Propozycje rozbudowy quizbota

Wszystko co związane z quizbotem, czyli m.in. lista autorów pytań w bazie, ranking graczy i Top100 najlepszych wyników oraz informacje jak działa sam quizbot. Tutaj możesz także zgłaszać zauważone błędy w pytaniach oraz dowiedzieć się jak zgłaszać je bezpośrednio do bota. Możesz też poprosić o zsumowanie swoich nicków.

Quizbot: 2005-2024

Rozbudowa bota

Post#91 napisany przez Ebo1a » niedziela, 30 sierpnia 2009, 09:52

eggrodd napisał(a):tak to sobie mozemy rozmawiac... i +1000 jak ktos trafi w czas 66.666
moze tak powaznie by ktos napisal poza wilkiem i crivillem co sadzi o -1 za nieuzasadnione uzycie !zostaw?



:) To prosze mnie posmiertnie odznaczyc +1000 za osiagniecie w/w w dniu 14/01/2008 o godz. 21:14

uwiecznione w "smiesznych logach"
Avatar użytkownika
Ebo1a
Quizopisarz
Ideolog
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 26 czerwca 2007, 19:44
Ostatnia wizyta: środa, 7 października 2020, 21:17
Pytań w bazie: 754

Rozbudowa bota

Post#92 napisany przez wilk » sobota, 5 września 2009, 00:21

Dobra, to ja jednak wprowadzę to -1 dla !zostawiających w najbliższych dniach, chyba że ktoś woli by !zostaw anulował jedno !pomiń. Lepiej późno niż wcale. :]
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 42 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Rozbudowa bota

Post#93 napisany przez Scatterheart » niedziela, 6 września 2009, 11:54

Co tu sie dzieje! Czlowieka chwile nie ma i juz rozpierducha:)
Nalezaloby predziej wprowadzic -1 dla !pomijajacych tylko dlatego, ze komus sie nie chce. Takie przypadki dzieja sie czesciej. :> a !zostawia sie po to zeby myslec! myslec ludzie! :)
Jestem przeciwna!
ps. nie mowie o nazwach chorob w ktorych sa dwuczlonowe nazwiska z Laponii...
Avatar użytkownika
Scatterheart
Quizowygrywacz
Aktywista
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek, 22 czerwca 2007, 11:10
Ostatnia wizyta: poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 22:44
Pytań w bazie: 304

Rozbudowa bota

Post#94 napisany przez wilk » niedziela, 6 września 2009, 15:31

Ale chodzi o -1 tylko dla tych co zostawiają i nie odpowiadają (bo na przykład robią to na złość). To o czym była tutaj debata kilka miesięcy temu, ale w końcu nic z tego nie wyszło.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 42 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Rozbudowa bota

Post#95 napisany przez arasel » niedziela, 6 września 2009, 19:48

Wprowadz i juz. Jak sie nie sprawdzi to zawsze mozna ta funkcje zdjac i tyle. A moze to i kogos nauczy, zeby nie zostawiac tylko i wylacznie dla swietnego "zartu". A jak sie nie naucza to proponuje kulke w leb i zsylke na Sybir. I to 3 pokolenia w dol! :twisted:
Avatar użytkownika
arasel
Quizopisarz
Wieszcz
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2007, 00:33
Ostatnia wizyta: środa, 29 marca 2017, 10:36
Pytań w bazie: 661

Re: Rozbudowa bota

Post#96 napisany przez wilk » niedziela, 16 października 2011, 17:25

Zastanawiam się czy:
  • jest jeszcze zainteresowanie punktem karnym za zostawienie pytania (dla zabawy) i nie odpowiedzenie
  • byłoby zainteresowanie na możliwość pomijania pytania przez operatorów od razu
  • chcielibyście wprowadzenie pewnego parametru do bazy pytań, który powodowałby dodatkowy „rzut kostką” i w przypadku niepowodzenia losował kolejne pytanie. Mam tu na myśli zastosowanie tego w przypadku pytań specyficznych lub bardzo trudnych. Teoretycznie pytania powinny być równe sobie, ale czasem tych trudniejszych jest jednak więcej i za często się pojawiają (np. niechlubne pokemony – bez urazy grabarz i karolajn :>). Dzięki temu moglibyście także zgłaszać (jako błąd) pytania zbyt trudne, a ja bym w ten sposób osłabiał ich szansę na wylosowanie.

