Ogłoszenia administracyjne

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Re: Ogłoszenia administracyjne

Post#46 przez wilk » 25 marca 2018, 19:26

Dzięki ostatniej serii quizów Wakko dołącza do grona najbardziej wytrwałych — kanałowych Supergraczy!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Pytań w bazie: 14715
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#47 przez wilk » 13 maja 2018, 23:53

Biorąc udział w ostatnich quizach tym razem to Witch dołącza do Supergraczy!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#48 przez wilk » 21 października 2018, 22:50

Przekroczywszy 1000 punktów quizowych — Quizowicz beliahr dołącza do Supergraczy!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#49 przez wilk » 1 kwietnia 2019, 23:33

Dzięki zmaganiom z quizbotem także i karramba udało się dołączyć do Supergraczy — gratki!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#50 przez wilk » 18 września 2019, 20:52

Zapomniałem o zaległym ogłoszeniu o shicie, kopia z fejsa:

24 czerwca 2019 wilk na Facebooku napisał(a):Z kanału została wyrzucona osoba o nicku "PrzemekF", która używała wiszącej na kanale sesji i zaciągała (bez pozwolenia i informowania nas o tym) pytania do swojego quizbota opartego na publicznie dostępnej podstawowej wersji trivii.
Osoba ta u nas przebywała od 4 kwietnia, nabiła łącznie nieco ponad 900 punktów, potem pojawiała się rzadziej, jednocześnie trzymała też swoją sesję z vps lub irccloud.
Miałem pewne podejrzenia co do niego, więc jego nick wylądował u mnie na notify na sesji, która siedzi na różnych sieciach i obserwuje (oraz rezerwuje nazwę naszego kanału). Był bywalcem innych sieci i kanałów, m.in. Andrrewa, dawidpl, patty i anglojęzycznych quizów.

Jego kanał odkryłem 18 czerwca na innej sieci (zarejestrowany został 12 czerwca), na którym ów bot serwował pytania jak się okazało "pożyczone" z kanału Andrrewa ("<+PrzemekF> wilk: nie mialem bazy ale z logow kanalowych zrobilem sobie baze", na co odparłem "< wilk> Mimo iż andrrewa nie lubię, ale chyba wypadałoby jednak go zapytać.") - a wszystko niby w ramach testu.
Wróciłem wczoraj w nocy (24) i widzę dwa razy tyle pytanek, a pierwsze, które wyskoczyło pochodzące od nas (moje akurat). Żeby było ciekawiej bot serwował losowe komunikaty (te gratulujące za punkt czy informujące o zbliżającym się pytaniu, a będące pomysłami moimi lub osób z kanału) również "pożyczone" od nas.

Jak napisałem na kanale dziś "Nie bronię zostawiać sesji i idlować, wiadomo - loguje się kanał u ludzi, niemniej kradzież nie może być tolerowana.".

Po mojej interwencji (zakończonej zbanowaniem mnie) rzekomo usunął od siebie "<PrzemekF> Usunalem z bazy pytania niepodpisane z kanalu #quizpl, a takze pytania z autor: wilk. Tyle z mojej strony, zegnam." Co jednak nie sugeruje, że wszystko. Tym bardziej w świetle wcześniejszego "<+PrzemekF> a autorzy sa w pytaniach jak ktos sie nie zgodzi to usune". Nie, to tak nie działa, Przemku.

Zostawiłem informację dla innych adminów kanałów quizowych o złodzieju.

#PrzemekF #NieBądźJakPrzemekF
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#51 przez wilk » 26 kwietnia 2020, 18:11

Dodane zostało polecenie !rvoice (!rv), które daje plusika losowej osobie.

Jednocześnie przypominam, że wszystkie osoby otrzymujące po wejściu na kanał automatycznie plusika (czyli aktualni Operatorzy, członkowie grupy Supergracze oraz Quizopisarze, a także dawni operatorzy) mają dostęp do następujących poleceń:

• polecenie !voice (!v) daje nam lub podanym nickom +
  • polecenie !rvoice (!rv) daje losowej osobie +
  • polecenie !devoice (!dv) odbiera nam lub podanym nickom +
  • polecenie !topic (!t) ustawia topic
Dokładny opis poleceń znajdziecie na końcu tego posta.

Ponadto obecni Operatorzy mogą:

• polecenie !gra (zatrzymanie+zablokowanie lub odblokowanie gry)
  • polecenie !gra minuty (zablokowanie gry z automatycznym odblokowaniem po podanej liczbie minut)
  • polecenie !stop (zatrzymanie gry)
  • pominięcie pytania poleceniem !pomin od razu, ale dopiero jako druga pomijająca osoba (konieczne jest bycie zaopowanym; bez @ pomija normalnie)
  • polecenie !start liczba (quizbot zada podaną liczbę pytań i się wyłączy)

Pełną listę dodatkowych możliwości operatorów znajdziecie tutaj.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Poprzednia strona

Powrót do O #QuizPL