Polecenia quizbota - bota quizowego (QuizPL)

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kanale, poznać historię jego powstawania, dowiedzieć się kto nim administruje i jaki jest regulamin, zobaczyć osiągnięcia naszych najlepszych graczy oraz sprawdzić globalny ranking Q-punktów, bądź poczytać kompendium wiedzy o quizach IRC-owych.

Polecenia: IRC, quizbot, statbot, funbot

Polecenia quizbota - bota quizowego (QuizPL)

Post#1 napisany przez wilk » 30 lipca 2005, o 22:28

Bot quizowy, czyli QuizPL ma dostępne następujące polecenia (treść komend jest wytłuszczona, argumenty wyróżnione są kursywą, przy czym te wymagane zostały podkreślone; polecenia są chronione przed zbyt częstym używaniem — bot może nie odpowiedzieć).

Polecenia informacyjne.

 • !pomoc
  /msg QuizPL pomoc

  Podaje krótką instrukcję jak można używać Quizbota. Więcej informacji o Quizbocie, jak działa i co oferuje znajdziesz w opisie.

 • !zasady
  /msg QuizPL zasady

  Podaje skrócone zasady zachowywania się na kanale — najważniejsze z poleceń. ;)

  Żadnych reklam, spamu, floodu, przeklinania, obrażania, hejtu, porno, trollowania, oszukiwania, googlowania, psucia zabawy innym itp.


  A tutaj pełny regulamin kanału.

 • !www
  /msg QuizPL www

  Podaje adres naszej strony kanałowej (czyli www.quizpl.net).

 • !email
  /msg QuizPL email

  Podaje kanałowy adres e-mail (Obrazek), pod który można wysyłać quizy lub pytać o cokolwiek związanego z kanałem.

 • !quizpl

  Wyświetla ile czasu (od 13 czerwca 2005 roku) gramy i bawimy się już razem na kanale oraz ogólne statystyki zadanych pytań.

 • !szukaj nick

  Pozwala wyszukać nicki pasujące do podanego wzorca, co może być pomocne przy zgłaszaniu się do sumowania swoich nicków.

  Można używać wieloznaczników (wildcardów):
  • "?" oznacza jeden dowolny znak,
  • "*" oznacza 0 lub więcej dowolnych znaków,
  • "#" oznacza jedną cyfrę (0-9),
  • "@" oznacza jedną literę (a-z),
  • "%" oznacza jedną literę lub cyfrę (a-z0-9).
  Sam nick na IRCnecie składać może się z maksymalnie 15 znaków z zestawu a-z, A-Z, 0-9 i znaków specjalnych [\]^_`{|}~- (przy czym pierwszy znak nie może być - ani cyfrą).


Polecenia sterujące grą w Quizbota.

 • !start, !start ile

  Rozpoczyna quiz, jeżeli nie jest aktualnie włączony.

  Jeśli podano parametr, to Quizbot zada tyle właśnie pytań i wyłączy się sam. Polecenie z parametrem dostępne jest tylko dla operatorów kanału.

 • !stop

  Zatrzymuje quiz. Polecenie dostępne jest tylko dla operatorów kanału.

 • !gra, !gra minuty

  Zatrzymuje i blokuje quiz lub też odblokowuje go. Jeśli podano parametr, to po tylu minutach Quizbot sam się odblokuje, chyba że wcześniej zostanie odblokowany. Polecenie dostępne jest tylko dla operatorów kanału.

 • !pyt lub !przyp

  Przypomina bieżące pytanie, kategorię i czas jaki upłynął od jego zadania. Użycie tego polecenia w trakcie pytań mieszacza i pomieszanych ponownie wymiesza literki hasła. Polecenia tego można używać nie częściej niż co 10 sekund od poprzedniego wywołania.

 • !podp

  Wyświetla podpowiedź. Po wyświetleniu podpowiedzi (także automatycznej) przez kolejne 4 sekundy polecenie to jest niedostępne. Podpowiedzi automatyczne są wyświetlane co 10 sekund. Z uwagi na naturę pytań szybkich, familiadowych oraz milionerowych nie ma w nich podpowiedzi.

 • !pomin

  Prosi o pominięcie aktualnego pytania. Do pominięcia pytania potrzebna jest zgoda kilku osób. Operatorzy mogą pominąć pytanie od razu, ale nie jako pierwsi.

