Propozycje rozbudowy quizbota

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005-2024

Rozbudowa bota

Post#61 napisany przez wilk » wtorek, 26 maja 2009, 16:08

No więc o to chodzi. ;-) Poza tym !pomin/!zostaw i tak są blokowane w pytaniach milionerowych i familiadowych, gdy ktoś udzieli odpowiedzi oraz sam !zostaw odblokowany zostaje dopiero jeśli ktoś chciał wcześniej pominąć.
Ale jeśli chcecie, to żeby nie wprowadzać tego arbitralnie (i potem pojawia się debata, że jednak źle zrobiłem), to dlatego teraz zapytam jak widzicie rozwiązanie takich scenariuszy (możliwe, że jakiś jeszcze przegapiłem):

(pytania klasyczne, mieszacz oraz mieszacz w pytaniu)
1. !zostaw, ale pytanie przepada
2. "A" wpisuje !zostaw, ale "B" odpowiada

(milionerzy)
1. !zostaw, ale pytanie przepada, bo nikt nie odpowiedział
2. "A" wpisuje !zostaw, ale później nie udziela odpowiedzi, choć inni udzielili
3. "A" wpisuje !zostaw, ale udziela błędnej odpowiedzi

(familiady)
1. !zostaw, ale pytanie przepada (0/n)
2. "A" wpisuje !zostaw, ale nie udziela odpowiedzi, choć inni udzielili (x/n)
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 34 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Rozbudowa bota

Post#62 napisany przez eggrodd » wtorek, 26 maja 2009, 16:37

(pytania klasyczne, mieszacz oraz mieszacz w pytaniu)
1. "A" wpisuje !zostaw, ale pytanie przepada (nikt nie udzieli odpowiedzi) --> -1 pkt dla "A"
2. "A" wpisuje !zostaw (oczywiscie wczesniej padlo !pomin) i udziela poprawnej odpowiedzi --> +2 pkt dla "A"
3. "A" wpisuje !zostaw, ale "B" odpowiada --> "A" nie ponosi zadnych konsekwencji punktowych

(milionerzy)
komendy !pomin !zostaw niedostepne, przeciez to tylko 20 sek.

(familiady)
1. "A" wpisuje !zostaw, ale pytanie przepada (0/n) --> -1 pkt dla "A"
2. "A" wpisuje !zostaw (oczywiscie wczesniej padlo !pomin) i udziela poprawnej odpowiedzi --> +1 pkt za pierwsze 2 poprawne odpowiedzi, +2 pkt za kazda kolejna poprawna odpowiedz dla "A"
3. "A" wpisuje !zostaw, ale nie udziela odpowiedzi, choć inni udzielili (x/n) --> "A" nie ponosi zadnych konsekwencji punktowych
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Rozbudowa bota

Post#63 napisany przez litlegirl » wtorek, 26 maja 2009, 16:55

Jestem za a nawet przeciw :> A dla tych, co zmienią nicka: -10 punktów ;P
Avatar użytkownika
litlegirl
Operatorka
Wieszczka
 
Posty: 193
Dołączyła: wtorek, 19 czerwca 2007, 22:42
Ostatnia wizyta: środa, 16 stycznia 2019, 15:49
Płeć: Kobieta
Pytań w bazie: 4217

Rozbudowa bota

Post#64 napisany przez arasel » wtorek, 26 maja 2009, 17:00

Za.
Avatar użytkownika
arasel
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2007, 00:33
Ostatnia wizyta: środa, 29 marca 2017, 10:36
Pytań w bazie: 661

Rozbudowa bota

Post#65 napisany przez wilk » wtorek, 26 maja 2009, 17:08

Dlaczego w familiadach, w trzeciej możliwości ma być inaczej potraktowany?
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 34 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Rozbudowa bota

Post#66 napisany przez Areylena » wtorek, 26 maja 2009, 17:13

Generalnie za.
Ale -1 punkt to mala kara dla tych zartownisiow, co zostawiaja na zlosc, zwlaszcza jesli nie maja na koncie zadnych punktow. Proponuje bana na 15 minut ;]
Areylena

