Polecenia quizbota - bota quizowego (QuizPL)

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Polecenia quizbota - bota quizowego (QuizPL)

Post#1 przez wilk » 30 lipca 2005, 23:28

Bot quizowy, czyli QuizPL ma dostępne następujące polecenia (treść komend jest wytłuszczona, argumenty wyróżnione są kursywą, przy czym te wymagane zostały podkreślone; polecenia są chronione przed zbyt częstym używaniem — bot może nie odpowiedzieć).

 • !pomoc
  /msg QuizPL pomoc

  Podaje krótką instrukcję jak można używać quizbota. Więcej informacji o Quizbocie, jak działa i co oferuje znajdziesz tutaj.

 • !zasady
  /msg QuizPL zasady

  Podaje skrócone zasady zachowywania się na kanale — najważniejsze z poleceń. ;)

 • !www
  /msg QuizPL www

  Podaje adres naszej strony kanałowej (www.quizpl.net).

 • !email
  /msg QuizPL email

  Podaje kanałowy adres e-mail (Obrazek), pod który można wysyłać quizy lub pytać o cokolwiek związanego z kanałem. • !start, !start ile

  Rozpoczyna quiz, jeżeli nie jest aktualnie włączony. Jeśli podano parametr, to quizbot zada tyle właśnie pytań i wyłączy się sam. Polecenie z parametrem dostępne jest tylko dla operatorów kanału.

 • !stop

  Zatrzymuje quiz. Polecenie dostępne jest tylko dla operatorów kanału.

 • !gra, !gra minuty

  Zatrzymuje i blokuje quiz lub też odblokowuje go. Jeśli podano parametr, to po tylu minutach quizbot sam się odblokuje, chyba że wcześniej zostanie odblokowany. Polecenie dostępne jest tylko dla operatorów kanału.

 • !pyt lub !przyp

  Przypomina bieżące pytanie, kategorię i czas jaki upłynął od jego zadania. Użycie tego polecenia w trakcie pytań mieszacza i pomieszanych ponownie wymiesza literki hasła. Polecenia tego można używać nie częściej niż co 10 sekund od poprzedniego wywołania.

 • !podp

  Wyświetla podpowiedź. Po wyświetleniu podpowiedzi (także automatycznej) przez kolejne 4 sekundy polecenie to jest niedostępne. Podpowiedzi automatyczne są wyświetlane co 10 sekund. Z uwagi na naturę pytań szybkich, familiadowych oraz milionerowych nie ma w nich podpowiedzi.

 • !pomin

  Pomija aktualne pytanie. Do pominięcia pytania potrzebna jest zgoda kilku osób. Operatorzy mogą pominąć pytanie od razu, ale nie jako pierwsi.

 • !zostaw

  Sprawia, że aktualnie pomijane pytanie nie może być pominięte. Polecenie przydatne w sytuacji, gdy ktoś chce pominąć pytanie, a my znamy odpowiedź. • !qpunkty, !qpunkty nick, !qpunkty miejsce

  Polecenie wyświetla ogólny ranking punktów quizowych (Q-punktów). Jako parametr można podać nick quizowicza (nick w rankingu może być inny niż ten kanałowy) lub miejsce w rankingu (w przypadku miejsc ex-aequo, z uwagi na zastosowany ranking „turniejowy”, punktacja wyświetlana jest od początku danego szczebelka punktowego, czyli nie od podanej pozycji, ale ją obejmując).

 • !pytania, !pytania nick, !pytania miejsce

  Polecenie wyświetla ranking autorów pytań znajdujących się w bazie quizbota, posortowany pod kątem liczby pytań autora (na forum ranking opiera się o Q-punkty). Z uwagi na możliwość układania quizów w parach pytania takie trafiają do bazy także jako napisane w parach — stąd liczby połówkowe.

 • !quizy, !quizy nick, !quizy miejsce

  Polecenie wyświetla ranking autorów premier quizowych posortowany pod kątem liczby quizów autora (na forum ranking opiera się o Q-punkty). Z uwagi na możliwość układania quizów w parach osoby takie mają podane dwie liczby: pierwsza (po której ranking jest prowadzony) bierze pod uwagę quizy pisane w parach, czyli każdy z autorów w takim przypadku otrzymuje po „pół quizu”; druga zaś informuje o ogólnej liczbie quizów, nad którymi pracował autor.

 • !wyniki, !wyniki nick, !wyniki miejsce

  Polecenie wyświetla ranking Top100 oraz wszystkie dalsze miejsca, które są wynikami graczy pochodzącymi ze wszystkich comiesięcznych Top10 quizbota. Wyszukiwanie po nicku wyświetla nick z najwyższym wynikiem, choć gracz może ich mieć w rankingu więcej. • !stats, !stats nick, !stats pozycja (alias: !mstats)
  !dstats, !dstats nick, !dstats pozycja
  !gstats, !gstats nick, !gstats pozycja

  Polecenie „!stats” wyświetla bieżące Top10 zebranych punktów w quizbocie, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia. Ranking ten jest okresowo zerowany (co miesiąc). Polecenie „!dstats” wyświetla dzienny ranking punktowy (automatycznie kasowany o północy), a polecenie „!gstats” wyświetla ranking punktowy wszech czasów (nie kasowany).

  Jest tu drobna niekonsekwencja w nazewnictwie poleceń, gdyż pozostałe bez prefiksu wyświetlają rankingi globalne, a to miesięczny. Statystyka „!gstats” różni się od rankingu, z uwagi na to, że zawiera punkty faktycznie zdobyte na danym nicku.

 • !drekord, !drekord nick, !drekord pozycja
  !mrekord, !mrekord nick, !mrekord pozycja

  Polecenie „!drekord” wyświetla dzienne rekordy punktów, a polecenie „!mrekord” wyświetla miesięczne rekordy punktów. Oba rankingi nie są kasowane.

 • !czas, !czas nick, !czas pozycja (alias: !gczas)
  !dczas, !dczas nick, !dczas pozycja
  !mczas, !mczas nick, !mczas pozycja

  Polecenia wyświetlają odpowiednio globalny, dzienny i miesięczny ranking najlepszych czasów odpowiedzi na pytania, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia.

 • !znaki, !znaki nick, !znaki pozycja (alias: !gznaki)
  !dznaki, !dznaki nick, !dznaki pozycja
  !mznaki, !mznaki nick, !mznaki pozycja

  Polecenia wyświetlają odpowiednio globalny, dzienny i miesięczny ranking najlepszych szybkości odpowiedzi na pytania, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia.

 • !szal, !szal nick, !szal pozycja (alias: !gszal)
  !dszal, !dszal nick, !dszal pozycja
  !mszal, !mszal nick, !mszal pozycja

  Polecenia wyświetlają odpowiednio globalny, dzienny i miesięczny ranking najdłuższej kolekcji (nieprzerwanego ciągu) odpowiedzi, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia.

 • !quizpot, !quizpot nick, !quizpot pozycja (alias: !gquizpot)
  !dquizpot, !dquizpot nick, !dquizpot pozycja
  !mquizpot, !mquizpot nick, !mquizpot pozycja

  Polecenia wyświetlają odpowiednio globalny, dzienny i miesięczny ranking quizpotów (wyjątkowo szybkich odpowiedzi), 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia.

 • !wynik
  /msg QuizPL wynik

  Wysyła pełne informacje o graczu, jego punkty, rekordy, szybkości, czasy, długość kolekcji i zdobyte quizpoty.

 • !ile nick
  /msg QuizPL ile nick

  Sprawdza aktualną punktację i pozycję swoją lub podanego gracza oraz informuje ile punktów nam do niego lub jemu do nas brakuje, a także ile punktów szacunkowo możemy mieć na koniec miesiąca, jeśli utrzymamy obecne tempo gry.

 • !mistrz
  /msg QuizPL mistrz

  Pokazuje wynik osoby prowadzącej w bieżącym miesiącu oraz informuje ile punktów nam do niej brakuje.

 • !lepszy
  /msg QuizPL lepszy

  Pokazuje miejsce i wynik osoby znajdującej się przed nami w bieżącym miesiącu oraz informuje ile punktów nam do niej brakuje.

 • !gorszy
  /msg QuizPL gorszy

  Pokazuje miejsce i wynik osoby znajdującej się za nami w bieżącym miesiącu oraz informuje ile punktów jej do nas brakuje. • !blad numer_pytania opis_błędu
  /msg QuizPL blad numer_pytania opis_błędu

  Zgłoszenie błędu w pytaniu o podanym numerze. Opis nie jest konieczny, ale pomocny przy poprawianiu pytania. Więcej szczegółów dotyczących zgłaszania błędów znajdziesz tutaj.

 • !notes wiadomość
  /msg QuizPL notes wiadomość

  Zgłaszanie dowolnej sprawy związanej z kanałem lub quizbotem albo zgłoszenie nowego pytania właścicielowi bota. Więcej szczegółów dotyczących zgłaszania uwag i nowych pytań znajdziesz tutaj. • !quizpl

  Wyświetla ile czasu (od 13 czerwca 2005 roku) gramy i bawimy się już razem na kanale oraz ogólne statystyki zadanych pytań.

Sprawdź też: polecenia statystyk i polecenia zabaw kanałowych.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Ascendant
 
Posty: 1887
Dołączył: 30 lipca 2005, 16:32
Ostatnia wizyta: dzisiaj, 02:11
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 14715
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Common Crawl} i 0 gości