 • !zostaw

  Sprawia, że aktualnie pomijane pytanie nie może być pominięte. Polecenie przydatne w sytuacji, gdy ktoś chce pominąć pytanie, a my znamy odpowiedź.


Polecenia rankingów i statystyk.

 • !stats, !stats nick, !stats pozycja (alias: !mstats)
  !dstats, !dstats nick, !dstats pozycja
  !tstats, !tstats nick, !tstats pozycja
  !rstats, !rstats nick, !rstats pozycja
  !gstats, !gstats nick, !gstats pozycja

  Polecenie „!stats” wyświetla bieżące Top10 zebranych punktów w quizbocie, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia. Ranking ten jest zerowany co miesiąc.

  Polecenie „!dstats” wyświetla dzienny ranking punktowy, automatycznie kasowany o północy.

  Polecenie „!tstats” wyświetla ranking punktowy z tego tygodnia, kasowany o północy w każdy poniedziałek.

  Polecenie „!rstats” wyświetla ranking punktowy z tego roku, który jest kasowany o północy 1 stycznia.

  Polecenie „!gstats” wyświetla ranking punktowy wszech czasów (globalny, łączny, życiowy; nie kasowany).

  Jest tu drobna niekonsekwencja w nazewnictwie poleceń, gdyż pozostałe bez prefiksu wyświetlają rankingi globalne, a to miesięczny. Statystyka „!gstats” różni się od rankingu, z uwagi na to, że zawiera punkty faktycznie zdobyte na danym nicku.

 • !drekord, !drekord nick, !drekord pozycja
  !trekord, !trekord nick, !trekord pozycja
  !mrekord, !mrekord nick, !mrekord pozycja
  !rrekord, !rrekord nick, !rrekord pozycja

  Polecenia wyświetlają rekordy punktowe (te rankingi nie są kasowane) odpowiednio dzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia. Rekordu wszech czasów nie ma, bo punkty możecie zdobywać w nieskończoność. ;)

 • !czas, !czas nick, !czas pozycja (alias: !gczas)
  !dczas, !dczas nick, !dczas pozycja
  !tczas, !tczas nick, !tczas pozycja
  !mczas, !mczas nick, !mczas pozycja
  !rczas, !rczas nick, !rczas pozycja

  Polecenia wyświetlają odpowiednio globalny, dzienny, tygodniowy, miesięczny i roczny ranking najlepszych czasów odpowiedzi na pytania, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia.

 • !znaki, !znaki nick, !znaki pozycja (alias: !gznaki)
  !dznaki, !dznaki nick, !dznaki pozycja
  !tznaki, !tznaki nick, !tznaki pozycja
  !mznaki, !mznaki nick, !mznaki pozycja
  !rznaki, !rznaki nick, !rznaki pozycja

  Polecenia wyświetlają odpowiednio globalny, dzienny, tygodniowy, miesięczny i roczny ranking najlepszych szybkości odpowiedzi na pytania, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia.

 • !szal, !szal nick, !szal pozycja (alias: !gszal)
  !dszal, !dszal nick, !dszal pozycja
  !tszal, !tszal nick, !tszal pozycja
  !mszal, !mszal nick, !mszal pozycja
  !rszal, !rszal nick, !rszal pozycja

  Polecenia wyświetlają odpowiednio globalny, dzienny, tygodniowy, miesięczny i roczny ranking najdłuższej kolekcji (nieprzerwanego ciągu) odpowiedzi, 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia.

 • !quizpot, !quizpot nick, !quizpot pozycja (alias: !gquizpot)
  !dquizpot, !dquizpot nick, !dquizpot pozycja
  !tquizpot, !tquizpot nick, !tquizpot pozycja
  !mquizpot, !mquizpot nick, !mquizpot pozycja
  !rquizpot, !rquizpot nick, !rquizpot pozycja

  Polecenia wyświetlają odpowiednio globalny, dzienny, tygodniowy, miesięczny i roczny ranking quizpotów (wyjątkowo szybkich odpowiedzi), 10 miejsc od podanej pozycji lub dla danego nicka i jego otoczenia.