Supergracz
Swój człowiek
 
Posty: 39
Dołączyła: poniedziałek, 17 września 2007, 00:48
Ostatnia wizyta: poniedziałek, 20 lipca 2020, 18:39
Płeć: Kobieta
Pytań w bazie: 65

Rozbudowa bota

Post#67 napisany przez eggrodd » wtorek, 26 maja 2009, 17:15

mozna zmienic :), ale wydaje mi sie ze +2 za kazda dobra odpowiedz to za duzo pkt; ludzie czasem proste pytania pomijaja, udziele 5 odp i juz mam 10 pkt, troche duzo jak na 30 sek gry. mozna dac +1 za kazda odp, albo +2 za kazda odp albo pierwsze 2-3 odp po 1 pkt, kolejne premiowane 2oma pkt. wedle uznania :) pole manewru szerokie :)

edit:
pytales o familiade 3. a nie 2. hehe
tak wiec: jesli dam zostaw i ktos inny udzieli odpowiedzi a ja sam nie to patrz dizzy 3. (bez konsekwencji), jesli dam zostaw a odp ktos inny a ja odpowiem jako drugi lub 3 lub ktorys z kolei +1 za kazda odp.
natomiast jesli bede udzielal odpowiedz sam patrz familiady 2.
Ostatnio edytowano wtorek, 26 maja 2009, 17:27 przez eggrodd, łącznie edytowano 2 razy.
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Rozbudowa bota

Post#68 napisany przez arasel » wtorek, 26 maja 2009, 17:23

W przypadku braku implementacji tego do bota, podpisuje sie obiema rekami pod propozycja Areyleny. Z tym, ze ja dalbym najpierw kopa a dopiero potem banik, z tym, ze nie na 15 minut a normalny. Z tego co sie orientuje, boty i tak zdejmuja bana po ok. 2h (jesli sie myle - poprawcie mnie), wiec byloby akurat. Drastyczne, lecz mysle, ze skuteczne.

OT: Dawno nie widzialem tu tylu osob naraz :mrgreen:
Avatar użytkownika
arasel
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2007, 00:33
Ostatnia wizyta: środa, 29 marca 2017, 10:36
Pytań w bazie: 661

Rozbudowa bota

Post#69 napisany przez karolajn » wtorek, 26 maja 2009, 19:12

Generalnie good idea. ;) Z tym ze:

1. W przypadku familiady i +2 za poprawne odpowiedzi to jednak masz racje egg ze troche duzo, szybko mozna nabic i za latwo bo przeciez wystarczy ze ktos gugla otworzy zeby zdobyc te 2 pkt wiecej, a NABANK sa ludzie ktorzy guglaja przeciez. A to bedzie jeszcze wieksza motywacja ;> Tak wiec moze hmm... przy 5 odpowiedzi dopiero? ;P Albo 10, jak z szauem. W przypadku pytan, gdzie nie ma az tylu odpowiedzi no to trudno, peszek, nie musi przeciez wszystkich dotyczyc.

2. Z tym banem troche przesadziliscie ;P Nawet sam kick to juz lekkie przegiecie, ale za tym moglabym glosowac, bo faktycznie, czasami to irytuje jak ludzie specjalnie zostawiaja, ale nie powinno byc powodem do zakladania banow. Ewentualnie, jesli ktos bedzie nagminnie i wrednie ciagle pomijal, to przeciez caly czas na kanale jest jakis @ aktywny, ktory moze zbanowac.. A jezeli osoba zostawiajaca bedzie osoba z @ lub subopow no to tak wtedy nie bedzie mozna (o ile sie orientuje, jesli nie poprawcie;P) zbanowac, poniewaz bot chroni. Ale moznaby sie wtedy zastanowic.. awansy do administracji kanalu dostaje sie za jakies konkretne zaslugi i zaufanie, wiec wg. mnie osoba z takiej administracji nie powinna sie bawic w takie wredne rzeczy, a raczej pilnowac, aby ich bylo jak najmniej. Ewentualnie masterzy powinni miec opcje banowania "nizszych".

Pozdro ;p
karolajn

Operatorka
Guru
 
Posty: 260
Dołączyła: sobota, 15 grudnia 2007, 21:25
Ostatnia wizyta: piątek, 17 listopada 2023, 16:32
Płeć: Kobieta
Pytań w bazie: 3227

Rozbudowa bota

Post#70 napisany przez wilk » środa, 27 maja 2009, 01:22

Też nie widziałem tylu osób. ;] Z tym banem/kopem, to nie wchodzi w rachubę i tak jak zasugerowała karolajn zawsze jakiś op może interweniować (masterzy mają naturalnie wspomnianą możliwość, co jest zresztą gdzieś na tym forum opisane). Co do punktu 2 odnośnie familiad, to również uważam, że +2 to za dużo, choć milionerowe ciągle dają takiego bonusa. Teraz przyszło mi na myśl, abstrahując od polecenia !zostaw, że +1 można by dawać w familiadowych osobie, która udzieli najwięcej odpowiedzi.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 34 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Rozbudowa bota

Post#71 napisany przez eggrodd » środa, 27 maja 2009, 13:45

a co jesli 3 osoby zdobeda po 2 pkt w familiadzie, dawac wszystkim bonus czy nikomu?
albo bedzie odpowiadac tylko jedna? lub nawet dwie osoby?

+1 dla tego, kto udzieli najwiecej odpowiedzi jest fajny, ale dalbym jakies warunki, np:
gracz musi udzielic co najmniej 3 poprawnych odpowiedzi na pytanie (1 lub 2 odpowiedzi nie premiuja do +1 pkt) i nie moze grac sam; najlepiej gdyby w podsumowaniu pojawily sie przynajmniej 2 rozne nicki

tylko, ze to tez takie jakies.... zaden problem wymienic dni tygodnia albo miesiace hehe



moze lepiej zrobic tak:

(pytania klasyczne, mieszacz oraz mieszacz w pytaniu) tak jak poprzednio
1. "A" wpisuje !zostaw, ale pytanie przepada (nikt nie udzieli odpowiedzi) --> -1 pkt dla "A"
2. "A" wpisuje !zostaw (oczywiscie wczesniej padlo !pomin) i udziela poprawnej odpowiedzi --> +2 pkt dla "A"
3. "A" wpisuje !zostaw, ale "B" odpowiada --> "A" nie ponosi zadnych konsekwencji punktowych

(familiady)
1. "A" wpisuje !zostaw, ale pytanie przepada (0/n) --> -1 pkt dla "A"
2. "A" wpisuje !zostaw (oczywiscie wczesniej padlo !pomin) i udziela poprawnej odpowiedzi --> +1 pkt za kazda odpowiedz (ofkoz poprawna :P)
3. "A" wpisuje !zostaw, ale nie udziela odpowiedzi (lub nic nie wpisuje i tylko sie przyglada :> ), choć inni udzielili (x/n) --> "A" nie ponosi zadnych konsekwencji punktowych, inni gracze dostaja punkty; gracz(e) z najwieksza liczba punktow otrzymuja +1 jesli udzielili minimum 3 poprawnych odpowiedzi i jesli odpowiedzi udzielilo minimum 2 graczy

a milionerow zostawic tak jak sa
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Rozbudowa bota

Post#72 napisany przez wilk » czwartek, 28 maja 2009, 01:43

eggrodd napisał(a):a co jesli 3 osoby zdobeda po 2 pkt w familiadzie, dawac wszystkim bonus czy nikomu?
albo bedzie odpowiadac tylko jedna? lub nawet dwie osoby?

No mi to się nie podoba wcale. Familiady i tak dają największy stosunek punktów do czasu zdobywania. Jeśli zaś chodziło Ci jednak o +1 dla osób mających najwięcej odpowiedzi, to dostaliby ten bonus raczej wszyscy, nie tylko pierwszy.

eggrodd napisał(a):+1 dla tego, kto udzieli najwiecej odpowiedzi jest fajny, ale dalbym jakies warunki, np:
gracz musi udzielic co najmniej 3 poprawnych odpowiedzi na pytanie (1 lub 2 odpowiedzi nie premiuja do +1 pkt) i nie moze grac sam; najlepiej gdyby w podsumowaniu pojawily sie przynajmniej 2 rozne nicki

Może niech zdobędzie przynajmniej 30% ilości odpowiedzi? Wówczas przy szybkich familiadach byłaby większa walka i większa szansa, a przy tych ogromnych z 50 i więcej odpowiedziami i tak gracze by już mieli kupę punktów.

eggrodd napisał(a):(pytania klasyczne, mieszacz oraz mieszacz w pytaniu) tak jak poprzednio
[...]
2. "A" wpisuje !zostaw (oczywiscie wczesniej padlo !pomin) i udziela poprawnej odpowiedzi --> +2 pkt dla "A"

Nie do końca mnie to przekonuje, bo do tego to polecenie służy, by zatrzymać pytanie jeśli się zna odpowiedź (jako przeciwwaga dla pomijania). Pamiętajcie także, że jeśli chcecie, to mogę przecież włączyć inny tryb zostawiania, co było kiedyś testowane, np. !zostaw anulujące wszystkie pominięcia, !zostaw anulujące ostatnie pominięcie, czy !zostaw dodające dodatkową osobę wymaganą do pominięcia.

eggrodd napisał(a):a milionerow zostawic tak jak sa

Ale jak są obecnie czy jak były podane w pierwszej Twojej propozycji?
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 34 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Rozbudowa bota

Post#73 napisany przez eggrodd » czwartek, 28 maja 2009, 11:55

z milionerami chodzilo mi o to, zeby zostawic ich tak jak sa obecnie w bocie i zadnych zmian nie wprowadzac.

+2 do dizzy po !zostaw to tylko propozycja, niech inni tez sie wypowiedza w tej kwestii. ale skoro mialaby byc kara -1 za zatrzymanie pomijania i nie udzielenie odpowiedzi to czemu mialoby nie byc bonusow jesli odpowiedz znam tylko ja sposrod 3-4 obecnych graczy

co do fam, +1 dla zdobywcy najwiekszej sumy punktow za pytanie..... chyba faktycznie najrozsadniejszym wydaje sie pomysl z udzieleniem np 30% ilosci odpowiedzi. ale czy te bonusy sa potrzebne?

zaczelismy od zwyklego dizziego i -1 za naduzywanie komendy !zostaw, a rozpisujemy sie o wszystkim :)
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Rozbudowa bota

Post#74 napisany przez eggrodd » czwartek, 28 maja 2009, 12:00

skoro !zostaw jest przeciwwaga do !pomin, to +2 pkt za udzielenie odpowiedzi moglyby byc przeciwwaga do -1 pkt za brak rekacji po uzyciu komendy. i generalnie o to mi chodzilo, zeby oplacalo uzywac sie zostaw. a tych co uzywaja komendy dla radochy niech parzy minusem :)
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Rozbudowa bota

Post#75 napisany przez criville » czwartek, 28 maja 2009, 17:55

This idea is silly. Why should anybody be punished for typing !zostaw? Of course there are people who missuse it but equaly there are some who genuinely think they know the answer, i don't think it's smart to punish somebody just because he wanted to give it a try. Giving +2 pts after !zostaw is even sillier because it opens the door for manipulations. If you are troubled by people missusing !zostaw i propose another sollution: the ops could get an option to cancel !zostaw with a new command called !repomin.
criville

Swój człowiek
 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:08
Ostatnia wizyta: sobota, 14 maja 2011, 22:08
Pytań w bazie: 103

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Quizbot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości