Ogłoszenia administracyjne

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Re: Ogłoszenia administracyjne

Post#46 przez wilk » 25 marca 2018, 19:26

Dzięki ostatniej serii quizów Wakko dołącza do grona najbardziej wytrwałych — kanałowych Supergraczy!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Pytań w bazie: 14715
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Post#47 przez wilk » 13 maja 2018, 23:53

Biorąc udział w ostatnich quizach tym razem to Witch dołącza do Supergraczy!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#48 przez wilk » 21 października 2018, 22:50

Przekroczywszy 1000 punktów quizowych — Quizowicz beliahr dołącza do Supergraczy!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#49 przez wilk » 1 kwietnia 2019, 23:33

Dzięki zmaganiom z quizbotem także i karramba udało się dołączyć do Supergraczy — gratki!
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#50 przez wilk » 18 września 2019, 20:52

Zapomniałem o zaległym ogłoszeniu o shicie, kopia z fejsa:

24 czerwca 2019 wilk na Facebooku napisał(a):Z kanału została wyrzucona osoba o nicku "PrzemekF", która używała wiszącej na kanale sesji i zaciągała (bez pozwolenia i informowania nas o tym) pytania do swojego quizbota opartego na publicznie dostępnej podstawowej wersji trivii.
Osoba ta u nas przebywała od 4 kwietnia, nabiła łącznie nieco ponad 900 punktów, potem pojawiała się rzadziej, jednocześnie trzymała też swoją sesję z vps lub irccloud.
Miałem pewne podejrzenia co do niego, więc jego nick wylądował u mnie na notify na sesji, która siedzi na różnych sieciach i obserwuje (oraz rezerwuje nazwę naszego kanału). Był bywalcem innych sieci i kanałów, m.in. Andrrewa, dawidpl, patty i anglojęzycznych quizów.

Jego kanał odkryłem 18 czerwca na innej sieci (zarejestrowany został 12 czerwca), na którym ów bot serwował pytania jak się okazało "pożyczone" z kanału Andrrewa ("<+PrzemekF> wilk: nie mialem bazy ale z logow kanalowych zrobilem sobie baze", na co odparłem "< wilk> Mimo iż andrrewa nie lubię, ale chyba wypadałoby jednak go zapytać.") - a wszystko niby w ramach testu.
Wróciłem wczoraj w nocy (24) i widzę dwa razy tyle pytanek, a pierwsze, które wyskoczyło pochodzące od nas (moje akurat). Żeby było ciekawiej bot serwował losowe komunikaty (te gratulujące za punkt czy informujące o zbliżającym się pytaniu, a będące pomysłami moimi lub osób z kanału) również "pożyczone" od nas.

Jak napisałem na kanale dziś "Nie bronię zostawiać sesji i idlować, wiadomo - loguje się kanał u ludzi, niemniej kradzież nie może być tolerowana.".

Po mojej interwencji (zakończonej zbanowaniem mnie) rzekomo usunął od siebie "<PrzemekF> Usunalem z bazy pytania niepodpisane z kanalu #quizpl, a takze pytania z autor: wilk. Tyle z mojej strony, zegnam." Co jednak nie sugeruje, że wszystko. Tym bardziej w świetle wcześniejszego "<+PrzemekF> a autorzy sa w pytaniach jak ktos sie nie zgodzi to usune". Nie, to tak nie działa, Przemku.

Zostawiłem informację dla innych adminów kanałów quizowych o złodzieju.

#PrzemekF #NieBądźJakPrzemekF
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#51 przez wilk » 26 kwietnia 2020, 18:11

Dodane zostało polecenie !rvoice (!rv), które daje plusika losowej osobie.

Jednocześnie przypominam, że wszystkie osoby otrzymujące po wejściu na kanał automatycznie plusika (czyli aktualni Operatorzy, członkowie grupy Supergracze oraz Quizopisarze, a także dawni operatorzy) mają dostęp do następujących poleceń:

• polecenie !voice (!v) daje nam lub podanym nickom +
  • polecenie !rvoice (!rv) daje losowej osobie +
  • polecenie !devoice (!dv) odbiera nam lub podanym nickom +
  • polecenie !topic (!t) ustawia topic
Dokładny opis poleceń znajdziecie na końcu tego posta.

Ponadto obecni Operatorzy mogą:

• polecenie !gra (zatrzymanie+zablokowanie lub odblokowanie gry)
  • polecenie !gra minuty (zablokowanie gry z automatycznym odblokowaniem po podanej liczbie minut)
  • polecenie !stop (zatrzymanie gry)
  • pominięcie pytania poleceniem !pomin od razu, ale dopiero jako druga pomijająca osoba (konieczne jest bycie zaopowanym; bez @ pomija normalnie)
  • polecenie !start liczba (quizbot zada podaną liczbę pytań i się wyłączy)

Pełną listę dodatkowych możliwości operatorów znajdziecie tutaj.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#52 przez wilk » 7 czerwca 2020, 03:05

Aktualizacja zaległych wyników quizowych, wyników miesięcznych z maja, rekordów, statów, comiesięcznik itd. troszkę jednak się jeszcze opóźni. Powinna być w drugiej połowie czerwca. Niestety quiz jubileuszowy (oraz związana z nim zabawa kanałowa) także nie odbędą się w tym roku 13.06. Zapowiedź nowego terminu (pewnie druga połowa czerwca lub początek lipca) zamieszczę na forum. Mam nadzieję, że się nie pogniewacie i poczekacie. :)
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#53 przez wilk » 29 czerwca 2020, 20:51

Reset czerwcowy odbędzie się z około półdniowym opóźnieniem (1 lipca, ale nie o północy).
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Post#54 przez wilk » 30 września 2020, 11:32

Z uwagi na wyjazd atufki nie będzie przez pewien czas jej cotygodniowych quizów (chyba przez dwa tygodnie jeszcze). Aczkolwiek zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji do napisania własnej premiery quizowej obecnym na kanale operatorom (którzy chętnie pomogą w jej przygotowaniu i puszczeniu :P). :)

Ponadto wrześniowy reset punktacji w quizbocie odbędzie się z kilkudniowym opóźnieniem, ale może coś wykombinuję, by był wcześniej.
Ostatnio edytowano 21 października 2020, 10:21 przez wilk, łącznie edytowano 2 razy.
Powód: [06.10] Podsumowanie miesięcznej rozgrywki pojawi się dopiero na dniach. [20.10] Podsumowanie wrzucone.
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant

Poprzednia strona

Powrót do O #QuizPL