wilkowe skrypty dla mIRCa

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

wilkowe skrypty dla mIRCa

Post#1 napisany przez wilk » 2 czerwca 2008, o 19:17

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to wyodrębniłem ze swojego starego skryptu dla mIRCa m.in. funkcjonalność keepnicka i kilka innych moich różnych, może przydatnych skryptów.

⇓ Skrypty do pobrania z załącznika poniżej ⇓

Inne: skrypty dla irssi, skrypty dla Eggdropa

Archiwum rozpakowujemy do katalogu mIRCa, a pliki wczytujemy poprzez np. /load -rs keepnick.mrc (po wydaniu tego polecenia może pojawić się okienko z zapytaniem o inicjalizację skryptu - należy kliknąć yes/tak). Skrypty zapamiętują swoje ustawienia w zmiennych mIRCa.keepnick.mrc (v1.5) - automatycznie łapie naszego nicka, gdy się zwolni

Po wczytaniu skryptu należy go skonfigurować poprzez polecenie: /keepnick lub krótki alias /kn

Zadaniem tego skryptu jest sprawdzanie czy dany nick jest wolny (nikt inny go nie używa) i automatyczna na niego zmiana. Skrypt przydaje się podczas np. gry w quiz, w chwili gdy nasza sesja padnie, a my wejdziemy z zastępczym nickiem. Wówczas skrypt będzie czekał aż nasz główny nick się zwolni i z powrotem nam go ustawi na bieżącej sesji. Przydaje się on także podczas splitów, gdy nas rozłączyło, a serwer wciąż trzyma poprzednią sesję. W pozostałych przypadkach odzyskiwania nicka, skrypt okresowo (domyślnie co 45 sekund) sprawdza czy dany nick wciąż jest w sieci. Gdy nie, to odzyskuje nick.antiidle.mrc (v1.0) - symuluje aktywność poprzez wysyłanie samemu sobie wiadomości resetujących idle

Po wczytaniu skryptu należy go skonfigurować poprzez polecenie: /antiidle lub krótki alias /aimping.mrc (v1.1) - milisekundowy, dokładniejszy pingmassmode.mrc (v1.3) - polecenia do masowego dawania/zabierania +o/+v i kopania (kick4/6)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 21 kwietnia 2021, o 17:05 przez wilk, łącznie edytowano 10 razy.
Powód: usunąłem kod skryptów z posta i dodałem załącznik
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2066
Dołączył: 30 lipca 2005, o 15:32
Ostatnia wizyta: 15 kwietnia 2024, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Common Crawl} i 0 gości