 • !ile nick
  /msg QuizPL ile nick

  Sprawdza aktualną punktację i pozycję swoją lub podanego gracza oraz informuje ile punktów nam do niego lub jemu do nas brakuje, a także ile punktów szacunkowo możemy mieć na koniec miesiąca, jeśli utrzymamy obecne tempo gry.

 • !mistrz
  /msg QuizPL mistrz

  Pokazuje wynik osoby prowadzącej w bieżącym miesiącu oraz informuje ile punktów nam do niej brakuje.

 • !lepszy
  /msg QuizPL lepszy

  Pokazuje miejsce i wynik osoby znajdującej się tuż przed nami w bieżącym miesiącu oraz informuje ile punktów nam do niej brakuje.

 • !gorszy
  /msg QuizPL gorszy

  Pokazuje miejsce i wynik osoby znajdującej się tuż za nami w bieżącym miesiącu oraz informuje ile punktów jej do nas brakuje.

 • !wynik
  /msg QuizPL wynik

  Wysyła zbiorcze informacje o graczu, jego punkty, rekordy punktów, szybkości i czasu. Podawany jest też link do pliku z wygenerowanymi pełnymi rankingami indywidualnymi (na daną chwilę).


Polecenia statystyk dodatkowych.

 • !qpunkty, !qpunkty nick, !qpunkty miejsce

  Polecenie wyświetla ogólny ranking punktów quizowych (Q-punktów). Jako parametr można podać nick quizowicza (nick w rankingu może być inny niż ten kanałowy) lub miejsce w rankingu (w przypadku miejsc ex-aequo, z uwagi na zastosowany ranking „turniejowy”, punktacja wyświetlana jest od początku danego szczebelka punktowego, czyli nie od podanej pozycji, ale ją obejmując).

 • !pytania, !pytania nick, !pytania miejsce

  Polecenie wyświetla ranking autorów pytań znajdujących się w bazie Quizbota, posortowany pod kątem liczby pytań autora (na forum ranking opiera się o Q-punkty). Z uwagi na możliwość układania quizów w parach pytania takie trafiają do bazy także jako napisane w parach — stąd liczby połówkowe.

 • !quizy, !quizy nick, !quizy miejsce

  Polecenie wyświetla ranking autorów premier quizowych posortowany pod kątem liczby quizów autora (na forum ranking opiera się o Q-punkty). Z uwagi na możliwość układania quizów w parach osoby takie mają podane dwie liczby: pierwsza (po której ranking jest prowadzony) bierze pod uwagę quizy pisane w parach, czyli każdy z autorów w takim przypadku otrzymuje po „pół quizu”; druga zaś informuje o ogólnej liczbie quizów, nad którymi pracował autor.

 • !wyniki, !wyniki nick, !wyniki miejsce

  Polecenie wyświetla ranking Top100 oraz wszystkie dalsze miejsca, które są wynikami graczy pochodzącymi ze wszystkich comiesięcznych Top10 Quizbota. Wyszukiwanie po nicku wyświetla nick z najwyższym wynikiem, choć gracz może ich mieć w rankingu więcej.


Polecenia zgłaszania błędów w pytaniach i wiadomości do opiekuna Quizbota.

 • !blad numer_pytania opis_błędu
  /msg QuizPL blad numer_pytania opis_błędu

  Zgłoszenie błędu w pytaniu o podanym numerze. Opis nie jest konieczny, ale pomocny przy poprawianiu pytania. Proszę nie pomylić się z numerem pytania. Więcej szczegółów dotyczących zgłaszania błędów znajdziesz tutaj.

 • !notes wiadomość
  /msg QuizPL notes wiadomość

  Zgłoszenie nam dowolnej sprawy związanej z kanałem lub Quizbotem albo zgłoszenie nowego pytania opiekunowi Quizbota. Więcej szczegółów dotyczących zgłaszania uwag i nowych pytań znajdziesz tutaj.

Sprawdź też: polecenia statystyk i polecenia zabaw kanałowych.
Avatar użytkownika
wilk (autor wątku)
Operator
Budda
 
Posty: 2066
Dołączył: 30 lipca 2005, o 15:32
Ostatnia wizyta: 15 kwietnia 2024, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Pytań w bazie: 15610
Lubię quizy: klasyczne (np. Dizzy)

Powrót do O #QuizPL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: {Common Crawl} i 0 gości