Quiz muzyczny (dźwiękowy)

Miejsce do składania propozycji na tematy nowych quizów, sprawdzenia dotychczasowych ogólnych wyników graczy, a także lista premier, które już się odbyły – według ich autorów oraz dat. Znajdziesz tu również poradnik jak przygotować własną premierę quizową oraz jak ją zaprezentować na kanale.

Premiery: 2005-2021

Quiz muzyczny (dźwiękowy)

Post#1 przez wilk » 9 września 2014, o 13:10

W sobotę (13.09) niedzielę (14.09) odbędzie się quiz dźwiękowy. Pomysł na taki rodzaj quizu zasugerowała marla. Quiz będzie wyglądał podobnie jak znany już niektórym quiz obrazkowy, tylko zamiast oglądania będzie słuchanie (kilkusekundowy fragment do odgadnięcia). Fragmenty pochodzą z YouTube (dodatek FastestTube) i przygotowane zostały w Audacity. Co prawda fragmenty uznaję za umieszczone w ramach prawa cytatu, ale nie jest to takie proste, więc najprawdopodobniej pytania nie trafią do bazy quizbota. Jeśli quiz się uda, to możliwe, że będą kontynuacje.

Obecnie wykorzystywany jest odtwarzacz wbudowany w przeglądarki obsługujące standard HTML5 oraz tag <audio>. Z kilku zapytanych na kanale osób nikt nie miał problemu, aczkolwiek prosiłbym o odsłuchanie utworu testowego i zgłaszanie poniżej jakby coś nie działało (np. brak autoodtwarzania lub w ogóle brak dźwięku).
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant
 
Posty: 1929
Dołączył: 30 lipca 2005, o 15:32
Ostatnia wizyta: 22 września 2021, o 01:16
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 14886
Lubię quizy: klasyczny (np. Dizzy)

Powrót do Premiery quizowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Ahrefs}, {Common Crawl} i 0 gości