Jeśli macie jakieś fajne pomysły, to piszcie.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 42 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Rozbudowa bota

Post#97 napisany przez Julian » środa, 19 października 2011, 09:01

Jak dla mnie, bardzo ciekawa jest opcja z punktem karnym za zostawienie i brak odpowiedzi. Pomijanie przez operatorów już nie jest tak fajne, bo może prowadzić do nadużyć. Mimo, iż wszem i wobec wiadomo, że nasi operatorzy są wszechogarniająco boscy, to jednak jestem raczej na nie :)
Pomysł z dodatkowym losowaniem pytań "specyficznych"... tutaj trudno powiedzieć. Z jednej strony fajnie i miło, ale z drugiej - dla każdego inne pytania są trudne. Jedni nie znają pokemonów, ale znajdują się tu także od nich specjaliści. Czemu mają mieć gorzej? :) Podobnie można rzec o każdym innym pytaniu. Prócz pytań z wiedzy ogólnej, to wszystkie trzeba byłoby losować w ten sposób. Nie jestem w stanie się jednoznacznie określić, więc niech wypowiedzą się inni :)

Natomiast wnosiłem kiedyś o pomijanie pytania po niewielkiej zwłoce czasowej (3-5 s), by znający odpowiedź i odpowiadający na pytanie w trakcie, gdy inni je pomijają, miał możliwość swobodnego dokończenia odpowiedzi, bez dodatkowego stresu związanego z niepewnością czy zdąży, nim pytanie zostanie pominięte. Rozumiem, że ta opcja nadal jest "przemyśliwana"? :)
Avatar użytkownika
Julian
Operator
Pisarz
 
Posty: 117
Dołączył: niedziela, 25 kwietnia 2010, 17:27
Ostatnia wizyta: sobota, 11 marca 2023, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Nick: Julek
Pytań w bazie: 479
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Rozbudowa bota

Post#98 napisany przez wilk » czwartek, 20 października 2011, 03:54

Julien napisał(a):Rozumiem, że ta opcja nadal jest "przemyśliwana"? :)

Ja to ogólnie leniwy jestem, więc… :P Ale fajnie, że jest odzew, to mnie zmotywuje (i bardzo mi tego tutaj brakowało).
To z punktem karnym już od dawna było sugerowane. :/ </slaps me>
Co do pomijania przez @, to wydawało mi się, że ludziom nie pasuje, że czasem tak dużo osób jest wymaganych do pominięcia. To zmniejszę w takim razie czas w jakim określana jest aktywność graczy.
Natomiast zastanawiam się nad tym opóźnieniem. Żeby z jednej strony było to jasne dla wszystkich, ale z drugiej aby nie wysyłać dodatkowych informacji na kanał.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 42 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Rozbudowa bota

Post#99 napisany przez Julian » czwartek, 20 października 2011, 07:57

wilk napisał(a):(...) wydawało mi się, że ludziom nie pasuje, że czasem tak dużo osób jest wymaganych do pominięcia (...)

No i zgadza się, swojego czasu było takie "pospolite poruszenie", że za dużo jest wymaganych !pomin'ów. Być może to już trochę zagmatwane będzie, ale... w takim razie sugerowałbym wprowadzenie autopominięcia przez @, ale nie samodzielnie (tzn. tylko wtedy, gdy wcześniej chęć pominięcia wyraziła inna osoba).
wilk napisał(a):Natomiast zastanawiam się nad tym opóźnieniem. Żeby z jednej strony było to jasne dla wszystkich, ale z drugiej aby nie wysyłać dodatkowych informacji na kanał.

Hmm... no i tu chyba z jedna linijka informacji by się przydała, w stylu:
<+QuizPL> Pytanie zostanie pominiete za X sekund.
No ale jako, że pomysł jest w powijakach, to można odłożyć to na później, a skupić się na powyższych propozycjach.
Avatar użytkownika
Julian
Operator
Pisarz
 
Posty: 117
Dołączył: niedziela, 25 kwietnia 2010, 17:27
Ostatnia wizyta: sobota, 11 marca 2023, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Nick: Julek
Pytań w bazie: 479
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Rozbudowa bota

Post#100 napisany przez wilk » czwartek, 20 października 2011, 15:37

Julien napisał(a):Hmm... no i tu chyba z jedna linijka informacji by się przydała, w stylu:
<+QuizPL> Pytanie zostanie pominiete za X sekund.
No ale jako, że pomysł jest w powijakach, to można odłożyć to na później, a skupić się na powyższych propozycjach.

Ja wiem, wiem, sęk w tym, że każda linijka tekstu laguje bota. M.in. dlatego w familiadowych tylko zdobycie punktu pokazuje, bez punktacji, a i tak widać jak długo lecą odpowiedzi.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 42 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Rozbudowa bota

Post#101 napisany przez Pawel^^ » piątek, 21 października 2011, 10:27

- punkt karny - jestem za.
- pomijanie przez @ jestem za. Nadużyć nie będzie, bo kto niby miałby to robić? Siedzi, nas @, ostatnio tak wiele, że na pewno do tego nie dojdzie.
- jeśli już będzie wprowadzony pkt. 2, to sobie poki mogą lecieć co chwilę ;)
Avatar użytkownika
Pawel^^
Operator
Aktywista
 
Posty: 27
Dołączył: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 00:28
Ostatnia wizyta: sobota, 17 lutego 2024, 16:47
Płeć: Mężczyzna
Nick: Yoel
Pytań w bazie: 564

Re: Rozbudowa bota

Post#102 napisany przez wilk » sobota, 29 października 2011, 11:47

OK, zrobione. Nieco mi zeszło, bo tradycyjnie gdzieś pomyliłem klamerki, a niestety nie da się tego tutaj prosto znaleźć… Szczegóły w ogłoszeniach quizbotowych. Jeśli wolicie, to mogę zmienić, by operator mógł także pomijać jako pierwszy. No i czekam na kolejne pomysły. :)
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 42 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Rozbudowa quizbota

Post#103 napisany przez wilk » sobota, 22 października 2016, 14:13

Jakby co, to zabrałem się za quizbota, trzeba w końcu trochę to odświeżyć i usprawnić. W najbliższym czasie będzie trochę testowania. Jak macie jakieś fajne pomysły co zmienić/dodać, to piszcie śmiało. Ja mam pozapisywane nieco Waszych pomysłów, które pojawiły się na kanale i także się za nie zabieram.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 42 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Re: Rozbudowa quizbota

Post#104 napisany przez eggrodd » wtorek, 1 listopada 2016, 13:22

Nie widze nowych komend w liscie !pomoc
Avatar użytkownika
eggrodd
Operator
Wieszcz
 
Posty: 221
Dołączył: sobota, 26 maja 2007, 18:53
Ostatnia wizyta: wtorek, 12 grudnia 2023, 16:28
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 21879

Re: Rozbudowa quizbota

Post#105 napisany przez wilk » wtorek, 1 listopada 2016, 20:00

Będzie już niebawem, zapomniałem tam wstawić, ale dodałem do auto-reklam na kanale. Na razie kończę ogarniać nieruszany od lat kod i pojawią się też niektóre rzeczy np. z iquizu.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2064
Dołączył: sobota, 30 lipca 2005, 15:32
Ostatnia wizyta: 42 minuty temu
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Quizbot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości