Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005-2024

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#16 napisany przez molderek » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 20:39

Areylena napisał(a):A najbardziej nie podoba mi sie molderkowa nagonka na "nocne expienie".
Jak chcesz, to przeciez tez mozesz grac w nocy, nikt Ci nie broni! Pora jak kazda inna... Ja gram w nocy, bo akurat nie spie i mi sie nudzi, przepraszam.[...]


:shock:
nie użyłem wymyślonego przez ciebie zwrotu "nocne expienie" więc nie rozumiem czemu przypisujesz go mnie :O nie mam (i nigdy nie miałem) nic przeciwko osobom grającym w nocy! :O
sorry ale nie każde zdanie i nie każda notka na forum jest o tobie :O

wilk napisał(a):Może masz jakiś pomysł by powiązać to jakoś także z punktami ujemnymi i złymi odpowiedziami? Wówczas może byłoby to jakoś bardziej sprawiedliwe.
[...] nie ma sensu dyskutować o gdybaniu, lepiej rozmawiać o konkretnych sytuacjach z quiza.


po prostu to, że ludzie zgapiają pytania w milionerowych nie wydaje mi się jakimś palącym problemem. trudno, taki rodzaj pytań. zawsze można zgapić źle, a wtedy -1.

po ostatnich zmianach w pytaniach milionerowych system prowokuje zachowania "wyprowadzające w pole". a to imho ogólnie nie robi dobrego klimatu. jeśli znam odpowiedź na pytanie to powinienem ją podać, a nie kombinować na poziomie "lepiej poczekam do ostatniej sekundy to wtedy mam większą szansę na dodatkowy punkt".

no i jak już napisałem w pierwszym poście, bardzo nie podoba mi się -2 za złą odpowiedź. w konkretnych sytuacjach na quizie wygląda to tak, że te dwa punkty traci osoba która "wyłamała się" i nie odpowiedziała tak jak wszyscy pozostali. taka osoba następnym razem zastanowi się dwa razy zanim odpowie inaczej niż wszyscy, bo tak to już działa, że +2 punkty to w sumie niewielki zysk, ale -2 punkty to OGROMNA strata.

pozdrawiam!
molderek

Quizowygrywacz
Ideolog
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 24 sierpnia 2008, 08:33
Ostatnia wizyta: piątek, 29 sierpnia 2008, 11:57
Pytań w bazie: 0

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#17 napisany przez wilk » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 21:33

Ok, to inaczej - jak chcecie by było zatem? Chcę by punktacja była spójna, zatem pytam od razu o wszystko.

  • Ile punktów poszczególne typy pytań - zwykłe/pomieszane/wielokrotne? (obecnie: 1/1/1)
  • Ile punktów za pytania wyboru - dobra/zła odpowiedź? (obecnie: 1/1)

  • Dawać jakieś bonusy w pytaniach wyboru? Obecnie jeśli jest jedna osoba w liście dobrych/złych to ma +1/-1. Jakie powinny być zasady ich przyznawania? Może w ogóle ograniczyć pytania milionerowe, tak by były dla jednej osoby, albo punktować trójkę najszybszych +3, +2, +1, ale co wtedy z odpowiedziami błędnymi? Tylko -1?

  • Jak punktować szał? Dodawać +1 co 7 (tak jak teraz) odpowiedzi? Zmienić na co 10? A może zrobić by było podobnie jak poniżej w quizpotach, czyli np. po 20 odpowiedzi w serii +1 będzie zawsze, po 40 dodatkowe +2, itd.?
  • Czy robić jakieś straty za złą odpowiedź/utratę szału/opuszczenie szału/pominięcie szału? (obecnie: -1/0/0/-1)

  • W jaki sposób punktować quizpoty? Obecnie jest +1 za każdego kolejnego w serii, czyli za pierwszego +1, za drugiego +2, za trzeciego +3.

  • Czy dawać punkty za pobicie osobistego rekordu czasu/szybkości? (obecnie: 0/0)

Może coś jeszcze dodać? A może wrócić do starej punktacji?
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#18 napisany przez molderek » wtorek, 26 sierpnia 2008, 07:05

wrócić do starej punktacji!
a jeśli nie, to... ;)

wilk napisał(a):Dawać jakieś bonusy w pytaniach wyboru? Obecnie jeśli jest jedna osoba w liście dobrych/złych to ma +1/-1. Jakie powinny być zasady ich przyznawania? Może w ogóle ograniczyć pytania milionerowe, tak by były dla jednej osoby, albo punktować trójkę najszybszych +3, +2, +1, ale co wtedy z odpowiedziami błędnymi? Tylko -1?


bez bonusów (po staremu), albo +1/-1 dla pierwszej najszybszej osoby.
natomiast pomysł żeby pytania milionerowe były ograniczone tylko dla pierwszej osoby jest bardzo zły! obecna formuła tych pytań jest bardzo dobra a tym, że ktoś komuś zgapi odpowiedź nie należy się przejmować!

Jak punktować szał? Czy robić jakieś straty za złą odpowiedź/utratę szału/opuszczenie szału/pominięcie szału?


na pewno bez straty za jakiekolwiek przerwanie szału.

W jaki sposób punktować quizpoty?

bez bonusów w ogólnej punktacji, quizpoty to quizpoty i mają osobny ranking.

pzdr!
molderek

Quizowygrywacz
Ideolog
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 24 sierpnia 2008, 08:33
Ostatnia wizyta: piątek, 29 sierpnia 2008, 11:57
Pytań w bazie: 0

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#19 napisany przez karolajn » wtorek, 26 sierpnia 2008, 19:00

No, no, chwile mnie nie ma i takie juz zmiany ;D

Generalnie zgadzam sie z ostatnim postem molderka. Plus:

Jestem za dawaniem bonusa przy pobiciu wlasnego rekordu/szybkosci. Nawet bardzo.
A jesli chodzi o szal to dalabym +1 za co 10 odpowiedz. ;)

pozdro;P
karolajn

Operatorka
Guru
 
Posty: 260
Dołączyła: sobota, 15 grudnia 2007, 21:25
Ostatnia wizyta: piątek, 17 listopada 2023, 16:32
Płeć: Kobieta
Pytań w bazie: 3227

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#20 napisany przez wilk » środa, 27 sierpnia 2008, 12:42

Punktacja została przywrócona, za wyjątkiem +1 co 10 odpowiedź w szale, straty punktu w szale za pomijanie i złą odpowiedź w pytaniach z wyborem, oraz +1 dla najszybszej odpowiedzi w pytaniach z wyborem.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: wczoraj, 23:51
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#21 napisany przez arasel » środa, 27 sierpnia 2008, 15:32

wilk napisał(a):Punktacja została przywrócona, za wyjątkiem +1 co 10 odpowiedź w szale, straty punktu w szale za pomijanie i złą odpowiedź w pytaniach z wyborem, oraz +1 dla najszybszej odpowiedzi w pytaniach z wyborem.


I takie rozwiazanie jest chyba najlepsze, nie ma co zbytnio kombinowac i uzalezniac punktow od ilus tam kryteriow. Prosto i przejrzyscie. +1 za 10 odpowiedzi w szale to IMHO dobry pomysl, bo w koncu ( nie liczac nocnego grania ) trzeba sie postarac, zeby miec szal 10, i to dobrze, ze jest to nagradzane. Natomiast z nagradzaniem za pobicie wlasnego rekordu czasu/znakow...nie widze absolutnie zadnego sensu. To jest tylko jako ciekawostka i jest do tego osobny ranking, nie wiem dlaczego mialoby to byc premiowane punktami za odpowiedzi na pytania.

Jesli chodzi o +2/-2 w milionerowych...Ok, +2 jesli bylem jedynym, ktory odpowiedzial poprawnie lub jesli bylem pierwszy. Jestem nagradzany bonusem. Ale -2..No nie wiem, zla odpowiedz jest juz karana odjeciem punktu i wydaje mi sie, ze to starczy, dlaczego odejmowac az dwa za niewiedze lub pomylke?
Avatar użytkownika
arasel
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2007, 00:33
Ostatnia wizyta: środa, 29 marca 2017, 10:36
Pytań w bazie: 661

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#22 napisany przez molderek » środa, 27 sierpnia 2008, 17:19

arasel napisał(a):Jesli chodzi o +2/-2 w milionerowych...Ok, +2 jesli bylem jedynym, ktory odpowiedzial poprawnie lub jesli bylem pierwszy. Jestem nagradzany bonusem. Ale -2..No nie wiem, zla odpowiedz jest juz karana odjeciem punktu i wydaje mi sie, ze to starczy, dlaczego odejmowac az dwa za niewiedze lub pomylke?


po dzisiejszych zmianach dostajesz 1 punkt za dobrą odpowiedź, -1 za złą, i dodatkowy punkt jeśli byłeś pierwszym który odpowiedział dobrze. czyli nie ma już -2.

pozdrawiam!
molderek

Quizowygrywacz
Ideolog
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 24 sierpnia 2008, 08:33
Ostatnia wizyta: piątek, 29 sierpnia 2008, 11:57
Pytań w bazie: 0

Re: Co myślicie o zmianach w punktowaniu?

Post#23 napisany przez arasel » środa, 27 sierpnia 2008, 17:27

molderek napisał(a):
arasel napisał(a):Jesli chodzi o +2/-2 w milionerowych...Ok, +2 jesli bylem jedynym, ktory odpowiedzial poprawnie lub jesli bylem pierwszy. Jestem nagradzany bonusem. Ale -2..No nie wiem, zla odpowiedz jest juz karana odjeciem punktu i wydaje mi sie, ze to starczy, dlaczego odejmowac az dwa za niewiedze lub pomylke?


po dzisiejszych zmianach dostajesz 1 punkt za dobrą odpowiedź, -1 za złą, i dodatkowy punkt jeśli byłeś pierwszym który odpowiedział dobrze. czyli nie ma już -2.

pozdrawiam!

No to skoro tak to nie bylo tematu :)
Avatar użytkownika
arasel
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2007, 00:33
Ostatnia wizyta: środa, 29 marca 2017, 10:36
Pytań w bazie: 661

Poprzednia strona

Powrót do Quizbot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron