakami diakrytycznymi (ęóąśłżźćń - UTF8)

Dodałem na forum także skorowidz punktacji za różne rodzaje pytań > skorowidz.

Do punktacji z czerwca oraz ogólnej dodane zostały wyniki z tegorocznego quizu jubileuszowego.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [irc]

Post#242 napisany przez wilk » środa, 18 września 2019, 19:52

Zapomniałem o zaległym ogłoszeniu o shicie, kopia z fejsa:

24 czerwca 2019 wilk na Facebooku napisał(a):Z kanału została wyrzucona osoba o nicku "PrzemekF", która używała wiszącej na kanale sesji i zaciągała (bez pozwolenia i informowania nas o tym) pytania do swojego quizbota opartego na publicznie dostępnej podstawowej wersji trivii.
Osoba ta u nas przebywała od 4 kwietnia, nabiła łącznie nieco ponad 900 punktów, potem pojawiała się rzadziej, jednocześnie trzymała też swoją sesję z vps lub irccloud.
Miałem pewne podejrzenia co do niego, więc jego nick wylądował u mnie na notify na sesji, która siedzi na różnych sieciach i obserwuje (oraz rezerwuje nazwę naszego kanału). Był bywalcem innych sieci i kanałów, m.in. Andrrewa, dawidpl, patty i anglojęzycznych quizów.

Jego kanał odkryłem 18 czerwca na innej sieci (zarejestrowany został 12 czerwca), na którym ów bot serwował pytania jak się okazało "pożyczone" z kanału Andrrewa ("<+PrzemekF> wilk: nie mialem bazy ale z logow kanalowych zrobilem sobie baze", na co odparłem "< wilk> Mimo iż andrrewa nie lubię, ale chyba wypadałoby jednak go zapytać.") - a wszystko niby w ramach testu.
Wróciłem wczoraj w nocy (24) i widzę dwa razy tyle pytanek, a pierwsze, które wyskoczyło pochodzące od nas (moje akurat). Żeby było ciekawiej bot serwował losowe komunikaty (te gratulujące za punkt czy informujące o zbliżającym się pytaniu, a będące pomysłami moimi lub osób z kanału) również "pożyczone" od nas.

Jak napisałem na kanale dziś "Nie bronię zostawiać sesji i idlować, wiadomo - loguje się kanał u ludzi, niemniej kradzież nie może być tolerowana.".

Po mojej interwencji (zakończonej zbanowaniem mnie) rzekomo usunął od siebie "<PrzemekF> Usunalem z bazy pytania niepodpisane z kanalu #quizpl, a takze pytania z autor: wilk. Tyle z mojej strony, zegnam." Co jednak nie sugeruje, że wszystko. Tym bardziej w świetle wcześniejszego "<+PrzemekF> a autorzy sa w pytaniach jak ktos sie nie zgodzi to usune". Nie, to tak nie działa, Przemku.

Zostawiłem informację dla innych adminów kanałów quizowych o złodzieju.

#PrzemekF #NieBądźJakPrzemekF


Aktualna shitlista.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#243 napisany przez wilk » czwartek, 3 października 2019, 15:48

Nie chce mi się naprawiać lub aktualizować skryptu galerii (by działał z PHP7), która i tak była prawie nieodwiedzana i nieużywana, poza moimi okazjonalnymi wrzutkami do humoru. Galeria była od ok. 2011 roku (wg Google Analytics, ale chyba jednak trochę wcześniej) i wrzuciliśmy do niej ok. 300 zdjęć.

Wszystkie zdjęcia z naszych wypraw wraz z opisami będą sukcesywnie umieszczane w i tak istniejącym na forum dziale relacji ze zlotów, w możliwie przyjaznej formie, do którego dostęp określać będzie przynależność do grupy "zlotowicze", więc i tutaj nic się nie zmieni. Tak jak i w galerii, tak i tutaj pliki będą miały dodane losowe prefiksy, więc nikt nie przeiteruje po kolejnych nazwach, chyba że sami ujawnicie linki.

Niektóre pliki binarne już zostały dopięte jako załączniki do konkretnych postów. Niebawem zostanie to uporządkowane także wobec skryptów quizowych i in. Na chwilę obecną ustawione jest pobieranie tylko po zalogowaniu się, ale możliwe, że zniosę ten wymóg.

Pozostałe albumy takie jak wspomniany humor, tapety, nasze zwierzaki możliwe, że także wylądują na forum. Nie wiem jeszcze co zrobić ze zdjęciami profilowymi (Wasze buźki), które początkowo były dostępne po rejestracji w galerii, a potem tylko dla tych co swoją ujawnili lub byli na którymś ze zlotów (zmiana była po tym jak litkę ktoś chciał koniecznie zobaczyć, a ona nie chciała).

Ewentualnie doinstaluję moduł galerii zintegrowany z forum, ale tutaj pewnie będzie ten sam problem z kompatybilnością. Żeby było śmieszniej za rok kończy cykl życia PHP7.2, a nawet nowy skrypt forum nie wspiera nowszego. Jeśli admin naszego serwera zaktualizuje php, to zapewne znów coś się wykrzaczy.. Niestety developerzy php skrócili cykle życia produktu i co rok nowa (miejscami niekompatybilna) wersja, a co gorsze obecnie nie ma nawet żadnej wersji LTS (o przedłużonym wsparciu). A za rok startują już z PHP8. :D Szkoda szczępić ryja..

Edit: Dodałem do forum możliwość osadzania emoji. Dotąd część z nich działała, ale te o wyższych kodach powodowały błąd forum. Np. ten: 🐺
Ostatnio edytowano wtorek, 22 października 2019, 02:33 przez wilk, łącznie edytowano 1 raz.
Powód: dopisek o emoji
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [rankingi]

Post#244 napisany przez wilk » czwartek, 31 października 2019, 17:13

Zmiana w sposobie punktowania za wygrywanie i udział w premierach quizowych.

Od czasu do czasu pojawiał się temat tego, że do rankingów idą, a tym samym są punktowane tylko trzy pierwsze miejsca (osób może być więcej z uwagi na remisy). Zresztą z tym punktowaniem zawsze było problematycznie, szczególnie w skrajnych przypadkach, gdy gra mało osób i jedna zgarnia całość lub gra dużo osób i ranking jest płaski. Niestety każda większa zmiana wymagałaby także wprowadzenia zmian w innych częściach rankingu, by się nie rozjechało za bardzo z punktami.

:idea: Niemniej wprowadzone zostało punktowane miejsce czwarte dla osoby, która zdobędzie przynajmniej połowę punktów zwycięzcy quizu, pod warunkiem, że na wcześniejszych miejscach (1-3) nie było remisów (na miejscu czwartym mogą być remisy). Osoba/y taka dostanie wówczas 1 punkt quizowy. Nie jest to może jakieś szaleństwo i wielka zmiana, ale jest to mimo wszystko czwarte miejsce. Według moich wyliczeń łącznie wszystkim grającym w quizy dojdzie +310 Q-punktów.

:idea: Dodatkowo wprowadzone zostało tzw. stażowe. Każdy gracz, który zdobył przynajmniej 10% punktów zwycięzcy w co najmniej 7 premierach quizowych (wbrew pozorom nie jest to wysoki próg, a odcina pojedyncze odpowiedzi), za wyjątkiem quizów, w których otrzymał jakieś Q-punkty (czyli pierwsze trzy miejsca lub powyżej opisany punkt bonusowy), otrzyma po 1 punkcie quizowym za każde 7 takich quizów. Według moich wyliczeń łącznie wszystkim grającym w quizy dojdzie +478 Q-punktów.

Łącznie ranking grających w premiery quizowe wzrośnie o +788 Q-punktów.

Lista osób, których dotkną zmiany (heh, gram w prawie każdy quiz, więc..):

Kod: Zaznacz cały
NICK            4.m     7q  RAZEM
wilk             36     60     96
Yoel             23     28     51
dlv              19     21     40
shannon          18     19     37
beliahr          11     25     36
Witch            12     20     32
gnite             9     15     24
karolajn         11     12     23
Areylena         12     10     22
litlegirl         6     14     20
JulianTheKing     9      9     18
Widmowy_Jack      8      7     15
atufka            5      8     13
bashka            4      9     13
_zztop_           6      6     12
criville          3      9     12
karramba          6      6     12
marla             4      7     11
eggrodd           3      7     10
[GreG]            1      7      8
arasel            2      6      8
liliann           1      7      8
SyjaM_ka          3      5      8
Andrrew           4      3      7
FRanc3sca         2      5      7
goniec_polski     2      5      7
bigogr            1      5      6
DeMetylen         2      4      6
Mgla              3      3      6
springola         2      4      6
Zandrex           3      3      6
Fuksja            1      4      5
Kiti_Cat          2      3      5
rx                4      1      5
Wakko             2      3      5
WHYSKY            2      3      5
FilipS            1      3      4
Gienek            2      2      4
kojotka           0      4      4
KrzS              0      4      4
Nooa              2      2      4
Scatterheart      1      3      4
UukGoblin         0      4      4
bej               1      2      3
delicja           1      2      3
Felcia            2      1      3
gapek             0      3      3
iiie              0      3      3
luv               1      2      3
Mikusia           1      2      3
nuta              1      2      3
Plati             1      2      3
Rondelki          2      1      3
swierszcz         0      3      3
wfx               0      3      3
zakrENtka         0      3      3
[KERMI]           0      2      2
Asasello          0      2      2
Bambosz           1      1      2
bardzoladny       2      0      2
bubak             2      0      2
Bukaa             2      0      2
darkbabyplucky    0      2      2
defeated          1      1      2
dereniovka        1      1      2
dotti             2      0      2
gefek             1      1      2
Geil_             1      1      2
grabarz           0      2      2
Jeepy_            2      0      2
Kaseven           1      1      2
King_Curry        1      1      2
kowal^^           0      2      2
LzP               0      2      2
MacG              1      1      2
McKinner          1      1      2
Mych              0      2      2
rkr1410           2      0      2
Sielka            1      1      2
twisty            1      1      2
vallkirjae        1      1      2
Wanamingo         0      2      2
yeyey             1      1      2
[Ashram]          1      0      1
[fou]             1      0      1
[Rybek]           1      0      1
^Hiro^            0      1      1
andre11           1      0      1
Ania^R            1      0      1
argentfox         1      0      1
baszer            1      0      1
Beno              1      0      1
bob3k             1      0      1
BOLO8             1      0      1
bus-ter           1      0      1
BzK-              1      0      1
caligari          0      1      1
ChaoSS            0      1      1
ChipEater         0      1      1
coona             1      0      1
Cuddi             0      1      1
czas              0      1      1
dawidpl           1      0      1
diunka            0      1      1
Dwarf             0      1      1
Ebo1a             0      1      1
goFind            0      1      1
Gully             0      1      1
heniek            0      1      1
K8ty              0      1      1
KaiserSoze        1      0      1
kasai             0      1      1
kokos             0      1      1
kris2             1      0      1
Lafar             0      1      1
leming            0      1      1
MadMan__          0      1      1
malami            0      1      1
Malina^           0      1      1
margone           1      0      1
Misieq            1      0      1
mlodziootka       0      1      1
molderek          0      1      1
Mortevor          0      1      1
mskins            0      1      1
MtvR              0      1      1
niespo            1      0      1
notes             0      1      1
novalee           1      0      1
olek              0      1      1
oyey              0      1      1
Radykalny         1      0      1
rud0lf            0      1      1
SET_              1      0      1
silax             0      1      1
slejer            1      0      1
sosen             0      1      1
spd-pl            0      1      1
Torm_             1      0      1
vago1             1      0      1
WallSTREET        0      1      1
Wojna             0      1      1
woodman           1      0      1
zajenc            1      0      1
Zuider            0      1      1

Zmiany w rankingach odświeżę już niebawem, zaś aktualizacja wszystkich postów z wynikami z premier quizowych troszkę potrwa. A i muszę każdy z miesięcy przejrzeć czy poprawnie zalicza czwarte miejsca.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [irc]

Post#245 napisany przez wilk » sobota, 9 listopada 2019, 17:00

Jakaś awaria jest związana z serwerem poznan.irc.pl. Wczoraj splitnął/padł i obecnie odrzuca połączenia (wygląda więc na to, że sama maszyna jednak działa). Wszystkie osoby, które mają problem z połączeniem się z IRCnetem proszę o zmianę (tymczasowo) używanego serwera poznan.irc.pl (lub ogólny adres polska.irc.pl) na serwer open.ircnet.net

Jest to ogólny adres, który przekierowuje na jeden z zagranicznych serwerów typu open (przyjmuje połączenia od wszystkich, nie tylko z danego kraju).

Bramek webowych problem nie dotyczy, bo one zawsze używają openów.

Dla osób poszukujących konkretnego serwera open (bo lagi itp.) link: http://irc.tu-ilmenau.de/all_servers/?focus=0&open=1

Serwer poznan.irc.pl już powrócił do sieci po "Server relinked: poznan.irc.pl after 1 day 2 hours 4 minutes 3 seconds".
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#246 napisany przez wilk » sobota, 30 listopada 2019, 00:50

Dodałem do kalkulatora Izomera małą funkcję base(liczba, podstawa), która konwertuje liczbę o podanej podstawie systemu liczenia do liczby dziesiętnej (coś jak obecna konwersja wyniku, ale na wejściu). Z uwagi na ograniczenia sposobu działania kalkulatora nie da się wprowadzić dla podstaw >10 liczb zawierających symbole a-z, niemniej wciąż można konwertować tylko te liczby z cyframi.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#247 napisany przez wilk » wtorek, 10 grudnia 2019, 05:09

Po sugestii beliahra i lekko przesadnym pomijaniu wprowadziłem drobne zmiany:

  • od teraz rozpocząć pomijanie można nie wcześniej niż po 10 sekundach od wyświetlenia pytania (póki co dalej nie ma "cooldown" po użyciu)
  • wydłużyłem czas określania aktywności grających do 20 minut (przekłada się to z grubsza na ok. 20 przepuszczonych pytań)
  • zmieniłem wzór i obniżyłem jeden z progów, gdy przeskakuje wymóg z 2 do 3 pomijających

  • pozostawiłem, by !zostaw działało tylko, gdy pytanie jest pomijane
  • pozostawiłem zakres pomijaczy od 2 do 4, wyznaczany na podstawie aktywności grających

Dodałem też parę tekstów, z warsztatowej wersji, w której co jakiś czas dłubię.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#248 napisany przez wilk » piątek, 3 stycznia 2020, 20:27

Poprawiłem niedopatrzenie, które wkradło się we wrześniu — odpowiadając na priv w milionerowym nie rejestrowało odpowiedzi przed połową czasu i zawsze dawało tylko 1 punkt. Teraz już przyznaje punkty poprawnie, chyba. ;>
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#249 napisany przez wilk » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 23:52

Drobna zmiana, teraz !ile szacuje końcowy wynik co do godziny, a nie jak dotąd za każdy dzień.
W sumie uwagę na to zwrócił mi smutny3 :P, gdy na koniec miesiąca miał przez cały dzień tyle samo punktów, co bieżący wynik.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [www]

Post#250 napisany przez wilk » wtorek, 14 stycznia 2020, 19:31

Dodałem do bramki pozycję „Mibbit (widget)”. Jest to coś podobnego do normalnej bramki mibbitowej, tyle że można spersonalizować. Wydaje się ona działać na innym serwerze, także w razie gdyby normalny Mibbit nie działał (tak jak wczoraj), to możecie tego spróbować. Zauważyłem jednak problemy z identem, przez co nie da się połączyć czasem i trzeba próbować do skutku.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#251 napisany przez wilk » piątek, 24 stycznia 2020, 03:17

Skorygowałem 1479 znaczników czasowych w !gstats.

Gdy parę dni temu wyświetliłem sobie na stronce punktacji z bota kilkaset pozycji zamiast zwyczajowych 20, to uderzyło mnie, że dużo z nich ma ten sam dzień zdobycia ostatniego punktu — 19.10.2007. Co za cholera? Przyjrzałem się temu i okazało się, że dużo osób nawet współdzieli te same znaczniki czasowe (co teoretycznie jest możliwe podczas pytań milionerowych lub familiadowych, ale wymagałoby, żeby odpowiedzieli razem lub dosłownie zaraz po sobie i nigdy więcej nie grali już na tych nickach). Wtedy przypomniałem sobie, że przecież bot nie od początku zbiera te wszystkie statystyki (obecnie 17 plus 3 statyczne oraz 3 staty związane z resetami). Gdy !gstats zostało wprowadzone, to zaczęło rejestrować łączne punkty od 0 i brakowało ponad dwuletniej zbieraniny punktów — wcześniej zbierane były po prostu wyniki miesięczne i punktacja była resetowana. Otóż wspomnianego wcześniej dnia zacząłem dodawać stare punkty w oparciu o gromadzone wyniki miesięczne, lecz nie używałem oryginalnych znaczników czasowych, więc bot dodawał punkty tak, jakby zostały zdobyte tego dnia. Te znaczniki są używane do ustalania kolejności w rankingu podczas remisów punktowych oraz wyświetlania na podanej stronce. Wszystkie znaczniki zostały już skorygowane.

Daty wprowadzenia poszczególnych rankingów:

  • !znaki, !czas, !szal — wprowadzone 12 września 2007
  • !gstats — wprowadzone 23 września 2007 i uzupełnione wcześniejszymi wynikami miesięcznymi
  • !drekord — wprowadzone 30 stycznia 2008 (jako !gdstats)
  • !quizpot — wprowadzone 18 lutego 2008 (nie pamiętam czy zostały dodane wcześniejsze, sprzed wprowadzenia statystyki - przejrzę staty i logi i ewentualnie spróbuję dodać te brakujące, choć może być ciężko z odzyskiwaniem znaczników czasowych) i uzupełnione wcześniejszymi quizpotami od 12 września 2007 wyciągniętymi z logów
  • !mrekord — wprowadzone 6 kwietnia 2008 27 marca 2008 (jako !gmstats) i uzupełnione wcześniejszymi wynikami miesięcznymi (tutaj problemu nie było, bo zbudowane były od razu z wyników miesięcznych z poprawnymi znacznikami)

Termin „quizpot” wymyślił 13 kwietnia 2007 r. criville „01:53:31< criville> then call it quizpot”. Same quizpoty pojawiły się 12 września i pierwszego oficjalnego pota zdobył [Rybek], choć już od kwietnia niektórzy gracze oznaczali je sobie na kanale np. „19:40:26<+wojex> quizpot !”. :P

Edit: Doszukałem się jeszcze 19 nicków do korekty i to raczej już wszystko.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#252 napisany przez wilk » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 19:01

Wygrzebałem z logów i dodałem do !quizpot quizpoty, które zostały zdobyte nim bot zaczął prowadzić ranking (ok. 7 miesięcy). Łącznie 31 nicków z 394 quizpotami. Daty zdobycia ostatniego pota są poprawnie ustawione (miałem z tym trochę zabawy, ale tylko dla 13 nicków było to potrzebne, bo inni zdobywali później kolejne). Poty dodane zostały pod nickami, na których je zdobyto, bo żaden nie był aliasem osoby, której nicki już sumowaliśmy.

Spoiler: Pokaż
151 bigogr
75 wojex
71 sejsmozaur
19 heniek
11 Dwarf
10 eggrodd
7 czytelnik
6 ponuryzniwiarz
6 Scatterheart
4 Sznizlsznizl
3 kbe8
3 marchewkowidz
3 wojexomat
2 arasel
2 criville
2 KrzS
2 morfii
2 plaston
2 szybkogosc
2 Zandrex
1 amnezjak
1 Areylena
1 Asasello
1 Ble
1 gapek
1 litlegirl
1 oyey
1 sesjozaur
1 wojex-
1 [Rybek]
1 _kbe8
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [funbot]

Post#253 napisany przez wilk » wtorek, 4 lutego 2020, 21:06

Dodałem do Izomera zasugerowane przez Julka polecenie !zbior (z aliasami !srednia, !mediana i in.), które zwraca różne takie dla podanego szeregu liczbowego (coś jak !tekst dla tekstu). Liczby można rozdzielać spacjami lub przecinkami. Liczby zmiennoprzecinkowe zapisywane muszą być z kropką. Dopuszczalna jest notacja naukowa (np. 10e5, 1.5e2, 2e-5).

Jednocześnie dodałem do kalkulatora funkcje avg(...), rms(...) i med(...) liczące średnią arytmetyczną, kwadratową i medianę podanych liczb. min()/max() nie dodawałem, bo są już domyślnie obsługiwane.

Wszystkie polecenia: Izomer
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [statbot]

Post#254 napisany przez wilk » czwartek, 6 lutego 2020, 00:48

W sumie niezwiązane z quizbotem, ale niech tutaj będzie. Z uwagi na mylenie czasem poleceń statystyk słów itp. ze statami quizowymi to top10/ttop10/top20/ttop20/stat/tstat/place/tplace mają zmieniony prefiks na „%”.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Ogłoszenie kanałowe [quizbot]

Post#255 napisany przez wilk » środa, 19 lutego 2020, 23:34

Do bazy pytań naszego quizbocika trafiło około 2500 nowych pytanek! Obecnie rozmiar bazy wynosi 112777 pytań (uzupełniam zwykle do „ładnej” liczby; różnica jest o 2448, ale trochę też wyleciało). Wielkie dzięki wszystkim autorom quizów oraz zgłaszającym luźne pytanka! Dobrej zabawy!

Do bazy trafiły pytanka (alfabetycznie): atufki, CrazyPita, dereniovki, eggrodda, Gaxy, Julka, karramby, litlegirl, Mortevora, springoli, wilka (zaraz poaktualizuję liczniki w profilach na forum)

Tak wygląda obecnie udział poszczególnych typów pytań w bazie (dostępny także tutaj):

78454 pytania klasyczne
69.57%
17750 pytań z wyborem odpowiedzi
15.74%
11962 pytania z pomieszaną odpowiedzią
10.61%
1753 pytania z wieloma odpowiedziami
1.55%
1302 pytania obrazkowe (normalne)
1.15%
688 pytań dźwiękowych (normalne)
0.61%
596 pytań z pomieszanym pytaniem
0.53%
167 pytań szybkich
0.15%
83 pytania obrazkowe (z wyborem odpowiedzi)
0.07%
22 pytania obrazkowe (z wieloma odpowiedziami)
0.02%

Lista autorów pytań i kategorii pytań oraz globalny ranking autorów i graczy.


Kolejną aktualizację z nowymi pytankami i z poprawkami istniejących zrobię jeszcze przed quizem rocznicowym.
Avatar użytkownika
wilk
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Apple} i 17 gości

cron