Spamboty związane z freenode

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Spamboty związane z freenode

Post#1 przez wilk » 29 listopada 2018, o 18:23

Po IRCnecie rozpleniły się od pewnego czasu irytujące spamboty (rzekomo związane z Freenode). Całe szczęście to ledwie 2-3 wejścia na dzień. Obserwuję je także na wielu innych sieciach i kanałach. Niektóre z nich sobie radzą używając specjalnych flag kanałowych, które sieci oferują lub kombinują przerabiając serwery, a inne wcale. Na IRCnecie takich flag nie ma (można co prawda założyć standardowe +s/p, które jest skuteczne na spamboty, ale to ukrywa kanał także przed normalnymi ludźmi oraz stronkami prowadzącymi statystyki) więc ochrona spoczywa na operatorach kanałów. Izomer sobie z nimi radzi wykopując je, gdy się ujawnią pisząc na kanale lub brutalniej w oparciu o bany dla gości z Wietnamu i innych egzotycznych krajów. Mamy też na kanale irc@ mh, który wyłapuje je i klinuje, choć to trochę walka z wiatrakami.

Jeśli chcecie, to przygotował on skrypt (dla irssi), który ignoruje lub wykopuje (operatorzy) osoby, które dopasują się do wyłapywanych tekstów, by nie przeszkadzały w graniu/rozmowach: https://github.com/mh-source/irssi-scri ... icknore.pl
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant
 
Posty: 1924
Dołączył: 30 lipca 2005, o 15:32
Ostatnia wizyta: 5 sierpnia 2021, o 07:33
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 14886
Lubię quizy: klasyczny (np. Dizzy)

Bany i spam związany z freenode

Post#2 przez wilk » 15 czerwca 2021, o 10:00

Od końca 2018 roku na sieci freenode dzieją się różne dziwne rzeczy. Przez sytuację tam m.in. na nasz kanał wchodzą boty z zainfekowanych urządzeń sieciowych i spamują bzdurnymi komunikatami. Sytuacja ta ma miejsce także na wielu innych kanałach i sieciach IRC. Rozwiązaniem jest ustawienie na kanale flagi +p lub +s (bo boty odpytują serwer o listę publicznych kanałów) i ukrycie nas, ale niestety powoduje to też zniknięcie nas z publicznych wyszukiwarek kanałów (tutaj czy tutaj). Alternatywnie można dać +m i dawać +v po np. minucie przebywania na kanale. Aczkolwiek sytuację opanowuje dzielnie nasz Izomerek, choć niestety taki spambot musi coś napisać, nim zostanie zauważony i wyrzucony.

Ale do brzegu. Od 2018 r. na kanale wisiały na stałe trzy bany na najgorsze hosty bez ustawionego poprawnie identa (~) oraz kilkadziesiąt dynamicznych. Ponieważ ostatnio po raz kolejny był bałagan na freenode, to boty powróciły, choć już w znacznie mniejszym nasileniu niż kiedyś. Dodałem jednak trochę więcej stałych banów na najgorsze i bardziej egzotyczne domeny i choć chyba nigdy nie widziałem kogokolwiek z Was czy innych potencjalnych quizowiczów z tych adresów, to może komuś zdarzyć się sytuacja, że "Cannot join to channel #QuizPL (You are banned)". Jeśli tak się stanie, to piszcie mi natychmiast na IRC-u, na PW na forum, bądź na maila i zmodyfikujemy bana lub dodamy Ci wyjątek (+e). Aktualna lista banów dostępna jest tutaj: shitlista.

PS. Sieć freenode została sprzedana (a wczoraj w zasadzie zniszczona) koreańczykowi o imieniu Andrew (LOL!). Więcej: https://isfreenodedeadyet.com

Przy okazji, jeśli przypadkiem trafił na ten post ktoś z freenode, to zapraszamy do nas. ;-)
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant
 
Posty: 1924
Dołączył: 30 lipca 2005, o 15:32
Ostatnia wizyta: 5 sierpnia 2021, o 07:33
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 14886
Lubię quizy: klasyczny (np. Dizzy)


Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Common Crawl}, {Google} i 0 gości